• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@jajik25
Já to budu mít podobně, nemám PO KOM dědit oblečky, nemám žádné příbuzné a jediná kamarádka s dítětem čeká druhé a pak plánuje třetí...takže nic
No a většinu chceme nakoupit po bazarech, ale něco bude potřeba nové, třeba nosítko bych použité prostě nechtěla (něco tam zteří... a pak...)
Je blbé, že mě se už asi porodné týkat nebude a navíc jako student dostanu nějaké tři tisíce měsíčně, teda mám půl roku odpracováno,ale to se zpětně asi stejně nepočítá
14. čer 2010 v 10:39  • Odpověz
maudn - i jako studentka, která má "málo" odpracováno dostaneš od porodu rodičák ve výši 7.600,-Kč do 21měěsíců dítěte, potom budeš pobírat 3.600 až do jeho 4 let....

Jinak pro zrušení porodného jsem taky, i pro přiměřené snížení rodičáku, pro snižování mateřské ne,na tu si odvádí každý z platu, na to by šahat neměli, si myslím....
14. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
l.u.c.i.e-silně pochybuji o tom že si sami schválí nižší platy,to by se musel stát hoooooodně velký zázrak.
14. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
můj názor je že když už chtějí někde snižovat tak spíš tu mateřskou než ten rodičák protože ten se mi zdá už teď docela nízký
14. čer 2010 v 11:00  • Odpověz
@vojtisek2007 s tím snížením mateřské to vidím stejně jako ty... na mateřskou má nárok ženská (nebo chlap) pokud předtím pracoval a tím pádem i odváděl daň z příjmu do státní kasy... pokud by se snížila jen mateřská a rodičák zůstal stejný, tak to bude zvýhodnění těch, kteří na mateřskou nárok nemají, protože nemají odpracováno... tohle je prostě každého volba jestli půjde nejdřív pracovat a dítě si pořídí až bude mít odmakanou tu zákonou lhůtu pro přiznání mateřské...

@maudn rodičák dostaneš už po porodu, to že chtějí snížit rodičák a mateřskou ponechat, to je myslím spravedlivé pro obě skupiny (pracující i ty co nemají odpracováno), navíc to snížení rodičáku uvažují o 10%, což v těch prvních 21 měsících bude u tebe činit 760,-Kč měsíčně v tom 4.roce to bude 360,-Kč měsíčně.... a k rodičáku si každý může přivydělat :wink: u nás třeba vidim jak maminka s kočárkem roznáší po sídlišti letáky, dítě je v kočárku jako při běžné procházce a mamča má dole v košíku narvaný letáky, který hází do schránek... myslim si, že je spousta možností jak si zajistit nějakou brigádku i z domova :wink:
14. čer 2010 v 11:13  • Odpověz
a mám kamarádky, který chodily na brigádu vypomáhat při nočních inventurách, prostě se s tatínkem domluvily, že v noci bude hlídat a ony šly za docela slušnej peníz počítat šampony do drogerie...
14. čer 2010 v 11:16  • Odpověz
@michamicha Kdybych chtěla chodit po nocích na brigádu, nebudu si pořizovat dítě. Promiň, ale mateřství má být nejkrásnějším obdobím v životě ženy a rozhodně bych si ho nenechala kazit tím, že bych po nocích počítala šampony. Jak pak můžou být odpočaté přes den, kdy se věnují dítěti?
14. čer 2010 v 11:47  • Odpověz
michamicha-tak mi ukaž nějakou solidní práci na doma,každou chvíli něco hledám a narážímjen na podvodníky
14. čer 2010 v 11:48  • Odpověz
jajik, no já nevim co umíš nebo jako co jsi pracovala před narozením prvního dítěte, ale já si třeba přivydělávám šitím svatebních doplňků, udělala jsem si na to živnostenskej list a prostě šiju... jedna moje kamarádka zase stříhá pejsky...
14. čer 2010 ve 12:18  • Odpověz
ono tohle je těžký, když je ženská prodavačka nebo servírka, těžko si bude přivydělávat při rodičáku z domu...to jaksi nejde...ale ty letáky při procházce nejsou špatný...u nás takhle jezdí asi 3 maminy, ty noční inventury mi taky přijdou trohu mimo, protože když v noci dělají, tak kdy spí ??? to aby zůstal tatínek doma ještě přes den, aby se maminka mohla vyspat a to pak už nějak ztrácí smysl...
14. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz
@eirin no pokud vím, tak inventury se nedělají každý den :sweat_smile: kamarádka takhle vyrazila 1x za měsíc a za tu jednu noční šichtu si vydělala kolem 900,-Kč (byla to tuším 10-ti hodinová směna), takže 1-2x do měsíce si myslim že se to zvládnout dá :sweat_smile: a co by měli řikat tatínkové, kteří chodí do práce a v noci se třeba taky nevyspí, protože mimču rostou zoubky? když to dítě brečí, tak to potom nespí jak maminka tak i tatínek, někdy i půlka baráku :sweat_smile:
14. čer 2010 ve 12:25  • Odpověz
Micha, souhlasím... Kdo chce pracovat, vždy si práci najde. Třeba moje mamka samoživitelka, mě musela dát do jeslí, aby mě uživila. V té době brala jen směšné peníze od státu. Takže můžeme být rádi v jaké době žijeme...
14. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz
nebo znam holky, co chodí na 3 nebo 4 hodiny pracovat jako pokladní nebo doplňovačky zboží do supermarketu, prostě taťka dorazí odpoledne z práce, vezme si mimčo na procházku nebo se spolu zabaví jinak a ony mažou do sámošky... podle mě si každý (když to bude nutně potřebovat) může nějakým způsobem přivydělat jde jen o to chtít a něco si najít... já si vybrala to co dělám doma ještě před těhu a baví mě to (jinak jsem u zaměstnavatele zaměstnaná jako kancelářská krysa :sweat_smile: )
14. čer 2010 ve 12:32  • Odpověz
Taky znám holky, co si při rodičáku chodí přivydělat. Dítě jim pohlídá tatínek nebo babička a ony mezitím na 4 hodiny jdou k bohatým lidem uklidit domáctnost, popřípadě pohlídají jejich ratolesti. Za měsíc mají doma 2500kč, což není špatné. Samozřejmě, že to nedělají každý den. Dětem prospěje když si taky užíjí tatínka či prarodiče a nejsou jen fixovaný na matku.
14. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz
@l.u.c.i.e jj souhlas, já jsem z 5-ti dětí a táta měl 2 práce, v jedné skončil a hned šel do druhé, vracel se domů o půlnoci a ve 4 hodiny vstával znovu do práce, mamka s náma byla doma a k tomu pak chodila ještě uklízet třeba do kojeňáku (ségra se narodila rok po mně, brácha za další 2 roky po ségře a za další 3 roky přibyla dvojčata) a taky to zvládli, prostě kdo potřebuje peníze a hlavně chce pracovat, tak si nějakou cestičku vždycky najde :wink:
14. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz
jo a ještě jeden tip, co dělá naše známá ... je šikovná na fotografování, tak fotí svatby, dětičky apod. :wink:
14. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz
@michamicha a o tom to je. Ono je jednoduché remcat a nic nedělat. Jenže takhle to nejde pořád donekonečna. Kdo chce žít slušně a nebýt zadlužený, zkrátka musí něco dělat. Taky máme byt na hypotéku, už si nemůžeme tolik vyskakovat, ale vždy se najde něco čím si přivydělat...
14. čer 2010 ve 12:41  • Odpověz
@michamicha Podívej, já jsem ta poslední, kdo by si mohl stěžovat - mám vysokou mateřskou a taky pracuju, i když jsem teď doma s dětmi, učím na VŠ. Nehájím sebe. Hájím jiné, které prostě tu možnost nemají.
14. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz
Taky scháním aspoň nějaký úklid nebo tak něco ale nic tady bohužel není tak už nevím jak bych si mohla přivydělat.Ráda dělám manuální práce jako třeba balení obálek nebo sestavování propisek a tak ale všichni co tohle nabízí tak jsou akorát podvodníci protože chtějí nejdříve poplatky a nakonec se nikdo už neozve.Chtěla bych pracovat ale není kde.
14. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz
jajik, to je bohužel ta druhá strana mince. Jedině se ptát po známých, popřípadě si dát inzerát na net třeba na to hlídání.
14. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz
Hlídání sice není špatný ale u nás zrovna tohle moc nehrozí (myslím v obci).A co se týče známých tak nikdo o ničem neví.To už sem taky zkoušela.Dřív sem dělala kontrolorku ve firmě a teď bych brala klidně i ten úklid aspoň na dvě hodiny denně ale to u nás mají ty co tu bydlí odjakživa,což já nejsem a dělat nějakýho propagátora ve firmě na to já nejsem.
14. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz
Propagátorku bych taky dělat nemohla. Nemám na to žaludek. V tomto to máš těžší, když bydlíš v obci. Držím ti palečky, abys na nějakou práci narazila.
14. čer 2010 ve 13:19  • Odpověz
Tak určitě asi spousta mamin určitě bude rodit i bez porodnýho, já bych obě svý děti měla určitě i kdyby stát nic neplatil. Ale pokud budou snižovat i rodičkovskou, tak si to asi bude spousta mladých rozmýšlet kdy mít děti, když si pořídí bydlení na hypotéku atd. a radši si budou hledět předem našetřit. Známá šla přesně touhle cestou, teď je jí 33 a má s otěhotněním velký problémy. Asi to třeba moc velký procento nebude, ale chtěla bych vědět kolik by stát ušetřil na rodičovské a kolik se zaplatí za léčbu neplodnosti atd. Tohle je už asi extrém, ale první dítě jsem měla v 25 a přišlo mně že su v porodnici asi nejmladší. Moje spolubydlící na pokoji měly 31 a 38 let.
14. čer 2010 ve 13:30  • Odpověz
O tom, že by se měl snižovat rodičovský příspěvek jsem neslyšela. Ale kdo ví jak to všechno bude. Zatím jsou to jen dohady...
Mě je 27let a taky jsem měla problémy s otěhotněním. Musela jsem na IVF a na to jsme si taky museli našetřit. Chceme ještě druhé, takže nás bude čekat stejný problém.
14. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz
@l.u.c.i.e nějaké zvěsti o snížení RP jsou, myslím, že plánují 10%, ale ono nic není jistého... ani to zrušení porodného, i když to novináři prezentují jako hotovou věc, tak schvalovací cesta je dlouhá... tedy já bych ho asi taky zrušila, nebo přesněji řečeno převedla na odpočet z daní s podmínkou, že se člověk o dítě musí starat a ne ho odložit...
Jinak s tím otěhotněním... ano šance na otěhotnění se od 25 o něco snižuje, ale do cca 35 to není nijak extra výrazné a hlavně nikdo nedokáže říct, jestli ti, kteří mají v 30 a více problémy s otěhotněním by je třeba neměli i ve 20, protože v tomhle věku je spíše většina ráda, že se to nepovedlo...
14. čer 2010 v 16:45  • Odpověz
Může mi někdo poradit?
24.6. nastupuji z RD na další MD, od zaměstnavatele mám nárok na pěněžitou pomoc v mateřství. Do práce dám papír od doktorky a musím zajít na sociálku nebo tak?
15. čer 2010 ve 21:16  • Odpověz
romana29-pokud ti první rodičák neskončí dřív než po tom 24.červnu,kdy nastoupíš na MD,tak bys měla dojít na sociálku a ukončit rodičák ke dni kdy nastupuješ na Md.Aspoň tak jsem to musela udělat já tak si myslím že to všude bude snad stejný.
15. čer 2010 ve 21:39  • Odpověz
@eirin naprosto stebou vevším souhlasím
15. čer 2010 ve 21:50  • Odpověz
mě to právě doktorka napsala tak, aby to navázalo- Daneček má 23.6. tři roky a 24.6. nastupuju na mateřskou
15. čer 2010 ve 21:56  • Odpověz
@l.u.c.i.e já bych dala taky děti do jestlí ale řekneš mi kde jsou jesle -malou chci dát příští rok do školky a prostě mám smůlu -plno a nebo kdybych odsypala tak se nějaký místo najde ,ale nato bohužel nemám .tak jak si mám přivydělat když nikoho na hlídaní nemám a s letákam jezdit s kočárkem plný letáků a tahat se s dvouletou holčičkou to opravdu nejde.
15. čer 2010 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.