• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Pandysek, psala jsem jakou měla situaci moje mamka, když byla samoživitelka a měla mě za komunistů. V té době bylo běžné, že doma byli jen 2 roky a pak museli dát děti do jeslí. Bralo se v té době směšné peníze. Kdyby mě tehdy sem tam babička nepohlídala a mamka nešla po nocích uklízet, tak by mě neuživila...
Vím, že v dnešní době jsou jesle spíše vzácností, ale jsou...

J.a.n.i, kdo ví, jak nakonec všechno bude... Ano souhlasím s tím, že by porodný obzvášť neměly dostávat matky, co své děti odloží.
16. čer 2010 v 06:58  • Odpověz
pandysku na letáky zrovna zapomeň, to je vydírání. Sama jsem to zkusila ,dostala jsem na starosti asi 800 čísel domů, bohužel domů, né paneláků, takže mi i na kole trvalo i 6 hodin, než jsem letáky rozvezla + se samozřejmě musely roztřídit. Za ty peníze mi to vyšlo 20 Kč za hodinu. Pokud je to sídliště, kde je to při jednom, tak ještě dejme tomu, ale jak jde o baráky, tak je to pakárna za pár kaček, které radši oželím :unamused:
16. čer 2010 v 07:08  • Odpověz
S tím porodným taky souhlasím,zrušit by ho měly hlavně pro ty co dítě nakonec odloží.
romana29-tak bys podle mě na sociálku nic hlásit nemusela ale je lepší když se na to radši zeptáš,aspoň budeš mít jistotu
16. čer 2010 v 07:23  • Odpověz
@jajik25 A jak to poznáš?

@l.u.c.i.e Momje máma nebyla samoživitelka a se mnou mohla být doma za peníze půl roku, pak byla půl roku zdarma a pak já šupajdila do jeslí a ona do práce, abychom měli za c o žít :wink:

Co třeba žehlit ?? Já bych za to občas někomu zaplatila, nebo mytí oken??
16. čer 2010 v 07:38  • Odpověz
tak jsem narazila na tuhle diskusi. No koukám co se tu píše.
Já vždy ráda chodila do práce, nejsem flákač, teď jsem doma na rizikovým a trpím, ptž mi práce chybí.
Jen nesouhlasím s tím, že by měli vzít porodné a snížit rodičák! Proč???Nebo si myslíte, že rodičák je tak vysokej?Hmmm. Co k tomu dodat. Ono každej nemá tu možnost chodit na !brigády". Možná ve větších městech to jde, ale co v těch malých a na vesnici?. A hlavně, já si chci mateřství užít. A ne někde lítat s letákama. A jak říkám, ono tu možnost každý nemá!!! Je toho víc, ale....
Jo a naši mě měli taky za komunistů a moje mamka se mnou byla doma 3 roky, měli jsme se dobře. Byli nízké platy, ale taky byli nízké ceny. A hlavně, na to abych dala dítě do jeslí,na to sem si ho nemusela pořizovat.
16. čer 2010 v 08:01  •  1 dítě  • Odpověz
@vycu Nevím třeba tak že podepíše nějaký prohlášení a bhude se to hlídat nebo tak něco.Myslím si že na tohle by peníze snad byly když už jsou na všelijaký p....(nákup vojenských letadel který jsou stejně na nic).Zní to asi blbě ale toť můj názor.
16. čer 2010 v 08:03  • Odpověz
@weri1 Úplně s tebou souhlasím!
16. čer 2010 v 08:04  • Odpověz
a neměli by nejprve ubrat ze sttátních peněz, jako sobě, Čezu atd.? Proč by se mělo brát maminkám. Já se ani nedivím, že někteří do dítěte nejdou. Já chtěla 2, ale nebudu je mít, protože už jedno, které čekám mi připadá jako luxus.
16. čer 2010 v 08:05  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 oni budou ubírat i sobě, akorát to všechno bude nejdřív na podzim, protože nejdřív se musí vláda domluvit, že :wink: ze dne na den nic nebude :sunglasses: jo a k tomu ČEZu... ČEZ je akciovka, ve které má stát svůj podíl (ne však 100% podíl, aby mohl sám rozhodovat co s ČEZem a jeho zisky udělá), takže ty předvolební taháky jako: 13.důchody ze zisku ČEZu :sweat_smile: to je trošku blbost a jen si tím chtěli zvýšit volební účast :sweat_smile: :sweat_smile:
16. čer 2010 v 09:07  • Odpověz
myslíš že uberou sobě??? oni to někdy udělali?
16. čer 2010 v 09:08  •  1 dítě  • Odpověz
romana29: Potvrzení z OSSZ určitě na ÚP SSP donést musíš...v jednom měsíci se Ti kombinuje PPM S RodP, tzn., že RodP se poníží o částku PPM...je to jedno, dohromady stejně dostaneš 7.600,-...ale ze dvou zdrojů :slight_smile: Nahlásit bys to měla do konce června, aby Ti na RodP nevznikl přeplatek. Pokud Ti to OSSZ nebude schopná tak rychle vystavit, musíš RodP alespoň pozastavit (nahlásit ÚP, žes na PPM nastoupila a potvrzení doložit dodatečně) Výplata RodP ale bude až po té, co doložíš potvrzení. Řešením by bylo, kdyby Ti doktorka tu PPM posunula až na 1.7.210 . Rodičák by se Ti pak vyplatil normálně a potvrzení s OSSZ by stačilo doložit až s žádostí o RodP na nově narozené mimi. :wink:
16. čer 2010 v 09:21  • Odpověz
Mně to přijde celý postavený na hlavu. Řeší důchody, chtěli by aby byla vyšší porodnost, ale motivace pro mladý rodiny žádná. Co by pak měli říkat teprve maminy co mají třeba dvojčata. Peníze jen jedny a ještě by jim z toho chtěli brát. A že máme mateřskou nejdelší dobu..... Ženská porodí dítě tak 2x za celej život, nedokážu si představit že bych některý ze svých dětí v roce strčila do jeslí a šla zase do práce. Myslím že dítě potřebuje být s matkou min. 2,5 roku. Aspoň to tak vidím podle své malé, a to není žádnej závislej mamánek.
16. čer 2010 v 09:34  • Odpověz
no je sice hezky ze rikaji ze zacnou u sebe ale tomu se neda ani verit a pokud z platu napr.150.tis si uberou 5 tisic tak to ani nepoznaji.....to ze jsou vsude milionovy nesmyslny zakazky to nikoho nezajima,pritom porodny je jednorazovej prispevek,nic co zenska dostava porad,takze si myslim ze je blbost ho rusit,navic penize se vzdy hodi.....
16. čer 2010 v 09:38  • Odpověz
jasne mame sice materskou nejdelsi dobu,ale mame taky velice nizky platy,drahe potraviny,obleceni atd v porovnani s jinou zemi,takze pokud nekdo chce resit nejdelsi dobu ,tak at srovna i ten zbytek............
16. čer 2010 v 09:39  • Odpověz
je pravdu že se říká že v dnešní době je luxus pořídit si dítě .jenom když si představím že by nebyla možnost si to pořídit z bazaru nebo aspoň tu koupenou věc prodat na bazaru aspoň zanějaký ten drobák tak nevim včem by mé děti chodily .Kouknu třeba do tesca -ten je tak nejlevnější na oblečky a uvidím 3 x dupačky za 410 kč -to je děs a mimčo to obleče tak 3 x a vyroste zněj .teplý dupačky 500kč -atd. já nevím ale určitě každému dítěti nepostačí jedny aspoň z mé zkušenosti plnýnky jakékolim značky nezachytí vše a někdy to máme až na zádech a né jednou do měsíce ale i 3 krát do dna a občas si i ublinkne že a to vystřídám deně někdy i 10 ro oblečení .porodné sice pro někoho být nemusí -většinou jsou to ti co dostanou nějaké věci např. od rodičů ale někteří to nemají tak jednoduché a pořídí zato aspoň tu postýlku,kočárek a plýnky do startu .
16. čer 2010 v 09:42  • Odpověz
A kdy to luxus nebyl?? Já teda kupovala v tesku předevčírem troje overaly na spaní za 145,- Kč :wink: Ještě před pár lety byla mateřská 3500 :slight_smile:
16. čer 2010 v 09:47  • Odpověz
Teda rodičák, abych byla přesná :wink:
16. čer 2010 v 09:49  • Odpověz
a jeste pred par lety stal rohlik 50 hal.,....lidi zili v mestkych bytech,tecd ma kazdej uver atd..vubec bych neresila co bylo kdysi a co je ted..........
16. čer 2010 v 09:50  • Odpověz
no myslim ze je tu kazdej proti sobe pokud souhlasi se zrusenim porodnyho..........
16. čer 2010 v 09:51  • Odpověz
Já souhlasím se zrušením porodného v případě, že se vyplácí 2x na jedno dítě!!! To je nehorázná blbost a mrhání penězi...
16. čer 2010 v 09:54  • Odpověz
@dexonka A průměrný plat 2000 Kč :wink:
Proti sobě? Možná, ale ne proti svým dětem, ale samozřejmě každý má právo na svůj názor, už končím :grinning:
16. čer 2010 v 09:55  • Odpověz
clerens: jak dvakrat na jedno dite???
16. čer 2010 v 10:02  • Odpověz
a kde se vyplácí 2x na jedno dítě?
16. čer 2010 v 10:04  •  1 dítě  • Odpověz
a driv byli babicky v duchodu,ted nase babicky pracuji a uplne vsechno je jine,proste se neda srovnavat doba co byla kdysi a doba co je ted....kazda z toho ma sve.........
16. čer 2010 v 10:04  • Odpověz
Ja sama rozhoden nejsem proti sobe a proti svym detem, spise naopak :wink: Doufam, ze zrusi porodne(a nez se tady nekdo do me pusti, ze ja mam "splneno" tak nemam, :wink: ), nevadi mi snizeni rodicaku a preju si ponechat vysi materske jaka je :slight_smile:
16. čer 2010 v 10:05  • Odpověz
mateřská je na půl roku, rodičovská ale na dýl. to ti nevadí?
16. čer 2010 v 10:06  •  1 dítě  • Odpověz
no nedovedu si predstavit u matky samozivitelky ze by mela mit nizsi rodicak nez ted ma,to uz muze zabalit rovnou.....
16. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
@dexonka ty 3500 byly ale ještě cca před 4mi lety, možná pěti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. čer 2010 v 10:07  • Odpověz
V případě, že matka po porodu svoje dítě odloží do ústavu, popř. dá k adopci rovnou, dostane porodné ona a pokud k osvojení dítěte dojde do roka od narození, porodné dostane ještě ten, kdo dítě převzal do péče!!! V tomto případě bych ho rozhodně nedala "matce" :confounded:
16. čer 2010 v 10:08  • Odpověz
@dexonka samozřejmě má nárok na další dávky, že. přídavek na dítě, příspěvek na bydlení.... atd.
16. čer 2010 v 10:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.