• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@clerens ale to už se bavíte o něčem jiném. nesmíte míchat hrušky s jabkama :unamused:
16. čer 2010 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz
alcatko.j - Ty ale asi nežiješ v ČR, viď? :slight_smile:
16. čer 2010 v 10:10  • Odpověz
weri, to bylo na me? ne navadi :wink: Reknu to tak, ja jsem moc opravdu moc pracovala a ta materska je adekvatni k tomu, jeji snizeni mi prijde nefer k maminkam, ktere makaly aby si vydelaly.
16. čer 2010 v 10:11  • Odpověz
no jenze v praxi to je jinak,byla jsem samozivitelka a nic mi nedali,vse se resi rok zpet a nikoho nezajima v jake situaci prave ses,on i resi co bylo rok zpet,takze hezkyý plat atd....
Ziju v Cr, proc?
jj je jasny ze by bylo nespravedlivy davat treba materskou pro vsechny stejnou,ale ja tu resim porodny nic jinyho......
16. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
@vycu přídavek na dítě nedostanu, ptž splňujeme životní minimum pro 3 lidi což je něco málo přes 7000,- a dvojnásobek. jinak by to děalo 500,- to je hodně opravdu. Když nemáš státní byt nebo svůj což v této době je hodně těžké, nedostaneš ani na bydlení. Když máš hypotéku nebo jsi v nájmu, máš prostě smůlu...atd
16. čer 2010 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz
weri1...jak to myslíš? Jaký jabka s hruškama?...Víš, co by se tím ušetřilo peněz? Těch případů není zas tak málo! :unamused:
16. čer 2010 v 10:13  • Odpověz
@weri1 no tak to ale nejsi sanoživitelka, že.
16. čer 2010 v 10:13  • Odpověz
@alcatko.j já taky makala, jen jsem si vybrala blbé zaměstnání-servírka, tady v ČR ti na papír nedají víc jak minimum. Takže moje mateřská je taková jaká je. Ono každej nemá to štěstí, že má na papíře vysokou mzdu.
16. čer 2010 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz
@vycu já ne, ale nehledím jen na sebe ale na jiné maminy. Stát se to může každé
16. čer 2010 v 10:15  •  1 dítě  • Odpověz
@clerens ale tady čtu, že jste pro zrušení porodnýho všeobecně.
16. čer 2010 v 10:16  •  1 dítě  • Odpověz
no nemyslim si ze by se usetrila nejaka spousta penez,navic zaslouzenych..........
to ze ti tam nahore si kupuji drahe veci-hodinky,maji hodne veci zadarmo nebo za snizenou cenu,meli by resit tohle.....
16. čer 2010 v 10:17  • Odpověz
to nemá smysl, každej se nemá tak dobře jak tady někdo. pa
16. čer 2010 v 10:18  •  1 dítě  • Odpověz
ja jen resim ze je kazda proti sobe kdyz chce zrusti porodny,neresim tu ani rodicak ani materskou.......
16. čer 2010 v 10:19  • Odpověz
weri1...pokud jsi v nájmu u vlastníka nemovitosti a máš tam trv. bydliště, tak nárok na příspěvek na bydlení můžeš mít. Své šance zvýšíš tím, že tam budeš přihlášená jen Ty s dítětem :wink:
alcatko: nevím, myslela jsem si to...kvůli jménům dětí a bydliště nemáš uvedeno :slight_smile: V okamžiku, že bych žila jinde, měla z ČR rodičák +zahraniční příjem manžela, taky by mi nevadilo snížení RP a zrušení porodného...nemyslím to zle... sociální dávky mě živý (ne, jako pobiratele :grinning: ...pracuju v tomto oboru)...vidím kdo, co, kde a za jakých podmínek...proto tak úplně se vším nesouhlasím... :wink:
16. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
Mateřskou bych ponechala na stejné výši, to samý rodičák a porodný ať ohraničej třeba třema dětma a dost, jenže to je problém, to zas smrdí diskriminací a asi by to nešlo... :confused:
Psala jsem tu příspěvek před časem, že až nebudou nesmyslný předražený státní zakázky, nebude se muset maminám sahat na peníze :wink: .
16. čer 2010 v 10:23  • Odpověz
Nema smysl se opakovat, kazda to proste vidi jinak, Ja myslim na budoucnost, divam se dopredu, myslim na svoje deti a nechci, aby ony, ktere jsou ted malicke, doplacely na statni dluh, ktery je vytvoren ted. Chci, aby se mely v budoucnu dobre. Proto si preju, aby se statni dluh snizoval, nechci dopadnout jako v recku, tak to proste je. Je to smutne, ale neco se musi zacit delat... Pravda je takova, ze opravdu by politici meli zacit u sebe, ale to uz je na jejich svedomi.. Ja za sebe se rada zvzdam porodneho a rada si necham sahnout na rodicak, v rozumne mire samozrejme. Ano,mela jsem stesti na praci, ale zaroven jsme opravdu makala, prescasy, svatky, nocni a to jakoze hodne. Tim padem mam narok na vysokou materskou. Kdo pracoval min, ma narok na nizsi, chapu, ze ne kazdy ma tu sanci, ale kazdy ma sanci si hledat jinou praci..
Je mi lito samozivitelek, to verim, ze je tezke:frowning2:
No a nekdo zije pritomnosti...

Nemyslete si, taky setrime, zadny more u nas nehrozi apod, setrim na sobe, holky dedi po sobe, kupuju v bazarech a tak..ale fakt je proste ten, ze ten statni dluh je sileny a setrit se musi vsude, samo ze ne jen na maminkach, vsude, ale i na nas.. a tim koncim. Pekny den.
16. čer 2010 v 10:23  • Odpověz
@clerens a kdo ti trvalé bydliště v nájmu dá? asi málokdo viď?

@alcatko.j rodíčák je 7600 na kolik bys ho snížila.
O.K. ať se šetří já jsem pro ale na všech i tam nahoře, ne jen na nás
16. čer 2010 v 10:25  •  1 dítě  • Odpověz
dexonka: zasloužený peníze? Za co? Za to, že dítě odloží? :angry: ...já přece neříkám, že jsem pro zrušení porodnýho...pokud za to někdo pořídí výbavu pro dítě...ale co za to pořídí matka, co ho dá pryč???
16. čer 2010 v 10:26  • Odpověz
mpavlinka: moje rec..........
16. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
@weri1 o tech 10%...
ale porodny je od slova porodit a ja resim sebe a ne nekoho kdo dite odlozi
je pravda že by se měl brát ohled nato v jaký situaci je ta mamina jestli čeká mimčo a žije sama. když seberou porodné i jim a sníží mateřskou tak si myslim že jim fakt jinýho nic nezbyde než je dát pryč -mnohé si uvědomí to že když nebudou mít na zaplacení nájmu a jídla tak ji to dítě seberou nebo snim zkončí na ulici (tedy pokud není menšina že ty na ulici nikdy nezkončí a ty ty prachy dostanou vždycky).
Alcatko, myslíš to dobře, ale vrať se na zem. Ty tu pracně ušetříš na svým rodičáku a pánové nahoře rozhodnou, že koupěj "extra výhodně" nějakou vojenskou techniku a bum za rok se dozvíš že kamsi zmizelo půl miliardy, miliarda.
Sama to znám, už na nižších úrovních než jsou ministerstva se bez výběrek nebo upravenými kritérii zadávaj supr kšefty kamarádům...To je ten problém, proč mne to ser :zipper_mouth: a vím, že se to bohužel nezlepší. Ani s Radkem Johnem v patách :grinning:
16. čer 2010 v 10:29  • Odpověz
weri: dneska úplně každej, kdo zná zákon! Dávno totiž neplatí, že pokud máš někde trvalý pobyt, má k Tobě vlastník nějakou povinnost (sehnat náhr. ubytování apod.) Pokud se někdo zdráhá Ti ho tam povolit, nemá k tomu nejmenší důvod. A navíc...pokud máš řádnou nájemní smlouvu, ve které není vyloženě uvedeno, že si majitel přihlášení k pobytu nepřeje, nepotřebuješ jeho výslovný souhlas. S náj. smlouvou si jen dojdeš na evidenci obyvatel a tam Ti pobyt dají...
16. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
ale kazda tady ma pravdu,jenze proste jak nektere pisou,nevim proc by se melo zacinat s rusenim porodneho,to at se zrusi at uz nezbude nic jineho,........nevim proc by moje rodina mela odnaset to ze nahore jsou prasata nenazrany a diky nim to vzniklo..............jim se to rika kdyz maji 150.tis platy,to je jasny ze "nejaky porodny" pro ne nic neznamena....
16. čer 2010 v 10:31  • Odpověz
@clerens a sociálka ti automaticky dá na bydlení? neřeknou třeba prvně, jděte do levnějšího?
16. čer 2010 v 10:31  •  1 dítě  • Odpověz
@mpavlinka Pavli, tak dobre, vyseru se na vse, chci kupu prachu, je mi vsechno jedno a at mi klidne kazdej rok chodi slozenka s vyssim a vyssim statnim dluhem na hlavu, je mi to proste jedno, budu sobec a nic me nebude zajimat...tak myslis, ze mam uvazovat? :pensive: tak to teda ne...mne se tykaji penize ohledne porodneho, materske a rodicaku a zodpovedne se k tomu stavim, hotovo.
16. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
mpavlinka: :grinning: :grinning: :grinning:
16. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.