• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Taky by mne zajímalo co chtěj ze 7600 ještě snížit :confused:
16. čer 2010 v 10:32  • Odpověz
@dexonka to je i u nemocenský, ty máš nárok na nějaký procento a tři dny nezaplacený. Tam nahoře to mají od 1.dne a 100% platu a tak je to se vším
Jak jsem už psala, ať se šetří, já jsem pro, ale na VŠECH
16. čer 2010 v 10:33  •  1 dítě  • Odpověz
K přihlášení trvalého bydliště stačí nájemní smlouva, žádný souhlas netřeba.
16. čer 2010 v 10:37  • Odpověz
Alcatko, psala jsem, že ty to myslíš dobře, tudíž tím myslím, že tvůj přístup by byl správný, kdyby byl ovšem aplikován se vším všudy.
16. čer 2010 v 10:39  • Odpověz
Ad dávky, nevím jak to chodí teď, ale když žádala před lety naše známá, tak jí řekli máte auto, máte chatu, tak to prodejte a pak přijďte. Nevím, možná je to dnes jinak.
16. čer 2010 v 10:41  • Odpověz
@mpavlinka To jsou dávky v hmotné nouzi.
16. čer 2010 v 10:43  • Odpověz
weri: automaticky určitě ne...záleží na příjmech rodiny a nákladech na bydlení...ale pokud jsi v bytě hlášená jen Ty s dítětem a jsi na rodičáku, nárok mít určitě budeš...pokud bych věděla příjmy a náklady, obec, kde bydlíš...dalo by se to přibližně spočítat...jestli chceš...IP
Alcatko, tohle je mý heslo z Facebooku:

Jsem hrdá na to, že jako budoucí matka zachráním náš stát před bankrotem :slight_smile: Alespoň bude zas na nějakou předraženou státní zakázečku :slight_smile:)

Bohužel to není moc vtipný, ale pravdivý :unamused:
mpavlinka: jj z tema davkama je to na nic,jak rikam byla jsem samoziv.platila si byt atd ze 7,5 tis. a nikdo mi nic nedal a hrat nejakou habaduru nebo se doprosovat,na to ja nejsem...........
16. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
@mpavlinka plně stebou souhlasím i třeba na vakcínáchna prasečí chřipku chtěli na tom vydělat a všem to píchnout a háhá on to nikdo nechtěl tak vakcíny namiliardu asi skončí v řece at jdou do háje

vím šetřit se musí ano ano jsme pro,ale maminky by mohli být na posledním místě rodičák mě nevadí o nějakoutu kaču ,ale porodné proč??kolik je porodu ročně 100tisic tak to není zase taková darda nebo at to sníží,ale nechají něco chjoo nejhorší,že my to opravdu nevyřešíme
16. čer 2010 v 10:44  • Odpověz
mpavlinka: To je hmotná nouze...na ÚP se Tě na nic takového neptají :wink:
16. čer 2010 v 10:45  • Odpověz
vycu jo, já se v tom fakt nevyznám, jen píšu co jsem od ní slyšela :slight_smile:

clerens ale to jako raděj matkám zapřít manžela že tam bydlí... to je zoufalý :pensive:
To nemá cenu řešit, protože vždycky bude někdo pro a proti :sweat_smile:
@l.u.c.i.e No ale tobě by trochu adrenalinu mohlo popohnat porod :grinning:
16. čer 2010 v 10:51  • Odpověz
Dexonka, tak to jsi teda měla drsný, v Praze za 7,5 tisíce taktak seženeš nájem :frowning2: A kde je vše ostatní... :pensive:
Máš pravdu, zapírat manžela, či se dokonce rozvádět jen kvůli dávkám je dost smutné. Ale chápu, že někdo to prostě udělat musí, že nevyžije.
16. čer 2010 v 10:52  • Odpověz
mam kamaradky ktery se radeji nikdy nevdaji nez aby prisli o davky,ale to uz je druha vec,to sem nepatri...
16. čer 2010 v 10:54  • Odpověz
Dexonka :rolling_eyes:
16. čer 2010 v 10:56  • Odpověz
@vycu, to by klidně mohlo :slight_smile: Ale ráno jsem byla v poradně a rodit se ještě nechystám :slight_smile:. Neotevírám se, na monitoru žádné kontrakce. Jen mi trochu kleslo břicho, ale to je prý normální u prvorodiček, že klesá dříve. Kontrola zase za týden.
16. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
přesně proč bych kvůli kreténům, kteří neumí šetřit i na sobě, měla mít jiné bydliště jak manžel, nebo se nevdat za někoho, s kým chci žít, jen abychom obešli zákon a dali mi pár korun na bydleni
16. čer 2010 v 10:58  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 mozna by sis mela s manzelem koupit prasatko do ktereho budete spolecne davat kazdy mesic nejakou castku a tu pak posles na statni dluh,aby si ti nahore meli zase co koupit a obstarat...... :wink: :wink:
16. čer 2010 v 11:01  • Odpověz
weri přesně, to se tady furt mele o tom, že rodina a manželství není moderní, že se to nenosí a kdesi cosi, ale když chci klasický model, tak jsem na tom hůř než ti co objedou zákon :confounded:
16. čer 2010 v 11:02  • Odpověz
Tak jsem teď na internetu četla, že by se od roku 2011 mohla rodičovská snížit o 17,5 %, zvyšovat daně atd. Je to na seznamu v novinkách.
16. čer 2010 v 11:05  • Odpověz
Přitom si myslím, že manželství je dobrá věc, když jsi s někým "na psí knížku" tak se snadnějc neřeší problémy, protože prostě zbalíš tašku a jdeš... Takže si takhle stát zadělává zase jen na problémy... Tím se nechci dotknout těch z Vás co žijete na volný noze :sweat_smile: Ale to je zas jiná diskuze...
@weri1 no já tedy nevím proč je nutné obcházet zákon, pokud žiješ s manželem a žádat o příspěvek na bydlení... jsem možná naivní, ale mám pocit, že by se hlavně měl snažit každý si to bydlení zaplatit a ne chtít po státu aby ho dotoval...
Holky každá z vás má v něčem pravdu.Můj názor je ten že by se mělo začít šetřit nejdříve a hlavně tam nahoře,platy mají jako kráva a ještě k tomu výhody.Oproti nám je to dost nespravedlivé.Porodný by podle mě rušit neměly když už tak jen snížit.A snižování mateřský nebo rodičáku!Rodičák nevím jak by chtěly snižovat už takhle je to dost nízký a kdybych si měla vybrat tak bych radši snižovala tu mateřskou než ten rodičák.
Tak třeba já měla jsem práci která byla dobře placená tím pádem jsem měla i pěknou mateřskou ale když si spočítám kolik sem měsíčně dávala jen na daních a teď když potřebuju aspoň menší finanční pomoc ve formě přídavků na děti tak se na mě celý stát vys...Taky nechápu proč přídavky počítají rok zpětně.Je fakt že sem se tehdy měla celkem dobře ale teď je teď a teď prostě potřebuju nějakou tu pomoc.Je fakt že mám manžela,jenže ten je v práci od rána do večera aby jsme nějak vyšly.Máme sice hypotéku pro kterou jsme se sami rozhodly a z čeho má potom člověk platit ty poplatky když se to rok od roku zvyšuje?Práce se nebojím kdybych měla hlídání pro děti tak bych klidně někam nastoupila ale obě babičky chodí do práce.Věk kk odchodu do důchodu se každou chvíli jen zvyšuje.Taky nechápu proč se pořád mluví o zvyšování důchodů.Podle toho co vidím třeba v supermarketech tak je to tam většinou samý důchodce a to je třeba před výplatama.Co mají pak říkat mladý rodiny s dětma když jim stát na matku a dítě dá jen 7600.Nezlobte se na mě ale to je vyloženě směšný.
Nechci nikomu tímhle ubližovat ale tohle si myslím já.
l.u.c.i.e má pravdu v tomhle bude vždycky někdo pro a proti. :slight_smile:
když zvednou daně, tak zase si lidi něco vymyslí a budou daňové úniky. ale to sem nepatří :frowning2:
16. čer 2010 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz
@mpavlinka Při dávkách se posuzuje společná domácnost, ne to jestli jsi vdaná nebo jestli máte trvalé bydliště společné.
16. čer 2010 v 11:06  • Odpověz
Vycu takže vdaná můžu být, ale manžel jakoby musí žít jinde :grinning:
16. čer 2010 v 11:07  • Odpověz
Jajik pěkný slova :dizzy_face:
16. čer 2010 v 11:08  • Odpověz
@jajik25 mě řekli 2 roky zpětně
můj manžel bohužel nevydělává 50 tis. ani 30.
16. čer 2010 v 11:09  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.