• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
jajik: presne tak,...
16. čer 2010 v 11:09  • Odpověz
no me pred tim rekli,minuly rok ste vydelavala napr 20 tisic takze nemate narok,to ze jsem v te dobe dostavala almuznu uz bylo jedno....tady je vse postavene na hlavu,ten kdo pracuje je na tom hur nez ti co se vali a jen dostavaji davky....
16. čer 2010 v 11:11  • Odpověz
@vycu vyplácení dávek se odvíjí od trvalého bydliště.Pokud žijem s přítelem v bytě a máte tam oba trvalé bydliště tak vás budou posuzovat společně a ne zvlášť.Vím to,ptaly jsme se. :confounded:
16. čer 2010 v 11:15  • Odpověz
@weri1 můj manžel nevydělává ani 20a platíme z toho hypotéku i s poplatkama + ještě poplatky co musí být k hypotéce :frowning2:
16. čer 2010 v 11:17  • Odpověz
ono to v teto dobe bez hypoteky vetsinou ani nejde......rikam si spis jak je to smutny kdyz chteji zacit setrit na tomhle.... :cry:
16. čer 2010 v 11:18  • Odpověz
My máme přídavky jen díky tomu, že manžel je číšník a na papíře má minimum z toho co si vydělá. No ale i tak nám to loňský rok ještě na přídavky bylo moc. Dostali jsme je až se narodilo druhý dítko. Jak jsem před chvílí psala o tom snížení rodičovské...... Většinu rodin to asi nepoloží, ale přijde mně to nespravedlivý, až nastoupím do práce, tak budu zase platit vyžší daně atd., navíc su státní zaměstnanec, takže to půjde plat zase dolů...
16. čer 2010 v 11:19  • Odpověz
@jajik25 Tak to ti řekli špatně, posuzují se vždy osoby žijící ve společné domácnosti, můžou to být třeba rodiče, pokud s nima žiješ.
16. čer 2010 v 11:19  • Odpověz
@weri1 ano dva roky zpětně.Podle toho co řekly nám tak když žádáš myslím po 1.říjnu tak se počítání z předešlého roku a pokud žádáš dřív tak dva roky zpětně.Mělo by to být všude stejný tak nevím.Nám se akorát na sociálce vysmály a ještě nám řekly něco v tom smyslu co tam vůbec chceme.Je to hrozná doba ale je to tak. :frowning2:
16. čer 2010 v 11:20  • Odpověz
@vycu ano asi to myslíš dobře a já se špatně vyjádřila.To znamená že by dejmetomu přítel měl bydliště jinde ale u mě by bydlet taky nesměl,ne?
16. čer 2010 v 11:22  • Odpověz
o to hůř, čím víc lidí tím hůř
16. čer 2010 v 11:23  •  1 dítě  • Odpověz
@bufina nám to taky řekly kdyby jsme měly dvě děti tak by jsme je dostaly ale teď nakonec nemáme nárok a mám pocit že se to za tu dobu ani nějak moc nezměnilo

16. čer 2010 v 11:25  • Odpověz
@jajik25 J8 nejsem teda z obrou, takže nevím, jestli nejsou dávky, které se stanovují jinak, ale ano takhle.
@weri1 No ale je to logické, čím víc cás bydlí dohromady dospělých, tím nižší náklady na energie, vaření, nájem....
16. čer 2010 v 11:25  • Odpověz
zdá se vám životní minimum pro 3 lidi něco přes 7000 hodně?
16. čer 2010 v 11:26  •  1 dítě  • Odpověz
řekla bych že po 3 lidi na měsíc je málo
16. čer 2010 v 11:27  • Odpověz
já jen že to tak je
16. čer 2010 v 11:28  •  1 dítě  • Odpověz
A to takhle je? To je jako vypočítané tak, že z toho máš zaplatit nájem, jídlo a ostatní :confused: :sweat_smile:
16. čer 2010 v 11:28  • Odpověz
pavli: bez bydlení, jinak vše
16. čer 2010 v 11:30  •  1 dítě  • Odpověz
No přemýšlím... Bez toho bydlení možná i nějak jo... Přemýšlím, kolik utratíme s manžou za jídlo :confused:
16. čer 2010 v 11:32  • Odpověz
@jajik25 hezky jsi to napsala, opravdu :wink:
16. čer 2010 v 11:33  • Odpověz
@mpavlinka Ale stát ti přece nemůže zaplatit plnohodnotný život, jenom ti může pomoct překlenout nejhorší období, to by do práce nechodil nikdo.
16. čer 2010 v 11:34  • Odpověz
@jajik25 Nám to vyšlo jen tak tak.... Je to blbý, přídavky dostane minimum lidí, rodičák chtějí snížit a přitom mladý rodiny mají největší výdaje. Pořídit si vlastní bydlení, do toho děti...
16. čer 2010 v 11:35  • Odpověz
Vycu, to já netvrdím, já se jen zamýšlím, kolik nás stojí tyhle výdaje :wink:
16. čer 2010 v 11:36  • Odpověz
Vycu když jsme u toho, třebas blbě nastavená byla nemocenská. Já jsem brala minulý rok nemocenskou ve výši svýho platu. Tam si myslím, že se třeba mělo šetřit :wink:
16. čer 2010 v 11:37  • Odpověz
@mpavlinka drogerie oblečení atd. ty, manžel a dítě do 6 let
16. čer 2010 v 11:40  •  1 dítě  • Odpověz
weri: 7 tisíc na jídlo, drogerii a oblečení je akorát. Nevidím jediný důvod, proč by to mělo být více. Oblečení se přece nekupuje každý měsíc, drogerie jde koupit nejlevnější do stovky na měsíc a jako překlenovací období je to slušné.
16. čer 2010 v 11:43  • Odpověz
Weri no, nevím, to dítě ještě nemám, tak to nedokážu přesně spočítat. Ale myslím, že to bude jen tak tak. My třebas za jídlo tolik neutratíme, ale malý dítě o rohlíkách nechat nemůžeš, to snad se mnou souhlasí i Vycu :wink:
16. čer 2010 v 11:44  • Odpověz
no me by zajimalo kdyby ti nahore najednou spadli na plat 20 tis.jeslti by jim to stacilo,.....asi sotva....
16. čer 2010 v 11:46  • Odpověz
okruh společně posuzovaných osob je u každé dávky jiný...hmotná nouze - doplatek do životního minima (vyplácí magistrát)- posuzují se osoby žijící ve spol. domácnosti (tedy třeba i prarodiče). Dávky státní podpory (vyplácí ÚP) - přídavek na dítě- otec, matka, dítě (podle rodného listu dítěte - rodiče nemusí být oddáni) životní minimum 7.080,- příjem(nyní rok 2008, od 1.10. rok 2009) nesmí být větší než 2,4nás. životního minima...sociální příplatek - okruh stejný, příjem za poslední Q., nesmí být větší, než 2nás.ŽM....příspěvek na bydlení - v okruhu jsou všichni, kdo tam mají trvalé bydliště (i babička, teta,....) rodiče mohou být oddáni, ale pokud tam otec trv. pobyt nemá, neposuzuje se. Není to podvod ani obcházení zákona...je to naprosto legální...že je to špatně nastaveno, je jiná věc :slight_smile:
16. čer 2010 v 11:50  • Odpověz
Dex co dvacet, já bych jim dala nástupák VŠ úředníka státní správy, něco kolem 13 čistýho :sweat_smile: Když furt říkaj, že jsou třeba škrty platů státních úředníků...
16. čer 2010 v 11:51  • Odpověz
@dexonka nestacilo, uz jednou to tu bylo, ze myslim radio oslovilo urcite poslance, aby vyzili z urciteho mesicniho platu obycejnych lidi, zda se me , ze tenkrat to nevydrzeli ani den :grinning:

16. čer 2010 v 11:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.