• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
mpavli: to bylo jen tak zaokrouhlene,jen na zamysleni:slight_smile:
16. čer 2010 v 11:55  • Odpověz
Dex jasně, ale těch 13 to tě nutí se hodně zamyslet... zvlášť když je to třeba absolvent chlap, chtěl by založit rodinu, vzít si hypo... to je absolutně unreal :grinning:
16. čer 2010 v 11:56  • Odpověz
pokud ma nekdo pocit,ze ma penez dost tak at se porodnyho vzda....me se to nezda a proto tady nebudu psat ze jsem pro.......jak uz jsem jednou psala az bude nejhur proc ne,ale zacinat zrovna porodnym,to je nesmyslny..
16. čer 2010 v 11:58  • Odpověz
holky já si nechce žít jako prase v žitě jako oni jen chci mít takový příjem abych nemusela každý měsíc počítat každou korunu a rozmýšlet se zda si to teď můžu dovolit nebo ne,samozřejmě že bych neutrácela za kraviny
16. čer 2010 ve 12:15  • Odpověz
@jajik25 asi tak nějak. A´t začnou šetřit prvně u sebe a když to nebude stačit ať berou nám.
16. čer 2010 ve 12:17  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 moje řeč,sami berou hramadu peněz a ještě mají všelijaké výhody apod.
16. čer 2010 ve 12:19  • Odpověz
kdybych si vzpoměla v které zemi to bylo. Je to tak3 týdny co jsem to četla. Že začali ubírat sobě, a když to nebude stačit, že začnou u "normálních" lidí
16. čer 2010 ve 12:22  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 tak tohle u nás asi nehrozí,ale nebylo by to na škodu,to by se musel stát leda zázrak :grinning:
16. čer 2010 ve 12:30  • Odpověz
ještě si dovolím poznámku...
vy které se tady tak strašně bouříte proti zrušení porodného a avizovanému 10% snížení RP, co budete dělat za nějakých 20-25 let až se začnete těšit do důchodu a ono na žádnej důchod nebude, stát prostě nebude mít, protože bude s prominutím ve sračkách :sweat_smile: proč myslíte, že Řecko muselo udělat takový radikální rozhodnutí??? protože by jako stát v následujících pár letech totálně zkrachovali :unamused: a pokud se u nás nestane něco podobnýho, tak to dopadne stejně jako v Řecku :pensive:
tím že si my nezodpovědně neodepřeme tu nejmenší možnou část už teď, tak za X let to za nás zaplatí naše děti :angry: a pochybuju, že kterákoliv máma si přeje, aby za ní její děti platily dluhy.... teda pokud si ty děti nedělá jen kvůli tomu, aby jí ve stáří zabezpečily.... :sweat_smile: a teď se do mně můžete pustit :sweat_smile: svůj názor jsem tady už předtím prezentovala, je shodný s názory několika dalších přispěvatelek do diskuze :wink: já se chci o sebe a své děti (i ty zatím nenarozené) postarat do budoucna, ne aby se díky tomu, že si teď vyberu porodné a nechám vyplácet na RP o 760,-Kč měsíčně víc, tak aby moje děti pak po nástupu do pracovního procesu musely platit vyšší daně :angry:

zkuste taky popřemýšlet o budoucnosti, nežijte jen tím co je dneska...
16. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz
@michamicha já si myslím a to mi dají za pravdu, který mají stejnej názor jako já, že ať se šetří ale proč musí začít tady? Proč se neodebere všem???
16. čer 2010 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz
no ty daně se mají zvýšit taky a ne za 20 let.
co udělali naši politici za dobu od komunistů? za těch 21 let?
16. čer 2010 ve 13:31  •  1 dítě  • Odpověz
tady nema cenu cokoliv psat a resit,stejne to zalezi na nekom jinem a ne na nas......
budu rada kdyz budu zdrava s celou rodinou a v poradku donosim mimiska to je ted pro me priorita.....hezkej den.......
16. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz
@weri1 jasně, ale to jsme pořád na tom stejnym... proč se neodebere všem??? a komu (kromě poslanců a jiných vládních činitelů)??? sebrat víc těm, kteří vydělávají? takže i vašim manželům a partnerům??? nebo ubrat důchodcům, aby nestáli před výplatou ve frontách v supermarketech? třeba ti důchodci, ač se tobě zdá, že mají vysoký důchody, tak oni si to bohužel za komunismu dost tvrdě oddřeli, takže buďme upřímní a přejme jim to... stejně většina z nich (teď mluvím z vlastní zkušenosti) spoustu těch peněz ze svých důchodů vráží zpátky do svých dětí a vnoučat :wink:

když si vezmeš poslance, tak jsou to většinou lidé, kteří vystudovali nějaké školy, to že berou hodně peněz se odráží v tom, že mají rozhodovat, reprezentovat a řídit náš stát, takže auto s řidičem, ošatné, pronájem kanceláře, atd... to k tomu prostě patří... stejně jako vrcholový manažer v soukromé firmě, tak i oni se taky potřebujou reprezentovat... neznám žádnýho politika osobně, nemám žádnýho v rodině, takže ani nemám důvod je obhajovat... ale je to tak... ty bys zvolila jako svýho zástupce někoho kdo bude chodit v ušmudlaných oblecích a protože bude mít nízkej plat, tak bude navíc i úplatnej?
a z druhé strany, kdybys měla ty osobně ambice jít do politiky, tak bys odmítla ty peníze co berou vládní činitelé a který jsou reálným odrazem toho co ke své práci potřebují (teď nepočítám ty vychcánky, co si nechají proplácet provoz 4 aut a luxusní byty)?
16. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj, malokdy prispivam - ale tady musim. To ze bude mensi rodicovska mi prijde jako absurdni vzhledem k tomu, ze se pravdepodobne zmeni DPH bez vyjimek, a to k vyssi hranici, tzn. ubere to z kapsy jak matkam, tak otcum, takze by to ve finale znamenalo, ze by doslo ke dvojitemu ubrani z kapes rodin.... a kdyz uberete, "uberou" rodiny taky - takze si "nevychovame" novou generaci, ktera nam pomuze dluhy splatit a zaplatit nase duchody :rolling_eyes:. chapu, ze se rodicovsky prispevek nemuze zvysovat, ale snizovat mi prijde hodne drasticke - nehlede na to, ze jak bylo jiz nekolikrat zminovano, jak je je to s ruznymi pridavky atd. a pokud se jedna o ubirani - nemluvme o statnich urednicich za prepazkami, ani o odbornicich, ale mluvme o namestcich, poskocich namestku, vyberovych rizenich na auta a vybaveni kancelari :confused:,atd. o "porcovani medveda" snad nebudu ani mluvit - to pravidelne sleduju a je mi do breku.... chapu i to, ze takhle dlouha rodicovska je nadstandart, ale - polovicni uvazky???? jeste necim me pobavte. skolka??? od 3let, kdovijestli. jesle??? nase mesto nema. chuva-teta??? bylim v okresnim meste, kdyz pujdu do prace, vsechno poplatim a zaplatim chuve, jsem v minusu, s rodicakem aspon na nule....(pracuju v soukrome firme, stredni nizsi management, o prumerne mzde si muzu nechat zdat)
16. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz
@michamicha nemá smysl tady něco psát, páč mi to nevyřešíme
já nevidím že by nás politici reprezentovali, nebo co to tam píšeš. asi každý žijeme někde jinde.
16. čer 2010 ve 14:07  •  1 dítě  • Odpověz
Michamicha tak hlavně aby to šetření na úrovni matek pomohlo.

Myslím, že za poslanecký plat by si třeba to ošatné zaplatit mohli. Já jsem dělala ve státní správě na úrovni ministerstva, za tabulkový plat, přicházela jsem do kontaktu s lidmi z EK a musela jsem reprezentovat v kostýmech za svý peníze :wink:.

Andelika moje řeč.
16. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz
andelika, mpavlinka ...mluvíte mi z duše! ... ušetřily jste mi hromadu písmenek, děkuju :wink: :slight_smile:
16. čer 2010 v 15:48  • Odpověz
@michamicha Co to je za logiku? Když píšeš, že důchodci stejně své peníze vrážejí do svých dětí a vnoučat - do koho si myslíš, že hodlám vrážet peníze z mateřské, rodičáku a porodné? Do svých dětí, samozřejmě. A pokud si myslíš, že šetřením na matkách se naše děti zbaví dluhu, tak ti skoro závidím, v jakém naivním světě žiješ. Hele, nevím, jeslti jsem čerpala ze spolehlivých čísel na netu, ale právě jsem si spočítala, že na porodném by stát ročně ušetřil cca 1,3 mld a na snížení rodičáku o 10% cca 2,2 mld. Podívej se na schodek, na příjmy a výdaje v rozpočtu a spočítej si, kolik to je z toho všeho procent a zda to spasí další generace.
16. čer 2010 v 17:24  • Odpověz
Eirin, přesně tak nějak to cítím, jen jsem to nedokázala tak pěkně napsat :slight_smile: Prostě matky to fakt nezachrání, to je naivní představa :sweat_smile:
16. čer 2010 ve 21:54  • Odpověz
prosím vás - existuje stále mateřská v délce 37 týdnů pro svobodné matky? myslela jsem, že ji zrušili a teď vidím tohle:
http://www.mpsv.cz/cs/8928
17. čer 2010 v 00:34  • Odpověz
@furaha já bych řekla, že spíš mají blbost na stránkách, v zákoně o nemocenském pojištění nic takového není
17. čer 2010 v 07:40  • Odpověz
já si myslím že 37 týdnů je u dvojčat
17. čer 2010 v 08:10  •  1 dítě  • Odpověz
ale zase na těch stránkách to píšou a zaktualizované ze včerejška, zkus se podívat ještě jinde
17. čer 2010 v 08:12  •  1 dítě  • Odpověz
Holky, sorry ze sem zase lezu, ale neda mi reagovat na jednu vec, ktera tady porad zazniva..
Co to jako je, ze matky to nezachrani?...jasne ze ne, ale maminky PLUS dalsi ano, to by se mohlo rici u vseho, ze jako jednotka to nezachrani, ale kdyz se to poscita, tak treba jo, ne? Korunka ke korunce..proc zrovna my bysme mely byt v pohode a na nas by se setrit nemelo? Proste setrit se musi vsude(prosim, nezacnete tady tu stejnou pisnicku, ze HLAVNE by meli zacit politici u sbee, ta je ohrana a ja to vim) a to znamena i u nas, ne?
17. čer 2010 v 08:19  • Odpověz
Tohle říká zákon:

Díl 2: Podpůrčí doba u peněžité pomoci v mateřství
§ 33 Délka podpůrčí doby u peněžité pomoci v mateřství
Podpůrčí doba u peněžité pomoci v mateřství činí
a) 28 týdnů u pojištěnky, která dítě porodila,
b) 37 týdnů u pojištěnky, která porodila zároveň dvě nebo více dětí, přičemž po uplynutí 28 týdnů podpůrčí doby peněžitá pomoc v mateřství náleží, jen jestliže pojištěnka dále pečuje alespoň o dvě z těchto dětí,
c) 22 týdnů u pojištěnce uvedeného v § 32 odst. 1 písm. b) až e),
d) 31 týdnů u pojištěnce, který z důvodu uvedeného v § 32 odst. 1 písm. b) až e) pečuje zároveň o dvě nebo více dětí, přičemž po uplynutí 22 týdnů podpůrčí doby peněžitá pomoc v mateřství náleží, jen jestliže pojištěnec dále pečuje alespoň o dvě z těchto dětí.
17. čer 2010 v 08:19  • Odpověz
Už jsem jim tam poslala dotaz :grinning:
17. čer 2010 v 08:22  • Odpověz
Alcatko, to je furt dokola, šetřit se musí hlavně nahoře, tam utíkaj miliardy ve velkým. Ty svým omezením jim vykryješ jednu nepovedenou státní zakázku - chápeš to???
17. čer 2010 v 08:25  • Odpověz
tohle nemá cenu, kdo chce ať se vzdá porodnýho i rodičáku a bude mít dobrej pocit z toho, že pro to něco udělal.
17. čer 2010 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz
ale NE JEN U NÁS, všude
17. čer 2010 v 08:32  •  1 dítě  • Odpověz
Pavli, ne jsem uplne blba a nechapu to asi:sweat_smile: Dobre jsi me odhadla:sweat_smile:

Setrit se musi vsude, u nas!!tam nahore, vsude:slight_smile:Vsude, znamena i u nas:slight_smile:
17. čer 2010 v 08:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.