• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@alcatko.j a četla jsi někde, že by začali i jinde než u "normálních" lidí. Jestli ano, hoď se odkaz na ten článek, ráda si ho přečtu
17. čer 2010 v 08:47  •  1 dítě  • Odpověz
@alcatko.j :grinning: :grinning: V podstatě si rozumíme :slight_smile: Já bych taky byla pro šetření. Všude. Všichni. Ale jsem trochu výbušná povaha a když se pak dočtu, jak zas někdy proteklo pár miliard, tak bych šla pány nahoru defenestrovat :sweat_smile: :grinning:
17. čer 2010 v 08:49  • Odpověz
Necetla, ale sleduju politiku, staci se divat na otazky vaclava moravce, naposledy ted v nedeli :wink:

A pojem" normalni" lide mi pripomina pojem" obycejni lide" a to zavani paroubkem a dekuji nechci:sweat_smile:

To opravdu nema cenu, ja jsem clovek, ktery i pres svoje castecne nepohodli myslim predevsim na svoje deti a na jejich budoucnost, ted to nejak doklepem, rada se vzdam urciteho komfortu, ktery by mi zabezpecil pohodlnejsi soucasny zivot, nebude more, staci male vylety, holky dedi obleceni po sobe, z biopotravin varim obcas atd atd, a budu moc rada, ze az budou holky velke, tak ony se budou mit lepe nez ja ted.
No nekteri si zase preji, aby se ted meli lepe, ted jim penize schazi a uvazuji tak, ze ono se to nejak zvladne i bez "nich". to je vase volba, vase svedomi. Bojujte jak umite:slight_smile:
Ja to mam v hlave srovnany i kdyz mi to taky neni kolikrat pochuti,taky bvych chtela mit vetsi hromadku penez:slight_smile: Ale doba je takova, ze ta hromadka je mala a bude mensi a ja to akceptuju. Tim, ze budu nadavat, nic nezmenim, muzu udelat aspon to, ze odpovedne budu uvazovat a souhlasit s nekterymi kroky:slight_smile: tak to proste je a hotofo.
Nejsem za to spatna, urcite nejsem hloupa nebo omezena, jak tady citim z prispevku:slight_smile: Jsem rada, ze muj manzel to citi jako ja, ze snad i jine maminky a budu doufat, ze jednou bude zase lepe.

Mejte se pekne :slight_smile:
17. čer 2010 v 08:55  • Odpověz
A posledni vec, nezastavam se politiku a jejich spatnych rozhodnuti v minulosti, ktere tohle vsechno zavinili, jsou to sulini, to ne zene a opravdu by meli ukazat co jsou zac a zacit u sebe, jit prikladem, to si preju(trosku utopie, ja vim) a doufam v tom a souhlasim s vama.
17. čer 2010 v 08:58  • Odpověz
@alcatko.j nedělej ze sebe všespásnou matku a z nás krkavčí matky, co nemyslí na budoucnost svých dětí... Každý se nacházíme v určité životní (resp. finanční) situaci. Spousta lidí, si fakt odtrhne od huby a pak se dozví, jak se hospodaří s penězi státu. Už se tu vystřídalo dost vlád a měli šanci něco dokázat, nekrást apod. No a kde jsme... Já prostě říkám, že jako matka černou díru jménem náš stát podporovat nehodlám. Až mi na číslech za rok, za dva ukážou co ušetřili, nebude slyšet o žádných kauzách s únikem miliard, tak si řeknu, že pak to tedy mělo cenu a ráda se přidám.
17. čer 2010 v 09:04  • Odpověz
17. čer 2010 v 09:20  • Odpověz
otres tahle diskuze............. :sunglasses:
17. čer 2010 v 09:21  • Odpověz
pokud ma nekdo z vas pocit ze svym porodnym zalepi castecne diru ve statnim rozpoctu,tak si nepodavejte zadost o porodny a nechte ho propadnout ve prospech :wink: ja ten pocit nemam a svedomi spatny uz vubec ne... :dizzy_face:
hezky den,vsem......
17. čer 2010 v 09:59  • Odpověz
díky za reakce, nikde jinde informaci o 37 týdnech pro samoživitelky nevidím, ale poslala jsem dotaz na mpsv.
17. čer 2010 v 10:17  • Odpověz
@furaha Já taky, ale myslím si , že mají neaktualizované informace, ač píšou opak :unamused:
17. čer 2010 v 10:28  • Odpověz
jo. včera to tam pověsili. chodí mi info o změnách jejich webu. ale myslím, že zkopírovali starší dokument. ale pro mne je ta info důležitá, nemám ani alimenty

17. čer 2010 v 10:35  • Odpověz
dexonka to jsi napsala pěkně! Souhlas, pokud ty peníze někdo nechce a chce je věnovat na schodky státního rozpočtu, dluhy atd., ať je dá, já si je s radostí nechám a dám malé na spoření.
A iluze o tom, že když začneme všichni šetřit, bude u nás lépe, je trošku zcestná. To by musela zmizet korupce, úplatky, předražené zakázky, vyhazené peníze - např. za očkování proti prasečí chřipce, které všichni nakonec odmítly atd. Tady se bude za každého režimu žít dobře jenom politikům (kteří pak ani nechodí na zasedání a nehlasují....) a majitelům firem, ostatní budou přežívat.
17. čer 2010 v 11:12  • Odpověz
@furaha Tak pak dej vědět :wink:
@romana29 Problém je v tom, že teď ty škrty jsou minimální, pokud se tempo zadlužování nepodaří zmírnit a budeme na tom jako v Řecku nebo třeba ve Španělsku, tak se taky může stát, že nebude žádný rodičák. Fakt je ten, že největší výdaj ze státního rozpočtu jsou mandatorní výdaje dané zákonem, nejvýce sociální dávky, mezi které je nutné počítat porodné i rodičák.
17. čer 2010 v 11:31  • Odpověz
@mpavlinka to jsem rozhodne nemela v umyslu...
17. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz
Holky, nedohadujte se už :wink: ...myslím, že kvůli tomuhle tyto stránky nevznikly...oběma stranám jde vlastně o totéž...myslí na svoje děti. Jen jedna strana se bojí, že jim nebude moc zajistit slušný život teď...a druhá strana se bojí o jejich budoucnost. Nevyberete si...jak to nahoře vymyslí, tak to bude...všichni se budeme muset přizpůsobit ať s tím souhlasíme nebo ne. A navíc...řešte to, až to příjde...proč si dělat vrásky teď? :confused:
17. čer 2010 ve 13:50  • Odpověz
Holky mám takovou trochu blbou otázku, nějak se v tom totiž ztrácím. Oni chtějí zrušit porodný a snížit mateřskou i rodičák? Zrušení porodnýho jsem si našla, mateřskou o 10%? Ale o rodičáku nic zatím nevím, ale moje máma mi pořád tvrdí, že ho právě chtěj taky snížit, máte o tom některá prosím přesnější info? Moc děkuju.
17. čer 2010 ve 21:59  • Odpověz
Casiopeia, jsou to zatím jen dohady tam nahoře. Vždyť se tam dohadujou o všem možném, kde u dělat škrty. Vždyť ještě není ani sestavená vláda.
18. čer 2010 v 07:24  • Odpověz
@casiopeia Jo, někde jsem to četla, myslím, že tam bylo o 10% rodičák a od 17% mateřskou... ale jak píše @l.u.c.i.e tak zatím jsou to jen dohady vyjednavačů... pak sestavit vládu, udělat ustavující schůzi sněmovny, pak jsou parlamentní prázdniny, pak vláda musí své návrhy převést do návrhu zákona, poslat k projednání sněmovně... no a pak jsou podzimní volby, kde se mění třetina senátu, což může být ještě veselé...
A to nemluvím o tom, že se může ČSSD začít chovat stejně jako ODS na jaře (myslím ty obstrukce, aby se nestihla zpět zvýšit mateřská), takže kdo ví co ještě bude...
Malinko mi přijde, že si to John představuje jak Hurvínek válku... "na první schůzi omezíme poslaneckou imunitu"... to je ústavní zákon a na to potřebují 3/5 většinu, kterou nemají a tato změna nesmí být schválena během prvního čtení... krom toho, že první schůze sněmovny neschvaluje žádné zákony, ale pouze volí šéfa a jednotlivé výbory.
Jinak jsem tedy pravicového smýšlení, že je nutné začít šetřit a hlavně se nebát sebrat peníze těm, co žijí dlouhodobě ze sociálních dávek, ale to co teď vyjednavači předvádí mi přijde jako komedie.
18. čer 2010 v 07:43  • Odpověz
@j.a.n.i Jo tak to mám stejný názor. Já jsem spíše také pravicového ražení. Ale myslím si, že by se mělo šestřit taky trochu postupně a ne že se vše sebere maminkám, které kolikrát nemají ani šanci si přivydělat :pensive: Myslím si, že je plno dalších míst kde by se mohlo začít a ne, že se zaměří jen na toto místo.
18. čer 2010 v 08:23  • Odpověz
@j.a.n.i Jo a děkuji za vysvětlení :wink:
18. čer 2010 v 08:23  • Odpověz
http://www.novinky.cz/domaci/203628-jake-maji-mimoprazsti-poslanci-utrapy-s-bydlenim.html
když jsem si přečetla tohle, tak se mi trochu zvedla adrenalin, pak se tady někdo diví, že jsem proti snižování čehokoliv.
18. čer 2010 v 09:31  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 za svůj plat by si mohli klíďo nájem zaplatit... Jo ale nebyl by to asi takovej luxus no... :grinning:
18. čer 2010 v 09:33  • Odpověz
@mpavlinka já myslela, že stát musí šetřit ??!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2010 v 09:50  •  1 dítě  • Odpověz
Weri, ale jak tu psala jedna holčina, když budou mít hezkdej byteček za naše peníze a k tomu sáčko za naše peníze, tak budou méně úplatný víš :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
18. čer 2010 v 10:22  • Odpověz
18. čer 2010 v 10:26  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 taky mi to štve a ze svého platu by si klidně mohli byt zaplatit, ale problém je ten, že na 55 bytech či 200 poslancích se toho moc neušetří... tím neříkám, že by si to neměli platit sami, měli, ale v globále je to jen gesto, přestože dle mého potřebné, tak reálně se na tom neušetří...
Šetřit se musí hlavně na tzv. mandatorních výdajích, což jsou ty dané zákonem a ty dělají cca 80% rozpočtu.
18. čer 2010 ve 12:18  • Odpověz
ale proč by to měli mít?? mě taky nikdo nedá na bydlení a ještě tolik. každý na to máme svůj názor. tímhle končím tuhle diskusi
18. čer 2010 ve 12:23  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 neměli by to mít, v tom s tebou souhlasím :slight_smile:
18. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz
holky 28.5 sem nastoupila na materskou a ja nevim kdy dostanu prvni materskou v cervenci..kolikateh to tak chodi?dekuji :unamused:
19. čer 2010 ve 13:27  • Odpověz
kiku - první mateřskou bys měla dostat za těch pár květnových dnů v červnu (jesti ti zaměstnavatel včas odeslal všechny podklady - dle zákona musí vyplatit dávky do 30ti dnů od doručení všech podkladů) - a vyplácí se jak kde, někde kolem 10tého, někde až kolem 25-25. dne v měsíci....
20. čer 2010 v 10:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.