• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@pandysek No, nevím kde si to zaslechla, ale já četla článek o návrhu, kde se psalo, že by za dobu rodičáku měli všichni dostat 220 000,- což pokud se spočítá znamená, že by došlo ke snížení toho 4 letého, vyplatí se při něm v celkovém součtu nejvíce, lehce by se snížil ten 3 letý, vychází mi to na cca 7400,- a dvouletý by zůstal stejný, možná o 100,- vyšší.
A s tím tedy souhlasím, všichni by měli dostat stejnou částku, nevím proč mají být jako teď znevýhodněni ti, co jdou dříve do práce, tím pádem dříve odvádějí sociální a zdravotní než ti co jsou déle doma a odvody za ně platí stát.
21. srp 2010 v 09:27  • Odpověz
@terak já chtěla jít na rodičák na 2 roky a řekli mi že na to nemám dostatečný plat. Takže oni zas tolik nechtějí abychom šli rychle do práce, protože proč by jinak dělali taková omezení? A jesle/školky? to je kapitola sama pro sebe. Dítě vezmou rok před nástupem do školy, no to fakt pomůže.
@pandysek mám pocit že mít mimčo za této 4leté vlády je snad nejhorší co mohlo být..
21. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
@terak remcat budou a budou pořád .Článek jsem si tedy přečetla a co ztoho vyplívá já klidně dělat budu práce mě nikdy nevadila a vadit nebude a nemusím od státu dostávat ani korunu ale kam ty děti mám dám -školka není -chtěla bych tam dát teď malou a řekli mi že je 69 zájemců a možnost vzití je 8 a to předškolního věku .A když si udělám děti tak bych snimi chtěla být a né aby je vychovával někdo jiný.Sprominutím ale v článku neuvádějí kolik si tam vydělávají tatínci (určitě né 13 tisíc jak tady a tedy ještě na Slovensku)a jestli posloucháte i ostatní zpávy tak to že máme nejdražší benzín otom nikde nepíší a že tím pádem se všechno jiné zvyšuje -proč lidí jezí nakupovat jezdit za hranice??protože je to tam asi dražší ne??
21. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
@j.a.n.i jo tak to není zas tak hrozný -právě včera stim dojetěl manžel že to chcou snížit na 5 ale nevěděl kterou a přesně kolik .
@karmenta no 2 -letá je omezená platově a zas na druhou stranu je to dobře je to kvůli těm lidem co si nevydělají víc jak přes těch 11 tisíc aby se jim to nevyplácelo ještě líp jak chodit do práce
kdyby nato mohl jít každý tak si představ jak ta naše "strašně chudá a diskriminovaná menšina" brala peněz když mají pomalu každý rok nový dětsko po dobu tady 10 let to by fakt ten stát přišel na buben hned
je to blbí zas proty co by do té práce chtěly chodit dřív ,ale myslím že když půjdeš na 3 roky tak to můžeš ukončit kdykoliv dřív-samozřejmě že bez náhrady
21. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
Já bych nechala dvouletý na výběr všem co měli nárok na PPM, tj. pracovali, jen bych tam dala jinou podmínku, všem, kdo zvolí variantu na 2 roky se po celý třetí rok bude pro výpočet nároku na sociální dávky počítat jako kdyby měli 7600,- příjem. Tím by se omezilo zneužívání a zároveň ti s nižším příjmem, co plánují návrat do práce by si ho mohli zvolit.
21. srp 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky, nevíte, kdy přibližně by se měla vracet mateřská za rok 2010? pani na úřadě mi řekla, ať se obrním trpělivostí, druhá že asi v říjnu, nic moc jsem o tom ani na netu nenašla a minulý týden mi kamarádka říkala, že jí na účet už přišla, něco kolem 15tisíc Kč..Mě teda nic nepřišlo, myslíte že je možné, že to již začali takhle postupně vracet? Díky :wink:
29. srp 2010 ve 20:20  • Odpověz
@k.jolanka Nevím nic podrobnějšího, poslední informaci co mám je taky ten říjen. Třeba patří kamarádka pod nějakou málo vytíženou OSSZ a třeba už s tím začali...
29. srp 2010 ve 20:30  • Odpověz
ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat ohledně nástupu na mateřskou, zda se termín porodu počítá dle poslední MS nebo dle ultrazvuku, liší se mi tyhle dva údaje o 14 dní..díky
4. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
@werry Počítá se to podle toho, co lékař prohlásí za termín porodu, není nikde určeno, který to má být. Ale mám takový pocit, že při takhle velkém rozdílu by se měl brát jako správný ten podle UTZ ve 12tt.
4. zář 2010 ve 14:43  • Odpověz
ahojky už jsem tu zas s dotazem
v srpnu mi zkončila ppm a došly mi jen peníze za těch 12 dní ppm a ten zbytek měsíce mi doplatí kdo a kdy ??
nechápu proč nerozesílají aspoň nějaký papíry kdy komu a kolik dojde a kdy mě zkončí ppm mi taky nikdo na úředech neřekl .No doufám že mě ten zbytek nedojde až příští měsíc a jen těch zbývajících dnů do konce srpna a v říjnu mi je až vyplatí a já si to půjdu hodit s těma 4 000kč :rolling_eyes:
15. zář 2010 ve 20:41  • Odpověz
@pandysek doplací to pracak, tam kde sis byla dat žadost o rodičak :dizzy_face:
15. zář 2010 ve 20:44  • Odpověz
@dadous děkuji a nevíš kdy to zhruba vyplácí
15. zář 2010 ve 20:55  • Odpověz
no to by ti mělo přijít ted v zaří, mě to přišlo asi po dvou dnech za sebou :dizzy_face: taky mi končila mateřska v srpnu :dizzy_face:
15. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz
no mě právě mateřská došla už někdy 5 a zbytek furt nic :cry:
15. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz
@pandysek Mělo by to by přijít teď v září, pokud si tedy o rodičák žádala hned po ukončení mateřské. Jo a dávala si jim ten fialový papír s výši PPM? Jinak pokud si těma 4000,- myslela mateřskou za těch 12 dní, tak by ti měli doplatit ještě 3600,-.
15. zář 2010 ve 21:04  • Odpověz
@pandysek tak oni mužou mít jiny vyplatní dny :dizzy_face: když ti to do patku nepříjde tak si tam brnkni :dizzy_face:
15. zář 2010 ve 21:07  • Odpověz
no mám vtom guláš ale manžel říkal že nějakej fialoví papír jsme dávali a že ten potvrzujou kdesy v praze či co
no došlo mi jen zatěch 12 dní ta pomoc v mateřství nic vic
15. zář 2010 ve 21:17  • Odpověz
@pandysek Ten fialový papír potvrzuje ČSSZ podle sídla tvého zaměstnavatele, takže pokud má tvoje firma sídlo v Praze, tak to potvrzuje Praha. Každopádně pokud už jste ho odevzdávali potvrzený, tak by v tom být problém být neměl, ale asi bych tam taky zkusila zavolat, tím nic nezkazíš :wink:
15. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz
@pandysek a přišel ti papír o přiznaní davek?
15. zář 2010 ve 21:40  • Odpověz
@dadous
jak to myslíš dávek ?
ale od nikoho mě právě ni nedošlo
15. zář 2010 ve 21:47  • Odpověz
no mě přišlo že mi přiznavaj ten rodičak :dizzy_face:
@pandysek
15. zář 2010 ve 21:48  • Odpověz
@dadous
no to právě mě nic nedošlo .Ani tenkrát když jsem nastoupila a začla mi běžet ta ppm a to jsem vlastně taky až do poslední chvíle nevěděla kolik budu vlastně brát
no nic zítra tam asi pošlu posly,abych se taky něčeho vůbec dočkala
15. zář 2010 ve 21:52  • Odpověz
@pandysek to jo to si zjisti, většinou jsou vyplatní dny max do 15tyho, nam to chodí kolem 9tyho :dizzy_face: tak dobře pořid :dizzy_face:
15. zář 2010 ve 21:55  • Odpověz
@pandysek Jojo, k mateřské nic neposílají, částku se dozvíš až z prvního výpisu, když ti přijdou penízky. Jinak k rodičáku papír chodí, ale může to klidně přijít později než penízky.
15. zář 2010 ve 21:56  • Odpověz
@dadous
děkuji :sweat_smile:
15. zář 2010 ve 21:56  • Odpověz
@j.a.n.i
jak kdyby už tak člověk neměl málo starostí :confounded:
15. zář 2010 ve 21:59  • Odpověz
no tak dnes mi sami od sebe volaly z úředu že potřebují jakýsi potvrzení o PPM za období 1.7 do toho 12.8 jak se to zvyšovalo na tu loňskou úroveň a že ji to ta ženská z toho druhýho úřadu nechce dát(to je bordel) takže manžel tam musel jet a vyplnit a dovézt ten papír té ženské co mi volala .
nechápu to ,ale snad mě ty peníze dojdou
je to banda bukvic
16. zář 2010 ve 14:58  • Odpověz
@pandysek Jojo, tak to je přesně ten papír, kvůli kterému ti nemohli poslat tu část rodičáku, potřebovali vědět, kolik si dostala vyplaceno na PPM za srpen, protože oni to jen dorovnávají... takže teď už by to mělo dorazit :slight_smile:
16. zář 2010 v 15:29  • Odpověz
@j.a.n.i a nevíš jak to dorovnávají -jako do částky těch 7600
a nebo to je ppm + vypočet častky z mateřské z těch 7600 a zbylích dnů do konce měsíce
16. zář 2010 v 15:49  • Odpověz
@pandysek Dorovnávají to do částky 7600,- bez ohledu na počet dní, protože rodičák se na dny nepočítá.
16. zář 2010 v 17:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.