• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@j.a.n.i
takže prostě jim jdou peníze zas do kapsy
já to nechápu jak to můžou dorovnávat
mám vypočítaný 505 kč na den - což mi udělalo zatěch 12 dní nějaký cca 6000kč a teď mi prostě dají jen cca 1600kč a nazdar
je to celkem nefer
to jako kdyby mě to zkončilo např 28 srpna a dostala bych dejme tomu 14000 kč tak mi ty zbývající dny nikdo nezaplatí či co a nebo mi to ještě seberou
když jim někdo nezaplatí 3 dny sociální tak hned píšou a dávají penále a když chce člověk peníze po nich tak mi to prostě nezaplatí
16. zář 2010 v 17:42  • Odpověz
@pandysek Na to se dá odpovědět pouze to, že život není fér. A v kapse jim nic nekončí, jedou přesně podle zákona...
Prostě v zákoně je napsáno, že v měsíci, kdy je souběh mateřské a rodičáku, tak je nárok na rodičák pouze v případě, kdy je mateřská za část měsíce menší než výše RP a nárok je ve výši rozdílu mazi RP a PPM. Takže pokud bys měla za PPM za část měsíce vyšší než 7600,- (11 400,- pokud už bys měla tenhle měsíc provedenou volbu) tak dostaneš rodičák až od dalšího měsíce. Na druhou stranu, když ti rodičák končí, tak dostaneš celých 7600,- (případně 11400,- nebo 3800,-) i když je dítě narozené 1. v měsíci.
A třeba zdravotní, pokud nejsi OSVČ taky musíš sama platit, jen pokud se jedná o celý měsíc, pokud třeba skončíš zaměstnání v půlce měsíce a tu druhou nemáš příjmy, tak ho doplácet nemusíš.
16. zář 2010 ve 20:36  • Odpověz
@j.a.n.i Ahoj, koukám, že jsi taková vědma tady na diskuzi, nepracuješ snad přímo pro OSSZ? :wink: Mohu se na tebe, prosím, obrátit s několika dotazy? Čekám začátkem prosince, jsem totální nováček a ráda bych si všechny ty zákony osvětlila. Byla jsem na dvou pracovištích OSSZ a řekli mi trochu něco jiného. No nechci hned žhavit telefon na centrálu ČSSZ, proto se ptám, zda bys mi mohla poradit :slight_smile:
20. zář 2010 ve 13:27  • Odpověz
@katcha. Nene, v oboru nepracuju, čekám teď v říjnu... a pečlivě jsem to nastudovala, když jsme začli plánovat :grinning: Klidně se ptej, buď přímo do diskuze nebo napiš IP, pokud je to něco konkrétního co nechceš řešit veřejně.
20. zář 2010 ve 14:54  • Odpověz
@j.a.n.i Jani, už jsme si jednou psaly, možná si vzpomínáš. Já se chci jen zeptat, zda se mateřská počítá z hrubé nebo z čisté mzdy? Já nastupuji na mateřskou 1.prosince. Takže ty taky čekáš v říjnu, tak přeju pohodové těhu :wink:
21. zář 2010 v 11:46  • Odpověz
@monik1 Z hrubé včetně všech prémií a případných přesčasů... prostě z toho, co máš na pásce uvedeno jako hrubá mzda, beze se posledních 12 měsíců před nástupem na PPM.
A díky za přání, už to mám za chvilku... necelých 14 dní.
21. zář 2010 ve 14:13  • Odpověz
@j.a.n.i a doba co je člověk na neschopence se počítá jak?? jako pořád z té hrubé mzdy, nebo z toho co dostane člověk na neschopence?? asi jsem blblá, díky za radu
21. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz
@karmenta Pořád z hrubé mzdy, ale dělí se to počtem dní kdy si pracovala, to co si dostala za neschopenku se z toho vyhazuje... Takže třeba pokud máš plat 20000,- a si půlku měsíce nemocná, tak hrubý příjem za ten měsíc je jen 10000,- ale zase si "pracovala" pouze 15 dní (počítají se kalendářní), takže výsledek se vlastně stejný.
21. zář 2010 ve 21:53  • Odpověz
ahoj, omlouvam se, ze nectu vsechny prispevky, urcite jste to uz probiraly, ale mohl by mi nekdo napsat, jestli musim zadat o vraceni materske? mam pocit, ze ne, ale chci se ujistit, diky
21. zář 2010 ve 23:40  • Odpověz
@w_h Jestli myslíš o to o co si přišla letošním snížením, tak o to nemusíš, to pošlou automaticky... Ale co tak koukám na metřík tak to jste museli vzít to druhé hodně rychle, když si ještě letos brala mateřskou. Jaký budeš mít věkový rozdíl?
22. zář 2010 v 09:04  • Odpověz
holky mám prosbičku neznáte někdo odpověď??

jak je to když jsem pracovala několik let pak odešla na neschopenku z neschopenky na mateřskou, z mateřský na rodičák, při rodičáku po 1,5r jsem začala pracovat a půl roku pobírala rodičák + mzdu. Nyní jsem na PN týden a snad do nástupu na mateřskou už zůstanu ( do nástupu na mateřskou budu pobírat PN + rodičák ) . Tak se mi bude počítat mateřská z částečného úvazku ( teď jsem chodila na 6h denně ) půl roku a další půlrok se vezme ten co byl před nástupem na neschopenku s dcerou??
22. zář 2010 v 10:09  • Odpověz
@j.a.n.i díky moc. no já jsem už 3měs na neschoence, v době nástupu na mateřskou to bude teda 5měs..
22. zář 2010 ve 12:36  • Odpověz
@karmenta Tak v tom případě se to bude vlastně počítat jen ze 7 měsíců... těch posledních 5 se z toho vyhodí.
22. zář 2010 ve 13:28  • Odpověz
@j.a.n.i takže to budu mít o těch 5 měs. nižší, nebo když mám už vlastně 2roky stejný plat tak je jedno jak dlouho jsem na neschopence?
22. zář 2010 v 17:48  • Odpověz
@karmenta Je to jedno, protože kdybys nebyla na neschopence, tak to (zjednodušeně napsáno) bude 12 platů / 360 dní, s tvojí neschopenkou to bude 7 platů / 210 dní. Takže při stejném platu je to úplně fuk, při prémiích, které se trefí do těch 7 měsíců je to dokonce výhodnější, protože se rozpočítají na méně dní.
22. zář 2010 v 17:57  • Odpověz
@j.a.n.i no museli jsme trochu rychleji, kvuli nemocem, a ono to nejak vyslo hned, tak doufam, ze to dobre dopadne. rozdil bude ca16 mesicu.
materskou mi vrati za 5 mesicu! bude se hodit.
22. zář 2010 ve 21:08  • Odpověz
@j.a.n.i jo a diky za odpoved
22. zář 2010 ve 21:09  • Odpověz
@j.a.n.i ahojky já tě četla asi 3krát a jsem asi natvrdlá , když teda budu na neschopence 8měsíců(skoro vlastně celé těhu) tak se mi výše mateřský bude počítat jak? jen z tech zbylých 4měsíců co jsem chodila do práce? (jinak do práce už chodim 5 let a stejný plat mám 2roky ) omlouvám se za otravování
23. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
@cufinka Jojo, jen z těch 4 měsíců... sečteš hrubý plat za ty 4 měsíce, vydělíš to počtem kalendářních dnů v těch 4 měsících a vyjde ti neredukovaný denní vyměřovací základ... podle pravidel se zredukuje (pokud bude to cca 700,- tak se bere celý) a z toho 70% je denní dávka PPM.
23. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz
@j.a.n.i a co se děje když bych měla přes 700 ten neredukovaný denní vym základ? :confused: jinak moc děkuju za odpověd :slight_smile:
24. zář 2010 v 10:32  • Odpověz
@cufinka Tak se částka do 786,- bere celá, z části od 787,- do 1178,- 60%, z části od 1179 do 2356,- jen 30% a cokoliv nad se zahodí úplně. Takže to vlastně diskriminuje lidi s vyšším příjmem... protože odvody takovéhle hranice nemají (tedy mají, ale výrazně vyšší...).
24. zář 2010 v 11:42  • Odpověz
ahoj,nevite nektera,kdy maj chodit preplatky matersky?(leden-kveten) :slight_smile:
29. zář 2010 v 09:40  • Odpověz
@poupe prý je budou vyplácet až od října
taky čekám na vrácení

29. zář 2010 ve 12:34  • Odpověz
@poupe Mělo by to být teď v říjnu, co sem se bavila s jedním borcem ze sociálky konkrétně o tom mím, tak už to mají spočítaný kolik budou vracet. Třeba to dojde kolem desátýho, jak se vyplácí mateřská.
29. zář 2010 v 17:58  • Odpověz
@bufina tak to by bylo dobry :slight_smile:
29. zář 2010 v 19:19  • Odpověz
Včera říkali v rádiu, že ťeď v pondělí se už začalo vyplácet. Máte už to někdo?
5. říj 2010 v 17:41  • Odpověz
taky jsem se chtěla zeptat, zda už to někomu nakulili :slight_smile:
5. říj 2010 ve 21:38  • Odpověz
Tak mně ješně nic neposlali. Slyšela jsem, že mateřská za květen se nezvyšuje a tudíž za květen se nebude nic doplácet. Prý nějaká chyba v zákoně. Nevíte o tom něco?
5. říj 2010 ve 22:14  • Odpověz
@patenka Doplácet by se nemělo za červen, ten ze zákona vypadl. Ti co nově nastupovali v červnu už ji měli vyšší, ale na ty komu v červnu pokračovala se zapomnělo a měli ji vyšší až od července.
5. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
holky tak u nás socka už to prý připravila,teď jsou podklady odeslaný do Prahy,ta prý čeká aý to bude mít od ostatních sociálek a pak to začne posílat :confused: moc nechápu proč si to ty socky nemůžou rozesílat samy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. říj 2010 v 07:53  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.