• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
@bredmax Kdo ví, třeba protože jsou to vlastně peníze navíc uvolněné ze státního rozpočtu a musely by se distribuovat na jednotlivé OSSZ... tak to třeba chtějí rozesílat rovnou lidem.
6. říj 2010 v 08:38  • Odpověz
Mně už někdy před 14ti dny řekli aji částku, kterou mně budou vracet, nechápu proč to teda nemůžou poslat hned, když to mají dávno spočítaný....
6. říj 2010 v 09:34  • Odpověz
@bufina A kde ti to řekli? Mě nikdo nic neřekl, neposlal, tak ani nevím, kolik mi příjde...
6. říj 2010 v 09:49  • Odpověz
@katarina82 Přímo na sociálce, rušila sem si účet v bance, tak sem byla požádat aby mně to poslali složenkou, musela sem tam osobně, tak mně borec za přepážkou rovnou řekl kolik to bude, ale neřekl mně kdy. Sem myslela že to bude chodit v termínu jak chodívá mateřská, kolem toho desátýho....
6. říj 2010 v 09:56  • Odpověz
@bufina Ne, že bych se chtěla úřadů nějak zastávat, ale mám kamarádku, která pracovala na rozesílání dotací pro obce a kraje... a ono to není tak jednoduché, že to příslušná pobočka spočítá a pošle, i když to mají spočítané, tak to prochází nějakým kontrolním systémem, pak si na to musí vyžádat peníze ze státního rozpočtu, které jim chodili přes ČNB... no a když milostivě dorazily, tak teprve mohli platit. Takže se taky stávalo, že měli vše spočítáno, připraveno, ale od ministerstva prostě nedorazili korunky... a oni mohli akorát čekat.
6. říj 2010 v 11:24  • Odpověz
@j.a.n.i Tak to je docela na houby, ale když si vezmu že na to připravování měli asi 3 měsíce... Sem měla malou ppm, tak mně to dopláceli zase odjinud do výše 7600 a taky nevím jak s tím, jestli to zase budu muset já vracet, nebo ne....
6. říj 2010 v 11:42  • Odpověz
Holky, muzete mi rict ten proces, jak se zada o materskou, na to jsou nejake dokumenty na socialce? A potrebuji k tomu neco od lekare nebo staci tehotensky prukaz? budu nastupovat od 1.12.2010 kdy to mam zacit resit?

dik moc :wink:
6. říj 2010 ve 12:42  • Odpověz
@bufina Tak tohle jsem nikde nenašla... ale asi bych počkala, jestli se ozvou, spíš mám pocit, že se na to pro velkou náročnost vykašlou, ale to je jen můj názor.
6. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz
@imzadi Pokud jsi zaměstnanec, tak se žádá přes zaměstnavatele a je k tomu potřeba papír od lékaře, na ten doplníš zaměstnavatele a jak chceš MD posílat a dáš to do práce, ti doplní papír s tvými příjmy a posílají na sociálku. A řešila bych to tak v půlce listopadu.
6. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz
@j.a.n.i super, dik moc, jdu na kontrolu k doktorce 29.10. tak ji o ten papir reknu
6. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz
@imzadi Přesně tak, na gyndě ti dá papír kde bude předpokládaný termín porodu, to dáš do práce a už se nemusíš o nic starat.
6. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz
@imzadi Ten papír ti dá až 6-8 týdnů před termínem, dřív ne, takže máš ještě čas.
6. říj 2010 ve 20:09  • Odpověz
@ardila Je možné si ho vyžádat klidně dřív, není nikde dáno, že by ho doktor mohla dát až takhle pozdě. Tedy pokud je člověk na neschopence, tak ho většinou dostane těsně před nástupem na MD a současně s tím i ukončení neschopenky, ale jde to i dříve.
6. říj 2010 ve 20:26  • Odpověz
@ardila @j.a.n.i za zeptani nic nedam, kazdopadne diky :wink:
6. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz
j.a.n.i. mně teda dr. tvrdila, že mi ho dřív dát nemůže a na neschopence jsem nebyla, nakonec mi ho dala dřív jen o týden
6. říj 2010 ve 21:19  • Odpověz
Mě se nejvíc líbí, jak my máme vůči státu ze zákona povinnost platit poplatky a daně řádně a včas a když nezaplatíme, tak s námi udělají krátký proces, ale na příspěvky a dávky jen nárok, takže ten nám může vzniknout kdykoliv, ale dostat to můžeme až kdoví kdy a sankce žádné :angry: Už se těším na argument "prostě nejsou peníze". By mě zajímalo, co bych se dozvěděla, kdybys s tím samým přišla na berňák nebo pojišťovnu :rolling_eyes:
7. říj 2010 ve 14:34  • Odpověz
Tak dámy, mažu si máslo na hlavu, včera jsem je nařkla a dnes jsem kontrolovala trvalé příkazy a koukám, že mám nápadně vysoký použitelný zůstatek. Částka by odpovídala (nevím, kolik bych měla přesně dostat, jen jsem si spočítala, kolik jsem dostávala "před" a kolik "po" a vynásobila to). Takže za sociálku na Praze 8 hlásím, že doplatek mateřské nejspíš dorazil :dizzy_face:
8. říj 2010 v 08:42  • Odpověz
holky, já už to mám taky :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:24  • Odpověz
tak to doufám, že Ostrava se taky bude činit :grinning:
8. říj 2010 v 09:31  • Odpověz
holky hlásím že už mám doplatek mateřské na účtě :grinning: juuu a ani jsem takovou částku nečekala takže super :wink:
8. říj 2010 v 10:14  • Odpověz
za jižní Čechy (ČB) hlásím, že zatím doplatek mateřské ještě nedorazil :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry:
už se ale těšíme, že to bude brzy !
8. říj 2010 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz
tak já už hlásím že dorazil,okres Prachatice
akorát by mě zajímalo jak to bude s penězma když se mateřská s rodičákem překlenuje v měsíci,doufám že ste mě pochopily,nevíte někdo o tom něco?
8. říj 2010 v 10:24  • Odpověz
Hoklky koukam že doplatek už dorazil :wink: . Jen mě zajímá jestli to přišlo v termínu kdy normálně chodí nebo chodila mateřská nebo je to individuální :unamused:

@jajik25 no přijde jen částka rodičáku. mě přišla část mateřský a k tomu část rodičáku a dělalo to celkem 7600 :wink: , ještě že přijde alespon ten doplatek za mateřskou :slight_smile:
8. říj 2010 v 11:51  • Odpověz
doplatek je na účtě, huráá
8. říj 2010 v 11:57  • Odpověz
doplatek na ucte, Praha 4 :dizzy_face:
8. říj 2010 v 11:59  • Odpověz
@jajik25 pokud máš mateřskou třeba jako já vyšší než 7600, tak rodičák už za ten daný měsíc nedostaneš
8. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz
@moninka to je mi jasný,jen nechápu proč to sem marketa dala.Mě končila mateřská 10 dubna a za těch 10 dní sem dostala asi 4000 a rodičák za zbylý dny v měsíci mi vyplatily do těch 7600,teď vrátily výši mateřský na starou úroveň,tohle je ta nová,tak mě zajímá jak to bude s tím rozdílem,u mě to dělá asi 1200,jestli se to bude vracet nebo ne nebo si to sociálka vezme tak že další měsíc o to pošle míň?
8. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz
Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, dneska mi prisel doplatek materske, ale zarazilo me, ze kdyz uz to poslali, tak jen ten doplatek, ale řádny rodičák za září nee :confused: Přislo vam to zaraz nebo taky zvlast?
8. říj 2010 ve 12:27  • Odpověz
@alcatko.j Ali, rodičák posílá jiný úřad :wink:
8. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
No tak vidis , jak jsem blba:grinning: dik
8. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.