• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, dnes mi take přišel doplatek mateřské ale nejak mi to nesouhlasi. Na MD jsem nastupovala 2.1. a končila 16.7: a ten doplatek mi přišel jen od toho ledna do konce května. Za červen jsem měla ještě mateřskou bez doplatku a teprve za ten červenec to přišlo s tim doplatkem. Tak kde mam doplatek za červen? Předem Vám moc děkuji za odpoved.
8. říj 2010 ve 12:46  • Odpověz
@jana85 doplatek za červen bohužel není, to jim nějak v zákoně uteklo.
8. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz
ahoj holky, zdravím znovu z jihu, oprava za ČB - dnes penízky dorazily ! Jupííííííííí! :grinning:
8. říj 2010 ve 14:37  •  2 děti  • Odpověz
@jana85 přesně, za červen peníze nebudou, není to v zákoně
8. říj 2010 v 16:47  • Odpověz
zdravím, taky nam dnes došel doplatek :dizzy_face:
8. říj 2010 v 16:49  • Odpověz
tak nám už taky přišel,včera :wink:
10. říj 2010 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz
A nevíte někdo jak to je, když to chodí složenkou? Dneska tu už byla pošťačka a nic....
11. říj 2010 v 11:35  • Odpověz
@bufina složenkou to trva tak o dva , tři dny dyl :dizzy_face:
11. říj 2010 v 19:42  • Odpověz
@dadous Dík, tak to su ráda, sem se už lekla že na mě zapoměli :grinning:
11. říj 2010 ve 20:56  • Odpověz
@bufina já jsem taky zvědavá kdy to přijde, ty toč ekam složenkou tak snad zítra to přijde. jestli to posílali v pondělí, jinak ve čtvrtek se tam půjdu zeptat, protože ještě ani nepřišel rodičák který poprvé taky má přijít složenkou tak snad zítra přijde, už by se to docela hodilo :wink:
12. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz
@marketa137 Mně už to dnes přišlo, takže bys to snad měla nejpozději zítra taky mít :slight_smile:
12. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz
@bufina tak snad jo. na účet to vždycky chodilo 10 takže počítam že jestli to posílali v pondělí tak snad zítra to přijde a doufam že obě složenky najednou abych nemusela chodit na poštu moc často :slight_smile:
12. říj 2010 v 17:00  • Odpověz
@marketa137 Já to trochu nechápu, že na účet to chodí třeba i o pár dnů dřív a složenkou až po termínu. Ale zítra by ti to snad už mělo dojít.
12. říj 2010 v 17:17  • Odpověz
@bufina ono poštou to jde tak tři dny, ale přes učet maj ted banky povinost připsat kačky do 24 hodin. dřív to i přes učet trvalo tři dny :dizzy_face:
12. říj 2010 v 17:22  • Odpověz
Ahojky, holky muzu se zeptat... Kdyz bych v listopadu sla na materskou, prijoud mi korunky uz v prosinci nebo az v lednu jak to obcas byva zpozdeny u marodni o mesic? Nekde jsem slysela ze s materskou je to to samy... a je nejakej urcitej den pro vyplaceni?? diky moc
12. říj 2010 v 17:24  • Odpověz
@kamisek2000 Myslím že když nastoupíš v listopadu, tak bys měla mít první peníze v prosinci kolem desátýho, pokud bude všechno vyřízený. Aspoň u nás v Brně sou v tomhle rychlíci :slight_smile:
12. říj 2010 v 17:28  • Odpověz
@bufina tak to jsem zvedava u nas:slight_smile: diky moc:slight_smile:
12. říj 2010 v 17:29  • Odpověz
@kamisek2000 záleží na tom , jak rychle ti doručí tvoji žádost o mateřskou + další podklady tvůj zaměstnavatel na příslušnou OSSZ :wink:
12. říj 2010 v 17:34  • Odpověz
13. říj 2010 v 09:04  • Odpověz
@pampeliska1 zajímavý článek :slight_smile:
13. říj 2010 v 09:29  • Odpověz
Tak by ěm zajímalo jestli je ještě někdo komu nepřišel ten doplatek :unamused: . Do Prahy to posílali 6 a tam mají asi dost času takže jsem zvědavá kdy to pošlou. navíc na to mají celý říjen takže to začnu řešit až kolem 25 jak a co :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Prý mají 6 dní na zpracování a pak 4-5 dní na odeslání :unamused: tak doufam že příští týden už to přijde :wink:
17. říj 2010 ve 14:59  • Odpověz
tak doplatek už přišel :slight_smile:
18. říj 2010 ve 12:52  • Odpověz
Ahojky, nevíte jak to je v ČR s přechodem z nemocenské (rizikového těhu) na mateřskou? Kdy můžu na mateřskou nastoupit? Slyšela jsem, že po nemocenské můžu jít na mateřskou pouze 6 týdnů před termínem porodu, ale já bych chtěla nastoupit už 8 týdnů před a některé tady v diskuzi takhle normálně nastoupily, tak jak to je správně? je to někde napsané? Myslím ta souvislost s rizikovým těhu, nemyslím teď normální těhotnou, která až do konce pracuje...
21. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz
@anonym22 MD ti vypisuje gynekolog a záleží na něm kdy ti ji vypíše :wink:
21. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz
@anonym22 Můžeš nastoupit kdykoliv v rozmezí 8-6 týdnů před termínem porodu. Datum nástupu na MD určuješ ty nikoliv gynekolog, ten do toho nemá co kecat, přestože se někteří tváří, že to rozhodují oni. A i z neschopenky můžeš jít v tomhle rozmezí kdy chceš, jediné omezení v případě neschopenky je to, že nesmíš jít později než 6 týdnů, z práce jo, ale pak se zase mateřská o tu dobu krátí.
21. říj 2010 v 17:23  • Odpověz
Gynekolog ti to nemůže přikázat, můžeš nastoupit jak psala jani, jen si to musíš ohlídat ty, neb to většinou sami od sebe dají až těch 6 týdnů, ale když budeš chtít dřív (těch 8 týdnů) tak můžeš :wink:
21. říj 2010 v 18:24  • Odpověz
Ahojky holky jak je to s mateřskou nebo ty dávky(nevím přesně jak tomu říká přesně)když u prvního budeš mít na 3 roky a v těch 3 letech opět otěhoním pak automaticky budu mít jak se druhé narodí mateřskou na 4 roky a budu pak pobírat jen 3800kč?vůbec tomu nerozumím díky když mi to tu někdo vysvětlí polopaticky :grinning:
1. lis 2010 ve 12:51  • Odpověz
Pokud budeš mít rodičák na tři roky a do té doby porodíš druhé mimi budeš mít nárok na stejně vysokou mateřskou jako předtím a následně na 3letý rodičák,musíš mít ale zaměstnavatele.Pokud ho mít nebudeš při porodu druhého mimi tak na mateřskou nárok nemáš a přidělí ti rovnou 4letý rodičák ale je tam nějaká ochraná lhůta.Bohužel už nevím jak dlouhá tak ti tu snad poradí ještě někdo jiný. :wink:
1. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz
ahoj chtela jsme se zeptat jsme na rodicovske dovolene a kdyz bych porodila a mela za sebou teprve 3 roky tak jak to je stema penezma?to budu brat jen tech 3800 nebo 7600kc
1. lis 2010 ve 13:04  • Odpověz
@kadlinecka a na jakou dobu máš rodičák?a máš zaměstnavatele?
1. lis 2010 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.