• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
kdybych mela zamestnavatele tak pisu materskou ale ja mam rodicaka ten je na 4 roky
1. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz
@kadlinecka jestli máš stále zaměstnavatele, tak budeš při dalším dítěti mít znovu nárok na mateřskou a potom na rodičák (2,3nebo 4 roky), pokud zaměstnavatele nemáš, budeš mít rovnou od dalšího porodu rodičák ten čtyřletý - do 10ti měsíců budeš brát 7600 a pak 3800 do 4 let dítěte. Jinak když porodíš druhé dítě ještě na rodičáku s prvním, první rodičák se zruší a dostaneš rodičák (mateřskou) na "nové" dítě.
1. lis 2010 ve 14:27  • Odpověz
ahoj holky,
potrebovala bych poradit. Muj termin porodu je 30.12. a rada bych sla na materskou 8 tydnu pred predpokladanym porodem t.j. 4.11., kdy mi vlastne vychazi ten zacatek 8 tydne?
Momentalne jsem na nemocenskej , tak bych chtela rovnou prejit na PPM.
Muzete mi nekdo poradit?
1. lis 2010 v 17:37  • Odpověz
@anonym22 ano, když máš termín porodu 30.12. tak osm týdnů před je 4.11, takže k 3.11. si nech ukončit neschopenku a od 4.11. vystavit žádost o peněžitou pomoc v mateřství
1. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
@vojtisek2007 dik za ospoved.
Holky dnes jsem dostala od gynekologa zadost na PPM, sestricka mi vypsala jenom tu cast A a ted si nejsem jista jestli v kolonce B se vyplni datum nastupu na PPM ?
2. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahojte, prosím o radu. Měla jsem nastoupit na mateřskou 5.11., ale malá se narodila o 2 měs.. dřív, takže termín porodu je 25.10 a tedy i nástup na mateřskou. Jak dlouho ji tedy budu brát? Tak dlouho jak jsem měla, nebo pak o ty 2 měs. dřív dostanu rodičák? Díky, mám v tom chaos.
3. lis 2010 v 11:01  • Odpověz
@karmenta mateřská má celkově trvat 28týdnů, až je vyčerpáš, přejdeš na rodičák :wink: si myslím já....
3. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz
ahoj holky, kde se na zadosti o PPM vypisuje ten datum nástupu na mateřskou ?
3. lis 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahojky,jdu si pro radu.Nevíte některá co budou dělat s rodiči,co jsou na rodičováku na 4 roky?od kdy přejdou na nižší rodičovák?Vím,že je to kolem 9 nebo 10 měsíce věku dítěte,ale naše dcerka bude v lednu už 13 měsíční..Bude to platné už od ledna?děkuji moc :wink:
4. lis 2010 v 08:06  • Odpověz
@karmenta tím, že jsi porodila dřív a ještě jsi nenastoupila na mateřskou tak vlastně dnem porodu ti začíná mateřská a od té doby se počítá těch 28 týdnů... taky jsem to tak měla :wink: , tudíž vlastně budeš mít tedy o ty jakoby 2 měsíce kratší mateřskou
4. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz
@anonym22 asi myslíš nástup na rodičák z mateřský, že? tu ti tam vyplní sociálka :wink:
4. lis 2010 ve 20:39  • Odpověz
@anonym22 musíš to vyplnit v té dolní části. Je tam datum nástupu na mateřskou dovolenou, datum posledního dne v zaměstnání a dole je jakým způsobem chceš vyplácet dávku, datum a podpis. Nástup na mateřskou je 6 až 8 týdnů před plánovaným porodem.
4. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz
Pomozte Nám prosím vyhrát pokojíček pro Matýska.Děkujem za Hlasy

http://soutez.doma.nova.cz/kadlinecka
4. lis 2010 ve 21:13  • Odpověz
@miluse díky za vysvětlení :slight_smile:
4. lis 2010 ve 22:03  • Odpověz
zulik diky za vysvetleni.
Holky od 4.11. jsem na MD, ale jeste nevim jestli mi bude schvalena, protoze jesm presla na MD z neschopenky kvuli rizikovemu tehotenstvi. Byla jsem zamestnana na dobu urcitou do konce srpna ale uz od 21.7. jsem na PN, to znamena ze jsem v ochranni lhute a mela bych mit narok. (a jsem slovenka)
Ted kdyz mi byla ukoncena PN abych mohla prejit na MD, jsem vlastne zmetena ze situace ze co se zdravotnim pojistenim, v zdravotnej mi rekli ze kdyz dostanu rozhodnuti o o marerskej tak im to tam dolozim, ale zatim nevim co vlastne delat, protoze mi rekli ze mam cekat, ale co kdyz budeu muset jit driv do nemocky a pak mi zamitnou materskou ?
Abych to zhrnula, jedna jse mi o to, ze jsem chtela si zdravotni platit sama pro jistotu ale ve zdravotini p. mi rekli ze jsem na MD, teoreticky jsem ale priznana mi jeste nebyla a jak vime tak to vzdy dlouho trva.
Nema nekto skusenosti s necim podobnym ?????
5. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz
Ahojky, mám prosbu. Byla jsem od začátku prvního těhu na neschopence pak jsem šla na mateřskou a následně rodičák, který mi měla skončit 18.10.2010(na dva roky). Ale otěhotněla jsem znovu a nastoupila 5.10.2010 na mateřskou (na sociálce jsem samořejmě podepsala ukončení RP). Ale otázka zní, z jaké částky se mi počítá PPM? Nějak se nemůžu dopídit částky. Teď mi přišla první mateřská a jsem docela překvapená, že je o dost nižší než u dcery. Přitom co jsem pochopila tak by to mělo být to samé ne? Nějak se v tom nevyznám :confused: Poradíte mi prosím?
5. lis 2010 ve 20:46  • Odpověz
@casiopeia a pracovní poměr ti trvá?? Jináč ano mělo by to být stejné, je taky možné že ti teď doplatí rodičák do 5.10. a poměrnou část PPM... A příští měsíc už to bude zas vyšší :wink:
5. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz
@mataharyy Jojo pracovní poměr trvá. Na tom co mi přišlo bylo i, že je to od 5.10. do 31.10. ale ta částka je dost nižší než co jsem se dívala na pásky co jsem měla PPM s dcerou. Takže myslí, že sociálka mi to dorovná do výše rodičáku a pak další měsíc by to mělo být už v poho? Myslíš, že by stálo za to raději jim zavolat nebo vyčkat ať neprudím :fearful: ?
5. lis 2010 ve 22:35  • Odpověz
Já myslím že když máš nějak ty dávky dělené tak dorovnávají jednu do druhé, ale mělo by to být do té vyšší... A už ti přišel i rodičák do toho pátého?? Tyto částky si sečti a uvidíš co ti to dá za sumu a pokud by se ti i tak zdálo že je to méně tak si zavolej na OSSZ kam spadá tvůj zaměstnavatel, případně účetní na firmě a uvidíš :wink: Ale tuším že by to mělo být stejné zkus si to tady vypočítat http://www.penize.cz/kalkulacky/materska-presny-vypocet-2010 a uvidíš :slight_smile:
6. lis 2010 v 10:35  • Odpověz
Tak už jsem na to asi přišla. A je to dost divné. Myslíš, že je možný aby mi to u dcery počítaly z celkového hrubého platu a teď najednou jen ze základu? (pracovala jsem na provizní systém)
6. lis 2010 ve 12:25  • Odpověz
@casiopeia možná že jo :frowning2: . mně bylo takhle doporučeno vybrat si co nejvíc letošní dovolené ještě před nástupem na mateřskou,protože až budu žádat o čerpání té, co mi vznikne za příští rok, tak že se mi bude počítat z předpokládaného příjmu a nebudou se do toho počítat prémie apod. ale to mě jen tak napadlo... nevím,jak je to v reálu
6. lis 2010 ve 12:54  • Odpověz
@casiopeia Možné to je, ale není to správně. Pravděpodobně si po první MD vybírala dovolenou (počítanou ze základního platu) a z téhle částky ti teď počítají mateřskou. Ale máš nárok na tu vyšší, jen nevím zda chyba vznikla u zaměstnavatele nebo na ČSSZ, jedná se o paragraf, co uvádím na konci... Ale spíš bych to tipla na chybu u zaměstnavatele, že uvedl špatný příjem, budeš muset pátrat...

Zákon o nemocenském pojištění
§ 19
(4) U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.
6. lis 2010 ve 14:54  • Odpověz
@j.a.n.i Jé moc děkuji, jsi zlatá. Hned v pondělí se na to vrhnu - doufám, že se dopátrám. Protože je to fakt skoro třetinový rozdíl. Když jsem se dívala na pásky :frowning2:
6. lis 2010 v 15:36  • Odpověz
Ahoj holky, mám taky dotaz... přecházela jsem plynule z rodičovského na mateřskou. Nástup na MD byl 29.10. Vždy kolem 10. v měsíci mi chodil rodičák. Dnes došla pouze z ČSSZ mateřská za období 29.-31.10. Přijde mi ještě rodičák? Nedaří se mi dohledat, jak je rodičák vyplácený - jestli na aktuální měsíc, nebo jakoby pozpátku? díky moc... :slight_smile:
10. lis 2010 v 10:46  • Odpověz
@silerov: měl by ti přijít RP chodí zpětně :wink:
10. lis 2010 v 10:51  • Odpověz
@heresta díky, budu čekat. :grinning: Asi by to ale měla být jen částka dorovnání do výše RD, ne? Abych neměla zároveň RD a PPM. Přechod jsem hlásila na sociálce....
10. lis 2010 v 11:52  • Odpověz
Tak to nevím... mě přišel RP normalně celej a ještě + peníze z práce za par dni na neschopence :wink:
10. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz
@heresta Tak jestli jsi byla na neschopence, tak asi jo...ale pokud jdeš přímo z rodičáku na mateřskou, musíš to nahlásit - jinak bys peníze, které by ti došly navíc musela vracet. Dívala jsem se jak starou máš malou a nevěděla jsem, že jsi byla v práci. :slight_smile:
10. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz
@silerov: ja v práci nebyla :confused: jen jsem byla asi 9 dni na neschopence než jsem mohla nastoupit na MD
10. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz
Vyplácejí poměronou část, tak aby jsi dostala tu vyšší možnou sumu, teda alespoň tak mi to bylo řečeno. Osobní zkušenost můžu sdělit až v únoru :wink:
10. lis 2010 ve 13:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.