• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
Tak potěšilo by to :slight_smile: jen doufám, že s tím neprosadí i spoustu dalších věcí, nejlépe pro ty, co nikdy nepracovali a ani nehodlají...
16. lis 2009 v 18:14  • Odpověz
Holky mam mozna trosku hloupy dotaz... kdyz tu materskou snizi...... Snizi se i nam co uz mame miminka? :fearful:
16. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
pardon ono jde asi o materskou ne o rodicovskou.... :wink:
16. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
jojo, jde o mateřskou ne o rodičák... ale mateřská se sníží i těm, kdo už na ní jsou
16. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
Holky moc prosím o radu, pěkně v tom tápu.....naše situace je asi taková, že mám 2,5letého syna a mám napsanou mateřkou na 3 roky (to je vlastně pak už rodičovský přízpěvek), no a pobírám 7.600,- mzdu jsem měla nějakou minimální, takže podle mne beru tu minimální částku....no a teď čekáme druhé dítko, patrně mi to nějak naváže, má se narodit na začátku července, ale vůbec nevím, kolik teda budu po novém roce mít peněz. Nemohla by mi to nějaká chytrá a hodná maminka říct.......nebo to máme doma tak nějak z výplaty a mateřské do huby :-/ takže se dost bojím, abychom nějak vystačili. díky.
23. lis 2009 v 11:53  •  2 děti  • Odpověz
vitako, pobíráš rodičovský příspěvěk/né mateřskou/, který se po novém roce nemění, takže budeš mít do 3 let věku dítěte 7600, mateřská na další mimi se ti vypočítá podle pravidel platných při nástupu na další mateřskou z tvé mzdy před nástupem na ní... (pokud tedy jsi stále zaměstnaná ... nevím, jeslti mezitím ještě nastoupíš znovu do práce, nebo půjdeš na nemocenskou, nebo ti to naváže) výjde-li ti mateřská nižší než bude v té době rodičovský příspěvek, bude ti ji doplácet stát do výše rodič.příspěvku.
23. lis 2009 v 11:59  • Odpověz
helenky, tak jestli tomu dobře rozumím, nemusím se bát že budu mít méně než těch 7.600,- .....že by mi to mělo zůstat pořád stejné, že jo? (mzdu jsem měla asi tak 6tisíc čistého, takže se mi všechno počítá jako minimum).
23. lis 2009 ve 12:09  •  2 děti  • Odpověz
vitako, nemusíš, pokud tedy nějakého chytráka nenapadne snižovat rodičovský příspěvek....
23. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz
helenky nestraš :confused: ....snad to aspoň takto zůstane, jinak mají po nových dětech, blbečci z vlády.....chápu, že se musí udělat plno opatření co se týká té krize a tak....ale jako snížit to ještě víc, tak už jim nikdo rodit nebude.
Díky moc za vyjasnění. :wink:
23. lis 2009 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz
xmata: musíme jenom doufat holky že to projde, já bych byla moc ráda
1. pro 2009 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz
Vitaka, Helenky,
nerozumim tomu tedy, ale vcera mi pani na SSZ rikala, ze je pry v zakone, ze pokud z RD nastupujes na MD, tak mas narok na MD ve stejne vysi jako u prni MD. Rikala ale take, ze neni jiste, ze ten, kdo bude MD pocitat to vi. Nevim, jestli tedy nejsem trochu mimo dotaz, to se dyztak omlouvam.
1. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
Nene, v zákoně je že se počítá ze stejného příjmu jako ta první... a spousta lidí si to zjednodušuje tak, že bude stejná, což by platilo, pokud by se neměnily pravidla pro její výpočet.
2. pro 2009 v 07:38  • Odpověz
No, vidis a to mi rekli na SSZ. Tak ja uz nevim, jsem z toho cela tumpachova. Asi zalezi, kdo bude PPM pocitat a jak tomu rozumi.
2. pro 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahoj všichni já nemám nárok na mateřskou a ted jsem na nemocenské na úřadu práce a beru 3300 :grinning: chtěla sem se zeptat jestli mám nárok na doplácení do životního minima...termín porodu mám v lednu a to mi bylo řečený,že pak rovnou od narození budu pobírat rodič.příspěvek...máte nakou radu???díky
2. pro 2009 v 17:00  • Odpověz
no, jestli si sama v domácnosti, tak tvoje životní minimum je 3126, takže není do čeho doplácet... od porodu máš nárok na RP - do 21 měsíců věku 7600,-, pak do 4 let 3800,-, pak je možné požádat i o další sociální dávky, ale v těch se nevyznám, ale mohla bys mít nárok (i teď) na příspěvek na bydlení, pokud tedy máš trvalé bydliště tam kde bydlíš
2. pro 2009 v 19:17  • Odpověz
děkuju moc bydlím s přítelem takže asi nemám nárok na nic :slight_smile:
3. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
ahojky děvčata....můžete mi pls poradit?jsem na RD....už čtvrtý rok a ted 29.prosince mi bude končit....takže musím 28 jít na pracák,jelikož v práci kde jsem před RD pracovala jsme uzavřely ukončení dohodou již v lednu 2009.....jenže ted jsem zjistila že jsem těhotná a určitě mi doktorka napíše rizikové těhu,takže budu na neschopence až do nástupu mateřské?teda jestli jde neschopenka když nejsem zaměstnaná vlastmě už:slight_smile:vůbec netuším zda si mám něco platit či ne bo doted to za mě platila asi sociálka?jinak jsem zatím jako samoživitelka s dvěma dětmi.....ale než se mimi narodí budu již vdanná,aby jste to měli komplet:slight_smile:)...všem díky za info;)
3. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
terulinka11: vezmu to postupně, na RD už nejsi, tohle je termín pouze pro zaměstnané co mají dítko do tří let, ty jsi aktuálně příjemcem rodičovského příspěvku a osoba pečující celodenně o dítě. Takže pokud nebudeš chtít, na pracák nemusíš, zdravotní za tebe bude platit stát až do 7 let věku dítěte, pokud nebude ve školce déle než 4 hodiny denně (případně starší nebude chodit do družiny. Pokud se zaregistruješ, tak budeš 5 měsíců dostávat podporu, počítá se z průměrného platu ve státě, není to nic extra, zpočátku cca 3000,-. Na nemocenskou nemáš nárok, takže pokud ti ji doktorka vypíše, tak jen nebudeš muset docházet na UP. Jo a na mateřskou taky nárok nemáš, jen na RP ve čtyřleté variantě, nebo by musel na mateřskou nastoupit manžel.
3. pro 2009 v 18:52  • Odpověz
Jani děkuji moc za odpověd...i když ne moc pozitivní :slight_smile: jen ještě jedna otázka...pokud mi doktorka napíše tu neschopenku....znamená to že budu uplně bez příjmu? :frowning2:
3. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj holky,máte některá zkušenost,jak chodí mateřská z PSSZ-Praha 10 V Korytech? Měla by mi teď přijít poprvé a bojím se,aby nedošla třeba za 2 měsíce.Podávala jsem si to tam osobně 11.11. a slečna v podatelně říkala,že na to mají 30 dní,ale......víte jak to chodí :frowning2:
4. pro 2009 v 08:48  • Odpověz
pokud budeš mít nárok na tu podporu od UP, tak tu budeš normálně dostávat bez ohledu na to, jestli budeš mít neschopenku nebo ne
4. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
petulo, já také čekám první mateřskou z Prahy 10, V korytech.... byla jsem na nemocenské a musím říct, že platili včas, mají na to 30 dní, ale většinou jsem to měla do 14 dnů po odevzdání Potvrzení o trvání nemoci na účtě. Tak doufejme, že s PPM to bude stejné. :slight_smile:
6. pro 2009 v 18:37  • Odpověz
helenky: dekuji za info a doufam,ze brzy dorazi :slight_smile:
8. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
Holky, jak dopadla ta materska? Nejak se v tech zpravach o rozpoctu ztracim :unamused:
10. pro 2009 v 10:29  • Odpověz
Tygrous - jestli jsem to dobře pochopila tak na .. (velmi sprosté slovo) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tedy, pokud nejsi zemědělec a nedostaneš dotaci :slight_smile:
10. pro 2009 v 11:53  • Odpověz
tygrousi, zatím beze změny- od ledna se snižuje na 60 procent, ale po novém roce se to má snad znovu projednávat. KDU-ČSL to chce znovu předhodit vlkům. ....takže to možná nakonec změní, ale vzhledem k rychlosti rozhodování nám už bude asi mateřská končit....
no já si tedy osobně stejně myslím, že se to nezmění.... když chtějí zavádět ještě další zvyš.daní apod...
no uvidíme........
10. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
Pochybuju o tom, že se by ještě něco měnilo, protože další výdaje, které včera schválili budou vlastně vyplácené z peněz původně určených na důchody a z nemocenského pojištění. Což znamená, že peníze vlastně nejsou na nic a funguje to způsobem tam vezmi a přesuň jinam.
Takže i kdyby se nakonec stal zázrak a mateřskou zase zvýšili, budou muset zvýšit i příjem do státní kasy - takže něco zdražit, zvýšit daně ...a ve finále to vyjde nastejno, dostaneš víc, ale taky víc utratíš ....
10. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz
Dik. Tak jsem to pochopila spravne, ze mame smulu.
jijitka: mas urcite pravdu, at zdrazuji...spotrebni dan na alkohol, naftu apod... ale proc "moje" penize presunou na zvyseni platu statnich zamestnancu, to fakt nechapu. A priznam se, ze ani moc neverim, ze se to pak v roce 2011 vrati k dnesnim hodnotam :unamused:
10. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
Tygrous - já taky nechápu. Byla jsem smířená s tím, že nám vezmou a bude se šetřit. Ale bohužel se to jen přesune jinam, potřebnějším :wink:
A s tím zdražováním - zas to přinese přesně opačný účinek než mělo - bude se méně utrácet, a jsem si celkem jistá, že dluh státu v příštím roce bude ještě vyšší. Takže pro rok 2011 bych očekávala spíš další úspory - třeba rodičák by mohli snížit :grinning: a nebo, když už platíme poplatek za psa, co třeba platit poplatek za dítě?
Jo a ten poplatek za vystavení neschopenky je taky hezký fórek od našich pánů doktorů, že?
10. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.