• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
nene, bude se ti počítat jen z těch 2 měsíců v práci
5. led 2010 v 07:04  • Odpověz
ahoj, jak dlouho jste čekali, než vám začali vyplácet penežitou pomoc v mateřství?? Na mateřskou jsem nastoupila 4. prosince a zatím mi nepřišlo ani žádné vyrozumění kolik budu dostávat nebo tak něco.
5. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak to bude s doplatkem do výši RP, když mi teď po novém asi mateřská výjde cca 6800,- :rolling_eyes: :angry: Někdo tu psal, že se to doplácí do výše RP až od data porodu... Platí to, i když už RP beru na první dítě??? To mi teď RP zruší, dají mi tu nízkou mateřskou a zvýší se mi to na těch 7600 až se narodí druhé? Do té doby budeme mít těch peněz míň? :confused:
5. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Jesterko, ja nastoupila 2. 11. a prvni penize prisly az ted po vanocich.
5. led 2010 ve 13:15  •  1 dítě  • Odpověz
katarina82: jojo, přesně jak píšeš
5. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
no panejo....to mám teda radost, tak to se jich asi do porodu ani nedočkám :frowning2: :frowning2:
5. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
j.a.n.i-tak to je super teda :rolling_eyes: Do pytle, to kdybych na tu mateřskou snad radši ani nárok neměla :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Peněz míň a papírování fůra :angry: Ten rodičák musím zrušit hned jak začnu vyřizovat novou mateřskou?
5. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
no, správně bys měla, ale pokud patříš pod problémové sociálky, tak bych s tím možná tolik nespěchala, přijde lepší pak vracet přeplacený rodičák, než ho správně zrušit a dočkat se mateřské po 3 a více měsících... ale budou koukat ošklivě, jak to žes jim to nenahlásila
6. led 2010 v 07:12  • Odpověz
Jani,děkuji za odpověď a prosím Tě,počítá se to z hrubé mzdy nebo ze základu?Jsem zdravotní sestra a pracuji na směny,takže u mě je rozdíl i 8 tis.měsíčně :fearful:
6. led 2010 v 09:43  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Počítá se to ze skutečného hrubého výdělku za poslední rok, děleno počtem "odpracovaných" dní. Ty uvozovky jsou proto, že se počítají i volné dny, vyhazuje se pouze to cos byla na neschopence. Takže pokud umím počítat, tak by se ti to mělo dělit 75 dny, tím získáš denní základ, ten se dále podle pravidel redukuje a dojde se k denní částce mateřské, pokud budeš do první redukční hranice, tak by to bylo 90% a z toho 60%
6. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Jsem v tom jakási zmatená,pořád se neumím dopočítat,pošlu Ti IP,jo?Díky za radu :slight_smile:
6. led 2010 v 10:57  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
j.a.n.i-a není to nějak nezákonné, abych pak třeba neplatila nějakou pokutu nebo něco, že jsem ten RP nezrušila hned :confused:
6. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
ahojka

tak já byla na RD se synem, 4.10.jsem nastoupila na MD s druhým dítkem,v práci mi to vyplnili,poslali na sociálku,ale nikdo mi neřekl,že tu RD musím zrušit,tak v listopadu mi přišla,ale MD nikde,až když jsem začala pátrat co a jak,jsem zjistila,že RD musím zrušit já,na sociálce mi museli potvrdit výši mateřské,jenže tu jsem neměla vypočtenou,prostě mojí mateřskou zaštrachali,proto mi vůbec nepřišla,tak jsem nakonec byla ráda,za ten přeplatek RD jinak bych byla v listopadu bez příjmu.
teď už je to ok,jen musím vrátit ten přeplatek,žádná sankce nehrozí,hlavně,jak jsem mohla dodat výši mateřský,kyž jsem jí vinou chyby úřednice neměla :angry:
jo bordel je v tom děsný :angry:
7. led 2010 v 00:02  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj
V půlce května bych měla nastoupit na mateřskou. Ale k poslednímu květnu mi končí smlouva v práci. Mám vůbec na něco nárok,a na co? A je možnost,aby na rodičovskou nastoupil manžel a převedl ji pak na mě?-z jeho peněz by nám vyšla i dvouletá varianta. A ten jeden měsíc-překlenovací by jsme pak měli příjem jen těch 11600?

Asi moc otázek najednou... Ale díky za odpověď
8. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
bred já zase pátrala až moc v září jsem byla zjišťovat co a jak takže mi za říjen už RD stopla já na MD nastoupila 30.10. což mi za dva dni přišlo koncem listopadu takže celý říjen a listopad bez peněz. ten rd za říjen dostanu jen sem musela poslat ty papíry co ty z jedný socky na druhou ta mi je musí poslat zpět a já pak dodám tady na místní takže pakárna
8. led 2010 v 17:46  • Odpověz
ahoj,chtela bych se zeptat,RP mi konci 22.3.10,ale na materskou mam jit 15.2.10,k jakymu mesici mam ukoncit RP a materskou dostanu kdy?Dekuji :slight_smile:
9. led 2010 v 07:02  • Odpověz
poupe - RD musíš ukončit k datu kdy ti začnou vyplácet novou mateřskou - na úřad práce zašleš tiskopis, jmenuje se - hlášení změn (www.mpsv.cz), tam uvedeš že končíš rodičák k datu 15.2.2010 z důvodu nástupu PPM a první mateřskou bys měla dostat za těch 15dnů v únoru během března - datumy se různí, někde vyplácí kolem 8-10 dne v měsíci u nás třeba až kolem 20-25 :angry:
9. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Vojtisku diky :slight_smile:
9. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
a jeste dotaz,je to vyplaceny zpetne?Takze u nas se vyplaci RP k 17,takze posledni RP dostanu za leden 17.2?
9. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
ahojky,
taky bych měla dotaz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

na konci 5/10 mi končí RD, rádi by jsme druhé miminko počali na jaře (pokud se zadaří) :slight_smile: , v současné době chodím do práce k původnímu zaměstnavateli (částečný úvazek)...druhé těhotenství bude opět rizikové, z čeho se mi bude počítat nemocenská a následně mateřská ...z příjmu kterej mám teď :confused:
9. led 2010 v 17:26  • Odpověz
poupě - ano, za leden dostaneš RP v únoru

cernakocka - ano, bude se ti brát 12posledních příjmů, byť je to jenom částečný úvazek...když jich 12 nebude, sáhnou ještě pro ty před první mateřskou
9. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
vojtisek, já zrovna sháním info jako cernakocka...narazila jsem však na stránkách ČSSZ na tyto dva podobné dotazy.....

Od 1. 4. 2010 pobírám rodičovský příspěvek, před tím jsem byla na mateřské dovolené. V průběhu rodičovské dovolené bych si chtěla přivydělat u svého původního zaměstnavatele. Pokud otěhotním, z čeho se bude vypočítávat druhá PPM?
Dle § 19 odst. 4 ZNP se za denní vyměřovací základ (dále jen DVZ) u zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje DVZ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než DVZ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství. Toto však platí pouze v případě, že budete u svého původního zaměstnavatele pracovat na základě původní pracovní smlouvy. Pokud budete během rodičovské dovolené vykonávat u svého zaměstnavatele další výdělečnou činnost na základě nově uzavřené pracovní smlouvy, ze které budete účastna nemocenského pojištění, použije se pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství denní vyměřovací základ jen z této činnosti, budete-li nastupovat na peněžitou pomoc v mateřství za trvání této další činnosti (§ 14 odst. 3 ZNP).

Jsem na rodičovské dovolené do tří let věku dítěte. Mohu nastoupit do práce na částečný úvazek. Pokud nastoupím na měsíc či dva a pak na mateřskou dovolenou s druhým dítětem, z čeho se bude vypočítávat peněžitá pomoc v mateřství?
Pro výpočet peněžité pomoci v mateřství je v tomto případě rozhodující, zda nastoupíte do svého původního zaměstnání či do jiného (nového) zaměstnání. Pokud nastoupíte v době trvání původního zaměstnání na dobu pracovního volna (tj. i na dobu rodičovské dovolené) v prvním zaměstnání do nového zaměstnání a k nástupu na druhou mateřskou dovolenou dojde za trvání tohoto dalšího zaměstnání, náleží dávka jen z tohoto dalšího zaměstnání (pokud by založilo účast na nemocenském pojištění – ust. § 14 odst. 3 ZNP). Rozhodným obdobím pro stanovení nemocenského by bylo období od vzniku tohoto nového pojištění do konce kalendářního měsíce, který by předcházel kalendářnímu měsíci, v kterém pracovní neschopnost vznikla. V případě, že nastoupíte do svého původního zaměstnání na zkrácený úvazek a vznikne vám nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, za denní vyměřovací základ pro stanovení nové peněžité pomoci v mateřství se považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství (§ 19 odst. 4 ZNP).

nezmiňují se tam tedy o nemocenské před nástupem na tu mateřskou, ale pokud by se to i mě tímto způsobem týkalo, tak můj měsíční příjem dle tvého názoru by byl asi 2000, - čož mi přijde dost divný, abych byla bitá na tom, že si ještě jako matka na rodičáku přivydělávám, odvádíme pěkně daně do státní kasičky a pak bych měla díky mé ochotě a vstřícnosti k našemu státu dostávat takový "nehorázný" prachy .....prase, aby se v tom vyznalo, já jsem teda psala dotaz na jiný portál, tak uvidím co mi odpoví, mají na to snad 14 dní...doufám, že odpověď bude pro mne uspokojivá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 08:36  • Odpověz
furt nad tím přemýšlím a napadlo mě....pokud nastoupím po skončení RD na nemocenskou, myslím, že bude vypočítávána z částečného úvazku, ale jakmile bych měla následně nastoupit na tu mateřskou, tak tam se bude posuzovat asi ten vyšší DVZ, tudíž z předchozí PPM ...což by mi tak zase nevadilo, aspoň něco než nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 08:47  • Odpověz
a ještě něco :sweat_smile: a už fakt jdu :sweat_smile:

vlastně já pro tu nemocenskou mám samé vyloučené doby, když jsem na RD, takže tam to taky není jak spočítat ...já jsem z toho už jelen, srnec a daněk dohromady....radši jdu vařit :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 08:52  • Odpověz
nemám, koukla jsem do blblýho roku :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 09:16  • Odpověz
andilek a ty pracuješ na původní smlouvu nebo na DPČ? možná si to někde psala, ale :frowning2:
10. led 2010 v 15:51  • Odpověz
na původní, nemám ani žádnej dodatek, prostě nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. led 2010 v 18:52  • Odpověz
holky.. paní na OSSZ mě řekla, že nemám nárok na PPM, ale před tím mi všude tvrdili že ji dostanu.. jako teď musím čekat až porodím, abych dostala nějakou tu korunu..je to prekérka..

jako splňuji všechno, mám odpracovaných 270dní, na mateřskou jsem nastoupila do 180dní od ukončení prac.poměru.. ale prý to nejde kvůli tomu, že jsem v posledním zaměstnání byla zaměstnána jen na 3 měsíce, že je to málo..před tím jsem byla měsíc na pracáku a před tím jsem byla na HPP zaměstnána bez 12 dní rok.. neorientujete se někdo v tomto víc?
člověk chodí do práce, platí co po něm chcou a nakonec ti stát nedá ani korunu.. nejsem žádný rasista nebo tak něco, ale jak to dělá naše utiskovaná menšina?Ti si dupnou a mají všechno.. :frowning2:
10. led 2010 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz
andilek - pro nemocenskou se bude brát i ten částečný úvazek a pro mateřskou když je ten přivýdělek pro stejného zaměstnavatele, tak nemůžeš mít menší mateřsku než první :slight_smile:, takže když ti vyjde z přivýdělku míň než u první, tak dostaneš tu vyšší
10. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
zelvatko - ochranná lhůta je 180 dní, pokud tak dlouho trval pracovní poměr, pokud kratší dobu, tak je ochranná doba stejně dlouhá jako pracovní poměr. Jediná šance by byla, pokud bys otěhotněla ještě za trvání prvního pracovní poměru... ale ani tak není jisté, jestli by to vyšlo, zkus napsat přesná data, zkusím počítat...
10. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.