• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mateřská 2010

(Zamčená)
23. května 2011 
dobré ranko,
už jsem tu zase :sweat_smile:

vojtisek, pro nemocenskou se bude "i ten" částečný úvazek.....nemá tam být "jen ten" :confused: :sweat_smile:

pokud jo, pro mne by to znamenalo, RD do 9/2010, pak nástup na nemocenskou (výpočet z částečného úvazku), pak nástup na PPM (výpočet z předchozí PPM, protože je do 4 let věku dítěte a je vyšší DVZ) ....pokud to chápeme obě stejně, tak bych byla ráda, alespoň za něco :slight_smile:
11. led 2010 v 07:07  • Odpověz
ahojky, taky bych řekla "jen ten", zbytek chápu stejně jako ty
11. led 2010 v 09:24  • Odpověz
andilek:
"jen ten" částečný úvazek pokud ti pokryje 12měsíců zpátky
"i ten" pokud je třeba za 6měsíců a zbytek by se bral před první mateřskou
a zbytek tak jak píšeeš v posledním odstavci
11. led 2010 v 09:54  • Odpověz
vojti, jj chápeme se teda dobře :wink: , takže pro mě to znamená, otěhu, co nejdřív před ukončením rodičáku, abych nemusela čerpat nemocenskou nějakých 7 měsíců za almažnu :confounded: a od ukončení RD,nástup druhý den na rizikové, aby bylo těch dávek nemocenského co nejméně, protože to by byla bída a utrpení teda :angry:
kdyby měl člověk jistotu že nebudu ležet zase 3 měsíce ve špitále, tak to mám u prd.le a dál makám třeba na ten částečnej, jenže v mém případě šance na průběh "normálního" těhu tak 1% :pensive:

ještě jsem zvědavá, co mi odpoví z té právní poradny :sweat_smile:
11. led 2010 v 10:13  • Odpověz
vojti já mám pocit, že se to bere jen 12 měsíců zpět, dál se jde jen v případě, že by v těch 12 měsících byly samé vyloučené dny. Takže v případě těch 6 měsíců by se to počítalo jen ze 6 a dělilo by se to polovinou (cca) dní
11. led 2010 v 10:31  • Odpověz
j.a.n.i - jestli to bylo pro stejného zaměstnavatele, tak by brali i dál si myslím
11. led 2010 v 11:01  • Odpověz
Holky dosla vam nektere uz materska za leden? :frowning2:
11. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
phoebe.b - mateřská za leden přijde až v ůnoru,ne ? :wink:
11. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
pardon, myslim za prosinec :grinning:
11. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
u nás chodí až kolem 20-25,tak ti neporadím,zkus spíš v regionech najít někoho od vás a zeptat se tam :wink:
11. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
u nas prave jste nikomu nedosla a na soc.to neberou :frowning2: jestli nas ceka zase to opozdeni jako loni,tak potes koste :confounded:
11. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Mně už mateřská za prosinec přišla:wink:
12. led 2010 v 08:52  • Odpověz
j.a.n.ni. - díky za odpoveď.. už jsem to samé zjistila, paní na sociálce měla míň informací než já.. trvalo to, ale daly jsme to dohromady..noo, takže opravdu nárok na PPM nemám.. takže až do porodu budu bez peněz :-/
12. led 2010 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj všem těhulkám,
zjistila jsem nějaké informace, které mi nebyly jasné ohledně přepočtů z roku 2009. Tak se s vámi o tyto informace dělím - nejsou moc pozitivní, pokud jste chtěly čerpat rodičovskou dovolednou ve zrychlené formě (do 2 let dítěte):
Pokud vznikl nárok na PPM (mateřskou) v roce 2009 ve výši 380 Kč nebo ve vyšší částce než 380 Kč za kalendářní den a po přepočtu k 1. lednu 2010 bude nižší než 380 Kč, může být zvoleno poskytování rodičovského příspěvku do dvou let věku dítěte. Pro výběr rodičovského příspěvku je však podstatná denní výše PPM. V loňském roce 2009 denní částce PPM 380 Kč odpovídal přibližně plat 16 486 Kč. V letošním roce 2010 je k té samé denní dávce třeba plat ve výši přibližně 21 390 Kč. Z toho vyplývá, že pokud denní dávka PPM nepřesáhne 380 Kč v roce 2010, pak nelze čerpat rodičovský příspěvek ve výši 11400 Kč.

Takže, chápu, že stát musí šetřit, ale tohle páni politici prokoučovali :frowning2:. Podle mého se jedná o dvojí metr, protože, kdo "nestihl" nastoupit na mateřskou v roce 2009 a chtěl jít na 2letou RD, tak má prostě smůlu....
12. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
ahoj,tak mě taky dosud mateřská za prosinec nedorazila.....a to chodila 10.....ach jo.... :frowning2:
13. led 2010 v 09:40  • Odpověz
Holky, má tu někdo zkušenost s doplácením MD do výše rodičáku? Počítám, že po tom snížení mi MD bude dělat necelých 7000, takže po narození druhého mimča, bych měla mít nárok na doplatek do výše RD. Jenže kdo mi dá papír, kolik ta MD bude dělat? Při minulé MD mi z práce žádný papír nedali, prostě ty prachy jen začali posílat... Takže jak jim na socce dokážu, kolik tu MD mám? :confused: Mimoto, že můj zaměstnavatel patří pod Prahu, takže mám počítat s tím, že prachy nějaký měsíc nebudou a pak to pošlou najednou :rolling_eyes: Takže kdy a kde mám vyřídit ten doplatek? Nevíte někdo?
13. led 2010 v 10:56  • Odpověz
Papír by ti měla dát pražská sociálka pod kterou patří zaměstnavatel a ty bys s ním měla jít tam, kde žádáš o RP, ale prakticky jsem to neřešila. A asi to má smysl řešit až ti přijde první PPM, dřív z nich ten papír stejně nevypadne.
13. led 2010 v 11:18  • Odpověz
j.a.n.i.-no jo, ale aby mi pak nevynadali, že jsem si to nevyřídila hned a brala jsem "neoprávněně" ten rodičák na první dítě.
13. led 2010 v 11:21  • Odpověz
katarina, počkej, teď se ztrácím... ty si teď na RP s prvním? takže správně bys ho měla včas pozastavit, ale zase pak se ti může stát, že budeš nějakou dobu bez peněz a hlavně nevím jestli k tomu nepotřebuješ nějaký papír o té nové mateřské... a pokud to vyřídíš později, tak ti možná nadávat budou, budou to chtít vrátit, ale zas pokud bys měla problém překlenout to období, tak je lepší nechat si vynadat... o tom, že by za to byl nějaký postih nevím
13. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Takže jsem volala na sociálku a řekla mi, ať pozastavovat ten první RD ani nechodím, že bez nějakého lejstra o té nové PPM mi to stejně nezruší. Že si mám někde sehnat potvrzení od kdy nastupuju na PPM a oni mi ten rodičák k tomuto datu zruší. Říkala jsem ji, že zaměstnavatel má sídlo v Praze a že jsem slyšela, že i na to potvrzení se čeká někdy i 4 měsíce a ona, že prostě bez nějakého papíru mi to nezruší :angry: I když Vojtíšek psala, že to zrušila i bez toho, no jo, je to taky o ochotě, že... Tak jsem se ptala, co když mi tedy vzniknou ty přeplatky a ona, že nic, že to prostě vrátím a když bych neměla, tak se dá domluvit i na splátkách nebo co. Takže to řešit nebudu, pokusím se co nejdřív sehnat to potvrzení a když tak ten přeplatek pak hned vrátím.

Jo a taky jsem se ptala na ten doplatek, kdyby mi ta PPM fakt vyšla míň než je těch 7600 a říkala, že v tom případě mi oni budou doplácet ten rozdíl do těch 7600,- Ale samozřejmě k tomu vyřízení doplatku potřebuju zase to potvrzení z té Prahy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 v 19:38  • Odpověz
katarina, nojo, je v tom pěkný bordel... ale alespoň máš potvrzeno, že nemá cenu nic řešit, dokud neseženeš ten papír... a s ním zas už vyřídíš všechno najednou :wink:
14. led 2010 v 08:39  • Odpověz
jani, vojti...takže jen info z poradny

Dobrý den,
pokud nyní pracujete u svého zaměstnavatele na zkrácený úvazek, tak předpokládám, že Vám nebude končit rodičovská dovolená, ale čerpání rodičovského příspěvku. Rodičovská dovolená Vám skončila v okamžiku nástupu do práce na zkrácený úvazek. Pokud otěhotníte a nastoupíte do pracovní neschopnosti, tak se Vám nemocenské bude odvíjet od mzdy dosahované nyní. Nemocenské je dávka, která slouží jaké náhrada unikající mzdy a tak se také k této mzdě vztahuje. Peněžitá pomoc v mateřství se bude počítat ze mzdy dosahované před první mateřskou dovolenou, pokud se Vám na dávku podaří nastoupit do čtyř let věku dítěte. Pokud byste nastupovala až po čtvrtém roce, tak by se Vám počítala PPM již ze mzdy dosahované nyní.

co znamená, že mi skončila rodičovská dovolená :confused:
15. led 2010 v 08:34  • Odpověz
ještě to upřesnim jinak, pokud nemám žádný dodatek na pracovní smlouvu, dělám jen na základě ústní dohody a otěhotním, nebudu chtít hned čerpat nemocenskou z důvodu toho malého příjmu a budu chtít zatím pobírat do 3 let věku dítěte RP a nastoupim nemocenskou až 22.9. .....je to možné :confused:
15. led 2010 v 08:38  • Odpověz
andilek - tak je to jak jsem to psala víš - nemocenská by se ti počítala z přivýdělku a mateřská z toho před,pokud je to pro stejného zaměstnavatele :wink: , měla jsi rodičovskou dovolenou u tvého zaměstnavatele, která skončila v den, kdy jsi se vrátil na ten částečný přivýdělek - ale jinak to neznamená nic...rodičovský příspěvek stále pobíráš...a když otěhotníš, nikdo tě na nemocenskou hnát nemůže, klidně můžeš dál pobírat rodičák, a chodit do práce (nebo nechodit, jak se domluvíte) a nastoupit až toho 22 jak píšeš
15. led 2010 v 09:32  • Odpověz
vojti, díííííííííííííííky....tak to je super, alespoň tak :dizzy_face:
15. led 2010 v 09:52  • Odpověz
nojo, ale nemocenská se ti i po tom 22.9. bude počítat jen z toho co sis vydělala při tom zkráceném úvazku, tedy pokud nepracuješ pro zaměstnavatele úplně načerno, ale to nepředpokládám
15. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
ahoj holky sem na Pn, A porad sem nedostala zadny penizky za prosinec,papiri sem odevzdala,mam z toho zmatek jak je to s tou PN?kOlikateho TO ONI VYPLACI?PORADTE pll :confounded:
15. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
jani, já vím, to je na hofno, ale nějaký čas to vydržíme, obzvlášť kdyby se zadařilo zadělat v létě, tak se to bude týkat cca 3-4 měsíců ta nemocenská a pak už je nástup na PPM :wink: , však jsem taky psala, že se mi nechce hned čerpat nízkou nemocenskou, to raději budu čerpat rodičák do poslední chvilky, co to bude možné :slight_smile:

a ještě, i kdybych nastoupila nemocenskou před 22, tak se bude taky počítat jen z toho částečného, takže pro mě je lepší nástup až po 22. :wink:
15. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
kiku - ze zákona na to mají 30dnů od odevzdání přísluš.dokladů - vyplácí jak kde, třeba u nás až mezi 20-25 dnem v měsíci, taky záleží na tom, za jak dlouho ti to na OSSZ poslal zaměstnavatel :frowning2:, občas na to kašlou a posílají to pozdě, zavolej si na OSSZ kam spadá tvůj zaměstnavatel,jestli to tam všechno dorazilo v pořádku

andilek - ale ty můžeš být na rodičáku i na neschopence zároveň, když máš ten částečný úvazek...
15. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
vojti, haaaaa.....to že jako můžu čerpat ještě k rodičáku nemocenksou jo, tak to by bylo ještě lepší :dizzy_face: díky :wink:
15. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.