• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mazání témat a odkazy na slovenské stránky

(Zamčená)
28. srpna 2010 
Dobrý den, zdravím adminy a ty, kterým by také vadilo (stejně jako mně) toto:

Pokud se zde objeví nějaké české téma, často se stane, že je téma zamčeno a udělá se odkaz na slovenské stránky, kde již existuje stejné či podobné téma.
Já mám ale napříkald problém se ve slovenštině orientovat, nerozumím tomu, slovenské příspěvky přeskakuju a čtu jen české, kterých je však na slovenském tématu pramálo.

Myslím, že by se neměla zamykat témata v čj a odkazovat na sk stránky a naopak. Nehledě na to, že máme jiné zákony, obchody, výrobky apod.

PS 1: Když zakládám nové téma, nikdy nezaškrtávám, aby se zobrazilo také na sk stránkách.
PS 2: Proti Slovákům vůbec nic nemám, ale prostě v psané formě hůře rozumím, zvlášť když se mám prolouskat několika desítkami stránek...
15. dub 2009 v 16:35  • Odpověz
Musím souhlasit. Slovenština mi sice problémy nedělá, tak by mi to nevadilo. Ale jde o princip - přece nemusíme prohledávat všechny jazykové mutace serverů Modrého koníka, ne? Když je s českou doménou, měl by být považován za jiný server než se slovenskou doménou. V opačném případě ho dejte do jednoho, pak přece nemusí běžet paralelně dva - .cz a .sk, ne?
15. dub 2009 v 16:39  • Odpověz
mně nevadí, že je to ve slovenštině...čtu v ní automaticky..ale to, že než založím téma...tak to mám hledat česky..a pak ještě vymýšlet, jak by to mohla napsat slovenská uživatelka..to už je fakt moc..navíc zdejší vyhledávač stojí za prd..a fakt mě nebaví hledat hodinu, jestli to už tady někde je náhodou nebo ne...a ještě to hledat na sk...trošku nedomyšlené :zipper_mouth:
15. dub 2009 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz
bereninka
dovolila som si zmedzinarodnit tuto temu, lebo si myslim, ze k tomu maju co povedat aj slovenky

pisem za seba ako admina:
1/ ak kontrolujem slovenskeho kona a ak sa tam objavi tema ceskoslovenska, ktora uz na sk konovi je, tak na nu odkazem a zaroven tuto zmedzinarodnim (ak nahodou medzinarodna nie je) - ak by zakladatelka novej temy nechcela pocut slovenske nazory, naco zaskrtne csfr? (ak by nebolo zaskrtnute csfr, tak tu temu pri kontrole slovenskeho konika ani nevidim, teda by som ju ani nezamykala a neodkazovala na slovenskeho konika)
nove, cisto ceske temy som nikdy neodkazovala na slovenskeho konika ani naopak

2/co sa tyka tych paragrafovych tem, tie praveze okamzite podla prveho prispevku odmedzinarodnujem prave kvoli rozdielnym zakonom v sk a cz, detto regionalne temy (aj ked je vela tem z jedneho regionu, kde chodia tak cesky ako aj slovenky)

shaula, sisstin
nikto necaka, aby ste prehladavali vsetky jazykove mutacie ak hladate nejaku temu - zamykanie tem nie je o tom, ze ta odkazujem na vyhladavac, snazim sa ti pomoct tym, ze dam link na temu, ktora uz existuje a kde su tvoje alebo podobne otazky uz zodpovedane - ako som uz pisala vyssie, zamykam len temy, ktore sa objavili na sk konikovi duplicitne (lebo pozeram vacsinou len sk konika)
a okrem toho ak dam link napr. http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=94932 staci prepisat .sk na .cz a ste v tej istej teme len v cz mutacii a mozete do temy rovno pisat

pre ukludnenie: do buducnosti sa uvazuje nad uplnym oddelenim jazykovych mutacii stranok

a prepacte, ze pisem po slovensky, nemam momentalne tolko casu vymyslat jak se to pise cesky, doufam, ze muj prispevek nepreskocite a pochopite
15. dub 2009 ve 22:48  • Odpověz
....nie,ze by mi vadila"slovencina" :zipper_mouth: :sweat_smile: :grinning:
.........no a potom sa cudujme,ze ceske deti nerozumeju slovenskym :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .........a slovenske sa uplne v pohode dohovoria so "slovansky"hovoriacim dietatom/ale toto tu bolo vzdy,este aj slovenske rozpravky dabovane do cestiny,vsetky stare slovenske filmy..../ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
............ze to vadi niekomu aj na konovi...... :grinning: :sunglasses:
16. dub 2009 v 09:34  • Odpověz
roasha: já slovensky umím naprosto normálně, umím v ní mluvit i psát :wink: mně jde o to vyhledávání, že člověk musí hledat na dvou serverech... :wink:
16. dub 2009 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz
roasha: jinak o tom rozumění, to je bohužel pravda..tady nejsou žádné slovenské knihy, časopisy, filmy atd..ale to je věc jiná :unamused: já rozumím slušně i v ruštině, polštině...ale holt někdo nemá moc jazykové cítění a i slovenština mu přijde jako z Marsu...takže já to chápu :unamused:
16. dub 2009 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz
emjee - to bude celkem škoda, až se to úplně oddělí :unamused: já bych dala hlasovat :wink:

roasha - no jo, to je tím, že hodně sledujete české pořady v původním znění, kdežto u nás se slovenské pořady dabují :unamused: je to na palici, ale je to bohužel tak. A důvodem je prý to, že děti už nerozumí....jenže těžko říct, co bylo dřív, že, jestli vejce nebo slepice.....kdyby slovenské pořady dávali normálně jako dřív, tak by rozuměly :confounded:
16. dub 2009 v 09:46  • Odpověz
jabber: slovensky nerozumí ani mnozí mí vrstevníci(1984), já mám rodinu na Slovensku, slovenského partnera, dost známých, čtu slovenské časopisy, dívám se na slovenské kanály..ale Bůh ví, jak by to bylo..kdybych tu možnost neměla, jestli bych rozuměla :confused:
16. dub 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz
jinak pokud jde o rozdělení konů...v normálních tématech jako kojenci atd. mi vůbec slovenské příspěvky nevadí...polemizovala bych u příspěvků typu homosexualita, interupce atd, u těhlech témat bych byla čistě pro sk a čistě pro cz...neb zde se naše kultury dost liší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz
sisstin - no ale zase je zajímavý vědět jak to mají jinde :slight_smile:
16. dub 2009 v 09:51  • Odpověz
to bude skoda, ze to chcete oddelit :frowning2: :frowning2: :frowning2: ja som PROTI :sweat_smile:

ale je pravda, ze mojho syna casto opravujem, nech nerozprava cesky, ma to z rozpravok :slight_smile: ..........hlavne slovo "zajimave"............namiesto "zaujimave"...........vsak usetri jedno pismenko :grinning: :grinning: aj pocitacove hry ma nadabovane cesky.........ani neriesim ci rozumie :sweat_smile: keby tak vedel anglicky :grinning:
16. dub 2009 v 09:51  • Odpověz
ja poukazujem na to,ze vy ako deti ste neboli vedeni k slovencine, v ramci spolocnej republiky/dabing aj na stare slov.filmy/ :sweat_smile:
nam ako detom,ako aj nasim detom je uplne jedno v akom jazyku pozeraju rozpravky/resp.casopisy/,pokial bola dcera mala,a nevedela si na nejake slov.slovicko spomenut,v pohode pouzila ceske. :sunglasses:
ked sa potom stretnu nase a vase deti na dovolenkach,vase pozeraju na nase "ako vyorane mysi",a nase im robia" dabing" :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ono je to zlate,ked sa slovenske dieta uplne v pohode dohovori s poliakom,chorvatom,cechom... :sunglasses:
16. dub 2009 v 09:52  • Odpověz
roasha: to bych moc nekomentovala..nechci tu vést politické hádky..ale tuším, že SK chtěla být samostná země..a stejně je tam ta čeština na každém rohu, což tady není vůbec..mě to mrzí hodně....ale bohužel spousta Cechů nemá k SK už žádná pojítka ani vztahy :wink: já to chápu, i když mě to fakt mrzí hodně :wink:
16. dub 2009 v 09:56  •  2 děti  • Odpověz
ukana,toto stve aj mna,ze som jej nepustala anglicke rozpravky :grinning:
16. dub 2009 v 09:56  • Odpověz
sisstin,v ziadnom pripade "politicke hadky" :sweat_smile: :wink: :zipper_mouth: :grinning:
16. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
roasha: já když jsem na SK..tak mě ze začátku strašně překvapovalo, že jsou slovenské časopisy..běžně česky nadabované filmy, české návody k různým věcem atd. atd. atd....tady všechno okamžitě do té češtiny přepíší :confused:
16. dub 2009 v 09:59  •  2 děti  • Odpověz
roasha: české časáky tam mělo být :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 10:00  •  2 děti  • Odpověz
roasha: jinak já si vzpomínám, když jsem byla v 5 letech v Tatrách..tak jsem se teda dorozuměla naprosto běžně..a nikdy jsem s tím neměla problém, takže zas všechny neházejte do jednoho pytle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz
a když jdu např. nakoupit do Kaufu..tak mám pocit, že jsem najednou asi v BA..bo tam česky snad nemluví nikdo skoro :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. dub 2009 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz
sisstin,ved o to ide.... vy ako deti ste to mali"zjednodusene",a takto sa vytvorila tato bariera :frowning2:
ked ideme na dovcu,nemam problem kupit si hoci aj chorvatsky casak,alebo si hodit ich link,a precitat/pozriet/ si ich spravy :wink: :slight_smile:
www.24 sata.HR :wink:
16. dub 2009 v 10:04  • Odpověz
ja sa priznam, ze niekedy ceske prispevky tiez ignorujem - nie ze by som nerozumela, ale horsie sa to cita, tak ich preskocim a idem na tie slovenske :sweat_smile:
16. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
roasha - no slovenštinu jsme ve škole neměli, to je pravda :grinning: ale pořady šly normálně slovenské ve slovenštině, takže člověk rozuměl v pohodě od mala, co nerozuměl na to se zeptal a už to věděl, případně mu význam některého slova došel. A bylo to úplně normální sledovat slovenské pořady. Teď jsme dva státy a u nás se holt ta slovenština z tv nějak odstřihla, resp. máme nějaký zákon, že všechny pořady v cizí řeči musí mít dabing nebo titulky. Ale v případě slovenštiny je to fakt na palici :rolling_eyes:
16. dub 2009 v 10:06  • Odpověz
tiez su nase programy v slovencine,ale pozerame aj vase programy,a vobec neriesime,v ktorom jazyku su :wink:
no dobre,pekny den vsetkym. :wink: :dizzy_face: ....a som proti oddeleniu kona :sweat_smile:
16. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
no mně spíš přijde zvláštní, že na SK je té češtiny až zas nějak moc...že jak psaly holky, tak pak děcka používají někdy česká slova atd, to je podle mě taky zas na škodu..chtělo by to asi něco mezi no :confused: ..my třeba s přítelem mluvíme každej svým jazykem..a ani jeden nepoužívá zkomoleniny :confused:
16. dub 2009 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz
já třeba na SK mluvim zásadně česky, i když slovensky umím taky..ale stejně se to pozná...já teda okamžitě poznám Slováka, který se snaží tady mluvit česky..a myslí si, že to nikdo nepozná.... :confused: mně to přijde zbytečný, proč se za svoji řeč stydět..když si rozumíme...no..i když je pravda, že tady některí nerozumějí :confounded: blbý no :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz
sisstin,nie moc,len nam naozaj nerobi problem pozerat v telke akykolvek program/v akomkolvek jazyku/,alebo si kupit casak v cestine. :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:13  • Odpověz
Tak já jsem taky proti,aby se to oddělilo.Slovenštině rozumím a to jakékoliv formě.Když někomu vadí slov.nebo české příspěvky tak ať je nečte,jak to dělá většina holek.Mě ale zajímá co holky píšou ať slovensky nebo česky.Jinak souhlasím,že je to škoda,že děcka už nerozumí :frowning2:
16. dub 2009 v 10:14  • Odpověz
roasha: což je správný...ale fakt mi přijde jaksi přečeštinováno :confused: a to podle mě taky není správný...prostě nějakej kompromis no :unamused: ...ono trošku ty spory budou vždycky..já si zas připadám docela divně, když tam někdo slyší češtinu ode mě..že na mě čučej některý skrz prsty :pensive:
16. dub 2009 v 10:15  •  2 děti  • Odpověz
sluni: mě to taky zajímá, víc hlav..víc ví :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen prostě ta témata, kde je ta odlišnost kultur fakt hodně cítit..u těch bych byla ráda, kdyby byla oddělená..ale to záleží zatím na zakladatelce :pensive:
16. dub 2009 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz
jinak k tématu, myslim, že má emjee pravdu...že žádnej admin nesmaže diskuzi, a nedá link na diskuzi čistě v jiném jazyce..vždy je to link na téma, které jede v obou :wink: abych se jich zastala...já bych byla spíš pro mnohem lepší vyhledávač nebo nějak to zpřehlednit..či mazat témata, do kterých např. už nikdo rok nepsal..nebo nevim...mě třeba nebaví se zapojit na rok starou diskuzi, když mám problém..to mi přijde lepší fakt založit novou..a tu starou smazat..bo stejně nikdo ty staré příspěvky nečte :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 v 10:19  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 9
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.