• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mazání témat a odkazy na slovenské stránky

(Zamčená)
28. srpna 2010 
nechcem rypat, ale ste na kompletku mimo temu :grinning:
19. dub 2009 v 00:13  • Odpověz
ooo vzhledem k tomu, ze vetsina se tady vyjadrila, ze neni spokojena s praci adminu a nelibi se jim zpusob jejich komunikace, videla bych to na uzavreni tematu :wink: :slight_smile:
19. dub 2009 v 01:20  • Odpověz
a ja to vidim na vymenu adminov :grinning:
19. dub 2009 v 09:02  • Odpověz
slnieckova :grinning:
19. dub 2009 v 10:17  • Odpověz
Tak ja sa priznam, ze som si az teraz (po viac nez 4. rokoch) precitala opatovne pravidla stranky, ktore sa skutocne zvacsili a tvoria akusi "pravne zavaznu dohodu" medzi stranami :grinning: :grinning: :grinning:
To je skutocne zaujimave, neviem, nech sa k tomu vyjadria aj ine prispievatleky - pravnicky, ale ja mat takuto dohodu na stole, za brucho sa chytam. Nie som najmudrejsia na svete, ale ak sa raz nieco prehlasuje za pravne zavazna dokument, tak by to malo splnat nielen obsahove nalezitosti pravne zavazneho dokumentu, ale aj formalne.
Mne to skutocne ako dohoda nepripada, skor ako diktatorsky dokument, v ktorom jedna strana moze vsetko (ergo ma len prava) a druha strana musi vsetko (teda ma len povinnosti). Ale ak si spominam, bolo to tu neraz spomenute - prispievatel musi drzat hubu a krok, a ak sa mu nepaci, ma odist (co brilantnou dedukciou jednej adminky nebude az taka velka strata, lebo aj tak sem naspat prilezie).
Zaujimalo by ma, ci sa tvorca stranky zamyslel pri vypracovani pravidiel stranky a pravidiel fora aj nad vsetkymi pravnymi dosledkami, teda napr. z hladiska slobody prejavu (vid napr. clanok 10 Europskeho dohovoru o ochrane ludskych prav a zakladnych slobod, kde sa da najst hned niekolko judikatov tykajucich sa internetoveho prejavu), ale aj ochrany osobnych udajov, kde aj fotografia je jednym z takychto udajov, alebo archivacia prispevkov - co v pripade trestneho konania? A pod.
Tieto veci sa nedaju vyriesit jednoduchym "odklikla si suhlas s pravidlami, tak sa nestazuj". Pretoze takto jednoducho to v prave nefunguje.
:dizzy_face:
19. dub 2009 v 11:45  • Odpověz
Táto je dobrá :grinning:
"máme všetky oprávnenia dané nám týmito Pravidlami a platným právom a výkonu týchto práv sa podriadiš,
:grinning: :grinning: :grinning:
Nezabijes, Nepokradnes a tak.
19. dub 2009 v 11:48  • Odpověz
Tak jsem dneska s hrůzou zjistila, že existují tato pravidla:
1. pravidla stránky (mají 50! bodů)
2. pravidla diskuze (mají 12 bodů)
3. pravidla alb (mají 9 bodů co do alb patří a 8 bodů co do alb nepatří. Celkem 17)
4. pravidlo pro přidání pasové fotografie

Suma sumárum 80 pravidel!!!

Jako naprostá bomba mi přijde pravidlo 24.

Tato Pravidla můžeme kdykoliv změnit, aniž bychom Ti to oznámili, protože Tě nechceme obtěžovat nevyžádanou poštou. Je tedy v Tvém zájmu, aby jsi si je občas přečetl/a a ujistil/a se o tom, že Používáš Internetovou stránku v souladu s nimi, protože jsi těmito Pravidly vázán/a a zavázal/a jsi se akceptovat i jejich případné změny.

Jen tak na okraj. Žádnou smlouvu nelze změnit bez toho, aniž by na to druhá strana byla upozorněna!!!

No, musím říct, že na jednu stranu jsem smutná, na druhou se bavím. Bavím se tím, že si myslíte, že pokud svážete lidi obrovským množstvím pravidel, tak se podle nich budou chovat. Z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že nebudou, jen je budou prostě překračovat. Tady je odpověď i na otázku jak velké množství uživatelek s pravidly nesouhlasí (všechny ty, které je nerespektují) + ty, které je neřeší. Druhou skupinu nezjistíte, ale tu první ano. Smutním z toho, kam jsme se to dostali.
19. dub 2009 v 11:56  • Odpověz
Omyl! Pravidla stránky mají ještě o 9 bodů víc! S tím, že bod 58 má ještě dalších 23 podbodů a bod 59 jich má šest.
Těch pravidel je tedy 118!!!
19. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ani 118 není konečné číslo. Ještě jsou další podbody v bodě 40, 45 a 54. Takže snad už jsem se dobrala ke správnému číslu.

130 pravidel!!! :astonished:
19. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz
Novako - "Žádnou smlouvu nelze změnit bez toho, aniž by na to druhá strana byla upozorněna!!!" :wink:
Presne o tomto pisem. Zmluvu ako dvojstranny pravny akt nielenze nie je mozne menit bez oznamenia, ale ani bez suhlasu druhej zmluvnej strany. :slight_smile:
19. dub 2009 ve 12:04  • Odpověz
Též souhlas se Siss a dalšíma holkama....přece není takový problém povolit v pase jakoukoli slušnou fotku a to samé v albu.
Myslím,že by z toho mělo spoustu lidí radost a vám by to admini nic neudělalo.Aspon v tomhle by ste slevit mohli.

A upřímně já ani nevím co všechno v pravidlech je a není,pže se mi to fakt číst nechce,ale ,jak vidím je toho hafol :confounded: .
19. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
novako to louskám každý den,hned jak zapnu koníka :grinning: :zipper_mouth:
zuz pokud jde o tu aroganci,nikdo tady nepsal tak arogantně,jako anax.Můžu se naštvat nebo něco,ale tady šlo,alespoň ze začátku,o nějakou komunikaci.A ne přijdu vše arogantně skritizuju a odejdu.Jak už jsem psala ať je admin nebo ne,to je jedno.
19. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
Slunicko: Tak je to správné, tak to má byť. Kázeň a pořádek to je to hlavní. :grinning: :frowning2:
19. dub 2009 ve 12:14  • Odpověz
novako tvůj rozbor a celkový součet pravidel mě pobavil... :grinning:

ale holky ***Neznalost zákona neomlouvá** takže pozor ať ještě vůbec můžem něco napsat...

na druhou stranu bych přesto chtěla tvůrcům stránek poděkovat a aby se tvůrci stránek na nás uživatelky nezlobili...já koníka mám moc ráda a nerada bych, aby se to dostalo až tak daleko, že se třeba úplně zavře :astonished: už smutné by bylo to případné rozdělení :pensive:
19. dub 2009 ve 12:43  • Odpověz
pravidlo fotky v pase sa nijako nezmenilo, je uplne rovnake ako vcera, predvcerom ..., len sa na navrh lakme upravila ta veta tak, aby to bolo uplne jednoznacne a pochopitelne tak, ako je to v skutocnosti myslene (btw. rovnake pravidlo podla mojich info funguje na azete)

ci a ako sa nieco zmeni v pravidlach nezalezi odo mna ani od inych adminiek ale od prevadzkovatelov stranky, my adminky takisto len mozeme povedat svoj nazor
19. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz
emjee můj návrh nebyl směrem k tvrdším pravidlum, ale právě k tomu zmírnění. Spousta lidí sice má v pase svoji fotku, ale záměrně dává fotky kde je tak daleko, že není ani poznat kdo to je a nebo je v takové pozici, že těžkou odhadnou kde má hlavbu a kde patu a nebo s něčím přes obličej. Takže nevidím rozdíl v tom, bavit se s tečkou mezi dvěma kopečky a nebo se bavit jen se dvěma kopečky, bez tečky. Napohled je to téměř neznatelné.
Jinak nikde v pravidlech, krom větičky u vkládání fotky do ikonky se tohle neřeší. Takže fakt nechápu, co to má za smysl. Uživatelky to stejně nějak "obchází" .
A to co jsi včera udělala - že to bylo změněno na ještě tvrdší a nesmyslnější věc opravdu svědčí o tom, že se snažíte jak se říká být papežtější než papež.
Za chvilku tam dáte, že to má být nejen foto osoby, ale že na tom musí být vidět obličej v určité velikosti, aby byl rozeznatelný.....
Je skutečně nutné "obcházet" takto šalamounsky "pravidla" ??????

Hlavně stále je to stylem bla bla bla, čeká se na novou verzi (asi dva roky) nic se s tím nedá dělat, musí být hodně programátorů a vůbec, a pak místo toho abyste se zamyslely, tak hurá přitvrdíme ještě víc a víc a víc, jsem z toho skutečně znechucena. A cosi nepěkného z minukých let mi to připomíná......

Mám pocit, že vám na uživatelích nezáleží. Mele se tu o nesmyslech, že když bude "povolená" ikonka, tak tu hned bude každý spamovat a zakládat nesmyslná témata. Je to naprosto nepodložené a celkem jasný vzkaz k uživatelkám, že byť vetšina je starší než 18leta na tomto webu má většina sama děti a nebo se o ně snaží,. tak důvera je ně je asi tak veliká jako v pětileté děcko.......
19. dub 2009 ve 14:53  • Odpověz
A nebolo by lepsie pockat teda uz do toho leta na novu verziu a nerozoberat to tu stale dookola?? :sweat_smile:

Btw. co keby admini adminovanie zacali robit profesionalne?? Ved ked zakaldatel stranky ma zaujem aby mu to slapalo, tak by mal nieco investovat a napriklad ich aj zaplatit. 300 tis. navstev /mes. je celkom dost, na to aby to tu spravolali 3 adminky z toho dve na materskej :wink: A vety tpyu "robim to dobrovolne" na to vam ja osobne kaslem! Ked sa mam niecomu venovat na 50% tak aj vysledok bude na 50% :wink:
Dajte navrh zakaldatelovi , ze to budete robit profesionalne. Myslim si, ze si to aj vyzaduje tu mat admina na plny uvazok, pri takomto pocte uzivatelov! to je len moj napad :slight_smile:
19. dub 2009 v 15:11  • Odpověz
Nektere zalezitosti skutecne asi budou v nove verzi jinak. Nicmene "pravidlo" o ikonce (stejne jako pravidla o albech) vskutku nezalezi na tom, jak je neco naprogramovano. Vyzkum rozpoznavani obrazu jeste neni tak daleko, aby to spolu mohlo souviset aspon teoreticky :slight_smile:. Proste bud ma neco technicku zaklad, a pak je jasne, ze to nechteji predelavat ted, a nebo nema, coz omezeni na fotky vazne nemaji, pak je to proste jakasi forma buzerace, ktere se bud podridime, nebo odejdeme, kazdopadne ale je nezavisla na verzich, casu programatoru, vykonnosti serveru apod.

Kdyby nekdo nahodou chtel tvrdit, ze to, ze si nekdo da do alba fotku psa, zahlti server: jsou jiste i jine cesty, jak serveru ulevit. Omezit natvrdo pocet fotek na min, omezit natvrdo jejich maximalni velikost, mazat alba uzivatelu, co se neprihlasili hodne dlouho a maji malo nakrafano, pripadne na zacatku dat uzivatelum minimalni space a postupne pridavat podle "zasluh" (pocet prispevku, delka registrace etc.). Tohle uz by bylo samozrejme slozitejsi, ale zkrouhnout pro nove zakladane uzivatele alba ze tri na dve, to bych rekla, ze je par radku v kodu ;)
19. dub 2009 v 16:19  • Odpověz
Hm, na zaciatku ma tato diskusia velmi neoslovila, obycajne su mi tieto temy sumafuk :sweat_smile: Precitala som si ju vsak, kedze sa mi zdalo, ze je nejako dlho "ziva" a celkom ma sokovalo, akym smerom sa ubrala :frowning2: mam rada tuto komunitu kvoli babam, co sem chodia a doteraz som sa povzniesla nad nedokonalostami, ktore sa mi sice zdali uletene, ale nie dost dolezite, aby som ich riesila.

Co vsak stoji za reakciu, su prispevky adminiek v tejto diskusii :confused: Dost smutne, ak je toto sposob, ako reagovat na kritiku a podnety uzivateliek :rolling_eyes: Myslela som, ze toto je stranka pre uzivatelov, nie pre programatorov a adminov a preto by mal byt nazor uzivatelov dolezity. Postoje typu "ak sa ti nepaci, odpal... ale ved my vieme, ze dolezies" patrili naozaj do inej doby a reakcie na (dla moho nazoru konstruktivnu) kritiku v style "bud budeme regulovat uplne vsetko alebo vobec nic a nic medzitym" su dost od veci. Pytam sa, kolko bude trvat, kym navstevnost strano klesne tak, ze to kompetentnym cvakne. Len aby nebolo neskoro, konkurencnych stranok bude iba pribudat :rolling_eyes:
20. dub 2009 v 00:16  • Odpověz
21. dub 2009 v 08:58  • Odpověz
Tak teď koukám, že mi bala smazaná ikonka, i když na ní bylo vidět více jak 1/2 obličeje. Byla to fotka moji osoby.
Ta polovina byla ve velikosti větší než bývá u ikonek, kde je svatební pár a také mi bylo vidět přímo do obličeje, což o o dost ikonek říci nedá, takže co vadilo tentorák ???
No nevím nevím, polovina webu má podobné šalamounské ikonky, aby nebyli poznat a u mě to vadí ?

Neměly byte tedy probrat server a smazat to i ostatním ?????
21. dub 2009 v 15:00  • Odpověz
lakme :grinning: :grinning: :grinning: nepamatam si, aku foto si mala, ale je skoda, ze ti ju vymazali. je ale pravda, ze takto si ta urcite zapamatam.
som zvedava, kto to urobil. nech sa prizna. :grinning:
a ocakavam, ze zmazu aj moju, lebo mne tam do tvare nie je vidiet vobec :grinning: a aktualna uz tiez nie je, lebo mam tmave kratke vlasy a o par kil viac :grinning:

obavam sa, ze ked pojde do tuheho, bude nutne kona opustit. to, co sa tu deje, mi uz zacina byt prilis proti srsti... potrebne informacie som sa tu dozvedela, rozoberala tehotenstvo aj diagnozy, v kontakte s uzivatelkami ostanem, ved existuju messengery. je fakt smutne, ze server, na ktory som pred casom nedala dopustit, teraz ohovaram... mam na to pravo a mam trosku pravdu, nemyslite?

uz davnejsie sa ma MM pytal, ze ci nespravime konkurencny portal. povedala som mu, ze nie, lebo na svadbu, kona a strechu nik nema. a ze mi je tu dobre. je mi luto, ze nazor menim a stazujem sa.

ak by sme mali byt spravodlivi, tak by mala byt pustena do obehu jedna anketa - aspon na mesiac. kazdy uzivatel by odpovedal na par jednoduchych otazok - odpovedal by vyberom moznosti, percentami suhlasu alebo nesuhlasu a nakoniec aj vlastnymi slovami.
po vyhodnoteni (ak by vysledky neboli zmanipulovane) by bolo mozne transparentne upravit pravidla, vylepsit server alebo ho vynovit.

ankety robia uz aj vacsie spolocnosti ako konik :grinning: a zaujimave je, ze vsetkym ide o spokojnost uzivatelov, iba na konovi je opak pravdou. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2009 v 15:17  • Odpověz
lakme :grinning: neprovokuj, je to detinske :grinning:
21. dub 2009 v 15:18  • Odpověz
21. dub 2009 v 15:23  • Odpověz
ja reagujem na zakladatelku temy.az ma pri srdci pichlo :frowning2: ,ja si ani neuvedomujem ze niaky prispevok je v cestine a druhy v slovencine.beriem obidva jazyky ako moje rodne/babicka cely zivot rozpravala cesky a kedze rodicia robili ,cesky som vedela ako mala lepsie ako slovensky/.mne vadi ak zistim ze je ceska tema a nieje na slovenskom portaly.vidim ze uz zacina byt jazykova bariera :frowning2: skoda.
21. dub 2009 v 15:23  • Odpověz
Shaarko neprovokuji, jen se snažím řídit místními pravdly, bohužel je mi více jak 5 let a tak je poněkud nechápu, ale snažím se, snažím. :slight_smile:))

Jinak MK hřeší na svůj jednoduchý design a dobré a přehledné upravování alb. Má velký potenciál oslovit mnohem více uživatelů, ale mám dojem, že se ho admini svojím chováním snaží pohřbít. Bohužel.

Vzpomínám si na případ jedné velmi užívánané "místnosti", pak dostal stálého správce(admina) do ruky člověk, co se snažil dodržovat pravdila naprosto do krajnosti. Dopadlo to tak, že místnost, terá do té doby byla jedna z nejnavštěvovanějších pomalu odumírala, až umřela docela a lidé se přestěhovali jinam. Dokonce ani pak už nepomohlo totoho správce zrušit a nahradit ho někým jiným.
21. dub 2009 v 15:27  • Odpověz
Titkovamiriam, musím souhlasit, já nejsem bilingvní dítě, nikdy nikdo na Slovensku od nás dokonce nežil (a byli jsme tam návštěvou než 2x, víc ne:slight_smile:), přesto mi slovenština, Slovenky a jejich příspěvky vůbec nevadí, ani si nevšimnu, že je to nečesky...pravda, v době rozdělení federace mi bylo UŽ 12 nebo kolik...ale tohle je fakt to nejmenší a mrzelo by mně, kdyby se měl Koník rozdělit takto.

Vadí mi tu ta hloupost s ikonkama, ale všema deseti jsem pro zachování dvojjazyčnosti v podobě, v jaké je.
21. dub 2009 v 17:45  • Odpověz
lakme tak adminke anaxamon nie je vidno ani 1/2 tváre :confused: asi na každého platí iný meter :rolling_eyes:
21. dub 2009 v 19:43  • Odpověz
Titkovamiriam, Elana a ostatne :wink: - suhlasim, mrzelo by ma keby sa MK rozdelil, ja som Slovenka žijúca v Čechách, viem ze niektorí majú problem so slovencinou (opacne si myslim problem nie je, resp. je minimalny) ale nevidim to tak tragicky. Ved ked sa MK rozdeli, kam budem patri? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Halooo, musite nam dat potom osobitnu "izbu" :grinning: :grinning:
21. dub 2009 v 19:55  • Odpověz
a třeba slnieckova má taky v pase jen oko a nikomu z adminů to nevadí ,že?

ted se olmlouvám slnieckove ,mě osobně nic nevadí :wink: má krásné oko :wink: .

to jen ,aby se admini zamysleli :angry: .Je totiž úplně jedno ,jaká je v pase fotka :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dub 2009 ve 20:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.