• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Milevsko a okolí

(Zamčená)
2. února 2011 
autor
Ahojky,

tý jo Afi, koukám už 30tt, za chvilku bude mimčo u tebe. To letí to je hrůza.

Já tady mám momentálně synovce na prázdninách, takže moc nestíháme. V sobotu jsme byli na výletě na Orlíku a na Zvíkově. Počasí nám vydrželo ani nepršelo.

Manžel jde zítra na pohovor kvůli práci, mu volali, že pro něj mají práci tady v Milevsku v ZVVZ, tak se budu modlit, aby ho vzali. Bylo by to bez dojíždění. Do Písku projede 2000 za měsíc a to jezdí autobusem. Kdyby jezdil autem, tak by nechal půl výplaty za cestu.

Až budeš mít tříkoku, dej si fotku do alba ať mám inspiraci.

Tak se zatím mějte a páčko
8. črc 2009 v 17:09  • Odpověz
Ahojky,
jo jo pak fotku vložím, máme vybranou od Haucku s většími koly.

Tak držím palce na pohovor a užívejte prázdiny a synovce. Já zítra frčím s mamkou do Prahy na nákupy. Dnes jsem dovalila růžové oblečky od kamarádky tak jsem se musela v albíčku pochlubit :wink:
8. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky, mám ruku v sádře, tak jen krátce, doufám, že se máte fajn. Sabi v pátek oslaví 1.rok :dizzy_face: Uteklo to jako voda... :slight_smile:
21. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky,
teda coryno co jsi dělala???
No u nás se budou v srpnu slavit narozky, už třetí, to je hrůza :wink: Dárečky už máme, naši tu koloběžku a my lego a kalkulačku od Fisher Price. Malý dostal teď lego od kamarádky, co přijela na návštěvu a úspěch největší, hraje si s tím jak blázen.
A jak užíváte sluníčka??? Já jedu zítra na kontrolu a na víkend chci s malým na karavan, tatík bude v práci tak pojedeme bez něj. Dnes jsme tu měli návštěvu tak jsme jeli na Monínec, ale pařák největší, no děs.
22. črc 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

cory, co jsí dělala?

Sabince přejeme všechno nejlepší k narozeninám, hodně štěstíčka, zdravíčka a pohody.

Já tady měla týden synovce, akorát počasí v tu dobu nestálo za nic, pak jsem byla s dětma týden u našich v Praze, to jsem si moooooc užila, protože jsem pořád lítala po kamarádkách, prostě relax. Teď mám ještě Jiříka v Praze, tak jsem osamělá jen s Anežkou a pořád mi přijde, že jako nemám co dělat, když není doma Jiřík. Ještě mě přemluvili, že tam bude týden, ale už je mi po něm strašně smutno.

Tý jo Afi, to letí jako blázen, už jen dva měsíce a miminko bude na světě.
25. črc 2009 ve 23:13  • Odpověz
Ahojky holky,
my byli na karavanu, tedy já sama s Járou a manža za námi pak přijel, když měl volno. Byla to pohodička. Včera jsme vyrazili do Příbrami, manža měl zařizování tak jsme se podívali do Tesca, já nakoupila Járovi nějaké oblečky z nové podzimní kolekce a taky něco v letním výprodeji, no paráda.
Pak jsme stihli ještě tchánovce a šupky domů.

Dnes tu od rána prší tak jsme vyrazili na nákup jak blázni, Jára pláštěnku, holinky a deštník. Teď tedy už chvíli neprší tak dobré. Kluci jeli uklidit auto na pumpu, já dopo uklízela a vařila jen polévku. Chytračka jsem si vyndala maso až ráno tak obídek bude později - dnes špenát, maso a knedl, mám na to chuť už dlouho :wink:

Andy - to věřím, že jsi si v Praze užila, to je občas potřeba. Jára jede na prázdniny v pondělí do Příbrami tak chci předělat ložnici pro mimi, nalepit borduru a tak no a snad i stihnu nějaký větší úklid. Pak jede ještě v srpnu k našim do Benešova tak si ještě užije prázdnin, ale je fakt, že jak ho měli naši na karavanu tak je to tu hodně divné a klidné to souhlasím :wink:
Jo chtěla jsem se tě zeptat, vy jste Jiříkovi kupovali Mašinku Tomáš, že??? Jára po tom pořád touží a v Bene v krámě je mají vystavené tak si tam vždy hraje. Jen nevím ten rozdíl mezi dřevěnýma nebo kovovýma kolejeme. Jakou vy máte sadu???Díky
28. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz
Ahooj holky :slight_smile:
sádra---já mám zánět šlach a pohmožděný nerv, jsem vzala nějak moc vážně brigádu... Sabi v pátek oslavila první rok a rovnou s úrazem, převrhl se na ní kočár, jeli jsme pro jistotu i k doktoru, protože čelíčko vypadalo strašlivě ( je to vidět na fotkách v albu) naštěstí vše o.k. jen obří boule a modřina.
Já už se táák těším na dovču. Teď sice skoro nic dělat nemůžu, ale stejně dělám, no znáte to..
Afi Ty už to máš také za pár, viď...
andy - dík za gratulku
28. črc 2009 v 18:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

afi, my máme železné vláčky a umělohmotné koleje. Vláčky sami nejedzí, když jsme to kupovali, tak se ještě samojedzící nedělali, teď se už sic dělají, ale mi dokupujeme sady. Máme dva kufříky sety jeden je nádraží, další je myčka, pak máme Harolda s přistávací plochou a sadu kolejí se závorami, to bylo přání k vánocům. Mašinek máme asi 12 a pořád je co dokupovat :grinning:

cory, téda, hlavně, že je Sabinka o.k. a má jen modřinu. A ať ti sádru brzo sundají, musí to být opruz v těhle pařácích. A kam jedete na dovču? Taky bych někam jela, ale letos je to zase na nic. Manžel končí v pátek v práci a nová práce opět není. V úterý má nějaké pohovory v Praze, takže možná bude muset do Prahy a my budeme tvrdnou sami doma a těšit se, až se nám při volnu vrátí. Chjo. Ale co naplat, tady člověk o práci nezavadí. Na úřadě práce mají napsáno, že je 10.000 nezaměstnaných v jihočeském kraji a jen 2000 volných pracovních míst a to převážně na Českobudějovicku, takže Písek a Tábor ani ťuk.
29. črc 2009 v 18:31  • Odpověz
Ahojky,
coryna - tééda koukala jsem na modřinu, pěkně se vybarvila, no hlavně, že jen modřina.
Náš Jára zase včera blbnul v obýváku a skákal ze sedačky a padl na dveře od balkónu, no já se tak lekla, že zase pojedeme na šití, ale naštěstí dobré.

andy - díky za info, my také asi koupíme ty umělohmotné koleje, ale chtěla bych ty samojezdící vláčky. Ty dráhy dřevěné jsou daleko dražší co jsem koukala. No ale až k Vánocům :slight_smile: Na narozky už dárečky máme nakoupené a v neděli bude oslava.
S tím místem to je teda bída, to by bylo pěkně blbé, kdyby manža byl v Praze a jen na volno jezdil domů. No já jak to tu vidím tak je fakt lepší bydlet někde, kde je přímý spoj na Prahu - já jsem z Benešova tak tam je to v poho a manža z Příbrami a dřív takhle jezdil, ale tam jezdí bus každou chvíli tak to šlo. Tady v Prčici nemít tu hospodu tak by to byla bída. No jsem zvědavá co já budu dělat po mateřské.

My včera byli na Cunkově podívat se na bizony a koníky. Došli jsme až k restauračce, pěknou štrapác tak jsme se občerstvili a Jára skákal na trampolíně a pak nás čekala dlouhá cesta k autu. Jsem čekala, že bude chtítí vzít na koníka, ale dobré. No já měla večer taky dost, ty vedra a břicho bezvadná kombinace :wink:
Dnes jsme v Benešově, já dala ráno auto na servisku tak čekám až mi zavolají, že je hotové. Chceme se odpo kouknout do Konopiště.
30. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
autor
Afi, ono tady přímé spojení do Prahy je, spousta lidí dojíždí, ale to by musel mít práci, aby dělal od 8 do 16 to pak krásně jede autobus. Ráno jede v 6 odtud a večer je kolem 6 zase tady, ale to by museli moooc dobře platit, aby se vyplatilo každý den dojíždět. Ale taky by to šlo. No uvidíme. A taky jsem si říkala, že s mou praxí, znalostí 3 jazyků skončím tady někde v místním krámě za 8.000 hrubéh a budu ráda, že jsem ráda.

Jinak my máme vyřešený první vánoční dárek. S Algidou jsme vyhráli poukaz na 1000,-- Kč na Lego, tak něco doplatíme a nakoupíme. Mají i sady Lokomotivy Tomáše nebo Bořka stavitele, tak to se bude Jiříkovi líbit. A Anežce bych chtěla koupit chou-chou nebo baby born. Loni dostala obyč. mimino co povídá a strašně si s tím vyhraje, pořád ho chová, vozí v kočárku, krmí v židličce a tak.
30. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz
Hm, tak s tím spojem nic moc, to by opravdu musel být job :wink: No snad vám něco dopadne.
Jinak s tím jak píšeš ty, že skončíš v krámě tak si ze mě manža pořád utahuje, že půjdu z hotelu v Praze rovnou do místího Flosmana, no zatím mě to nijak netlačí, ale asi jednou dost bude :wink:

S dárečkama to máte hezky vymyšlené, u nás je taky Lego moc vděčné. Jára dostal od kamarádky první malou sadu a teď k narozkám dostane větší. Přemýšlela jsem, že k vánocům bychom mu koupili třeba tu hasičskou stanici nebo tak něco. No a pak by jsme chtěli nebo spíš naši toho Tomáše nějakou sadu. Já jsem spíš pro méně dárečků, ale lepších než když je to pak auto na auto, no víš jak.
Jo a s panenkou to nás teprve čeká, kamarádky holčička má baby born a i já bych si s ní nejraději někdy pohrála, když jsem viděla těch doplňků, to je jak pro opravdové mimčo, fakt paráda.
No když nad tím tak přemýšlím tak to nás jednou čekají věci, pro kluka vláčky a auta a pro holku panenky a spusty doplňků, hm tak to abych pak v té místní jednotě brala i noční :slight_smile:

Jinak já vyzvedla autíčko ze servisu, jsem myslela, že mě tam trefí, pán mi nejdřív volal, že je špatné ložisko tak jsme se dohodli, že ho vymění. No ve finálě dělali i brzdy a takové ty úpravy jako olej, filtry, aj.... nechala jsem tam 10.600,-Kč to jsem lapala po dechu. Manža mi dal 10tis. prý pro jistotu, ehm ehm :frowning2: :unamused: :frowning2: No tam už mě neuvidí a na servisku kašlu.
No a pak jsme vyzvedli mamku a jeli jsme na výlet do Konopiště, dali jsme si zmrzku, došli k zámku a na medvěda a pak ještě do Růžové zahrady tak nakonec hezké odpoledne. No ale jak si vzpomenu na tu servisku tak bych se zbláznila.
Zítra chceme jet ke známým tak snad bude hezky jako dnes.
Zatím pááááááá
30. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj Holky,náhodou jsem našla tuto diskuzi,tak bych taky pokecala,já jsem totiž z Milevska a ještě se budu víc ,jak půl roku nudit doma na mateřský,tak bych Vás i ráda poznala.Jitka
31. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
autor
Ahoj holky

Afi, tak mi jsme před nedávnem taky dávali opravit auto (rozvody, brzdy, náplně, filtry... atd.) a nechali jsme tam 12.000,-- a bylo to bez papíru. S papírem by nás to vyšlo ještě dráž. Jinak já teď posílala životopis do hotelu v Písku, sháněli provozní, tak jsem zvědavá, jestli se mi ozvou. Kdyby to vyšlo, tak bude manžna mateřský a já vyrazím vydělávat :grinning:

minus: vítej mezi námi, konečně taky někdo přímo z Milevska. Písní nám něco o sobě, kolik máš dětí a tak.
2. srp 2009 v 15:31  • Odpověz
Ahojky,
vítám minus :slight_smile:

Andy - tak držím palečky, aby to vyšlo, provozní by byla pěkná práce. A co manža, zvládal by doma??? Já si to nedovedu takhle představit, pač vím, že práce jako žehlení a tak by stejně byly na mě.

No s tím autem to je pěkné tak to můžu být ještě klidná :wink: No co se dá dělat, je to síla, ale občas je to nutné.
Já zítra vezu Járu na prázdniny do Příbrami tak tu budeme předělávat ložnici pro mimi a budu přebírat hadříky.
2. srp 2009 v 17:21  • Odpověz
Ahoj holky,díky za přivítání,zkoukla jsem celou historii,abych byla v obraze.Andy to ti budu závidět,jestli pujdeš do práce,to by u nás neprošlo,protože manžel by to ani nechtěl,protože ví,že je to krizovka,já mám totiž 3 děti-7letýho kluka a 2letá dvojčata taky kluky a už se stašně těšim do práce- kdo nezažil mojí situaci nepochopí.Prostě dávaj mi pořádně zabrat a navíc jsou stále nemocní.A kde bydlíš v Milevsku Andy?
Jinak už 2 měsíce berem homeopatika od DR,Rafajový z Tábora a čekám,že se vylepšíme a stále marně.
2. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
Ahojky,

afi, tak manžel by zvládal maximálně vyluxovat, uvařit a děti nakrmit. Ostatní by bylo stejně na mě. Ale doma by to s nimi zvládnul. Sice by to bylo ze začátku takový zmatený, ale zvykl by si. A auto je fakt potřeba, vozíme v tom děti, tak musí být autíčka o.k.

minus, ty bláho 3 chlapy doma a ještě jednoho velkýho, no to si chudák, když mají takovou převahu :grinning:. Jinak já bydlím v Jeřábkový, přistěhovali jsme se sem zhruba před rokem. A s tou prací nevím jestli to vyjde, pořád se nikdo neozval, tka už tam možná někoho mají. Manžel jede v úterý do Prahy na pohovor. Už to tak vypadá, že asi budeme muset hledat práci v Praze. Tady je to teď opravdu s prací hodně špatný. A ty si psala, že máš mateřskou ještě půl roku, to potom půjdou kluci do školky? A kde bydlíš tý?
3. srp 2009 v 08:29  • Odpověz
Ahojky holky,
jé minus to je krásná fotečka chlapečků jak jsou ve stejném oblečku všichni tři :slight_smile: Věřím, že ti dávají zabrat, pokud jsou hodně nemocní tak to je zlé.

andy - u nás by to bylo asi stejné, manža v poho uvaří a postará se o malého, ale to je tak vše. O úklidu a tak nemá ani páru tak to bych na to pěkně dojela chodit do práce a ještě dělat tyhle práce. No nedovedu si to představit.

Já dnes odvezla Járu na prázdniny do Příbrami tak jsme tu jen rodičové :slight_smile: Od zítřka mám v plánu uklízet a přebírat oblečky a táááák. No snad něco zvládnu, dnes jsem lenošila.
3. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
Ahoj holky,
tak v Jeřábkový bydlíš,to znám,tam jsem vodila Ondru do školky a teď tam budu vodit kluky,měli by jít v dubnu,ale uvidim,taky jak to budu mít s prací já,jo,jo sehnat práci neni jen tak,zatim mám jen rozhozený sítě na poliklinice a v pečovateláku,ale to bych musela mít velký štěstí nebo velkou tlačenku,přinejhorším mě taky čeká dojíždění do Písku,jsem sestra,to jste z toho asi pochopili.
Andy a čím je tvůj manžel,co takhle jezdit na montáže od tech klimafirem,co je jich tu mraky v Milevsku.
Afi -jo,jo když jsem si chystala hadříky na dvojčata,to byli ještě zlaté časy ,a taky jsem furt doufala,že tam bude jedna holčička,ale bohužel,ty to máš už jistý?
Andy - můžem se klidně někdy sejít na některém hřišti,jestli budeš chtít
3. srp 2009 ve 20:37  • Odpověz
AHOJ,

mne šálí zrak, jste se nějak rozjeli, ne? :grinning:
Minus - nazdár - od teď koukám po Milevsku po dvojčatech :wink: Taky bych chtěla dvojčata, nedávno jsem se o tom bavila s kámoškou, že bych je k tý naší dračici brala.
andy - jo s prací v Milevsku je to pěkně na houby, kdys jsem byla na pracáku 6 měsíců a pak se na mne usmálo štěstí a dobrou práci jsem našla víceméně náhodou.. Ale musela jsem jezdit do Písku
afi - Ty jsi blázen, vždyť nám předčasně porodíš, když budeš takhle ťapat tůry :wink:
3. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
Ahojky,

minus taky vodím Jiříka sem k nám do školky. Máme to kousíček. A oni tady nemají místa ani v ZVVZ ani v Ekoklimě ani nikde. Teď je to fakt s prací na pytel. On dělal v Písku ve Faurecii, tam ho v lednu vyrazili, když snižovali stavy kvůli krizy, pak byl 3 měsíce bez práce a pak sehnal ve S.N.O.P.u v Písku jen na dobu určitou na tři měsíce s tím, že mu možná prodlouží smlouvu, ale bohužel se tak nestalo. Jinak manžel má střední obchodní školu s maturitou a nedodělanou vyšší odbronou bankovní, ale tady zjistil, že školy a jazyky jsou mu na nic a nic lepšího než stání u pásu ho nečeká. Ale jemu to je jedno, jen kdyby nějaká práce byla. Už se poohlížíme po práci v Praze, protože tady asi nic nehrozí. Až se něco naskytne tady, tak půjde sem, ale ta Praha je zatím jistota. Jo a sejít se někdy klidně můžeme. My občas zajdeme na takové to hřiště tam nahoře na kopci jak stojí ta socha, nevím, jak se to tam jmenuje :grinning:

A dneska nám paní na pracáku řekla, že asi nebude mít na podporu nárok, protože už letos na podpoře byl. No jako kdyby mohl za to, že tady fakt není práce. Ale vůbec žádná. To už sháněl i že půjde dělat přidavače na stavbu a nikde nic. Je to fakt bída.
4. srp 2009 v 00:09  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

tak od pondělí manža nastupuje do práce. Sice v Čestlicích u Prahy, ale bude dělat 4 dny a pak 4 dny volna, tak to tady vždycky budeme muset nějak přežít, ale zase za 20.000,-- se ti bude dát vydržet ne? O takových penězích by se nám tady mohlo jen zdát. Navíc fakt tady momentálně práce není. Budeme doufat, že po novém roce se situace uklidní a třeba by zase tady mohli nabírat. Pořád pokukujeme po Faurecii, kde byli slušné peníze a práce jen po-pá ranní/odpolední.
4. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
Ahoj,
Tak gratuluju K práci,to není vůbec špatný chvíli si od manžela odpočinout,my to taky tak měli první rok ,když se narodil Ondra,no a to jsem nadávala,že neni doma a teď zas nadávám,že je doma až moc,že si od něj neodpočinu.,protože je ho někdy opravdu dost.
Jo a co se týče toho hřiště "s tou sochou",tak tam přesně pod tou sochou bydlíme a ta socha to je náš akademický malíř Stehlík :wink: ,ale raději chodím na to dřevěný u Píseckýho předměstí,to je pro moje prcky bezpečnější,co se týče atrakcí.
Jo a napište mi ještě znova odkud jste přesně vy holky,abych si znova nemusela číst historii.
4. srp 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
tak jsme se právě usnesli, že manža zkusí dojíždět denně, ono to je 80km a cesta trvá 1hodinu 20minut, což není tak hrozné a projet by měl kolem 4.000,-- což docela jde. Tady do Písku projel 2.000,-- a měl skoro o půlku míň peněz, takže i s denním dojížděním na tom budeme 100x líp.

minus: Písecké předměstí je kde? To je tam u Penny?
4. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ahojky holky,

minus - já jsem ze Sedlec-Prčice.

andy - tak to gratuluji k práci a kde tam bude dělat??? Já jak mám v Benešově hodně známých tak hodně z nich dojíždí právě do Čestlic, tak z Bene to je o něčem jiném to jsou tam za chvíli.
No tak hlavně, že bude práce a korunky. S tím pracákem to tak bývá to je pěkně blbé. Nejhorší je, že lidi co dělat nechtějí tam jsou jak dlouho a pořád něco berou, to fakt nechápu.

No jinak já si dnes pospala hezky do 9hod. A pak jsem se vrzhla na úklid, přebrala jsem oblečky po Járovi a pak jsem se vrhla ještě na skříně v chodbě a šatně, no síla. Jsem ráda, že mám hotovo, ale zase mám takový hezký pocit, že jsem vygruntovala.
Zítra chceme s manžou jet do Prahy do kina a na véču, na dlouhou dobu asi poslední.

minus - no snad by to měla být holčička, schodli se v Benešově i v Praze :slight_smile: No a kdyby tam byli dvě mimča tak to by bylo něco. Ty jsi to nevěděla do porodu???
4. srp 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
afi, bude dělt v Hopi, je to v Modleticích ne v Čestlicích, jsem se spletla, ale ono je to asi jedno, ono je to hned vedle sebe.

jinak já dneska taky spala do devíti jsem nevěřila svým očím, protože i malá se vzbudila v 9:20 :astonished:
4. srp 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahoj holky,
Afi - samozřejmě jsem věděla,že to budou dvojčata,už od 9 týdne,ale radost jsem z toho neměla,protože už jedno dítě jsem měla,že to budou kluci mi řekli hned ve 20.týdnu,ale já jsem tomu nějak nemohla uvěřit a furt sem doufala,že se alespon u jednoho spletli,ale omyl ,
andy - jo to je to u Penny,tak napiš kdy a můžem se vidět i s dětma
Ještě jsem se chtěla zeptat,proč se třeba nedomluvíte a nekecáte po skypu nebo na ICQ je to rychlejší a vidíte kdo je on-line.A taky si tu konverzaci pak kdokoliv přečte,jako jsem na ni narazila já,hledala jsem mateřské centrum Milevsko a našla jsem to,ale jsem ráda,že s Váma můžu pokecat.
4. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz
Tak to jo, no ale dvojčátka jsou krásná to je fakt. Ale asi bych tady nadšená nebyla, mě by spíš vadilo, že aktivity jako s Járou - plavání, MC a tak podobně bych s dvouma už těžko mohla.
Já občas chodím na icq tak to by nebyl problém :wink:
4. srp 2009 ve 21:04  • Odpověz
A kdy rodíš ?Za měsíc?A kolik si přibrala_?Jo a do Prčic jsem chodila jako školačka pochod a neznáš Lenku Danešů (Hřebejk?) -ona pochází z Milevska

Dojíždění za prací je uplně normální,já zatim neměla práci,kde bych nedojížděla,když nepočítám,že jsem bydlela v Praze na ubytce a měla jsem to do práce ani ne 5 min,ale tam jsem byla jen rok a něco a pak jsem otěhotněla,jinak dohromady 4 roky jsem jezdila do Písku.A jak bude jezdit manžel Andy autem nebo busem?
4. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz
Jo a tady je kdyžtak moje ICQ 242 171 197,kdyby jste si mě chtěli přidat
4. srp 2009 ve 21:25  • Odpověz
Minus - my tu bydlíme necelý rok tak tady moc lidí neznám :frowning2:
Přistěhovali jsme se z Příbrami.

Termín mám 20.9., zatím jsem přibrala 9kg, ale minulé těhu jsem nabrala 18kg.
4. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.