• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Milevsko a okolí

(Zamčená)
2. února 2011 
Ahojky,

cory - tak to je mi líto, upřímnou soustrast.
Manži babička je už od srpna v Pb v nemocnici, měla tři mrtvičky a je to špatné. Nejhorší je, když se člověk nějak trápí a zbytečně dlouho :frowning2:

My dnes byli na pochodu za povidlovým koláčem v Benešově tak dobré, jsme utahaní, ale Jára šel hezky 7km a bez kočárku, ten jsme nebrali. Tak paráda, taky jsme dostali koláčky a bylo :wink:
28. bře 2009 v 17:26  • Odpověz
afi - babička měla 4 a ta poslední byla osudová.
Co děláš při neděli? Já upekla dvě šišky závinu, dneska bude návštěvní den. No a půjdu něco vymyslet k obědu. Sabka ještě kouká s manžou na formule, takže mám klid
29. bře 2009 v 09:46  • Odpověz
Ahojky,
my včera vyrazili do Příbrami, manža tam potřeboval nechat nějaké papíry pro účetní a pak jsme se stavili u tchánovců tak takové návštěvní odpo :slight_smile:

Cestou domů si manža vzpomněl, že je tu fotbal tak jsem tam chlapce ještě odvezla a jela domů. Zatím jsem trochu poklidila a oni pak dorazili.

Dnes jsem úplně vyřízená, spala jsem celkem dlouho, ale padla na mě nějaká únava. Snad to během dne rozchodím :wink: Musíme do krámu pro pečivo a pro šťávu a pak pro potvrzení od doktora do školky.

A co u vás víkend?? Kdepak je zase Andy :slight_smile:
30. bře 2009 v 08:34  • Odpověz
Andy se nám někde toulá..
Já na dnešek noc hroznou, malá se budila, měla teplotu, asi k zoubkům. No a ráno, když už měla skoro snědenou přesnídávku, hodila takovou šavli, chudinka malá, že jsem měla co uklízet. Teď spinká v kočárku a uvidím, jak se bude tvářit na oběd. Odpo jedeme s manžou do solárka, on jde jen tak zkušebně a pak k tchánovum do Sepekova na kávu.
30. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz
Já dopo vyrazila s Járou pro to potvrzení do školky a pak do krámu, no ale čekali jsme tam celkem dlouho tak jsme pak přišli přesně na obídek. Po obědě jsem ho ukecala na spánek a spali jsme skoro dvě hodiny, dnes jsem to fakt potřebovala :slight_smile:
Teď Jára dokoukal Kouzelnou školku a já douklízela a už i peru tak je to fajn, nakonec jsem byla ještě aktivní.
Zítra chceme jet do Sedlčan do mc tak dopo pryč.

A co solárko, pomáhá ti??? Kolikrát už jsi byla?
30. bře 2009 v 17:08  • Odpověz
Zatím jsem byla 4x, protože jsem mezitím měla chřipku s teplotou a to jsem nešla. Manželovi se líbilo, nejspíš bude chodit taky :slight_smile: No a Sabinka měla 39C, ale kromě teploty ji nic není, tak snad je to k zubům. Zítra pro jistotu zavolám doktorovi a poptám se ho.
30. bře 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ahojky,
tak jak se vede?
My byli dnes v Sedlčanech v mc, vyráběli jsme obrázky ubrouskovou tehcnikou, no paráda. Pozdě jsme vstávali tak jsme to měli tak tak. Tož na obídek jsme jeli k tatíkovi tak jsem byla bez práce, to je hezký den :wink:
Ale čeká mě kopa žehlení, zase si tu svojí metodou peru a peru a peru a nidko nežehlí, aj aj.

Co nového???Sabinka už je dobrá?
31. bře 2009 v 15:54  • Odpověz
afi- Sabča už je o.k. na noc ještě dostala čípek a dneska už je v pohodě, to jsem si odechla, náš mudr má dovču.
Kam do Sedlčan jezdíte? Já na ty zkratky moc nejsem :slight_smile: K obědu jsem udělala červené rizoto se sýrem, rychlovka. Teď jsem malou vyslala na hodinku k babičce, manžel jel na masáž, já si tady zatím všude vysála a plus vysavovala koupelnu. A už mám hotovo, uvařila jsem si kávu a sedla k pc.
A zítra máme s manželem výročí, 8 let spolu, tři roky papírově. Musím vymyslet nějaký překvápko. :wink:
31. bře 2009 v 17:02  • Odpověz
mc je mateřské centrum :wink:
No tak to pořádně dumej, když máte takové výročí. Já vždy chci také něco vymyslet, ale nějak mě nemůže vždy nic napadnout.
31. bře 2009 v 19:33  • Odpověz
afi - aha, tak to mi mohlo dojít. :grinning: až bude Sabi větší, taky se tam vypravíme. Jo a pro manžu kromě oběda zatím nic nemám. Ale odpo pojedeme do Pb, tak to udělám, jako to dělá vždycky on a řeknu mu -ať si něco vybere. Trochu neromantický, ale co... :grinning:
1. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz
Ahojky,
my byli dnes plavčit v Bene, no solidně mi to dalo zabrat :wink:
Byl i manža tak jsme udělali větší nákup a půjčili si od mamky pejska tak tu Jára řádí a pořád Jennynce něco ukazuje a přikazuje.
V těch Sedlčanech je to mc celkem pěkný a jsou tam i dost akční co se týče aktivit, jen to dojíždění :frowning2:
1. dub 2009 v 17:54  • Odpověz
Ahoj,
dneska je nádherně, viď? Kdy jdeš na kontrolu s bříškem? Už víte co čekáte? :slight_smile:
2. dub 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahojky,
to tedy, dopo jsme byli v Sedlčanech, kluci u kadeřnice :wink:
Odpo jsme byli na procházce s Jennynkou a teď jsme seděli na terásce a popíjeli džusík a manža pivko,no parádička.
Na kontrolu jdu 23.4., pohlaví nevíme, doktorka minule koukala, ale prý zatím nechce mlžit :slight_smile:
2. dub 2009 v 18:20  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

omlouvám se, ale jak je tak hezky, tak trávíme celé dny venku. Já jsem si ještě užila zubaře, ale už to mám za sebou a zuby mám jako nové. Ještě v pátek mi trhal moudrák a mám od něj na půl roku pokoj. Ale ten vytržený moudrák bolí jako čert. Jinak malá už normálně běhá i po venku, takže na zahradě mám co hlídat a navíc se naučila lozit do schodů, tak jí nemůžu na vteřinu spustit s očí, protože nahoru jí to sice jde, ale dolů věřím, že by se spíš skutálela. Minulý víkend měla malá 39 horečky, tak jsem myslela, že je nemocná, ale v pondělí jako když utne a bylo po horečkách a pak jsem zjistila, že jí vyrostli najednou 4 zuby nahoře. Takže celkem už máme 6 zubů. 4 nahoře, 2 dole a další dva dole vypadají, že vylezou co nevidět.

Afi a co bříško, už roste? Mě při prvním těhu vykouklo bříško tak ve 20tt, ale při malé jsem měla pupík od 12tt.
4. dub 2009 ve 22:38  • Odpověz
autor
Afi, čtu, že máš vyšší tlak, já ho měla při prvním těhu pořád vysoký a doktorka mi tvrdila, že je to normální. Když jsem pak začala chodit k Apolináři, tak mě honili po vyšetřeních a nakonec nasadili prášky na snížení tlaku a vynadali mi za mou doktorku, jak mě mohla s takovým tlakem nechat běhat. U druhého těhu jsem měla tlak šílený hned od začátku a doktor mě hned hnal do rizikové poradny, tam jsem opět dostala prášky a protože jsem měla i zvýšenou bílkovinu, tak si mě dost hlídali, hrozila mi preeklapsye (nebo jak se to píše :grinning: ). Naštěstí všechno dobře dopadlo, ale jen díky tomu, že jsem chodila co 14 dní na přeměřování tlaku a 3x mi upravovali dávku prášků než jsme se dostali na správou dávku.
4. dub 2009 ve 22:42  • Odpověz
autor
No teď na to koukám, teda jsem ostuda, ale já tady tak dlouho nebyla :confused:

No oni tady jeden víkend byli naši, tak to se k PC vůbec nemám šanci dostat, další víkend přijela moje kamarádka (bývalá švagrová) s manželem a třema dětma. Už jsme se neviděli asi rok, tak jsme měli co probírat. Dřív jsme se navštěvovali snad každého půl roku, ale teď už to tak často nejde. Bydlí na Šumavě. Jako svobodná a bezdětná jsem k ní jezdila snad 20x do roka.

No nic, jsem tady nebyla dlouho a teď tady vypisuju lejstra. Půjdu spát. Tak se mějte a slibuju, že se ukážu častěji.

Jo Cory - dodatečně upřímnou soustrast :frowning2:
4. dub 2009 ve 22:46  • Odpověz
Ahojky,
tedy Andy, ty jsi to napravila :wink:
S tím talkem tak jsem byla ve středu v Bene v lékárně, měří tam i tlak a bylo to lepší, ve středu tam zajdu znovu, alespoň taková kontrola pro mě. Jinak k doktorovi jdu 23.4. a to se uvidí, prý ho uklidňuje, že nemám bílkovinu v moči, to prý většinou souvisí. Snad už to bude ok.
Ale vtipné je, že v pátek ráno jsem se probudila s pěknou vyrážkou na rukách tak jsem volala kožní a vyjeli jsme na výlet, dostala jsem dvě mastičky a do týdne to prý bude dobré. Nejspíš prý na ovoce, a na to já mám zrovna teď chuť celkem často.

Jinak v pátek jsme se stavili u našich, když jsme byli v Bene, nejdřív jsme zašli do města tak Jára si koupil jarní botky a pak jsme nakoupili v drogerce.
V sobotu u nás byli naši tak jsme seděli na terásce u manži, má tam klouzačku a houpyčky tak dobré, bylo fakt krásně. Dnes jsem si stihla udělat velikonoční výzdobu a uklidit zimní botky a vyndat jarní a letní.
Odpo jsme vyrazili na hřiště a Jára na kole, to zase bylo, je líný šlapat a říká, že mu to nejede :wink:
5. dub 2009 v 18:34  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Koukám ztracená dcera Andy se našla :grinning:
Já včera byla na babinci ze základky, z Anglie mi přijela spolužačka co jsem neviděla 7 let, tak bylo co vyprávět..
Dneska Sabinka snad po 14 dnech normálně papala, mám radost, :dizzy_face:
A dneska jdeme s manžou do solárka a pak pojedeme koupi podlahu do kuchyně, máme tam 3 roky staré lino, ale je to šmejd, normálně je potrhaný :rolling_eyes: tak jsem se naštvala a chci tam něco na pevno..
6. dub 2009 ve 13:39  • Odpověz
Ahojky,
my byli odnést dnes papíry ve školce a pak jsme stihli nakoupit a ještě být na hřišti. Teď půjdeme ven i s tatíkem :slight_smile:
S tím linem to naprosto chápu, my v září koupili nové do kuchyně, ale je tak slabé až hrůza, zatím tedy bez trhlin, ale taky čekám, že dlouho nevydrží. Kvalitní jsou asi ty hodně drahá, je to kruté :slight_smile:

A jak užíváte sluníčka???
6. dub 2009 ve 14:40  • Odpověz
autor
Ahojky,

tak já jsem dneska totálně vyčerpaná. Umyla jsem skoro všechny okna (na zítra mi zůstalo akorát okno v ložnici, protože tam malá spala a okno na chodbě, tam musíme ještě odstěhovat dvě skříně nahoru do patra, abych se k oknu dostala), vytřela jsem a vyprala. Odpoledne jsme byli opět na zahradě. Jsme teď pořád venku. Manžel udělal dětem parádní pískoviště, ale nemůžeme do něj sehnat písek. Normálně tady ve stavebninách nevedou písek, no to mě dojali. Jiřík už se těšil, jak si tam bude hrát. Jinak lino v kuchyni máme v našem domku na Vysočině, co ho budeme prodávat a byla jsem s ním spokojená. Je fakt, že bylo dost drahé. Vypadá jako plovoučka, skoro nikdo, kdo k nám přišel nepoznal, že je to lino. Tady je v kuchyni korek. Vypadá to moc pěkně, ale je na tom vidět každý škrábanec. Už se taky těším, až to jednou sundáme a dáme tam zase kvalitní lino. Už se vůbec těším na novou kuchyň, ale bůhví kdy se jí dočkám.
6. dub 2009 v 19:50  • Odpověz
Jo jo, kamarádka má také takové kvalitní lino a to je prý v poho. My měli v bytě v Pb plovoučku a nakonec jsme do ložnice dali koberec a do obýváku takovou velkoíu předložku, přišlo mi to hrozně studené.

Já odpo vyhnala chlapce ven a uklízela jsem zimní oblečení a rovnala letní. Járovi jsem též přebrala šatník a na děcka toho fakt máme požehnaně...to jich ještě můžeme mít :wink:
6. dub 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
Krásný slunečný den,

Afi, my máme koberce všude. Byl tady všude ten korek, ale taky mi to nepřišlo super pro válení se dětí po zemi. Koberec je koberec. A plovoučku nechci. Viděla jsem jak dopadla plovoučka u kamarádky po jednom dítěti. A to nebyla nejlevnější. Když se malé povedlo někde vylít čaj a kamarádka si toho hned nevšimla, zateklo jí to dovnitř a podlaha se trošku vyboulila. A dlažbu do kuchyně taky nechci, ráda praská, když ti na to něco upadne, což se mi stává v kuchnyni dost časo.

Tak já jdu pověsit prádlo a zapnu ještě jednu pračku. Mě přijde, že nedělám nic jiného než peru, žehlím, peru, žehlím :grinning:
7. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahojky holky,
no já kdybych teď koupila byt nebo domeček tak dám do kuchyně pořádné lino, ale fakt bych si připlatila a jinak koberce, krásně teploučko :slight_smile:

My byli dnes dopo v Sedlčanech v centru pak jsme jeli k tatíkovi na obídek a ten jel s námi už domů a prý, že pojedeme na výlet. Tak jsme jeli na Orlickou přehradu a fakt tam bylo krásně jak v létě, lidi se už opalovali. Jo a jeli jsme přes Petrovice, jsem až žasla jak jsou veliké :wink:
7. dub 2009 v 18:27  • Odpověz
autor
Ahojky,

jééé na Orlickou přehradu bych jela taky, nebyla jsem tam ani nepamatuju. Asi budu muset manžela taky vytáhnout. Tuhle jsem ho vytáhla na Podolský most, ale to bylo jen proto, že jsme jeli do Písku a jeli jsme přes něj, tak jsem se tam musela podívat. Jezdili jsme tam 12 let s rodiči na dovču, tak jsem zavzpomínala. Taky bych se chtěla jet podívat na Orlík a Zvíkov, tam jsem taky byla naposledy asi když mi bylo 16 a to už je sakra dávno :grinning:.
7. dub 2009 ve 22:06  • Odpověz
Ahojky,
no bylo tam krásně, to určitě, výlety mě moc baví jak je tohle počasí.
Dens jsme byli v Benešově, dopo jsme nakoupili a dali si u našich obídek a pak šupky plavat, ale dnes mi to dalo zabrat, tahat Járu z vody mě zmáhá. Byla se kouknout mamka, že by s ním kdyžtak někdy šla.
Pak jsme ještě zašli na zmrzku a na hřiště, kde se sešlo dětí jako smetí, fakt neuvěřitelné :slight_smile:

Tak jsme měli takový pěkný den.
8. dub 2009 ve 20:05  • Odpověz
Ahoj holky, jenom Vás jdu pozdravit a zase letím. Manžel se pustil do předělávání kuchyně, tak mu asistuju. Dělá to sakumprásk, podlahu, vymalování atd. Musím mu asistovat a do toho Sabča, ještě že je krásně a můžeme být venku.
Chci Vám popřát krásné Velikonoce, protože nevím, kdy se sem dostanu. :slight_smile:
afi - tovíš Petrovice jsou velkoměsto :wink: :grinning:
9. dub 2009 v 15:24  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

včera jsme byli v Táboře a koupili jsme Anežce první dárek k narozeninám. Koupili jsme kuchyňku. Přemýšlela jsem, že to je možná brzo, ale ona se mi pořád motá v kuchyni a hrnce a tak jí baví, tak si myslím, že se jí to bude líbit. Je to kuchyňka se zvuky, tak to bude něco pro ní. Pak chceme koupit tříkolku nebo odrážedlo a máma jí bude kupovat kočárek. Taky si myslela, že je na kočárek moc brzo, ale jí baví něco vozit, tak si myslím, že kočárek bude mít taky úspěch. Jiřík bude mít svátek, tak jsme mu koupili sadu 10ti autíček. Jsou moc pěkný, jsou tam sporťáky, tereňáky, kamion, zmrzilinářské auto...atd. Tak jsme mu to hned dali, tak je z nich nadšenej. Včera se Jiřík ve školce fotil, tak jsem zvědavá na fotky. Zítra ho nechávám doma, budeme si užívat zahrádky a nového písku. Škola má prázdniny a ve školce jich dneska bylo 5 a půl, tak jsem ho taky na zítra odhlásila.
9. dub 2009 ve 23:08  • Odpověz
Ahojky holky,
my už došli nakoupit a opět pereme a vaříme :wink:
Manža je doma tak odpo jedeme na výlet. Na víkend máme samé návštěvy tak budeme cestovat, ale bude hezky tak to bude fajnes.
Andy - to jste v Táboře pěkně pokupili, to bude mít Anežka radost - kuchyňka, kočárek a ještě vozítko.

Jára bude mít v létě narozky a vůbec nevím co mu koupit asi něco malého, teď dostal kolo tak má vybrnáno.

Hezký sluníčkový den, pa pa
10. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holky :sunglasses: tak doufám, že jste Velikonoce přežily ve zdraví. :wink: Já včera douklízela kuchyň, vyházela nádobí co nepoužívám a za chvíli vezu mamku do Milevska k zubaři. Doufám, že si do sytosti užíváte sluníčka... :slight_smile:
14. dub 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahojky,
jo jo užili jsme si. Celé velikonoce plné návštěv, v sobotu jsme byli u mých příbuzných směr Vlašim a v neděli u manžela ve Vráži u Písku. No a na koledování jsme jeli k našim do Benešova, děda chodil s Járou tak to bylo fajn.

Ale jsem ráda, že je po návštěvách, mě to vysílilo :wink: Už se zase těším na normální režim.
Sluníčka si užíváme, mám už pěkně opálené ruce a Jára je taky chycený, a to si ještě včera při fotbale rozbil obě kolena tak byl řev jak blázen.
14. dub 2009 v 19:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.