• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi má nožičky na 22tt a hlavu na 20tt, spraví se to?

(Zamčená)
13. března 2014 
Jsem ve 21 tt dnes mi na genetice měřily mimi a má hlavičku tak na 19+4 tt , ale nožičky 21+4 tt. Sice mě uklidňovaly, že to není zas tak hrozný problém, ale sama doktorka neustále hlavičku přeměřovala a pozvala si mě za dva týdny znovu. Má některá z vás podobnou zkušenost? Pokud ano vážně se to spraví? děkuji za odpovědi :slight_smile:
13. bře 2014 v 18:09  •  snaží se  • Odpověz
Já jsme přesně tohle měla před 3 týdny. Navíc málo plodové vody a hlavička protáhlá. Nebylas v Gennetu?:slight_smile:. Šla jsem na konziliární UTZ k Apolináři a tam s jim zdálo vše OK. Kontrola byla za 14dní mimi vyrostlo, ale hlavička se jí pořád zdá malá. K Apolináři mám jít příští týden. Našla jsme při hledání všho možného že +/- 2tt rozdíl se nemá řešit.

Nechceš založit diskuzi. K otázce může každý napsatjen jednou.
13. bře 2014 v 18:28  • Odpověz
V druhém těhotenství, když jsem čekala dceru, jsem měla podobné problémy, chodila na spousty ultrazvuků (od 14. do 21.týdne jsem byla 4krát na velkém ultrazvuku v Podolí, kde vše neustále přeměřovali a i konzultovali s genetikem), důvodem byla i ta malá hlavička, obvod bříška skoro doháněl obvod hlavičky, v 32.týdnu už bříško hlavičku dokonce předehnalo, v 37.týdnu byl rozdíl mezi bříškem a hlavičkou skoro 3 týdny, dcera byla ale zdravá, jen se narodila s menší hlavičkou a pořádně vypapkaným bříškem. Je v pořádku, je jí 7 let, chytrá je až až a tlustá také není.
13. bře 2014 v 18:54  • Odpověz
Mám podobnou zkušenost. Do pátého měsíce bylo vše OK. Potom jsem šla na pravidelnou kontrolu a moje doktorka mi řekla, že dle měření se začínáme opožďovat v růstu, 14 dní je OK (u prvního jsem také rodila až na druhý termín o 14 dní déle), ale teď už to jsou skoro tři týdny, tedy že moc neprospívá. Tak mě objednala na podrobný ultrazvuk k Apolináři, na kontrole vše v pořádku a prý jde jen o 14 dní, což je v limitu (ultrazvuk mají naprosto luxusní). Ale přesto jsme za týden šla na konzultaci znovu k Apolináři, ale k nějakému odborníkovi. Opět vše v pořádku a v limitu, ale že máme divný tvar hlavy, což v bříšku s tím nic neudělá a uvidí se u porodu. Dopadlo to tak, že jsem rodila předčasně o dva měsíce akutním císařem a prcek neprospíval proto, že jsem měla placentu přirostlou k děloze a nikdo to nepoznal až na sále. Hlavička byla v pořádku, ale předčasně nám srostly lebeční švy, takže nás v pěti měsících čekala operace Skafocefalie v Motole, před operací vypadal jako E.T. mimozemšťan, lebku měl protáhlou dozadu. Včera byli synovi tři roky, je to veselý, zdravý kluk, jen bojujeme s váhou. Ve třech letech váží jenom 12,5 kg, což se v Motole při kontrolách moc nelíbí.
13. bře 2014 v 19:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.