• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozene srpen 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Ahojky holky tak co vase ratolestimpochlubte se co vse uz umi..
3. dub 2007 v 09:24  • Odpověz
Ahoj Martino, našemu Martínkovi bylo 28.3. 7 měsíců, už leze , sedí a stojí v postýlce a u nábytku, má 2 zoubky a všechno ho zajímá :wink:
3. dub 2007 ve 23:35  • Odpověz
Ahoj holky,

no tak my ještě tak daleko nejsme. Problém je, že se Davidovi nelíbí na břiše, hned se otočí na zádečka - moc šikovně. Takže nehrozí, že by začal lézt. Zato už skoro sám sedí a miluje skákat na noženkách - už se na nich udrží, ale přesto ho raděj držím v podpaží. Umí říkat mamamama - hlavně, když se mu něco nelíbí a taky legračně mlaská. Zuby nemáme. A co ty Martino?
4. dub 2007 v 17:24  • Odpověz
autor
helik:Ahojky My mame uz zuby s tim lozenim jeste nic amoc ale Terca se snazi kazdou chvilkou to pujde.Sedi jen s operkou sama jeste ne.taky uz umime mamama a ham to kdyz vidi svoji misecku tak mlaska je to srandovni. Kazdy den dela nove a nove veci... :slight_smile:
4. dub 2007 ve 20:19  • Odpověz
autor
blacklucka:Ahojky tak to jste sikulky my mame 4 zuby a taky je velice vsimava a vse ji zajima... :wink:
4. dub 2007 ve 20:21  • Odpověz
autor
helik:zapomnela jsem dodat ze 4 zoubky :pensive:
4. dub 2007 ve 20:22  • Odpověz
Ahojte.maly ma dneska 8 mesicu.nejde ho udrzet na zadech-hned se otoci na brisko.ma 2 zuby a zatim se jenom plazi-nemuze prijit na to,jak dát nozicky pod sebe a lozit :angry:
6. dub 2007 ve 22:04  • Odpověz
autor
gabinka:Ahojky Terca je na tom taky tam ale uz vystrukluje na nas zadek a snazi se nekdy se ji to povede :slight_smile:
8. dub 2007 v 18:57  • Odpověz
holky,

ja jsem z toho trochu zoufalá, malej je totiž nerad na bříšku - okamžitě se otočí zpět na záda, takže nevím, jestli vůbec poleze, ach jo :frowning2: Všichni mi říkají, že bude zrovna chodit....on je jinak šikovnej, sedí, hopsá a tak. No, jinak se chce pořád nosit anebo sedět.
9. dub 2007 v 15:09  • Odpověz
On se mi sám na bříško nepřetočí - protože nechce. Fyzicky na to má v pohodě.
9. dub 2007 v 15:11  • Odpověz
autor
helik:Ahojky ja si myslim ze se to casem spravi.Te nasi s ezase nechce moc na zada kdyz je na brisku.Kdyz nechce byt uz na konikovy tak dela takove letadlo ruce do stran a to ji musime prekulit na ty zada.Ale neni to porad.
9. dub 2007 v 15:27  • Odpověz
martinaa

to je dobrý, že to máme úplně opačně :wink:Asi to chce klid a časem to bude OK.

Když dělá to letadlo, nestačí jí ty ručičky dát před ni, aby se překulila? David totiž taky někdy neví, kam ty ruce má dát,¨aby mu nezavazely.

Nepřemýšlíte někdo o chodítku? Já nejsřív byla zásadně proti, ale dr. mi řekl, že když se to nepřehání, tak je to ku prospěchu.
9. dub 2007 v 16:53  • Odpověz
autor
Taky jsem nad tim uvazovala ale mela bych asi jeste strach aby nebyla nejak kriva zda se mi to brzo.Jedna znama ma o12 dni mlads mimco a uz ho tam davala od 7 mesicu.Ja osobne bych mela strach.Terca ma zitra 8 mesicu
9. dub 2007 v 16:57  • Odpověz
Jo, asi je to ještě brzo, zatím jsem ráda, že David jakš takš sedí a udrží se na nožkách....asi s tím buď počkám, anebo se na to úplně vybodnu, protože je to drahý a je to jen na chvilku.... :confounded:

A jak jste na tom s jídlem? My už nekojo, ale malej má pořád nejradši mlíko, sem tam do něj dostanu nějaký příkrm, ale ¨po pár lžičenkách už mrčí....ať je to kupovaný nebo vařený doma. Dávám mu zhruba po třech až třech a půl hodinách.
9. dub 2007 v 17:03  • Odpověz
autor
My jime skoro vsechno taky tak po tech hodinach.Taky nekojime ale davame mliko a na vecer kasi.Terca jeste sama nesedi.
9. dub 2007 v 17:13  • Odpověz
No my sedíme jen chviličku, nusím malýho jistit, aby nespadl :wink: Už se mi budí, musím jít :slight_smile:
9. dub 2007 v 17:16  • Odpověz
martinaa:ja jsem taky proti choditku,ze pry to krivi pater,ale mamka rikala,ze ja jsem taky byvala v choditku a pateř mam v poradku...v choditku pry ma byt jenom na chvilku a ne pul dne,kdyz se ho chce mamina zbavit :unamused:

jinak Filip se porad snazi lozit,ale jak da nohu pod sebe,tak skonci na zadech :wink:
10. dub 2007 v 09:40  • Odpověz
AHoj,
taky máme srpňátko :dizzy_face:
Chodítka jsou špatná nejen z důvodu křivení páteře, ale že se v něm dítě učí špatný "model chůze" - přes špičky (jak se odráží), správně by mělo chodit přes patičky. Náš neurolog a fyzioterapeutka, ke kterým chodíme kvůli nějakým drobnostem, mi zdůrazňovali dvě věci - zásadně samo dítě neposazovat a ne chodítka
10. dub 2007 ve 20:02  • Odpověz
Ahoj,

Danielah, kterej den jste se narodily? Koukám, že jsme stejně staří - David 19.8. :wink:

Já nevím s tím posazováním, ty Klárku ani na chvilku neposazuješ? David už sedí, ale nesedne si sám. Já ho ale na chvilku posazuju,ono se mu to moc líbí a když ho pak dám na zádečka, začne křičet a rozčilovat se.....ta chvilka mu neublíží, ne?
12. dub 2007 v 10:20  • Odpověz
devcata, ja sem teda ani moc nepatrim, ale dnes mam krizi a brouzdam po konikovi, mame s malou o mesic vic, takze jsme narozene v cervenci. plne souhlasim s danielou, neposazovat a zadna choditka. kazde mimco rado sedi, kvuli pohledu na svet, je to neco jineho, noveho a nechce se toho vzdat, proto place. ale naprosto zbytecne to zatezuje pater, sezeni je nejneprirozenejsi pro cloveka. zkuste cely den sedet a uvidite, jak je to pro organismus horsi nez cely den chodit. deti,ktere byvaji casto v autosedacce si sedaji driv, nez ty, ktere byly v prostoru - lezely,pretacely se. nase sestrenka ma o tyden vic nez veruska a sedi hodiny a hraje si s hrackama.ale nepoleze ani krucek. svagrova ma treti ditko a proste na ni nemela tolik casu. ale vazne to neni moc zdrave.
tak at vam ditka delaji jen samou radost a zdrave rostou!
12. dub 2007 v 10:37  • Odpověz
verusky

nikdo nemluvi o tom, že je dobré, aby dítě sedělo celý den - myslím si ale, že nutit dítě ležet nebo býr v autosedačce taky není v pořádku - podle mě je dobré dát mimču pocit prostoru kolem něj.

jinak přeju, aby ta krize už byla pryč :wink: Hezký den :slight_smile:
12. dub 2007 ve 12:07  • Odpověz
Ahoj holky,
můžu se k vám přidat? Měla jsem termín v srpnu, ale malá si dávala načas, takže jsme začátkem září. Naše malá teda taky ještě nesedí, jelikož jsem jí vůbec neposazovala. Teď je jí 7 měsíců, takže už to tolik nehlídám, občas jí mám na sobě v sedě, ale v kočárku jí neposazuju vůbec. Jinak leze, no spíš se zatím plazí, ale jak to tak vypadá, po kolínkách poleze co nevidět :wink: Chodítko taky doma nechci, ale myslim, že když je tam prcek jen chvilinku, tak se nemůže nic stát. Jinak s jídlem je to u nás různě, někdy otvírá pusinku a spapá všechno a jindy třeba jen čtvrt skleničky :frowning2: Dneska jsme zkoušeli poprvé ovoce, ale kupodivu se na to taky moc netvářila :angry:
12. dub 2007 ve 12:24  • Odpověz
ahoj anavka,

klidně se přidej, ať je nás tu víc :slight_smile:

S tím jídlem se nám taky nedaří, jak bych si představovala. Dneska nějakou záhadou spapal půl skleničky broskví, tak mám radost. Někdy ale nechce ani za nic. Možná ho musím nechat trošku víc vyhládnout, protože dneska měl ty broskve po čtyřech hodinách a jedl pěkně. :sweat_smile:

Můj Davídek dokáže sedět (přitahování za ručičky jsme měli dělat, nařídil nám to i dr.), ale nepřeháníme to - raději mu dám oporu. Ale vůbec se neplazíme. Malej, jakmile je na bříšku, snaží se co nejrychlejc dostat na zádečka, takže toho času na bříšku moc nepobyde. No a když ho tam držím, aby musel na bříšku zůstat, začne křičet a vztekat se. :confounded:
12. dub 2007 ve 13:23  • Odpověz
autor
ahojky myjime skoro vse a porad :grinning: Ted jsme nemocni třak nemame chut.Myslim si s tim posazovanim ze se nic nestane kdyz chvilku ji mame na kline.Holky co varite tem bobiskum za dobroty?Treba na obed?
12. dub 2007 ve 13:35  • Odpověz
Ahoj Heliku,
Klárka je 17.8.
Neposazuju, jistě by jí chvilka asi neublížila, zároveň si myslím, že je důležitý, aby na všechno přišla sama, že to nemá cenu jakkoliv urychlovat (ani jsem jí nepomáhala přetáčet a nebudu jí vodit za ručičky dokud sama nebude chodit). Je to jistě každého věc, ale, upřímně když vidím ve fotoalbech 4měsíční děti jak se podepřené polštáři hroutí, tak je mi jich docela líto.
Klárku to od narození na bříšku hodně baví (je totiž strašně zvědavá :grinning: - říkáme jí Kelišová :confused: :grinning: ) a tak se už docela dlouho plazí, ale nikam se to zatím nevyvíjí :grinning: , prostě se doplazí kam potřebuje (zejména ke stolku s novinama, kabelům od pc a psovu pelechu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a víc nepotřebuje.

Anavko: u nás byl první týden ovoce docela fiasko (dávala jsem jí domácí - mrkev jablíčko banán), zlomilo se to až nákupem Hippových přesnídávek, ty jí chutnaly a pak jsme se vrátily k domacímu - občas jí to míchám

JInak zeleninu, masíčko, jogurty miluje (je žravá, no má být po kom :grinning: )
12. dub 2007 v 19:28  • Odpověz
Filip toho sní opravdu spoustu,někdy se až divím,jak se to do něho vleze,např.na svačinu sní celý banán,celé jabko a půl bílého jogurtu.na obědy mu vařím brambory s mrkví,hráškem,kukuřicí,brokolici,špenátem,květákem a masem popř.se žloutkem.různě to kombinuju,místo brambor rýži,těstoviny a tak podobně,aby pořád nejedl to samé.hodně mu chutná rybí filé usmažené na másle.většinou do toho přidám sunar udělaný z vývaru té zeleniny,není to potom tak husté,lépe se mu to polyká a více mu to chutná...
13. dub 2007 v 00:00  • Odpověz
autor
Ahojky tak testoviny jsem jeste nezkousela.My kupujem zraloka nema kosti a moooc ji chutna.Taky nekldy neverim svym ocim co vse spapa je to jedlik a tak to ma byt aby nam dobre rostly ty nase male radosti :slight_smile:
13. dub 2007 v 07:06  • Odpověz
Ahoj, já s těstovinami počkám do roka kvůlivá lepku. Dáváte ryby? Já jsem myslela že ty taky později...?
13. dub 2007 ve 21:59  • Odpověz
Ahojík, tak se na to jablko dneska tvářila už o trochu líp, dokonce i otvírala pusinu :sunglasses: Jinak s tou zeleninou pořád zápasíme i když už je to měsíc co jsem ji začala dávat :frowning2: , ale tak doufám, že to bude lepší :unamused: K těm těstovinám, taky jsem slyšela, že se kvůli lepku mají dávat až kolem roka. Holky a jaký dávate mrňouskům ovoce? A jogurty dáváte odkdy? S rybama nevim kdy se začíná, ale mně doktorka řekla, že z masa jen krůtí, kuřecí a králičí :unamused: Naše malá se taky pěkně plazí, ale jak píše Danielah, i to stačí aby z pod stolu vytahala noviny, PC ji taky baví a nejoblíbenější jsou u nás kytky v květníku :angry:
13. dub 2007 ve 22:23  • Odpověz
Ahoj holky náš malej je taky v srpnu,na konci .Popolejzá a staví se na nožky,když má oporu,ale nesedí ještě sám.Často je naboku a zvedá se tak možná brzo sedět bude,už bych chtěla aby seděl sám,ale nijak to nehrotim však on k tomu dospěje :wink:
S tim posazováním,když ho mám na klíně tak sedí ani to jinak nejde on sebou šije a vydrží jen když sedí a dneska jsme pořídili sedátko do vany tak tam ho taky občas budu posazovat,aby se mohl více ve vodě vyřádit i když vim,že se posazovat nemá :sweat_smile:
Jinak jsem ráda,že sní téměř všechno.ovoce,zeleninu jak kupovanou ta domécí(příkrmy),dětské sušenky,kaše a pije taky docela všechno.
Tady je vidět,že je každé dítko jiné.
Co se týká hraček tak u nás jasně vede mobil,ovládání od TV a jakýkoli časopis nebo noviny,ale to mu nedávám,protože všechno strká do pusy.Zoubky máme dva dolní.
Akorát nevim jak malýho naučit na tu plochou savičku co je u Avent hrnečků,tu odmítá tak mu na ten hrneček dávám dudlík,protože by se jinak nenapil :unamused:

danielah

já někde četla,že ryby se nemají dávat snad do dvou let,ale přišlo mi to dlouho.A těstoviny jsme taky ještě nezkoušeli,ale asi už je zkusíme,prý se lepek může pomalu od půl roka.Ale asi by poradil dr,ale co já vim tak jsem měla zeleninový vývar s nudlemi už asi ve čtyřech měsících :grinning:
13. dub 2007 ve 22:50  • Odpověz
autor
Ahoj macejko,Tak s tema hrackama jsme na tom stejne taky ma rada mobil ovladac i ty noviny.Testoviny jsem taky jeste nedala.Noa ty ryby ptalamjsem se Dr.a rikala ze klidne.Kupujem toho zraloka.Ze zacatku taky zeleninu nemusela ale vsechno se naucila.

anavka:Ohledne tech jogurtu davame papanky Laxymacky i tvarohove pudinky a tak.A z presnidavek vsechny.To je taky jedlik ze s ni vsechno
:sweat_smile:
14. dub 2007 v 07:13  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.