• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka narozene srpen 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Krasny den preji,chtela jsem se zeptat jak velkou nozicku vase miminka. :slight_smile:
14. dub 2007 v 07:17  • Odpověz
anavka:ptala jsem se doktorky,jestli může ty těstoviny a prý je můžu klidně dávat.a ryby se prý nesmějí dávat do jednoho roku dětem ohroženým alergií(dědičnost atd.),jinak mi je taky doktorka doporučila.zeptej se svého doktora,určitě ti poradí...
jinak z ovoce dávám jabka,banány,hrušky,hroznovou šťávu...,jogurt jsem začala dávat od 8.měsíce,ale jenom bílý-Activia sladká
14. dub 2007 v 11:05  • Odpověz
macejka

já bych ten lepek už taky moc neřešila. U dr. mi řekli, že by se to už projevilo ty první tři měsíce,.......... že by zkrátka už byly s jídlem nějaký problémy v té době. Malýmu jsem dávala odvar z ovesnejch vloček asi ve čtvrtým měsíci - kvůli kakání - a neublížilo mu to, i když je tam lepek.

David mi neleze, už se tak těším až bude trošku pohyblivej, ale on je pořád takovej kliďas. Na chvilku ho posadím, ale taky mám hned strach, abych ho moc nezatěžovala.
14. dub 2007 v 16:58  • Odpověz
ahojte.tak včera začal Filip poprve lozit.docela překvápko,ze dne na den... :astonished:
23. dub 2007 v 09:42  • Odpověz
AHoj,

předvčerejškem jsem byla na kontrole u Dr. a měla jsem velkou radost, protože prý Davídek není žádnej knedlík :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To mně potěšilo, já si myslela, že když neleze, tak je pozadu a kdesi cosi, ale prý to přijde - doufám Gábinko, že mně to překvápko taky čeká - a Filípek byl rád na bříšku?

Naopak nás pochválili jak krásně rovně a pevně sedíme a prý už ho můžu v sedu nechávat.

Teď půjdu do obchodu, zeptat se jestli mají šráky do kočáru.

Holky - už vozíte ve sporťáku? Já ještě ne.
23. dub 2007 v 10:32  • Odpověz
Helik:Filip je nejradši na bříšku,nemůžu ho na zádech udržet.Dokonce mu někdy zalepím plenu na zádech,abych se s ním nemusela přetahovat :grinning:
Ve sporťáku vozíme,ale jenom v polosedu,protože ještě úplně nesedí sám.na léto budeme kupovat golfáč...
23. dub 2007 v 15:35  • Odpověz
hmmm, já mám kočár kombinaci a asi zatím s golfáčem počkám až jestli bude potřeba kvůli tomu, že je skladnější. :wink:

Tak jsem byla pro šráky a vůbec se mi nelibí - mají tady jakýsi polský s vodítkem - ty jsou takový titěrný - no a pak klasický ale v takové zelené vojenské barvě, že by David vypadal jak výsadkář :grinning:

Ale že teď je s těma prckama větší zábava než když jen leželi a drnkali do hrazdičky :wink:
23. dub 2007 v 19:26  • Odpověz
Ahoj holky,
my taky ještě ve sporťáku nejezdíme, občas jí dám v hlubokym do polosedu, ale zatim jí to ani nic neřiká, jak na to neni zvyklá, takže v kočárku většinou leží. Naše malá se plazí už tak měsíc a je to sranda, ale zase už jí musim mít pořád na očích, už jí nenajdu tam, kde jsem jí položila :wink: Hold je teď budeme muset víc hlídat, ale už je to fajn, všechno ji zajímá, tak se alespoň už sama trochu zabaví. Golfky mám v plánu koupit na léto, hlavně proto, že docela hodně cestujeme, ale řešim jaký......Nechci zase takový ty úplně obyčejný, chtěla bych polohovací a se spojenou rukojetí a většíma kolečkama, mám ještě čas, ale už se poohlížím, co náš trh nabízí :sunglasses:
23. dub 2007 v 19:46  • Odpověz
ahoj Anavka,

to je vidět, jak každý dítě má svůj vývoj - my sedíme, ale zase se neplazíme :wink:

Náš trh toho nabízí dost, ale kdo má čas se v tom přebírat :sunglasses:
23. dub 2007 v 19:53  • Odpověz
Helik, to je jasný, každý dítko je jiný a nemůžeme je srovnávat :wink: To fakt nesnášim, když mi někdo řekne třeba, že jí bude už 8 měsíců, to už by měla sedět atd. Já se podle toho rozhodně neřídim, až bude chtít, tak se posadí, poleze nebo postaví :angry: Jinak toho času na obhlížení kočárků je fakt maličko, tak já jen tak někdy po večerech na netu :slight_smile:
23. dub 2007 ve 20:14  • Odpověz
anavka,

to taky nemám ráda - takový ty úlisný dotazy, jestlipak už sedí atd.... :angry: Něco jako když sousedka koukne do kočáru, venku 15 stupňů - a on nemá čepičku?

Jinak David už teda sedí...no a jak zjistil, že kočárek není jenom na spaní, tak chce pořád koukat ven a už mi tam ani neusne :frowning2: Spí mi jen v postýlce.
26. dub 2007 ve 14:01  • Odpověz
autor
Ahoj holky chtela jsem s ejen zeptat jak uspavate sve mimisky?Jestli je date do postylky a usnou sami,a nebo je nejak uspavate???
26. dub 2007 ve 21:29  • Odpověz
Ahojky

tak mi teda taky ještě nesedíme,sami né,ale ve sporťáku už jezdíme,mám ho v pololehu akorát Filip se přitáhne a posadí,ležet ho totiž nebaví.Taky jsem koupila kšíry,protože už mi z kočáru vypadl,ale naštěstí je vše ok.Já totiž řikám,že on ani snad pořádně sedět nebude,protože leze a hlavně už si stoupá a dělá mini krůčky podél postele a skříňky,ale ještě se mu trochu podlamujou nožky :grinning:
Rybu jsem ještě nezkusila a těstoviny mu dám až dodělám zásobu jídla z mrazáku tak pak mu uvařim něco s těstovinama,ještě tam má jídlo tak na dva týdny.
Dneska jsme byli u dr.a malej má 71cm a 8350g
26. dub 2007 ve 21:38  • Odpověz
autor
Tak to je chlap velky my jdem az v kvetnu na ockovani na lzicku tak jsme zevdava kolik vyzi myslim ze tak pres 8500g nevimm mozna vic.my uz lozime sama si nesedne ale kdyz jin posadim tak malinkou chvilku usedin a ve sportaku uz jezide taky :wink:
26. dub 2007 ve 21:44  • Odpověz
Ahoj marti, u nas je to se spanim jak kdy. Ja se je snazim davat spat, kdyz vidim, ze uz jsou unavene. To vetsinou usnou jak dudci, jen si treba chvilku neco brblaji a za chvilku je klid. :wink: Nedavam je spat za kazdou cenu kazdy den na minutu presne, protoze kdyz jsou rozdovadene, tak neni sance, ze by usnuly bez hodinoveho uklidnovani, kriku atd.
26. dub 2007 ve 21:47  • Odpověz
Martinnaa:Filip většinou usne večer u lahve a když ne,tak ho mám u sebe u televize a když už je hodně unavený,tak ho uhoupu na rukou a pak ho dám do postýlky.Přes den to dělám stejně,nebo jdu na procházku a nebo ho uspím v kočárku na balkoně...

Teď si našel novou zábavu.Koupili jsme chrániče rohů na TV stolek,ale on je lozí odtrhávat a hraje si s nimi,takže vůbec neplní svůj účel :wink:
26. dub 2007 ve 21:49  • Odpověz
holky,spějí vaši prcci přes den dopoledne i odpoledne?
Filip ještě jo,usíná tak na hodinku až dvě dopoledne a pak ještě venku v kočárku spí tak hodinku,ale né vždycky je to tak.
28. dub 2007 ve 22:27  • Odpověz
Mnauu: ahój, koukám že budete mít další mimi :dizzy_face: - blahopřeju, ty jofka, to budete mít doma veselo :wink:

Klárka moc nespí, od narození je taková, takže často vynechává dopolední spánek a odpo tak půl hodinky - no je-li to víc, chodím koukat esli dýchá :grinning:
Dneska to bylo tak 2 x 10min :frowning2:
28. dub 2007 ve 22:38  • Odpověz
autor
Ahojky tak Terca ta spava diopoledne i odpoledne nastesti byvalo to ze usinala jen v kocarku pres den a to bud jsme byli venku nebo na balkone.Ale ted je nejaka zmena spi jen doma v kacare ne chce videt na svet.. :dizzy_face:
29. dub 2007 v 07:54  • Odpověz
autor
Ahojky dlouho tady nikdo nebyl abychom poklabosili... :grinning:
18. čer 2007 ve 20:17  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
Tak se k vám taky přidávám. Pořád jsem hledala srpen v diskuzích podle data a nakonec je tu, v kojencích - no hlavně že je!! :grinning:
Tak jak u nás? Šárka je celkem čiperka. Už stojí občas bez držení. Především, když stojí a má nějakou hračku, tak si jí vezme do obou ručiček a pustí se. Nebo jen tak se pouští a stojí :slight_smile: Naštěstí nepadá nekontrolovatelně, spíš spadne buď na zadek, nebo se zase chytí. Když se ve stoje drží, krásně si sama sedne nebo klekne. Co se týče zoubků, máme dva spodní a asi nám budou růst další.
A spánek? S tím máme trochu problém. Přes den spinká jak kdy, většinou dvakrát, vždycky v kočárku (případně v autosedačce při cestě). Večer chodí spát kolem sedmé, ale to nejpozději. Od šesti už je unavená. No a ten problém je usínání. Téměř vždy spí s náma v posteli, někdy jí spící přendám do postýlky, na kojení (ještě kojím v noci tak dvakrát třikrát) si jí vezmu do postele a většinou usneme obě :slight_smile: Sama bez prsu neusne. Občas, když už je hooodně hotová, tak usne s dudlíkem, ale máme zkrátka zajetý - nočník, koupání nebo mytí, oblékání, kojení a u toho usne. Prostě jí nechci nechat řvát, ať si každej myslí, co chce. :dizzy_face:
Je to pohodářka. Na každýho se směje a děláme s ní skopičiny. Dneska jsme byli zažádat o její pas. Abych pravdu řekla, to je teda patálie. Musíte mít potvrzení z matriky, že je občanem ČR, dvě fotky (to byla celkem sranda), RL, atd. Zkrátka sranda :rolling_eyes:
Tak už se těším, že po té pauze se to tu zase dá do pohybu :wink:
mějte se a smějte se!!!
A odpusťte mi ten román :sweat_smile:
18. čer 2007 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že to tady nějak vázne :unamused: Jak se mají všechny dětičky? Už je s nima sranda, co? Naše malá je strašně aktivní, chvilku neposedí, tak ji musíme mít pořád na očích :zipper_mouth:
23. únor 2008 ve 22:28  • Odpověz
Zdravím všechny maminky, máme taky srpnového ďáblíka, teď už je s ním opravdu sranda, ale zase chvilku nikde neposedí, ale každopádně už je to mnohem lepší než když byl mimčo :slight_smile: Snad tato diskuse brzy nějak ožije a bude nás tu víc a víc.Zatím pa pa.
25. únor 2008 ve 12:25  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.