• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
a je tady nekdo kdo se uz snazi?Ja bych chtela asi az zacatkem roku 2011
4. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz
misha82 das mi recept na carbonare?ja to nikdy nedelala, ja tu omacku kupuji hotovou,ale chtela bych to zkusit :wink:
4. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
Misha...spagetky carbonara, mnam, kdybys navarila vic, taky si rada dam :grinning: Jinak diky za inspiraci, nekdy uz nevim, co malymu varit...predevcirem mel lososa, vcera sklenicku od Hippu :grinning: :wink: , dnes jsem delala spenat.

Dibla...divala jsem se na fotky z Natalcinych narozenin...to byla party se vsim vsudy a vsichni jste si ji uricte poradne uzili :slight_smile:
4. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
Vendulka, ja je delam primo z knizky Z. Pohlreicha. Tzn. špagety, anglická slanina, žloutek, pul litru smetany, parmezan, sůl, pepř. S tím, že uvařené špagety se přidají k opečené slanine, smetane, zloutku a parmezanu. Zkus a pak napis, jak ti chutnaly :slight_smile: Mnami mnami, Lusyen, nezbyla ani spagetka :wink: Tak priste. ja ut taky kolikrat nevim, co varit! a hlavne pak co davat na veceri. To je silene porad neco vymyslet. Taky dam obcas jidlo ze sklenicky, coz male nastesti chutna, ael je to dost drahe...

Mala nechce spat, takze ani ja nespim!!! :rolling_eyes: Chjo...jdu ji znova zpacifikovat!!!
4. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
ha, ja si to myslela, ze tam davs smetanu,ale prave jsem slysela, ze prava italska carbonare je bez smetany, ze to tam vubec nepatri, ze je to vymysl cechu stejne tak kecup na pizzu...ale diky za recept, rada ho zkusim...taky koukas na polreicha? :grinning:
a to davate uz takto 15m detem spagetky se semtanou a tak?
ja vubec nevim co ji od toho roku selat, co tak muze...i kdyz troska smetanky nevadi, co?
4. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz
4. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz
holky jsme doma z UTZ ledvin a všechno je v pořádku, tak super...akorát mi bylo vytknuté, že Verunka neměla dostatečně naplněný močák, že to šlo blbě vidět, ale jak jsem jí měla vysvětlit, že nemá čůrat, to mi neporadily, jsem do ní nalila asi půl litru, ale měly nás vzít 10:25 a vzaly 10:55 a plínka teplá, takže kdyby se nevykecávaly a vzaly nás jak měly, tak byl i močák plnej....
4. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
Vendulka, taky jsem slysela, ze prave italske jsou bez smetany, ale vsechna jidla, co delame od Pohlreicha, jsou uzasna, takze jsem to vlastne bez smetany ani nezkousela. Po 1. roce veku uz muze dite smetanu, stejne jako tvaroh a pudink a kravske plnotucne mleko na pripravu pokrmu :slight_smile: Kdyztak to najdes na strankach www.kojeni.net

Lenulo, to jsou teda experti!!! Doufam, ze jsi jim to takhle rekla, ze jsi cekala o pulhodiny dele nez jsi mela!!!!!!!!! Grrrrrrrrr!!!!!!! :angry: To je neco na me! :grinning:
4. bře 2010 ve 14:04  • Odpověz
misho neřekla, jsem se nechtěla tam hádat...byla jsem ráda, že to máme za sebou a je to dobrý...

hele když můj brácha nepřibíral, tak doktorka mamce řekla, ať mu dává plnotučný mlíko a to měl 2 měsíce, takže bych smetanu po roce neřešila... :wink:
4. bře 2010 ve 14:15  • Odpověz
lenula, no jo, tenkrat bylo vsechno moc extrem v tom jidle :grinning:
misha, takze jak jsi napsala ten recept, tak jsi to udelala a dala male?tak to taky nekdy zkusim
4. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
a jak varite pro deti, to co mate vy maj i ony?
4. bře 2010 ve 14:22  • Odpověz
Vendulka, ano, akorat ji nedavam tu slaninu. Lenulo, chapu, taky nekdy radsi drzim pusu, at uz to je za mnou a jdeme domu. Hlavne, ze je vsechno v poradku, to je hlavni!!!

My jsme nas jidelnicek prizpusobili jidelnicku Sofinky. A pokud mame chut na neco, co by ona vylozene nemela, tak ji proste dame bud jidlo ze sklenicky nebo ovoce atd, podle toho, o jake jidlo jde. Napr. dnes jsme si na snidani po sto letech udelali palacinky s marmeladkou a slehackou. Takze mala mela jako obvykle po ranu mlicko a pak dostala plnou misku ovoce. A vubec od nas nepochtivala :grinning: Ona diky bohu zdblabe, co pred ni postavim :grinning:
4. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz
misha, tak mala mi taky sni skoro vse, teda banan neji ani omylem,ale my jsme od 6m na sklenickach a tak po tom roce chci prejit na varenou domaci stravu, tak trosku sonduji co davate :wink:
4. bře 2010 ve 14:52  • Odpověz
teda ja mam ted takovou chut na ty spagety :sunglasses: :grinning:
4. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
Lusyen - tak to nejsem já :slight_smile: V chobotničce jsem byla jen jednou a už to jsou asi 2 týdny a na kočárku jmenovku nemám :slight_smile: Ale nevadí, třeba se potkáváme jinde. Mě poznáš snadno, mám ten nejšílenější barevnej kočár v celým PV :wink: Když mě někde uvidíš tak na mě houkni, budu jen ráda.
4. bře 2010 v 16:16  • Odpověz
co mas za kocar?
4. bře 2010 v 16:37  • Odpověz
Editah...jejda :grinning: tak to jsem se spletla a ja si byla tak jista :grinning: Myslela jsem, ze mam eso v rukavu :grinning: A ted muzu zacinat od nuly...silene barevnej kocar???Tak takovej jsem snad jeste nepotkala...no budu se koukat kolem :grinning: :wink:
4. bře 2010 v 16:52  • Odpověz
Vendulka...do roku jsem jidlo u malyho celkem resila. Je hroznej nejedlik :frowning2: A jeste k tomu nechce mliko asi od sestyho mesice. Takze jsem si davala zalezet, aby jedl aspon jogurty. Od roku jsem mu zacala varit "normalni jidla". Uz ne jen takovou rozblemcanou zeleninu s masem, ale v podstate to, co jsme jedli my. Jasne, ze jeho porci jsem nekorenila a neochucovala jako nam, ale zacal jist v podstate vsechno. I tu smetanu a plnotucny mliko do jidla. A i dyz u jidla hrajeme divadlo, aby zapomnel, ze ji :grinning: tak mu chutna... a ty spagetky uvarim asi hned o vikendu :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:57  • Odpověz
Misha...diky za receptik, jak uz jsem napsala, o vikendu budou Tvoje spagetky :wink: Jinak co je to za knizku od toho Pohlreicha? Vubec ji neznam, ale rada poznam :slight_smile:
4. bře 2010 v 16:59  • Odpověz
Lenula...i kdyz mam s doktorama pracovne dost spolecnyho, i tak rikam, radsi k nim nechodit :grinning:
4. bře 2010 v 17:03  • Odpověz
Holky, to me tesi, ze jsem vam udelala chute, protoze je to fakt mnamka, teda podle Pohlreicha se ma k te omacce pridat jeste vyvar, ale ja to nedavam, nebo kdyztak pridam bujon :sweat_smile:
Lusyen, ty jsi nesledovala na prime Ano, šéfe? Zdeněk Pohlreich tam napravuje vaření v českých restauracích :slight_smile: Teď nedávno vyšla jeho knížka Bravo,šéfe!, takže ji kdyžtak seženeš v knihkupectví. Je tam úžasný Ceasar´s salat, to je zazitek, s tim salatem, co dostanete v restauraci, se to neda ani srovnat!!! My si ho delame jednou tydne :grinning:
Jinak s tim jidlem Sofinky to mam vlastne stejne jako Lusyen, akorat teda, ze mlicko je porad v kurzu. Taky nekorenime, nesolime vubec, nebo jen uplne minimalne. my si vetsinou dosolime na taliri. Hlavne se ji snazim delat hodne ovoce dopo a hodne zeleniny odpo.
4. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
Misha...kdyz o tom pises, tak mi ten porad v tv neco rika :slight_smile: Nikdy jsem ho ale nevidela...co mame Sebika, tak se ze me stal televizni barbar :grinning: Nejak nemam cas :grinning: O Ceasars salad mi ani nemluv...ten miluju :slight_smile: Mas pravdu, ze v restauracich nebyva ale nic moc :unamused: Poprve jsem ho jedla, kdyz jsem byla za manzelem v USA a to bylo jiny kafco :grinning: Myslim, ze zitra, nebo hned po vikendu mrknu do knihkupectvi :slight_smile: A urcite rada, protoze kdysi jsem mivala uchylku na kucharky...proste bez nove jsem nemohla z obchodu domu :grinning:
Chute nam delej dal, myslim, ze nebudu jedina, ktere se to bude libit a najde v tom inspiraci pro ten nekonecny, kazdodenni varici kolotoc :grinning:
4. bře 2010 v 17:39  • Odpověz
Já mám Teutonii Spirit takové barevné kytičky, v albičku mám bohužel jen sporták, korbička je celá barevná :slight_smile:

Špagety carbonara miluju! Díky za tip na kuchařku od Pohreicha, zítra si ji zadju koupit.

O papu pro děti ještě nevím nic, já jen kojím a kojím :wink:
4. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
Editah...ja ji chvqv
4. bře 2010 v 17:51  • Odpověz
Editah...minuly vzkaz psal Sebik...busi se mnou do klavesnice :grinning: Ja jsem chtela napsat, ze tu kucharku taky, takze bysme si mohly dat sraz v knihkupectvi :grinning: Jen doufam, ze pokud by meli jen jednu, tak se o ni nepoperem :grinning:
4. bře 2010 v 17:53  • Odpověz
Holky, Sebik se nudi...nejak nema pochopeni pro muj pokec s vama :grinning: Pujdu ho vyoupat, to se trochu zabavi, ma vanu plnou zviratek :grinning: Pak dame vecu a urcite jeste pisnu :slight_smile: Taky se dnes chystate sledovat Ruzovku??? :grinning: To je jediny vecer a vlastne chvilka, kterou si u TV urvu pro sebe :slight_smile:
4. bře 2010 v 17:55  • Odpověz
Lusyen - klidně si můžem dát sraz na náměstí :slight_smile: Co třeba v pondělí.
4. bře 2010 v 18:00  • Odpověz
Růžovku nesleduju (po první sérii mi to přišlo už moc zmatené), já ujíždím na Comebacku ve středu :grinning:

Je super, vy tu jste samé zkušené matky tak se vás budu moc ptát na rady :slight_smile: Za pár dní začneme s příkrmama, to bude teprv sranda.
4. bře 2010 v 18:30  • Odpověz
edit příkrmy jsou fajn, dítko je rádo, že konečně dostane něco jiného :wink:

já se zítra chystám na penne s tuňákem :wink:

a kuchařka není špatnej nápad...

my teda Verči solíme, doktorka řekla, že mám solit Alpskou stolní solí s fluorem a jodem, aby měla dostatek fluoru na zoubky, protože pastu zatím odmítá...
4. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
Edit...ja jsem pro :slight_smile: Dame v Lerku kafco do kelimku a hura na prochajdu :wink: Pokud neva, muzeme odpo?Dopoledne totiz musime do Chobotnicky na zapis do jarniho kurzu. Chodime uz od lonskyho leta, Sebikovi se to moc libi :slight_smile: Teda v lednu nekolik lekci probrecel...meli jsme totiz desli pauzu pres Vanoce a pred nima byl nemocnej, ale uz se do toho zase dostal a do bazenu skace ochotne a jen co je ve vode, ma pusu od ucha k uchu :slight_smile:
Jinak, jak pise Lenula, prikrmy jsou fajn :wink: Sebik zajasal, ze ma konecne neco jinyho, nez mliko. Zelenina s masem do nej jela, presnidavky nejdriv moc nechtel, asi byly pro nej moc chutove vyrazny, ale kdyz jsme mu v lete zacala delat domaci z cerstvyho ovoce, tak to byla jina :slight_smile: Budeme se tesit na novinky z vasi "domaci jidelny" :wink:

Lenula...penne s tunakem...tady je to dnes sama testovinova "Italie",...mnam :grinning: Kdyz tak o tom piseme, nejely byste taky hned k mori, holky??? :grinning:
4. bře 2010 v 19:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.