• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
no já jsem začala Verči brzo vařit, moc skleniček nepojedla...a vyhovovalo mi to, jedla líp a brzo se naučila jíst kousky, takže jsem skoro nemixovala, spíš jen vidličkou mačkala...

a ovocné přesnídavky taky brzo přestala jíst, nejdřív snědla skoro 2 a pak najednou jedla jednu 3 dny a ještě jsem půlku vyhodila (teda většinou dojedl tatínek) tak baští ovoce a hooodně zeleniny, klidně sní celej okurek nebo v létě 8 rajčat...
4. bře 2010 v 19:50  • Odpověz
Lenula...jak konkretne budes tu tunakovo-testovinovou dobrotu delat? Taky s nejakou omackou? Pisni receptik...dik :wink:
4. bře 2010 v 19:50  • Odpověz
Sebik na rajcatech taky ujizdi :grinning: Uz se tesim, az budou mit takovy ty letni vonavy od slunicka a nejen ty zimni bledule plny chemie :unamused: Planuju, ze zasadime i nejaky na chalupe a budeme mit bio :grinning: Okurku jsme teda nezkouseli, ale letos na ni urcite dojde :slight_smile:
4. bře 2010 v 19:53  • Odpověz
olivovej olej, na něm opražíš česnek na kostičky, tak 3 stroužky...až je zlatej, zaleješ smetanou, trošku osolíš, smetany půl litru, neměla by vřít, do teplé smetany vyklopím 2 plechovky tuňáka kousky a hotovo, jde tam dát ještě pažitka nebo petrželka, ať je to barevné no a to celé zamíchám do uvařených penne, celého pytlíku, je to tak pro 3-4 lidi
4. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz
my jsme měli okurky i rajčátka vlastní, tak jí to šmakovalo...teď ty rajčata jsou hnus ty obchodové...ale jak říká už zmiňovanej Pohlreich, kupovat rajčata na stopkách, ty jsou voňavější :wink:
4. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz
To vypadana super rychlovku a jeste k tomu moc dobrou...diky :slight_smile:

Ja jsem ted snedla plechovku tunaka k veceri a jdou na me chute na sladky, nastesti nic nemam :grinning: Az skonci reklama, jdu zase na Ruzovku, pak sbalim tasku na zitra do plavca a budu si mco prat, aby me nezacalo pres noc tyct z nosu, nejak me vnem lechta :unamused:
4. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
jo je to hned :wink:
4. bře 2010 ve 23:08  • Odpověz
Ty těstoviny s tuňákem udělám dnes, hned jsem na ně dostala chuť :slight_smile:

Já mám zatím představu, že příkrmy ji budu vařit doma a kupované dostane jen v případě nouze. Ale přesnidávky (sunarka se 100% ovoce) ji budu dávat, já je totiž miluju tak je ani nemusí dojidat :wink:

Lusyen - může i odpoledne. Já chodím na procházku většinou 2x za den. Sem nevěděla, že kafe do kelímku dávají i v Lerku, my si chodíme do Floridy :slight_smile: V Lerku maji kafičko lepší, to je super.

Lenula - většina lidí Pohlreicha nemá ráda, já ho naopak dost uznávám. Pravdu má v tom, že ve většině českých restaurací se dá dát jen smažený sýr, protože všechno ostatní stojí za nic :frowning2: Já si radši vařím doma, koupím kvalitní maso k tomu domácí brambory, nějakou dobrou a hlvně čerstvou zeleninku a mám jídlo lepší než ve většině restaurací.
5. bře 2010 v 06:01  • Odpověz
tak my zajdem sem tam do restaurace, ale je fakt, že si tam nějak nemůžu vybrat vždycky, plno jmen co ti neřeknou co v tom je....pak obloha s koprovým zelím, no to bych vraždila, nesnáším kopr...načichne tím všechno okolo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a Pohlreich se mi líbí, pořad jsem sledovala...

to jsem ráda, že tuňák se chytil :wink:
5. bře 2010 v 07:01  • Odpověz
S tou "zeleninovou" oblohou mám taky problém - hnusný zelí, zmražený hrášek, oschlej list salátu a konzervovaná kukuřice :angry: A kopr taky nejím :slight_smile:

My chodíme do restaurace čím dal tim miň, už spíš jen na výletech a nebo když jsme v Praze nebo Brně a víme o nějaké dobré. Takže v poslední době jsem byla asi 2x :grinning: Od narození naši holčičky nechodíme už skoro nikam.
5. bře 2010 v 07:21  • Odpověz
no tak my taky jen vyjímečně, když jsmě měli třeba výročí svatby..., to jsme šli do Apetitu v Olomouci, je to v 18. patře a celé prosklené a výhled na celou Olomouc, to bylo krásné :wink:
5. bře 2010 v 07:32  • Odpověz
Ahoj holky, vy jste ranni ptacata...nebo ze by vase deticky ??? :grinning: :wink:

Edit...kaficko v Lerku je o stopro lepsi, jak to z Floridy, souhlasim :slight_smile: A taky je levnejsi :grinning: Chodim si tam pro nej pravidelne, uz ani nemusim rikat, jaky chci :grinning: Takze domluveno, v pondeli ahoj...uz se tesim :slight_smile:

Vidim, ze se tady rozjela negativni debata o kopru :grinning: Holky, vzdyt takova koprovka od maminky je super :grinning: Nedelam si srandu, fakt ji mam rada a stejne i to zeli s kopre, jako oblohu :grinning:
Jinak v restauraci jsme nebyli uz ani nepamatuju a celkem rada bych zasla. Je to fajn, kdyz navari nekdo jiny a prede me postavi jen talir :slight_smile: V tom Apetitu v OL jsme nikdy nebyla, vyhled je pry ale krasny. Lenulo, vari tam dobre? Jak prifrci pristi tyden tchyne, mohla by hlidat :wink:

Dnes dopo jsme byli v plavani, Sebik chrupka a ja se chystam na kukandu do lednicky, co tam mame dobryho :slight_smile:
5. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
Lusyen - přesně moje Eduš je opravdové ranní ptáče, vstávala už v 5 :slight_smile: Ale pak zase v 7 usnula a já jsem měla čas v klidu se nasnídat a namalovat. Kafičko jsem si dnes dala v Lerku a bylo úžasné. Těšim se na ponděli, do IP ti napišu moje tel.čislo.

Co se týče kopru tak koprovku sice sním, ale jen když musím. Mamka dělá dobrou kulajdu, ale já si dám jen maličko abych neurazila :slight_smile:

Kuchařka od Pohlreicha je super, ale za 230kč jen 30 receptů mi přišla trošku drahá. Takže jsem ji nekoupila.
5. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
Edit...ja uz Ti cislo pisla, ale tos uz urcite zjistila :wink: Vy jste teda holky sikovny... uz mate za sebou kafco i knihkupectvi. Ja mam na kafe chut, ale co jsem si zvykla na to kupovany, nejak mi doma nechutna :wink: Odpo ale vyrazime na nakup do Sparu, tak jsem zachranena :grinning: To jejich v Tutto bene taky neni spatny...a kdyz si k tomu koupim jeste rohlik se zapecenou slaninou a syrem, jsem na vrcholu blaha a spokojenosti :grinning:

Sebik spaval pres zimu az do pul osme, ted uz ale nekolik dni vesele povida mezi sestou a pul sedmou. Chvilku vzdycky delam, ze jeste spim, ale nezabira to :grinning: Kdyz ho mam u sebe v posteli, tak me stoura do nosu, ucha, oci a stastne se smeje, kdyz uz jsem taky vzhuru :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
Ahoj maminky,
nase cislo dnes vstavalo v 6 hodin!!! :angry: :frowning2: :rolling_eyes: A dnes jsem mela vstavaci sluzbu bohuzel ja. S manzelem se stridame ve vstavani. Nekdy se Sofi umoudri a spi az do osmi, ale to malo kdy.
Jee, koprovku mam moc rada a zeli s koprem taky :slight_smile:
Edito-no je to drahe, protoze jsou to fakt takove speciality, nektere i hodne narocne. Ale treba jako darek je to perfektni. Teda pokud obdarovany vi, o co jde :slight_smile:
To mate holky, bezva, ze se muzete tak sejit :slight_smile: My jsme v Norsku a zadnou kamaradku mamcu tu nemam. Respektive mam, ale ta ma deti 3, a to uz je zase moc :grinning: Byli jsme spolu ale bobovat, to bylo bezva. Uz se moc tesim v cervnu do CR, az budeme zase mezi svymi :slight_smile:
5. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz
Misha...jeeeje...Ty jsi az tak daleko??? No nevadi, kdyz nas pozves na kafco do Norska, tak my Tebe zase klidne k nam na prostejovsky namesti :grinning: Ale vazne...jak jsi se tam dostala? A co ty zimy? Ja bych je snasela asi hrozne spatne :frowning2: :wink:

Diky za podporu s koprovkou :wink: Ma to u me :grinning:
5. bře 2010 ve 12:46  • Odpověz
Misha - dobrý napad, poprosím o tu kuchařku jako dárek k výročí :grinning: Norsko mě hrozně láká, už jsem byla v Dánsku, Švédsku a Finsku a do Norska se chystáme až budeme moct odložit dítě/děti u babiček :wink:
5. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz
Holky - cestovatelky, tak ja takhle na sveru jeste nikdy nebyla :frowning2: ale doufam, ze jednou budu :wink: Vzdycky ty moje cesty miri spis na jih anebo na zapad :grinning: "Nahoru" jsem se vydala jen jeste za mladych a skolnich let do Holandska...to byla jizda :grinning: A nejenom ta autobusem tam a zpatky :grinning: :wink:
5. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
A k tem vyrocim...my mame svatebni az v zari :frowning2: , to bych na tu kucharku cekala moc dlouho. Asi budu muset zase zavest ty mesicni vyroci naseho prvniho rande :grinning:
5. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
Lusyen - dokud jsem mohla tak jsem cestovala. A jsem ráda, dost mě to naučilo, hlavně řeči :slight_smile: V Holandsku jsem byla jen 1x a to velice krátce, žádnou jízdu jsem tam nezažila, ještě nás to čeká :wink:

My máme výročí začátku chození v červnu (10let) a svatby v červenci, do té doby budu muset vydržet. A taky si do té doby budu možná přát něco úplně jiného :grinning:
5. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz
já nedám kopr nikde, ani koprovku od maminky...akorát v okurkách mi neva, ale nesmí ho tam být moc, to už pak taky neprojde....

Apetit mě překvapil, že není až tak drahý, myslela jsem si, že se prohnem, ale ceny jsou jako jinde :wink:
a s manželem jsme si pochutnali :wink: jídlo nám donesli strašně rychle :wink:
sedli jsme si nad nádraží a koukali jsme na vlaky :grinning:

jo a Verča mi chodila spát ve 22 a vstávala v 8:30 a teď to posunula a chodí spát 20:30 a je vzhůru okolo 7, dnes už 6:30 :rolling_eyes:
5. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Editah...je dost mozny, ze ja na tom budu stejne :grinning: Vlastne tak me napada, Misha by nam sem mohla kazdy druhy den pisnout nejaky receptik, takovy serial na pokracovani a my bysme si mohly pak prat neco jinyho...treba predplatny kafca v Lerku :grinning: A mely bysme to oboje zadarace :grinning: :wink: :wink: :wink:

Ja jsem byla v Holandsku dva mesice, z toho cast i na jare...tulipany vsude, proste nadhera :slight_smile: Moc se mi tam libilo...ty jejich cihlovy domecky, okna bez zaclon...i kdyz ty bych doma nechtela :wink: , vetrny mlyny :slight_smile:
5. bře 2010 ve 13:31  • Odpověz
Lenula...tak uz vim, kam me manzel pozve na rande...uz jsme snad sto let na zadnym nebyli :wink: Jen nevim, co ta vyska...rozhledna v zoo na Kopecku mi nedelala vubec dobre :grinning:
5. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
tak ta rozhledna je nestabilní...sice mi nevadí, ale věřím, že někomu jo...

v tom Apetitu je pevná zem pod nohama...nemusíš koukat hned pod sebe, se budeš kochat krajinou dál na obzoru :grinning:
5. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz
Mě taky výšky nedělají zrovna dobře. Letošní výročí bych chtěla oslavi tak, že mě manžel nechá celý den spát :wink:
5. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
celej den spát...to by byl super dar, to jo :wink:
5. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz
:grinning: to by byla parada, holky, ja bych si jeste nechala k posteli dovezt pizzu a latte a bylo by to idealni...spat a cpat se :grinning:
5. bře 2010 v 16:55  • Odpověz
tak a my jsme ted spali 3 hodiny všichni 3, to bylo taky fajn :grinning:
5. bře 2010 v 17:02  • Odpověz
Holky, jako klidne prilette! Ja budu jedine rada :grinning: Akorat letenka sem a zpet stoji min. 10000, letadlo leti z Prahy a v Oslu se prestupuje. Zijeme ve meste Bodo, to je uz za polarnim kruhem :slight_smile: A kafe taky nemam buhvi jake (instantni preso), ale zas decka by si pohraly :grinning:
To neni spatny napad s tema receptama. Hned vam tu hodim ten na Ceasar´s salat:
"Nejprve si pripravime dresink. V mixéru rozmixujeme ančovičky (4-5 filátek) se strouhaným parmezánem (2 lžíce) a trochou vody. Když se ančovičky rozmixují, přidáme majonézu (6 lžic), hořčici (1 lžíce hrubozrnné hořčice), česnek (2-3 stroužky), docutíme solí a pepřem a znovu krátce promixujeme. Z toustového chleba (několik plátků) okrájíme kůrku a zbytek nakrájíme na malé pravidelné kostičky, které dáme na plech a usušíme v troubě při cca 100 stupnu, dokud nebudou krupave. Na vetsi panvi rozehrejeme trochu olivoveho oleje nebo masla, ve kterem rozmichame nastrouhany cesnek a prohodime na nem pripravene krutony. Proprane listy rimskeho salatu (1 rimsky salat) prekrajime na sirsi nudle a promichame s dresinkem. Na taliri salat dozdobime platky parmezanu a cesnekovymi krutony"

Ty ancovicky v tom nejsou vubec citit a ty krutony jde klidne hodint na panev bez predchoziho vysuseni v troube. Zkuste, je to lahoda :grinning:

Jinak my tu mame zimu, porad tak minus 4 stupne a pul metra snehu, mozna vic a poradne tu fuci. Ale da se na to zvyknout. Jsme uplne u more, takze chodime sledovat lodicky a ptaky, navic vidime primo na letiste, tak taky sledujeme letadla, pro SOfi je tady hodne podnetu, ale i tak uz nekdy nevime, co nudou delat. Manzel je hazenkar a podepsal tu smlouvu do cervna. Predtim jsme byli dva roky v Nemecku, kde se Sofinka i narodila. No jsme takova cestovatelska rodinka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ty jo, v 18.patrfe, to musi byt nadhera, skoro jak veca na Eiffelovce :grinning: My budem slavit vyroci 3.rok svatby a zaroven 8.rok od zacatku chozeni v pulce cervna, tak buhvi, co s nama v te dobe bude. Uz jsem si zvykla planovat maximalne 2 mesice dopredu...
5. bře 2010 v 17:41  • Odpověz
Misho - taky to asi nemáš jednoduché. Na jednu stranu ti trochá závidím - možnost poznat jiný životní styl, procvičit se v cizím jazyku (hlavně asi angličtina ne?) a na stranu druhou jsem moc ráda, že jsem doma. Přece jen to rodiné zázemí je super :slight_smile: Dá se tam aspoň chodit na běžky? Takže v létě budete možná zase někde úplně jinde, je to tak? Chtělo by to nějakou zem s teplejším podnebím, já bych docela brala španělsko :wink:

Díky za recetp. Dnes jsou tuňákové špagety a salát bude zítra, jen teda místo římského budu muset použít ledový. Sice to není plnohodnotná náhrada,ale římský u nás neseženu ani kdybych se rozkrájela :slight_smile:

Manžel je dnes doma už od 17hod. a já relaxuju. Donesl mi 70% čokoládu Lind a já už mám skoro půlku v sobě, k tomu jsem si uděla kotel čaje a je mi bezvadně.

Lusyen - pizza + vino (kojim takže to teď taky moc nemužu) + spánek. To je úžasná představa, bohužel ještě pár týdnu nesplnitelná. A pak si pořidim to druhé dítě a budu s láskou vzpomínat jak dlouho jsem spávala jen s Editkou :grinning:
5. bře 2010 v 18:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.