• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
Editah...jeste par roku budeme asi jen snit a predstavovat si, ale ono to nakonec prijde :wink: A pak nam mozna bude lito, ze uz nam ti prdolinci odrostli a treba se najednou budeme nudit :grinning: Manzela v 17:00 doma Ti zavidim. Ten muj je jeste dnes ve Francii a celkove je doma min, nez ve svete. Pracuje takhle uz pres dva roky, kdyz jsme byli sami, uz jsem na to byla celekm zvykla, co se ale narodil Sebik, musim si na to zvykat znovu a nejak mi to nejde. I kdyz je fajn, ze se nemusim starat o teply vecere :grinning:

Misho...to Spanelsko, jak navrhuje Editah, je dobry napad...myslim, ze bysme prijely klidne na cely leto :grinning: :wink:
5. bře 2010 v 18:24  • Odpověz
Edit-taky uz toho mam nekdy plne kecky, ale zas na druhou stranu (jsem blizenec) nesnasim rutinu a stereotyp a vlastne mi to tak nejak vyhovuje. Teda doted mi to vyhovovalo, az budu mit dve deti, uz to takova sranda nebude. Ale neminim mit kvuli hazene velky vekovy rozdil mezi detmi, to zas ne. Urcite se to da nejak zvladnout. No tady v Norsku je mi kupodivu psychicky lepe nez v Nemecku, protoze mam lepsi anglictinu nez nemcinu, tim padem se tu se vsema v pohode pobavim a nemusim se za sebe stydet :grinning: Jinak na bezky se chystame, jsou tady nadherne trasy, taky nas jeden chlapek z vedeni tymu vytahne na rybarskou lod a trochu si zachytame a za 14 dni jedeme na sjezdovky. Uz tu mam nejake kamaradky, ktere se nabizely, ze Sofi kdykoli pohlidaji. Problem je v tom, ze ona je hrozny mamanek a ani u babicek nechtela moc byt, tak uvidime, jak to dopadne s Norkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jooo Spanelsko, to by bylo fajn no, taky se tam hraje jedna z nejlepsi hazene na svete. My meli nabidku do Recka, ale to pak padlo. Skoda :grinning: Ale me vzdycky tahly severske zeme, tak je to asi osud. Jinak, jak jsi psala, Luci, tady stejne jako v Holandsku, nemaji nikde zaclony v oknech. Je to nezvyk, me to bez nich prijde neutulne.

Normalne, holky, vcera jsem vecer v naruci uspavala malou a najednou me napadla myslenka, ze jedno ditko uspavam a druhe mi lezi v kolibce a tak jsem se tim nadchla, ze jsem si usmyslela, ze jeste tento mesic se budeme snazit o miminko. No ale pak jsem malinko vystrizlivela, protoze beru nejake leky (dlouhodobeji) a musim je pomalu vysazovat, takze by to klaplo az kdyztak ten dalsi mesic. No ale manza na to reagoval tak, ze by se radeji precejen zacal snazit az v tom cervenci, srpnu, jak jsme se domlouvali.. :unamused: No co, on to stejne nemuze rozhodnout... :grinning: Ale asi jeste pockame... Kdyz me uz to tak bere!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak to mate vy? Kdy se zacinate snazit? Ja se tu tak vykecavam, boze!!! To je tak, kdyz je clovek v jine zemi, osamocen :grinning: Prominte mi to :grinning:
5. bře 2010 v 19:02  • Odpověz
Hlavně, že jsi tam spokojená. Je fakt, že přátelé si člověk může najít všude. Zas je tam uričtě super lyžovačka ať už běžky nebo sjezdovky a to bych taky brala :slight_smile: Ale Španělsko vůbec nezní špatně, moře s teplou vodou, sluníčko, sangria, tapas, coctaily...už se těším na dovču.

My se chceme snažit od... No já nevím :grinning: :grinning: My se vlastně "snažíme" furt, máme jedinou antikoncepci a tou je kojení. Nějak to neplánujem, až to přijde tak to bude.
5. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahojky holky, tak zitra zkusim ty spagety carbonara,ale bez smety, prave italske, tak jsem zvedava, dam pak vedet,inak dneska nebylo moc casu se semka dostat...
tak preji hezky vikend :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Holky, me uz miminka taky znovu berou :slight_smile: Jeste v loni v lete mi pripadalo skoro jako scifi mit druhyho mrnouse :grinning: Dnes uz je to ale jinak, a kdyz jedu po venku se sportakem, tak pokukuju po maminkach, ktery vezou hluboky kocarek a v nem malinky miminko :slight_smile: Kdyz mel Sebik asi pul roku, chodila jsem s nim na kurz masazi miminek a instruktorka, ktera jej vedla, rikala, ze ono to jednou prijde a clovek to pociti na srdicku, ze uz je znovu pripraveny. A mela pravdu :slight_smile:
My se jeste nesnazime, chtela bych jeste chvilku pockat, aby se nam druhy mimco narodilo na jare, nebo v lete. Sebika jsme meli na zimu, a i kdyz miluju miminka v tech chundelatych cepicich s ouskama, tak myslim, ze by to bylo i "technicky" jednodussi :grinning: mit na starosti uz dve deti v teplejsim pocasi...uz jen kvuli oblikani a vypravovani se na prochazku. Byslime v panelaku a nez nabalim sebe, Sebika, vytahneme kocar ze sklepa a vyrazime ven, tak jsem zpocena a zrala lehnout si na pul hodky na gauc :grinning:
Hlavne ale, aby se druhy mimisek povedl a narodil se zdravy...at uz v lete, nebo v zime. I kdyz pokud bych si mohla vybrat, tak vy vite... :grinning: :wink:

Misho...urcite je to velka zkusenost a prinos do zivota zit takhle v cizine, i kdyz cloveku rodina urcite chybi. Kdybych mohla vratit cas, urcite bych neodmitla nabidku manzela zit nejaky cas v USA. Tenkrat jsem rekla ne kvuli praci, mela jsem pocit zodpovednosti a ani nevim proc byl tak velky. Ted me to mrzi, kdyz se zpetne ohlednu, vubec nic by mi totiz neuteklo. Ba naopak. Ale pozde bycha honit :wink:
5. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz
Vendulko, hezky vikend i Tobe :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
čauky holky, teda vy jste se docela rozjely :wink:, moc nestíhám dočítat, ale teď mi padlo oko na Norsko, Misha a jak se ti tam líbí? a už jsi tam dlouho a budeš? Promiň, že se tě tak vyptávám jen jsem zvědavá :grinning:
My a snažení, taky už bych docela brala další, to když vidím kamarádky mimča, ale zase na druhou stranu si říkám, že by to teprve byly hoňky. aspoň pro mě :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz
doctu vas asi zitra, bo ted se jdu koukat na slunce seno.... :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
a kl tomun nsazeni, no vidim to nejdriv konec tohoto roku,ale spise zacatek pristiho...ale kdo vi, nechvame to otevrene...ale driv jak na podzim urco ne :wink:
jak jste se tu bavily o kopru, tak ten teda nesnasim taky :grinning:
a ty penne s tunakem zneji dobre, taky nekdy zkusim...ja posledni dobou ujizdim na italske kuchyni....
a pro po je tu nekdo z Brna bo okoli?
5. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
ty jo a restaurace v 18 patre?to musi byt nadherna, hlavne vecer :dizzy_face:
my do restauraci chodime teda celkem tak 2-3x za mesic :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz
joa bydleni v Norsku, to musi byt parada...ale nevi, jak dlouho by me to tam bavilo :sweat_smile:
5. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ja taky koukam na Slunce, seno...je to takova klasika, ketra se snad nikdy neokouka :slight_smile: Ted jsem slysela o novym filmu od Trosky...Doktor od jezera hrochu, tak bych na nej celkem rada zasla do kina :slight_smile:
5. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz
Holky, stejne jsem zvedava, ktera z nas bude prvni a napise nam, ze nasla na testu // :slight_smile: Kazda mame nejaky plany a predstavy, ale ono nekdy byva vsechno jinak. Tak se nechame prekvapit, ze? A uvidime :wink:
Jdu do hajan, tak dobrou a hezky vikend, kdybychom se behem nej "nepotkaly" :slight_smile:
5. bře 2010 ve 22:20  • Odpověz
Šmankote ženský, kdo Vás má dočítat :grinning: :grinning: :grinning:

jj oslava byla parádní a ni nic jiného jsem si za ten týden nepřála... dortíky dělala známa, já bych svedla tak max korpus... :sweat_smile: :sweat_smile:

a už nevím na co reagovat.. :wink:
5. bře 2010 ve 23:25  • Odpověz
Dobre ranko,

tak Sofi dnes poprve vzhuru ve 4.15, na hodinu usla jeste u nas v posteli a pak uz byla nadobro probuzena, tak si kreslime :pensive: Holt, boli ji zoubky... :frowning2: V 8 jdu vzbudit tatku a stridacka!!!!!!!!!!!!!!!

Luci - v tom mas teda recht, ze je urcite lepsi mit druhe mimi uz v teplem pocasi... Nejlepsi by byl pro me kveten, ale to musim vydrzet do srpnaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! Uaaaaaa! :grinning:
Atevila - libi se nam tady moc, jen tu poradne fuci, budem tu do cervna, takze pohoda. Jestli te zajima neco vic, tak jsem to psala vyse a na predchozi strance, myslim :slight_smile:

Co dneska podnikate pri sobote? my pujdem asi bobovat :dizzy_face:
6. bře 2010 v 06:45  • Odpověz
Luci, super, ze jsi pridala fotky!!! jste krasna rodinka a Sebastanek je sladky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To musi byt moc tezke byt tak casto sama doma! Snad mas kolem sebe aspon rodinu, ktera ti pomuze!!!
6. bře 2010 v 06:50  • Odpověz
ahoj holky, u nás se vstávalo v 5:30, mě asi trefí, nedávno vstávala v 8:30, to mi vyhovovalo a teď tohle :rolling_eyes:

my máme dneska oslavu, dodatečně můj svátek, manželův svátek a narozeniny mojeho taty (měl 60) s manželovou rodinou....je to u nás, takže jdu trochu pouklízet a pak budu chystat a chystat, takže dnes se neukážu...

jinak tady je odkaz na fotky z té restaurace http://apetit.org/main.php?pg=431
6. bře 2010 v 07:13  • Odpověz
U nás vstávačka v 6 takže taky brzo, navíc byla od půl 1 do 2 vzhůru, ale byla hodnoučká, jen vedle mě ležela a dělala ten svůj "aerobic" :slight_smile:
Ale potěší, že v tom nejsem sama :grinning:

Já jsem dnes chtěla jít s malou do města na nákupy, ale manžel měl lepší plán - vyklízíme před rekonstrukci :slight_smile: Dělám generální úklid krabic s dětským oblečením po neteři (teď má 7let, takže se toho za ty roky nastřádalo), chci z toho vybrat jen pěkné kousky a zbytek někomu darovat. Nemá smysl skladovat tady oblečení, které pak nepoužiju.

Lenula - pěkně si užij rodinou oslavu. I když to asi bude makačka a lítačka.

Misha - na boby bych šla taky. Letos bylo u nás sněhu habaděj, ale já jsem byla jen 1x lyžovat a na bobech vůbec. :frowning2:

Dibla - ten dort je fakt úžasný, známá je opravdu dobrá. Já jsem na pečení docela levá, dělám spíš obložené mísy a chlebíčky. Ale na příští oslavu jsem si našla tohle:
http://www.kosternovi.cz/dorty/dorty.asp?klic=172
6. bře 2010 v 10:02  • Odpověz
Ahoj holky, fajn, ze se tady schazime i v sobotu :slight_smile: Manzel jel k moji babi pro kolace, Sebika vozi v kocarku deda, tak jsem za vama taky mrkla :slight_smile:

Miso...diky za mily vzkazik :slight_smile: Vcera vecer se mi nechtelo spat, tak jsem si rekla, ze ty svoje restiky napravim a taky vam svoji rodinku trosku predstavim :slight_smile: A urcite budu pokracovat :wink:
Dnes jsem koupila salat, jako Editka taky ledovy...pro rimsky bych musela asi do Rima a ne do prostejovskeho Intersparu :grinning: A Caesars salad na sebe nenecha dlouho cekat, mnam, uz se moc tesim :wink:
Kveten by byl na mimco idealni, teploucko, slunicko :slight_smile: a krome toho budeme uz snad prestehovani. Zatim jsme ve starym cihlaku a zaciname se tam citit jako sardinky :grinning: Nedovedu si predstavit mit tam jeste jednoho clovicka. Zatim mame koupeny pozemek v prehrady v Plumlove, je to kousek od PV, Edit bude vedet :wink: Domecek uz se rysuje, ale urednice se zatim dobre nevyspaly, tak nas brzdi papiry :unamused: No snad se to s prichazejicim jarem zlepsi, kazdy ma prece lepsi naladu :grinning:
To, ze mam zbytek rodiny skoro cely v Prostejove, to je k nezaplaceni. Kdyz jsme sami a tata ve svete, tak utikame k babi a dedovi aspon na kaficko, popovidani :slight_smile:
Jeee, vy jdete na boby? Dnes jsem se na ne ve Sparu divala, maji jich spoustu a ve sleve...kdybychom je meli kam dat, tak je koupim na pristi rok :slight_smile:

Dnes bych chtela jeste zajet do Olomouce do Obi a nakoupit kvetinace a hlinu, moje kyti potrebuji jarni udrzbu :slight_smile: Obcas na ne nemam moc casu, tak jim to zimni stradani chci vynahradit :grinning:

Editko...rekonstrukce, jejda, to bude veselo :slight_smile: Co se chystate rekonstruovat?

Lenulo...taky preju veselou oslavu :slight_smile: Nas ceka pristi vikend, muj tata bude mit narozeniny. Tesim se na kureci salat a parecky v listovym teste, ktery mame v planu :slight_smile:

Diblo...jsme holky psavy, tak za nama musis castejc :wink:

Jinak u nas vstavando po seste, takze ani nas mrnous me nenechal chrupkat do deviti :grinning:
6. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
ahojky...
tak jsem udelala na obed ty spagety carbonara a celkem se to dalo...manzel si dal do toho kecup :rolling_eyes: :sweat_smile: :pensive:
ted jsem nalozila maso na zitrek na obed, rano jsem byly jeste neco nakoupit v Globusu a uklizela jsem a prevlikali jsme postele, tak mam ted uz padla a pradlo jsem dala ven susit, tak nevim, jestli to ryhle uschne, jestli to spis nestahnu dovnitr na susak
u nas se dneska vstavalo v 7,30h
6. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
my mame taky pristi so+ne oslavu, mala ma rok, tak se to tu bude slavit... :sunglasses:
jsem se tesila, jak toho nachystam a kazdej bude mit boule za usima,ale je vsechno drahy, kazdej si da neco malo (zkusenost z vanoc a pod.) takze na to kaslu, dort, nejakou jednohubku a piti a nazdar...mozna chipsy jeste a medovnik a tim to hasne(penez moc neni)
6. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
Vendi - já se taky vždycky nestačím divit kolik peněz utratíme za jídlo :frowning2: A to do toho nepočitam moje skoro každodenní kávičku na procházce :wink: Do teď jsem byla na mateřské tak to ještě celkem šlo, ale teď už dostávám jen rodičák a to si moc vyskakovat nebudu. Mám štěstí, že si furt něco vydělám navíc.

Lusien - my budeme rekonstruoava podkroví. Máme obrovský byt, je to super na bydlení, ale děsné na údržbu a na vytápění. Zatim používáme jen spodní část a podkroví leží ladem, letos to chceme dát do kupy. Už mám objednaná střešní okna, vybrané kachličky do koupelny a jsem jakž takž rozhodnutá pro vybavení. V podkroví máme 2 velké pokoje (jeden bude jako dětský a jeden ložnice dokud děti trošku nevyrostou), 1 malý kde má manžel pracovnu a koupelnu.

Editka je dnes nějak moc unavená, to má z toho že v noci hodinu a půl nespala a pak vstává v 6 :slight_smile: Takže už spinká.
6. bře 2010 v 19:08  • Odpověz
editah...aspon, ze si neco privydelas..no ale zase tady to tahne MM, ma obcas i velkou vyplatu, kdyz ma prescasy,ale jakmile jde se zakladem domu, tak to je teda bida :unamused:
jedine co je pro nas ted dobre, ze se budou vracet dane a snad nam i neco vrati za byt, jako preplatek, loni to bylo super, to nam vraceli preplatek na byte 16 tis. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. bře 2010 v 19:15  • Odpověz
Vendulko - vyučtování daní jsem si udělala sama a vracet se mi bude skoro 12tis, což je super. :slight_smile: Manžel má taky docela slušnou výplatu, ale přece jen ten jeden příjem schází.
NaopaK vrácení přeplatku za byt teda nečekám, to by bylo opravdu překvapení :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
Edit...podkrovni byt...tak ten ma pro me jakysi kouzlo :slight_smile: Moc se mi podkrovni bydleni libi, pokazdy, kdyz si listuju v casopisech o bydleni a jsou tam nejaky takovy obrazky, tak si rikam, ze tam bych chtela bydlet :slight_smile:
Dnes jsme byli v tom Obi, nakoupila jsem si hlinu a hnojiva na to svoje jarni zahradniceni a mj. jsem se jen tak koukali na plovouci podlahy, obklady vany...a nic moc se nam nelibilo :unamused: Rikala jsem si, ze dat dohromady dum asi nebude sranda :grinning: Takze vitam Tvou informaci o tom, ze mas spoustu veci vybranych a budu skemrat o inspiraci co a kde :grinning:
Jinak to kafco...chodim na nej taky skoro kazdy den :grinning: a clovek se jen divi, co mu vyjde za castku, kdyz si spocita kavicky za cely mesic...jenze kdyz je tak dobra :wink:

Vendulko...my mame na oslavach s jidlem vzdycky taky velky oci :slight_smile: Nakoupime, nachystame, pak nikdo skoro nic neji a zbytky dojidame malem cely tyden :grinning: Takze do toho pujdeme taky s rozumem, proste aby bylo neco na dobnuti :slight_smile:

Sebik taky spinkal uz kolem ctvrt na osm :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:47  • Odpověz
Lusyen - pro mě bylo nejdůležitější sehnat pěkné a zároveň cenově slušné obklady a dlažbu do koupelny, našla jsem v Hornbachu. Byla to láska na první pohled, má to být "dětská" koupelna takže je to trochu divočina, ale mě se moc líbí :slight_smile: Co se týče umyvadla, záchodu a bidetu tak mám jakous takous představu a prostě koupím to co bude skladem, ale musí se mi to líbít!
S vybavením dětského pokojíčku nebude problém - velká skříň tam je po ségře (skoro nová), box na hračky máme z peřinače (taky nové) a stoleček s židličkou máme z Ikea. Dominantou pokoje je dřevěná vestavěná knihovna s hromadou dětských knížek. Pak chceme celý pokoj dodekorovat velkýma dětskýma obrazama.

Ložnice bude snadná - přeneseme postel, knihovna tam je, koupím skřínku na spodní prádlo a 2-3 lampy a nové světlo. V původní ložnici máme vestavnou skříň a tu tam necháme, takže oblečení zůstane tam kde je.

Větší problém mám s nábytkem do obyváku - ten z našeho prvního bytu se sem nehodí a tak máme zatím jen novou sedačku, a billiardový stůl :grinning: :grinning: Stolek pod televizi a stolek jsou šeredné, ale nic pěkného jsem zatim neviděla :frowning2: Chtěla bych nějakou pěknou starožitnou komodou, ale ať hledám jak hledám furt nic nenacházím. No a pak tam máme asi 10 obrazů :slight_smile:
6. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz
Editah...tak ted jsem byla u vas doma :slight_smile: Stacilo jen cist a mam jasnou predstavu :wink: Urcite to budete mit utulny a krasny. Mz jsme tohle nase provizioni a docasny bydleni, kde jsme ted, zarizovali s heslem "za co nejmin penez, co nejvic parady" :grinning: A myslim, ze se celkem povedlo. Miluju Ikeu, takze skoro vsechno jsme poridili tam, neco jsem si donesla z domu, hrnce dovezl manzel z Las Vegas :grinning: a bydlime :wink: O novym bydleni zatim jeste uplne konkretni predstavu nemam, ted po me architekt chce, abych se trochu zasnila ohledne kuchyne a do toho se pustim rada. Tesim se na to svoje novy kralovstvi, protoze v nasi soucasne pidikuchynce se otocime dva a treti uz nema sanci :grinning: Sebik ma cely pokojik z Ikey, krasne se dalo vsechno zkombinovat...povleceni do postylky, hracky, krabice, vsechno se stejnym motivem a krasne barevny a vesely :slight_smile:

Miso...bavila jsem se s manzelem a zjistila jsem, ze kdysi za svych mladych let, se vydal na dobrodruznou prazdninovou cestu vlakem po Evrope a pry byl i u vas v Bodo :slight_smile: Tvrdi, ze je to posledni mesto, kam jede vlak...ma pravdu, nebo si vymysli? :wink:
6. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem totalne zoufala! Mala porad nespi! Uz ji uspavame po pate, ted je u ni manzel!!!!!!!!! Ja uz jsem uplne na vyskoceni z okna :cry: :cry: :cry: jak uspavate sve deti? Sofi posledni dobou vubec nechce usinat. Porad ji musim zpivat!!!!!! Doufam, ze je to jen prechodne kvuli tem zubum!! Jestli ne, tak ..ja uz nevim :frowning2:
Luci, tvuj manzel mluvi pravdu, konci tady vlaky. jeste jsme se na nadrazi nebyli podivat, ale mame to v planu. Holky, preji vam peknou noc. Ja jsem vyplivnuta a pujdu si asi lehnout... :rolling_eyes: :frowning2: :pensive:
6. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz
ahojky, oslava se povedla...všichni přecpaní, akorát manžel ji chudák z větší části prospal, protože šel dnes ve 3 ráno do práce, přišel v poledne a v 9 večer šel zase na noční :rolling_eyes:

misho to je období, Verča mi chodila spát i 22:30 jednu dobu, teď to posunula na 20-21, zase dýl spávala...to se časem upraví :wink:
6. bře 2010 ve 23:21  • Odpověz
ahojky holky,
koukam, ze tu nejak resite pokojicky, to my uz mame nastesti za sebou a byla to docela fuska,ale jsem spokojena...v ramco moznosti a financi :wink:
7. bře 2010 v 09:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.