• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
Ahojky,
Lusyen neboj nějak to zvládnu a chodím podle možností.... :grinning: :grinning:

pokojíček máme také vyřešený naštěstí, malá totiž nedokáže v naší postely usnout, je zvykla na svojí postýlku, když nejsme nemocní tak usíná sama, všem pošle pusinky, s ta´tkou udělá moja, moja a jde si lehnout na velkého plyšového medvěda, kde usne a já ji pak přenesu do postýlky nebo si tam vleze ve spánku sama...

Jinak taky se zadaří že se jí spinkat nechcet tak tosi pak sednu do houpacího křesla a houpu tak dlouho dokut neusne a u toho jí spívám...i když te´dka začínáme před spaním číst pohádky...
7. bře 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahojky holky, tak dnes se vstavalo v 8.15, aspon neco pozitivniho na tom vcerejsim trapeni :slight_smile:
Lenulo, fajn, ze se oslava povedla. Ja delam oslavy nerada. Vzdycky se muzu zblaznit, aby vsechno bylo dokonale a pak si to vubec neuziju. Porad jen neco nosim, chystam, ptam se vsech, co si daji... Sofincin druhy rok jsem se rozhodla oslavit v restauraci. Bude to sice drazsi, ale aspon si vsech uziju.

Jo a kdyz si stezujete na ty drahe potraviny v CR jo, tak vam muzu rict, vazme si toho, kolik to u nas doma stoji. Pro priklad tady v Norsku kilo sunky 300 norskych korun. Norska koruna je zhruba 3,14 KC. Takze v prepoctu tady vyjde kilo sunky zhruba na 900 korun!!!!!!!!!! A tak je to tu se vsim!!!!!!!! Za jeden mesic jsme utratili 30000 Kc jen za jidlo a piti!!!!!!!!!!!!!!!! O stravovani v restauracich nemuze byt ani rec. Pizza v restauraci vyjde taky na 900 KC. A to v CR chodime do restauraci velmi radi. No nemusim vam asi rikat, jak moc uz se kvuli tomu (nejen) do Ceska tesime. V restauraci u nas zaplatime mene, nez tady za jidlo pripravene doma!!!!!!!!!!!!!

Jeeej, rekonstrukci bytu mame nedavno za sebou a jeste jsme to poradne nedotahli do konce a museli jsme odjet do Norska. Takze az se v cervnu vratime, taky nas par veci jeste ceka...
Manzel ma dnes vecer druhy domaci zapas, tak se pujdem juknout a dopoledne pujde se Sofi ven, dokud je jeste snih, uz nam to tu zacina tat... A ja si aspon uklidim a navarim :slight_smile: Co dnes kuchtite? Ja budu asi pect kuratko :slight_smile:
7. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
ahojky, ja dneska taky budu delat kure, kure na pomerancich a ryzi :wink:
7. bře 2010 v 10:13  • Odpověz
My dnes budeme mít jen velký míchaný salát s tuňákem a bruschettu s rajčatovým pestem. Včera jsem snědla co jsem viděla a tak to dnes musíme trochu odlehčit :slight_smile:

Misha - díky tomu, že jsem hodně cestovala ty ceny znám a vím, že všude se musí makat a platit :grinning:
7. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
Edita-mnam mnam, tez bych si dala tuto kombinaci :dizzy_face: Holky, co mate doma holky, prejete si druheho chlapecka nebo zase holcicku? :dizzy_face:
7. bře 2010 v 15:39  • Odpověz
Ahoj holky, vsechny zdravim :slight_smile:

Miso...Sofinka nemohla vcera usnout, Sebik se zase v noci porad budil a plakal, byli jsme vzhuru snad co hodinu :frowning2: Od rana ma trochu prujem a ji jen brambory. Doufam, ze jsme nic nikde nechytli a je to vsechno rostoucima zoubkama. Mam pocit, ze se mu jich ted klube zaroven snad pet, hodne boli asi stolicky.

Ja jsem dnes mela uklizeci nedeli, obed jsem resit nemusela, navarila moje mamca. :slight_smile: Meli jsme cinu s ryzi a ja mam jeste ted plny bricho :grinning:

Jestli druhy mimco kluka, nebo holcicku? Maloktera holka by asi nechtela aspon jedno z deti holcicku :wink: A tak se i ja priznam, ze bych si k Sebastiankovi holcicku prala. Ale mam takovy tuseni, ze budeme mit dva namorniky, jak rika David :grinning: Vidite, kdyz jsme u tech kluku a holek, vedely jste predem, co se vam narodi, nebo jste mely prekvapeni, holky? Ja jsem byla hrozne zvedava, takze jsme se v 18. tydnu dozvedeli, ze cekame chlapecka. Tentokrat si ale rikam, ze bych byla spis pro to prekvapeni :slight_smile: Musi to byt takovy hezky a napinavy nevedet to naz do konce :slight_smile:

Editah...jeste Ti zitra poslu sms, jak to se Sebikem vypada, jestli na to kafco a prochazku budeme moct jit. Drzte nam s Editkou palce, ju :wink:
7. bře 2010 v 16:22  • Odpověz
Sebik usnul, i kdyz odpoledne uz takhle pozde nespava. Je asi unaveny po tom nocnim nevyspani. David vyrazil do Tesca, tak jsemsi udelala kafco...mimochodem Miso rozpustny je nejlepsi :grinning: Delam si ho do velikyho hrnku ze Starbucksu pul na pul s mlikem...takovy domaci, neodborne udelany latte...ale pro me je mnam :grinning:

Miso...mate tam nekde blizko Starbucks? Tohle je vec, na ktere jsem se v USA stala zavisla a u nas je jen v Praze, coz je pro me na kazdodenni kafco trochu z ruky :grinning: Takze Davidovi vzdycky zavidim, kdyz mi hlasi, ze na letisti, nebo tam a tam byl ve Starbucksu. Musim ale taky rict, ze se nejen "chlubi", ale kafco v maxi kelimku mi treba z Prahy doveze :wink:

Diblo...uprimne Ti "zavidim", jak pohodove vam Natalka usina!!!To je pohadka!!! Sebik byl taky zvykly na to dat do postylky a chrupkat. Kdyz byl malinky, vubec nemel rad chovani, houpani a noseni, kdyz byl unaveny. To se pokazdy ozval a chtel v klidu usinat sam v postylce. Litovala jsem kamaradku, ktera svou dceru uspavala nosenim na rukach. Pak jsme to ale nejak pokazili. Sebi povyrostl, po koupani jsme si vzdycky vsichni lehli na postel, chvilicku se tulili a delali hlouposti a nakonec to dopadlo tak, ze tak s nama zacal usinat a mame to tak do ted. Sam v postylce neusne. A ja jsem se jeste neodvazila k tomu dat ho do postylky a nechat ho tam plakat, dokud neusne.
7. bře 2010 v 17:06  • Odpověz
Holky, chtela bych koupit Sebikovi nejake odrazedlo. Koukam na netu, je toho spousta a nevim jaky :slight_smile: Doma uz mame takovou lokomotivu, ta se na venek ale nehodi. Celkem se mi libi Scuttle bug, Sebik uz si ho i vyzkousel u kamaradky, jeji Blani ho dostala na Vanoce, je to takova trikolka, lehounka, skladaci. Mate nektera jiny napad, nebo uz neco koupenyho, vyzkousenyho? Rada si necham poradit, diky :slight_smile:
7. bře 2010 v 18:07  • Odpověz
misha...mne by to bylo jedno co to bude,ale asi bych radeji zase holcicku, jsou krasne, paradive a halvne mam obnleceni po Nath :grinning:
7. bře 2010 v 18:38  • Odpověz
ja chtela taky koupit odrazedlo,ale jelikoz se nase mala zatim jen stavi, tak ho koupime pozdeji az zacne vic chodit a jak budeme chodit na piskoviste, mame ho cca 250m od baraku, tak si tam zajede treba na motorce odrazedle bo tak neco :wink:
7. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
jinak my si to teda nechali rict co cekame a u druheho si to asi taky necham rict, nevydrzim tak dlouho cekat :grinning:
7. bře 2010 v 18:40  • Odpověz
Luci - ty stolicky jim davaji poradne zabrat, co? Sofi taky poplakavala celou noc, ale nastesti se uplne nevzbudila ano jednou, coz jsem necekala a sama jsem se v noci budila a chodila ji kontrolovat :sweat_smile:
Dneska mi usla uz v 7.30, ale uvozila jsem ji v kocarku a pak ji supla do postylky. nechtela jsem dopustit, aby se opakoval vcerejsek. to radsi, at drive vstane.

Ja bych brala druheho asi chlapecka, at mame parecek, ale druha holcicka by mi teda vubec nevadila, uz kvuli te spouste divcich veci, co mame po Sofince, ze :slight_smile: A urcite si to nechame rict, ja potrebuju dopredu vedet, jake barvy obleceni mam kupovat :grinning:
7. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz
Lusyen, teď jsem ráda, za to jak usína i když máme pořád dudlík při usinání a já nějak te´d nemám odvahu ji ho brát, má ho pro uklidnění....myslím si že ho předáme druhému prckovi jako štafetu i když jen jako a pak šup do koše...
Jinak mi věř ze začátku mi to rvalo srdce, když plakala, že chce na ručičky, že nechce spaát a to víš, že bych jí nejraději vytáhla a ponosila a já nevím co ještě i tchýně i to tak radila a hlavně vyčítala, že jsem sobecká matka a teď když má jít Natinka u tchýně spát tak se jen diví, že jim všem pošle pusinku, řekné du nynat azamává a upaluje do postýlky, kam si lehne, řekne Mamušo přikryjememem, dá dudana do pusinky a do 5 minut o ní neví... tak tomi pak říka, že jsem ji v tomto dobře vychovala... i MM je rád, když s ní nemusí ležet 2 hodinky než usne, jen se pomazlí, pomojínkají, přečtou pohádku a šup do postýlky, taky se někdy stane, že mě z pokojíčku vyhodí aniž bych něco přečetla, prostě se ji jen chce spát a na nic jiného nemá v té chvili pomyšlení...tak to mě prostě vyhodí, řekne Bež a já musím jit... :grinning: :grinning:
7. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz
jj jsou jim 2 roky a jak dokážou rozkazovat... :grinning: :grinning:
7. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz
misha82 za co tvůj manžel hraje??? že jste v Norsku...
7. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
ahojky, holky my měli Verunku vychovanou, že spala v postýlce, až do doby, kdy se k nám na měsíc nastěhovali moji rodiče, když jsem musela do práce....to začala večer vyvádět, protože chtěla být co nejdýl s nima a tak začala usínat v obyváku a pak už jsem ji do postýlky nenaučila, začla spát mezi náma a jakmile jsem ji přenesla, tak se vzbudila...tak jsme k vánocům koupili postel a spí sama v pokojíčku a bez problémů, když náhodou něco, tak můžu jít spát k ní, koupili jsme lůžko 140 cm šiorké, když byla marod a v noci blinkala, tak se to hodilo a nemuseli jsme budit taťku...
večer řeknu, že jdem spinkat, ona jde dát taťkovi pusu, vezme si pití a jde do postele, já si k ní lehnu a chvilku tam s ní jsem a pak se vyplížím, 14 dní spí bez dudlíku, akorát včera jsem jí ho dala, jelikož nespala ještě 22:30 a vřískala a nešla utišit, cpala si ruce do pusinky, asi jí rostou špičáky ...ráno se zase se stejným jekotem probudila...

a jestli druhé holčička nebo kluk? docela je mi to jedno, hlavně ať je zdravé...při Verči jsem byla na amniu a už bych si tím nechtěla projít...
8. bře 2010 v 08:11  • Odpověz
ahojky holky, hezke pondeli preji,tady sviti slunicko a uz jsme byly i venku :dizzy_face:
lenula a co bylo za problem,ze jsi musela na amnio?
8. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky v novem tydnu,

Je Vendul, to vam zavidim, tady je mlha a fouka tak, jak doposud jeste nefoukalo, do toho jeste snezi nebo padaji kroupy nebo co to je a na mori jsou obrovske vlny. Docela sila. A to jsem s malou chtela jet dnes na bazen, tak uvidime.

Lenulo - jsem nevzdelana, co znamena, ze jsi byla na amniu?

Dibla - jo presne, ta nase mala to je general. Kdyz kreslime, rozkazuje mi, jakou barvu pastlky mam pouzit a co mam malovat a kde to mam malovat a kdy uz mam prestat malovat... No des :grinning: Jinak manzel tady hraje hazenou.
8. bře 2010 v 10:33  • Odpověz
misha, tak snad to semka nedojde :frowning2:
8. bře 2010 v 11:14  • Odpověz
amnio je odber plodove vody na zjisteni vetsinou vyvojovych vad...kdyz treba neni neco v poradku, tak se pro jistotu jeste dela amnio...doufam teda, ze to rikam dobre :sweat_smile:
8. bře 2010 v 11:15  • Odpověz
U nás je dnes docela hezky, ale že by bylo nějaké teplo to teda ne. Furt si musím opakovat, že jaro tu bude co nevidět :slight_smile:

Mě by nevadilo mít zase holčičku, ale kdyby se nám povedl chlapeček tak bych se taky nezlobila :wink: Já jsem ze 3 holek a já i ségra máme holčičku, takže nějaký ten kluk by se nám do rodiny docela líbil.

Lenula - měja jsi špatné výsledky genetických testů?
8. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz
editah...no to je jak u nas s tema holkama, moje babi je ze dvou holek a mamka je taky z dvou holek, ja jsem taky ze dvou holek a teta (mamcina svica) ma teda parecek u manzela v rodine je to tak pul na pul, takze sance na kluka by byla,ale asi je vetsi sance opet na holcicku :slight_smile:
8. bře 2010 ve 14:44  • Odpověz
jo amnio je odběr plodové vody, dělá se když je podezření na nějakou vývojovou vadu, nám vyšel pozitivně tripple test na Downa, byly to nervy, fakt hnus, naštěstí z plodovky se nic nepotvrdilo
8. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
Leni - to ti opravdu nezávidím, těch pár dní nejistoty dokáže člověk určitě slušně zamávat. Hlavní je že všechno je OK.
8. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: Ja se mate takhle pri pondelku?

Nam se Sebikem se povedlo rano zapsat v plavani do dalsiho kurzu s nasi oblibenou plavaci tetou, tak jsme meli radost :slight_smile: Ale jinak jsme cely den doma, protoze se me chytla nejaka strevni viroza :frowning2:

Probirate amnio...pridam se s tim, ze si clovek urcite zazije pekny nerviky :frowning2: Cekani muze byt nekdy nesnesitelny. Ja jsem nic takoveho nezazila, ale posledni dva mesice tehotenstvi jsem musela lezet v posteli, nastesti to slo doma a ne v nemocnici. A dekovala jsem za kazdy den, kdy Sebik jeste vydrzel v brisku.

Jsem rada, ze i vas ti mali prdolini dokazou pekne "postavit do late" :grinning: Holt uz to nejsou jen "bezmocny" miminka a dokazou projevit svuj nazor na vec :grinning:

Miso...jak jste si se Sofinkou uzily dnesek v bazenu? :slight_smile: Taky je to takovy maly vodnik-potapka? :wink:

Edi...byla jsi dnes v Lerku? :wink: Jaky kafco si vlastne davas? A potrebujes k nemu neco sladkyho? Ja vetsinou jo :grinning:
8. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
Lusyen - já si dávám většinou Latte Machiato. Nebyla jsi v Lerku dnes dopoledne na kávě? Já jo :slight_smile:

Teda moje miminko je furt miminko, ale už si pěkně umí poručit co chce :wink: Pískáním, mrčením nás donutí ke všemu. Ale asi to tak umí každé dítě.

Já jsem měla naštěstí naprosto pohodové těhotenství a ještě pohodovější porod takže na to další se jen těším.
8. bře 2010 v 17:31  • Odpověz
Editah...zavidiiiim :wink: Ja bohuzel ne :frowning2: Cely den jsem na rohlikach a cernym caji :unamused: Ale jen co bude lip, frcim na latte s Tebou...jiny kafe nechci :grinning:

Ja mela tehotenstvi do pulky pohodovy, jako bych ani tehotna nebyla. A tak jsem litala po cviceni...kalanetika, spinnig, cim vic, tim lip. A pak jsem prisla na kontrolu k prim. a mela jsem po sportovani a v podstate po klidu na dusicce az do konce rijna. Trochu jsem to s tou aktivitou prehanela. A aby ani konec nebyl pohodovy, vyletel mi tlak, musela jsem na vyvolani a jako zdravotnik jsem si uzila nemocnici se vsim vsudy i s celkovou narkozou :frowning2: Asi abych vedela o cem je rec a nejen z knizek. Tak moc doufam a preju si, aby druhe tehotenstvi bylo pohodovejsi, anebo nakonec taky s dobrym koncem :slight_smile:
8. bře 2010 v 17:39  • Odpověz
no ono to amnio je navíc hnusný tím čekáním, než vás vůbec vezmou a pak ještě 3 týdny čekáte na výsledky, takže takovej měsíc nervů...pro dítě jak dělaný, když matka měsíc brečí a brečí... :rolling_eyes:
8. bře 2010 v 19:12  • Odpověz
Leni - tak to me moc mrzi, co sis musela prodelat. ALe stesti je, ze mala Verunka je uplne v poradku!!! Ja mela tehotenstvi v podstate v pohode, akorat prvni tri mesice mi bylo porad strasne spatne, ale nejen rano, proste porad. Delalo se mi blbe z vyparu z vareni, takze varil jen manzel (coz byla na druhou stranu vyhoda), no a pak kdyz nevonosti ustoupily, prepadly me deprese a stal se ze me najednou docela asocial. Ja, drive tak spolecensky clovek, jsem se zacla stahovat domu a vytvaret si "hnizdecko" :grinning:

Luci - to je nanic, ze jsi marod!!! Doufam, ze ti bude co nevidet zase lepe. Ja uplne nesnasim, kdyz je mi zle a potrebuju lezet a spat a musim byt se Sofinkou a hrat si s ni a delat blbiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak my na tom bazene nakonec nebyly, ale hura hura konecne jsem zacla chodit do posillovny, manzel mi dnes privezl tenisky (ma to pres klub levneji), tak jsem hned jela do fitka a dal jsem si poradne do tela!!! Konecne zase zacnu delat neco pro sebe! Chtela bych se predtim, nez otehotnim, zase trochu zpevnit. Ted jsem nejaka rozbredla... :angry: :angry:

Hele holky, ktera mate v planu zacit se snazit v cervenci az srpnu? :slight_smile:
8. bře 2010 ve 23:51  • Odpověz
Misho tak z vaření mi bylo taky zle, hlavně ze smažení :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo já bych se chtěla začít snažit v červenci, ale manžel říkal, že to tak dlouho nevydrží :grinning: tak uvidíme...
9. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.