• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
Pěkné odpoledne ženy,

vidím, že probíráte zajímavou věc. My teď budeme pořizovat nový kočárek - potřebovali jsme totiž něco jako golfky do letadla (s naším peg peregem to bylo dost náročné), takže v dubnu, když budeme týden v ČR, pořídíme Bugaboo Bee plus. Dobré u něj je, že je lehounký jako golfky, ale je polohovatelný až do lehu a dá se k němu dokoupit stupátko právě pro to větší dítko :slight_smile:

Dnes mám dobrou náladu, Sofinka poprvé řekla "Aa", když chtěla kakat, já ji rychle dala na nočníček a ona udělala krásné hovínko :grinning: Doteď to probíhalo vždycky spíše náhodně, tak jsem happy :dizzy_face: Teď jedeme po obchodech, nemáme nic k večeři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
misha, vy uz ucite na nocnik?O d kolika se tak uci, ja cetla, ze je to tak nejak spravne az od 18m, ale envim, jestli nezacneme driv
9. bře 2010 v 17:53  • Odpověz
Holky nevím jak u Vás,ale pravda u nás aspoň částečně to je tak se omlouvám za román
Hlavně si přečtěte - Co se všechno člověk naučí od dětí ...

Taky se poznáváte dámy?) Taková normální rodina..

Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám
doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a
psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety
Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete
jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si
pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané
uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte
pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte
dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění
pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na
hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo,
na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze
tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul,
nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý
tvrdí,že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla
být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám
točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na
vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a
přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek
dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je
pozdě.

Také zjistíte, že 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už
mají děti nebo ne.
80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
9. bře 2010 v 19:06  • Odpověz
se mi zda, ze jsem to uz nekde cetla :grinning:
9. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz
:grinning: jojo, část toho říkal Kraus v Uvolněte se prosím. Jsme to zkoukli pres net :grinning: Nejlepší je "Příprava na porod". jsem se u toho nemohla přstat smát :wink:

Vendulko, no my začli s učením na nočník ve 14 měsících. Podle Z. Matějčka se má začít někdy mezi 12. až 15. měsícem. Podle toho, jak se ti zdá dítě zralé. Četla jsem tady nějaké příspěvky od maminek a každá to dělala trošku jinak a začínala někdy jindy. Jedna dokonce psala, že děti nikdy neučila na nočník, že prostě počkala, až byly tak staré, že jim plína vadila a samy chtěly na nočník nebo už na záchod... Já jsem prostě koupila pěkný nočník a když jsem šla Sofinku koupat, tak jsem ji nejdříve svlékla, posadila na ten nočník a napouštěla vanu. Měla jsem zkušenost, že se vždycky nahá při napouštění vany počůrá. no a moc jsem ji pak chválila, když se vyčůrala a byla moc šťastná. Pak taky je pořád u mě, a to i na záchodě, takže jsem jí vysvětlovala, že na záchodě se dělá to a ono a že to samé musí dělat do nočníčku... Vůbec na ni netlačím, doteď jsem jí dávala na nočník tak dvakrát za den, když jsem si myslela, že by to mohlo vyjít, no a často se jí ptám,jestli se jí nechce čůrat nebo kakat (většinou kroutí hlavou a pak se třeba vykaká do plíny :grinning: ) a nedávno jsem jí začla vysvětlovat, že má říct aa, když bude chtít na nočník no a dnes už se to poprvé povedlo :dizzy_face: Důležité je na dítě netlačit, pak můžeš podle mě začít kdy chceš. Taky záleží, jak dlouho a moc se s tím chceš trápit. Asi kdynych byla pohodlná, mohla bych to klidně nechat tak na její dva roky, ale to už Sofí bude třeba bez plíny a my ušetříme penízky :slight_smile:
9. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz
misha, tak to je super, je sofinka sikulka a diky za rady :wink:
9. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz
vendulko misha má pravdu, nočník je strašně individuální...současný trend je 18 měsíců, že až v tom věku je dítě schopno ovládat svěrače...ale jde to i dřív, je to opravdu o cviku...Verunka si řekne, ale většinou až už je v plínce, taky se jí celej den ptám, jestli nechce a ona kroutí hlavou, že ne :slight_smile: taky jde někdy na záchod se mnou, tak ji posadím na nočník a jsme tam spolu :D
ale fakt netlačit, Verunka sedávala na nočníčku už od doby co začla sedět, sem tam jsme ji tam dali, aby si zvykala...pak přišlo období, kdy se to neobešlo bez šíleného řevu, tak jsme přestali a pak zas postupně začali...není kam spěchat, každej se to jednou naučí :wink:
10. bře 2010 v 07:08  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile: Vcera jsem sem uz nestihla mrknout, tak na capakai prdolat a nocnik reaguju dnes...pozde, ale prece :grinning: Ja stopro vim, ze skejtik ke kocarku kupovat budeme. Sebik tapka rad, ale vetsinou se mu chce jit jinym smerem, nez potrebuju ja, nebo si zrovna ve chvilce, kdy mame pred sebou jeste kusanec cesty vzpomene, uz uz se mu chodit nechce, natahne ruce a chce nest :grinning: Kazda to urcite znate, takovy pobihani po hristi, nebo kolem domu se da, kdyz chce ale clovek neco vyridit a nekam se dostat, jak pise Lenula, tak to bez kolecek nejde :grinning:
Nocnik je nas kamarad jen obcas :grinning: Zlousim na nej Sebika posadit sem tam asi od roku. Nekdy se mu to libi, nekdy ne a rve jak tygr :grinning: Taky se stane, ze se zacne tahat za plinku a nocnik si donese s tim, ze kdyz ho na nej posadim, tak se tvari spokojene, ale hned chce vstavat a kontrolovat, jestli uz tam nahodou neco nema :grinning: Nekdy se povede, nekdy ne, casu jeste mame dost, takze klid :wink:

Edit...ryma je otravna vec :unamused: a odsavacka aspon u nas velky nepritel. Tak at se brzo nudlicek u nosu zbavite, holky!
A sladky a moje kila...myslim, ze s kocarem jsem nalitala snad statisice kilometru, cely jaro a leto jsem byla porad venku a taky se stal nejaky zazrak, ale po porodu muzu snist cokoliv a rucicka na vaze se ani nehne...tohle jsem nikdy neznala...asi proste zazrak...tak si ho uzivam, nez pomine :grinning: :wink:
Ale cvicit by to chtelo...jen se donutit :grinning:

Vendulko...strudl zadny neprisel :frowning2: :frowning2: :frowning2: :wink:
10. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
Ahojky holky, taky se mi líbí rok 2011,ale uvidíme...třeba i pozdějš i dřív..ale spíš ta první možnost. Nesmíme plánovat jinak nám nic nevyjde:slight_smile: spíš se ted zaměřujeme na vlastní domeček takže by jsme chtěli miminko do nového uvidíme...Jak vám šlo rychle otěhotnět?:slight_smile:
10. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
Ahojky babss, já u Natálky čekala 5 měsíců púo vysazení anti, ten 6 měsím jsemuž byla těhu.... a nyní ti nepovím, tělísko mám vytažené, a za jak dlouho se povede..tak to se uvidí...
10. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Luci - to tez duverne zname, ze Sofi chce na nocnik a po 3 vterinach se diva, co tam udelala :grinning: A chce si hrozne tleskat :grinning: :grinning: Ale cim dal vic si to uz spojuje a kdyz uz treba kaka, ukazuje na plinku a chce na nocnik... No ale ta doba, kdy si rekne a opravdu vydrzi nez ji dam na nocnik, ta teprve prijde, ze jo... I kdyz obcas se zadari uz ted, ale je to spise svetla vyjimka :slight_smile: A s tim, ze nepribiras - záááááááávidím!!! :dizzy_face: Já se musim hodne drzet a ted zacinam poradne cvicit, at do dalsiho tehu nejsem rosol!!!

Babss - ahoj, vitame te! Nam se zadarilo na prvni pokus, tak doufame, ze to tak hladce pujde i ted. To budete mit fajn, ze privedete mimi uz do domecku. teda aspon pro tebe to bude bezva. Na vsechno dost mista...idealni. Jak jste se stavbou daleko?

Dneska odletel manzilek do Osla na zapas, kde hraji v 6, no a my tady mame opet pul metra snehu (behem dvou dni), takze vyrazime na boby. Ja mam menses a jecne zrno na oku, takze bych radeji lezela, ale zajima to nekoho???!!!!!!!!!! :grinning: Nee, takze pekne hupky dupky do snehu a mrazu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Co podnikate dneska vy?
10. bře 2010 ve 13:57  • Odpověz
Miso...tak vidim, ze ti nasi "nocnikari" jsou v tomhle uplne stejni :grinning: No hlavne tleskat, chvalit, povzbuzovat...a bude je to bavit jeste vic :grinning:
Jeee, pul metru snehu :fearful: ...hruuuza...holky, tak to vam teda nezavidim, ani kdyz mate ty boby. Ja jsem vdecna za suchy chodniky a travu, ktera uz je vsude videt :grinning: Krome toho, ze uz to vypada nadejneji s jarem, i kdyz zime je porad :unamused: , tak jsem konecne mohla vytahnout nadherny zimni "snehulo-kozacky" :grinning: Dostala jsem je na Vanoce, ale protoze je krasne bily, tak jsem je v tech snehovych breckach nosit vubec nemohla. Ale nedala jsem si rict, proste jsem je chtela, jako bilou bundu...to abych byla za paradnici :grinning: a ted jsem spis za cunatko :grinning: Sebik se parkrat chce nest, otre se mi zablacenou botou do bundy, nohama vlitnu primo do kaluze...prat bych mohla kazdy den :grinning: Pristi roku budu chytrejsi...doufam :grinning:
Dofitka bych potrebovala taky, vaha nevaha, kdyz clovek necvici, telo se trepe :grinning: Potrebovala bych ale nejaky motor...skoda, ze je to k vam tak z ruky, Miso :wink:

Ahoj babss...jako Misha, napisu i ja, ze mimco bylo na prvni pokus...vysadila jsem antikoncepci, maznel se vratil z nemocnice po operaci kyly a za ctrnact dni byl Sebik hotovy :wink: Drzim palce, at i vam jde vsechno jak na dratku :slight_smile: Ze chces mit ale nachystany bydleni, to se Ti vubec nedivim. My resime stejny problem, chystame se stavet a snad to stihneme do druhyho prdolky. Do naseho soucasnyho bytu uz by se dalsi tvorecek nevesel.
10. bře 2010 v 15:54  • Odpověz
lusyen, strudl se nekonal :grinning:
jinak ahojky , ja dneska nestiham
10. bře 2010 v 17:04  • Odpověz
Babss - u nás to trvalo skoro rok. Po roce už jsem si myslela, že se nám mimčo snad nikdy nepovede, navic otěhotněla moje nejlepší kamarádka (omylem) a já z toho byla dost špatná. Řekla jsem si, že na miminko kašlem a budeme si užívat cestování. Jela jsem s manželem na týden do Alp, na a za 14 dní ukázal test //. Takže klasika, když jsme se moc snažili tak to nešlo :grinning:

Já jsem dneska štrůdl upekla, protože moje Editka spala od rána od 9 do 15 hod!! Asi ji zmohla ta rýma nebo co, takhle dlouho mi ještě nikdy nevydržela ani vnoci :slight_smile:
Bohužel už je celý snězený. Tak třeba příště. :wink:
10. bře 2010 v 18:16  • Odpověz
Ahojky holky díky za odezvu...:slight_smile:vidím, že to u všech šlo pěkně ,,rychle,, dá se říct na dnešní dobu...moje švagrová má na 3 pokus po umělém a všude kolem sebe slyším jak jde těžko otěhotnět...no já jsem bez antikoncepce skoro dva roky takže žádná ochrana velice :wink: no tak snad až budeme chtít tak to půjde.

Ze stavbou domu začínáme tak v červnu, když všechno půjde hladce, plány už máme a čekáme jen na všechny papíry atd. budeme si to stavět sami takže celkem mám z toho děs běs... :sweat_smile: :zipper_mouth: ale chceme jen malý přízemní domeček žádný dvoupatrový palác :slight_smile: :wink:
10. bře 2010 v 19:03  • Odpověz
Holky tak moč, také OK...hurá nemáme zánět, ručka není obvázana a žadný bacil...HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
10. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz
Diblo gratulace... :wink:

já antikoncepci nebrala nikdy a den po svatbě, na první pokus jsem otěhotněla :grinning:

a tady sněží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2010 v 07:42  • Odpověz
ahojky...
dibla gratuluji, to je super :dizzy_face:
lenula, tak to je dobry, ze se povedlo tak rychle...asi je to tim, ze jsi tu antik. nebrala a telo bylo pekne cisty a ne zaneseny svinstvem jako po HA...muzu osobni otazku?Jak jste se chranili?
11. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
Dibla - moc a moc gratuluju!!!
11. bře 2010 v 08:38  • Odpověz
Dibla - to jsou skvele zpravy!!! :dizzy_face: Perfektni!!! A uz bude dobre!!! :dizzy_face:

Nam tatinek vcera dorazil domu ze zapasu v noci, tak dnes dospava. Sofinka vstavala v 6 hodin :rolling_eyes: Tak uz jsem stihla zkouknout jeden dil Jak se stavi sen :slight_smile: Uz tady mame asi tak metr snehu, takze dnes zase boby :slight_smile:
11. bře 2010 v 08:43  • Odpověz
ten se ma, ze tak dospava, to nemusi do prace?Nas tata denne vstava v 4,30h..chodi na 6h
11. bře 2010 v 09:19  • Odpověz
ahoj holky...můžu taky? jako že teda plánuju,jo? :grinning:
11. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
čauky holky,
dibla taky moc gratuluju, to je super zpráva.
jinak my a nocčník, občas se nám povede, ale spíš si teprve zvykáme a když se Josifkovi něco povede tak má radost, ale určitě taky nějak netlačíme. jinak u nás taky sněží a asi zase vytáhneme sáňky :angry:
11. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
My a nočník = největší nepřítel :sweat_smile:
11. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
my teda nocnik jeste ani nezkouseli :grinning:
11. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz
vendulko už bys mohla, hlavně ráno, když vstanete, to se malá určitě vyčůrá a tím si pomalu zvykne a pochopí na co nočník je :wink:

Verča mi ho dneska už 3x donesla, poprvé se vyčůrala a 2x seděla, tlačila, pak slezla a říká nejde :grinning:
11. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
Ciao Vendul,pamatuješ na mě.Jinak já taky s Davčou otěhotněla ihned a nebrala jsem HA a neberu a brát nebudu :grinning:
11. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
lenula no aj envim jestli rano jak vstane cura :grinning:
11. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
Lenulo, u nás je to zabité. Jako by ho tlačil, prostě jakmile ho posadím na nočník, vstává a bez řeči se odporoučí jinam. Když zkusím podruhé, začne se vztekat...už přemýšlím o koupi nějakého zábavného nočníku..... :confounded:
11. bře 2010 ve 12:32  • Odpověz
petronelie...asi jsem blb,ale vubec si te nepamatuji :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
11. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.