• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v roce 2011

(Zamčená)
1. listopadu 2010 
a co takto dvojcatka, bral by nekdo? :grinning:
26. bře 2010 v 18:53  • Odpověz
holky tak u nás to bude tajný...asi si to nechám jen pro sebe kdyby náhodou dr ujela pusa :grinning: :grinning:

Vendul dvojčátka když budou budou, ale u nás v rodině je nemá nikdo...
26. bře 2010 ve 21:57  • Odpověz
My si pohlavi rict nechame, ale sirsi rodine to budeme tajit az do porodu :grinning: A dvojcatka bych klidne brala, chtela bych tri deti, tak by to aspon bylo jednim vrzem :grinning: Ale u nas v rodine je taky nikdo nema, takze asi smuuula...
27. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
misha tak to já chci také 3 dět,ale všechny popořadě,ať se ty první 2-3 ročky věnuje všem stejně... :grinning:
27. bře 2010 v 15:00  • Odpověz
ahojky, kde jste dneska?venku hezky, tak jste venku, co? :grinning:
28. bře 2010 v 18:15  • Odpověz
chtela jsem se zeptat nemate nejaky navod jak naucit dite chodit na nocnik?dneska jsme ho koupili, tak bych chtela pomalu zacit ucit,at muze byt v lete bez plinek
28. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
u nás moc hezky tedy není, pršelo skoro celý den, navíc jsme s Nat nemocné :frowning2: :frowning2: takže kašlem, srkamé, pijeme čajíky a papame homeopatika a dětské sirupky...

Vendulko.... tak mi jsme začly s nočníkem kolem 10 měsíců až roku.... vždy když se Nat vzbudila ať už ráno nebo odpoledne a vždy když jsem věděla, že bude kadit...když se jí to povedlo, tak jsme tleskali a radovali se a objímali, no sice jako v cirkuse,ale pomohlo, vždy jsem jí říkala, ž e to je vélká potopa i když tam bylo jen pár kapiček... no teď jí jsou 2 roky a teď chodí na nočníček sama, sundá si věci, sedne , udělá co potřebuje a pak volá " Mamušo potaja" nebo Hovióó... a u toho si tleská a je spokojena :wink: :wink: hlavně netlačit na pilu...bylo i odmítavé období.... kdy si na nočník nesedla, nesundala plínku a nebo se počůrala do tepláku nebo na gauč a nic přitom neřekne...Ale i to nás naštěstí přešlo...
28. bře 2010 ve 23:02  • Odpověz
ahojky...
dibla, tak at jste brzo zdrave,no toho se tky bojim, ze pak budu mit pocurane kde co :unamused:
29. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
Vendulka, na netu jsem nasla i navody, jak ditko naucit na nocnik za jeden dva dny!!!!!!!!!!!!! ale muselo by mu byt okolo 2 let :rolling_eyes:
My chodime na nocnajs od 14 mesicu a probihalo to stejne jako u Dibly, naucila jsem ji rikat aa, at si sama rekne, kdyz se ji chce. Ze zacatku to tak fungovalo, protoze se ji libilo, jak na to aa reaguju. Ale ted uz se vykaka nebo vycura na nocnik, jen kdyz ji tam posadim ja. Mslim ale, ze to bude cim dal lepsi. Zatim na to neni dost zrala, cura co 45 minut, a to je jeste hodne casto... Takze na ni netlacime, delame z toho zabavu a je to v pohode :dizzy_face:
29. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
misha...diky, tak kdyby to ani ve 2 letech neslo, tak pak poprosim o ten navod :grinning:
29. bře 2010 v 10:17  • Odpověz
vendul nešil, za rok se toho malá hóóóódně naučí, až se mamino budeš divit :grinning: :grinning:
29. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
jo to jo, ja jen kdyby nahodou, ona se uz ted hodne uci,lae takovy veci, ktery me akorat vytaci :grinning:
v sobotu si sundala puncochy a litala tady jen v bodycku bo videla, ze mamina ma jen tricko, obcas si sunda i ponozky a donese mne je a rekne NA :grinning:
29. bře 2010 v 10:41  • Odpověz
vendul tak to samé je u nás, takže musíme všichni povinně buďto nosit ponožky nebo papuče, protože pak má natka výmluvu, Mami taky nemá nebo tato nemá... :grinning:
29. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
tak je to asi vsude stejny :grinning:
ale kdyz ji dam na to teplacky, tak v pohode, to nic nesunda
29. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
ja vubec nevim co zitra varit, nemate nejaky dobry a rychly napad co uvarit?pro malou...ale abych to mohla aj ja :grinning:
29. bře 2010 v 11:33  • Odpověz
vendul malá mi miluje, rajskou s těstovina nebo boloněs špagety, nebo zapekané brambory, s masíčkem a zeleninou, nebo květákové karbenátky...
29. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
a jak delas tu bolones omacku?ja totiz kupuji hotovou od panzani a to pochybuji, ze muzu male dat... :sweat_smile:
a rajskou delas z rajcata nebo z protlaku?ja teda neumim z rajcat, no spis se mi nechcou loupat :pensive:
a zapekane brambory delas jak?ja jsem zvykla vse solit a korenit a to moc nemuzu tak nevim no..jake amso tam davas, ja jsem zvykla na uzene a to nevim jestli je zrovna vhodne pro rocniho prcka :sweat_smile:
29. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
jinak super tipy a ty karbenatky,ale nevim jestli muzu smazit na oleji :grinning:
jsme trosku mimo misu v tomto bo jsem teprve pred tydnem zacala male varit, tak teprve zkousime a seznamuju se s tim co muze
29. bře 2010 v 11:46  • Odpověz
tak rpoto tak debilni dotazy :pensive:
29. bře 2010 v 11:46  • Odpověz
Vendul, ja dnes delam spenat, brambory a vajicko. Do roku muze dite myslim zloutek a od roku i bilek. A mame to radi vsichni. Spenat delam se smetanou a cesnekem... Mnaaaaaaaaaaam. uz umiram hlady :grinning:
A jinak k tem bolognese spagetam, nebo jakekoli rajske omacce, kdyz se ti nechcou loupat rajcata, muzes koupit loupane v plechovce. S protlakem ja nedelam vubec. neni nad cerstvost :slight_smile:
29. bře 2010 v 11:52  • Odpověz
a to nemusi byt kazdy den maso nebo musi?bo ten spenat bych si taky dala,ale nevim jestli musi mit kazdy den maso nebo ne
jo cerstvost je cerstvost o tom zadna :slight_smile:
misha a jak davas male jidlo?jako jak velke kousky?ja ji to zatim teda mixuji,ale am tam trosku kousky an kousani,ale ona je takovej trdlinek, ze to co ji davas ty jako lzickou, tak polika,ale kdyz ji das neco do ruky, tak vi, ze musi kousat...takze kdyz ji udelam vetsi kousky k obedu a polkne to, tak se davi a kasle, tak nevim....
29. bře 2010 v 11:57  • Odpověz
vendulko, tak já jsem si oblíbila rajčata v plechovnce nebo takové vykuované krabičce, jsou celá nebo půlená a z toho dělám polívky a omáčky...aby byli sladké tak tam přidávám trošičku cukru a nesolím povařím mezi tím si nachystám mlété kuřecí maso nebo vepřové nebo jaké máš ráda, nachystám si cibulku, olivový olej, (jiný nepouživám), osmažím cibulku, přidám mlété maso, česnek,,, osmahnu a přidám do omačky a povařím, ale pořád nesolím, uvaříš těstoviny, ty už trošku posolím a máš hotovo, nahoru můžeš malé nastrouhat tvrdý sýr a ty si na talíří jídlo v klidu osol a ochu´t... i já to tak dělal a vklidu....
29. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz
vendul nemusí být maso, já dávala obden a místo masa jsem dávála , sojů, luštěniny, vajíčko, od roku můžeš už celé vajíčko,ale max 1 týdně... no prostě vždy bylo něco jiného a naučila se jíst vše, jen se špenátem nám to moc nejde, je prostě zelený a to ji asi vadí...
29. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz
a to mlety maso, to si delas sama nebo kupujes?u nas spenat a brokolice v pohode....
29. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
a zap´kané brambory nebo těstoviny, tak tam jsem dávála dětské párečky kuřecí kde je 82% masa nebo jsem jí pomlela kuřecí a vepřové masíčko a udělal základ jak na rajskou...
no a pomýchala jsem brambory, mraženou nebo čewrstvou zeleninu, dotoho to maso, přidala hřiby trošku zapekla a nakonec jsem dala vajíčko, a opět jsem nesolila a na talíři si svoji porci osolila... neboj naučíš se to... :grinning: :grinning:
29. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz
ja teda ji jeste vajicko nikdy nedala, ale pokud bylo jen ve sklenicce bo ja predtim nevarila...
a predpokladam, ze to jidlo delas toho vic i pro sebe ne jen pro malou...
29. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz
hribky se ale muzou az od tri let, ne?
jakotady nejde o to jako to uvarit, to by nebyl problem,ale neco vymyslet a tak by to mohla i mala, to je problem :grinning: a nejak nema tu inspiraci a aby jedla porad to stejne dokola...no asi neco zkusim jeste vymyslet, i kdyz tady ty tipy jsou super....
29. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz
teda detske parecky?to jsem si myslim ani nevsimla,ale amm k tomu trosku odpor, bo kdyz sjemmkoupila detskou sunku a e tam asi 8 ecek, tak ej mi z toho zle a ostatni sunky jsou na tom podobne, hafo eceka buhvi co pak ty parky :grinning:
29. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz
Vendul aby se přiznala tak jak kdy, mám totiž známého řezníka, takžemi dělal mleté maso a to vždy z toho pěkného, věděl že to mám pro malou anebo mi to pomlela tchýně, jelikož nemá stroj na mletí... Ale v nejhorším i kupuvané dobré, když není zbytí, jen jsem ho dýl vařilka nebo pekla...
29. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
asi zkusim tu tvoji rajskou, snad v bille sezenu loupany rajcata v plechovce...
ja porad resim problem jako kolik gramu ceho muze,aby treba te cibule, kdyz to budud delat treba i nam aby ji nedostala moc,no proste magor no...asi bych si mela uvedomit uz konecne, ze muze skoro vse a jestli toho bude otrosku vic nebo min je jedno :grinning:
29. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.