• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko za dveřmi :)

(Zamčená)
26. března 2010 
Dáji zkusila jsem mu dát v poledne od Hami první lžičku mrkvičku, pak ještě brokolici. No a teď už jsem to rozjela tak, že dopoledne dostane ovocnou přesnídávku a v poledne mu vařím polívčičky. Kombinuju buď brambor s mrkvičkou, nebo petrželí anebo brokolicí. A ještě do toho přidám kousek masíčka, nebo rybičky anebo nastrouhám žloutek. To všechno poradil doktor a Tobíkovi to moc chutná. Jinak miluje banán, takže když si ho vezmu já, tak papá se mnou. No a aby neměl žízeň, tak dostává naředěné šťávičky od Hami. A odpoledne už dostane Nutrilon a večer na spaní nakojím a ještě dávám Nutrilon. A v noci jenom kojím.
Hrozně jsem se na to vaření pro miláčka těšila a teď si to užívám.

holky přidávám pár foteček. Trošičku jsem si hrála, protože prostě nemám kdy zajít k profifotografovi a hlavně je to časově náročný. Tak jsem trošičku improvizovala doma a myslím, že se to povedlo. Tobík je pěkný manekýn :grinning:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2863266&vReferer=
7. čer 2009 v 17:38  • Odpověz
Baru ..... moooc pěkný, hlavně ta s tou vrtajdou, tam je fakt nááádhernej ... jsi šikula

Malej už ti pěkně sedí to Mikeš v půl roce ani náhodou ... sice chodil kolem nábytku, ale neuměl vůbec sedět ... asi až do 9 měsíce.
8. čer 2009 v 08:22  • Odpověz
Tak co, kdy pojedem taky na nějakou tu dovolenku :grinning:
9. čer 2009 ve 23:55  • Odpověz
Jé Baru, krásný fotečky. jsou fakt jak profi. moc se mě líbí jak Tobíšek krásně sedí. ondřík se také pkěně přitahuje do sedu, ale až bude sám sedět, to si ještě počkáme. Moc vám to tam sluší. :slight_smile: To je dobře, že si vaření pro Tobíka užíváš. Já se na to také těším. Zatím dáváme z lahviček kupované. naše mrkvička ještě bude chvilinku růst. :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
No ..j jaks i můž eněkdo užívat vaření, to nepochopím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
Zuzi můžu Ti říct, ž si to fakt užívám. Mě to baví, vymýšlet a kombinovat chutě. Asi to mám po svém dědovi :slight_smile:
10. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz
Já mám alergii na vařečku :grinning: :grinning:
10. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz
autor
Zuzinko, manžel je čech jako poleno. Neboj, žádného černoška jsem si nedovezla :slight_smile: Trošku ti to objasním, letěla jsme tam poprvé v 98 a to jsem se tam seznámila s manželem a ve 2000 jsme se vraceli už spolu. No a pak se nám rarodil Miška ve 2001 a ve 2003 jsme vyhráli green card, tak jsme tam letěli opět, ale už jsme tam byli s Miškou jen půl roku. :slight_smile: Měla jsem tam Mišku a hlídala k němu dvě děti. A super kámošku, tak jsme si to pak i užili. Jinak Zuzi díky za typ za tu odsávačku. Je úplně super na ten vysavač. Zuzi on Míša v půl roce už chodil? Natalká teda nechodí ani nesedí, ale na zádičkách nevydrží ani minutu. Hned je na bříšku. A holky z porodnice říkali, že jim děti se ještě ani nepřetočí. Zuzi a napadá tě kam vyrazit?

Baruško, tak díky za typ. My včera udělali polívčičku z bramborky... a tu ji budu dávat tak 3 dny a pak přidám mrkvičku. Ale byla z toho hodně vyděšená. Teda to je super, co už toho Tobíšek papá. A to jste skoro staří jako my. Natálka si zatím nejvíc pochutná na mě :slight_smile: Ježíši on už Tobíšek takhle sám hačá jo? A to si i sám sedne? Máš fotečky taky moc pěkný.... I tomu modelovi to sluší :wink: Já taky nejraději fotím sama. Míša má taky nádherný fotky, ale nemám je v pc. Baru proč nebydlíš blíž? Vařila by si i pro Natálku... No a koneckonců by si mohla pro celou mou rodinu:slight_smile:

Ahoj Leničko, ty už taky přikrmuješ? A co kupuješ za papání?
11. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
Holčičky já byla včera na masáži. Paní začala od plosek, ty mi pěkně promačkala až jsem nadskakovala a pak mi proklepala nohy a masírovala záda a mačkala i nějaké body. Pak mě masírovala baňkou a dala mi jich na záda asi 10. Jsem teď nádherně puntikatá. Úplně sexy. :wink:
Natálka měla předevčírem hroznou rýmu a v noci 37,9, taky se Vám stalo, že měli děti teplotu jen 1 den?
11. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
Dáji, Tobík taky nevydrží na zádíčkách. Ale ještě se úplně na bříško nepřetočí, jinak je hrozně živí, plazí se, leze a krásně hačá. Nádherně drží rovnováhu. Tak si říkám, že to přetáčení asi přeskočíme a pak rovnou začneme chodit a k tomu přetáčení se možná vrátíme :grinning:
Teplotku jsme ještě neměli nikdy žádnou. Jsem za to moc ráda. Musím zaklepat, že všechna očkování přečkal úplně na výbornou.
Jinak včera jsme zkusili jemný špenátek s bramborem a moc mu to chutnalo.
11. čer 2009 v 11:05  • Odpověz
vaření je můj relax a koníček. :slight_smile:

Dádi. jo, jo. papáme mrkvičku, mrkvičku s bramborem, kupuju hamé a hipp. večer máme kaši- nestlé- rýžovou. moc mu chutná. zítra mám v plánu jablíčko na svačinku. to udělám vlastní pyré, k obědu udělám mrkev a brambor a to bude mít na dva dny. V neděli plánuji brokolici. zatím jsem dávala z lahviček, zítra něco ukuchtín. jak kdy budu mít doma zeleninku. Mrkev ještě na zahrádce není zralá, tak zatím kupujeme. Postupně začnu maso- králičí, krútí, kuřecí. taky banán, jablko, meruňky, broskve.
A co ty, Dáši už také něco papáte?

baru, tobík je fakt šikula. sedí úplně ukázkově.
11. čer 2009 v 17:11  • Odpověz
autor
Baru to je sranda, jak každé mimi zvládá jiné věci, že? S tou teplotkou to buď ráda, my jsme si užili po tom očkování, jak ji měla celý týden. To byl mazec.

Ahoky Leni, dneska jsme také papali bramborku s mrkvičkou made-in já:slight_smile: Udělala jsem si i na zítra. Byla si ce z toho chudinka zase vyděšená, ale dobré 4 lžičky spapkala. Udělala jsem si ještě do skleničky na zítra. Vypadá to skoro jako kupované. My jsme dneska papali 3 den. První dva jsem dávala jen bramborku. Po obličejíčku má teda pár pupinků. Vy ne?
12. čer 2009 v 18:14  • Odpověz
Dáši, také jsem včera dělala brambůrku s mrkví, máme to na dva dny. zítra dáme poprvé brokolici. A ty jsi začínala jen samotnou bramborou? první den jsme spapaly tak 3 lžičky, další den 5 a včera a dneska už celou skleničku 125 g. Pupínky žádný nemáme. Dopoledne mě spapal celé jablíčkové pyré. také domácí. :slight_smile:
13. čer 2009 v 15:11  • Odpověz
13. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
Dáji, tak pupínky jsme neměli žádné. My jsme samotnou bramborou nezačínali. Rovnou jsme tam přidali mrkvičku, brokolici a petržel.

Lení krásný fotečky. Ty dětičky jsou tak roztomilý, když jsou umazaný od toho jídla, viď :slight_smile:

Dneska jsme si udělali celodenní výlet za příbuzenstvem na Zvíkovské podhradí, takže jsem totálně hotová, jdeme spinkat.

Dobrou noc!
13. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
Dáji ... teď jsem se díbala spětně .. v 7 měsících začal chodit kolem nábytku, ale neuměl do 9 měsíce vůbec sedět. Teď už lítá jak blesk :grinning:

Dáji .. Mikeš měl taky jeden večer horečku .. skoro 39 a druhej den už nic.
Jinak masáž ti moooc závidím, hned bych šla taky.

Teď chodím 2x týdně na rehabilitaci kuli zádům a tam si taky skvěle odpočnu a odreaguju.

Dneska jsem měla sraz ze střední ... tak mooooc jsem se těšila a ve finále od noci bliju a mám průjmoše a 39 horečku .... doufám, že je to jen střevní chřipka anic horšího.
13. čer 2009 ve 23:11  • Odpověz
zuzi, tak ať je líp a není to nic vážnýho.

baru, ale zelenina by se měla přidávat po jednom druhu tři dny,abys zjistila jes¨tli nebude nějaká reakce na některý druh. jak bys to poznala když dáš tři druhy zeleniny dokupy?
15. čer 2009 v 16:09  • Odpověz
baru .. já taky dávala jen jeden druh zeleniny .. a to stejný i u ovoce
15. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
Mě to takhle poradil dr. Tak nevím :unamused: Ale naštěstí žádná reakce nebyla.
15. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
ahojky Leni, tak mám pocit, že papáme stále stejně, nějak se ji to moc nechce polykat a občas mi to jazýčkem vystrčí:slight_smile: Zítra ji zkusím dát kupovanou, jestli ji to bude chutnat víc. Teda že Ondrášek tak rychle začal polívčičky papat. To je šikulka. Krásné fotečky, to už je velký chlapeček :slight_smile:

čauky Zuzi, takže nakonec jsi na srazu nebyla? No já jsem dávala bramborku, pak bramborku a mrkev a pak ještě květák. Ale nadšená z toho dvakrát není. Ale Miška ten mi to prskal. Natálka měla jeden den pupínky, ale já jedla jahody, tak asi spíš po tom. A i když sní tak 4 lžičky dohromady, tak už kaká každý den. Jinak kakala tak jednou za 3 dny. Tak to vypadá, že fakt asi něco sní.

Baru je to mazec, každý říká a všude se píše něco jiného. Já to taky slyšela po jednom druhu. Ale je dobře, že u Vás nebyla žádná reakce. A to to Tobíškovi začalo hned chutnat?
15. čer 2009 ve 23:09  • Odpověz
baru .. je zde i téma začínáme s příkrmem ... a tam je to stejný od všech

Dáji .. o, jo nebyla ... teď na pátek mám naplánované ž epůjdu s kamarádkou POPRVĚ si někam sednout a pak možná na diskotéku .. Miky bude u mijí mamky, tam totiž budu spát pak i já , až se připotácím domůů ... tak jsem zvědavá, zda do toho něco zase nevleze.

Jinak Mikeš Miloval od začátkua miluje brokolici .
16. čer 2009 v 00:31  • Odpověz
Baru- mě taky říkal dr. ať dávám mrkve, petržel, brokolici, květák atd, ale říkal postupně. Na vysoký jsme se to taky učily a je to celkem logický. Alergická reakce není nic hezkýho. zkoušet potom znovu, na co to vlastně bylo je docela hazard. :astonished:

Dádi, já jsem začala přikrmovat vlastně, co měl hned 6měs. Už to potřeboval, Mlíčko už mu nestačilo. je takhle spokojenej a já taky. je fakt hodnoučkej. to děláš jen svoje polívky nebo taky kupuješ? s tím kakáním je to problém. Přece jen přechod na tuhou stravu je zátěž pro střeva. tak snad to zvládneme.
16. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz
Asi jsem to špatně napsala, ale tu zeleninu dohromady jsem začala dávat až když jsem začala vařit. Začínala jsem vždycky jednou zeleninou od Hami - Moje první lžička.
16. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
autor
Zuzi díky za tip, tak to zkusíme. Já jsem ji dneska vařila bramboru s mrkví a dala jsem tam kolečko cuketky. No a byla to kámoška a já to připálila:slight_smile: tak jsem ji dala od Hippu mrkvičku a docela něco spapala, ale vždycky to vyndala, tak jsem ji to tam dala zpět no mazec:slight_smile: Tak budu držet pěstičky, aby Vám akce vyšla. To si užijete. I když já vždycky když někam jdu, tak pořád myslím na miláčky.

No dělám, a jak jsem psala Zuzce, tak dnes jsem dala náhradní, protože jsem kecala a připálila polívčičku:slight_smile: Dostala jsem od kámošky tašku polívčiček a štáviček o Hippu. No víš co, Natálce to mlíčko úplně stačí. Není hladová a je v pohodě. A ty stehýnka, takové maličké sumičko. Dneska je teda protivná, já úplně koukám, jak na to nejsem zvyklá, jak mě to rozhodilo. Byla strašně nervozní, pořád kňučela a brousila si v pusince. Pořád tam musela něco mít. Tak že by zoubečky?

Ahojky Baru, tak si to zvládla dobře:slight_smile: Ty sis z nás dělala legraci vid? :slight_smile:
16. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
Dáji .. malá přece nemůže bejt pořád vzorná .. musí se taky projevit :grinning: jako správné mimísko .. pokud to jsou zubáky tak přeju ať se prořežou c nejdřív a bezbolestně ... u nás byl první den před půl rokem :grinning:
17. čer 2009 v 00:07  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem byla včera na vyšetření s tou štítnou žlázou. Dr mi zjistil, že mi funguje minimálně neboli skoro vůbec, takže jsem dostala prášky a za 2 1/2 měsíce jdu na kontrolu. Ale prý jsem tzv unikát, protože jediný příznak co je, tak je to jelito na krku. Jinak nemám žádné příznaky. Takže to vypadá, že to bude mít spojitost s porodem a rozbouřenýma hormonama.
No a aby toho nebylo málo, tak jsem se dneska vzbudila s neskutečnými bolestmi v levém prsu. Takže jsem asi ofoukla a teď si to fakt užíváme.

Dáji co Natynka, už má nějaký ten zoubeček??
19. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
dádi, tak snad vám zoubky vylezoui, co nejdříve. my brousíme a cumláme a slintáme, ale zatím nic.

baru, tak ať št. žláza dopadne dobře a seš brzy ok. Hormony udělají své.
19. čer 2009 v 15:23  • Odpověz
autor
Zuzi tak zatím nic, a to nám bude za 14 dní 7 měsíců. Ale přijde mi, že má ze předu na dásinkách takový červený žilčičky. A vyrostl vám jeden neboo víc najednou?

Teda Baru tak snad to bude dobrý, když máš jenom tu bouli, aspoň, že není hůř vid? Zatím ještě nic nemáme a vy?

Ahojky Leničko, tak to jsem zvědavá komu vyleze první :wink:
19. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
dádi, u nás zatím nic. :slight_smile:
20. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
Díji .. prvně začla jednička nahoře a než stačila dorůst tak i druhá jednička vyrostla.

Baru, dej si na to prso tvaroh .. to je fakt partáda , mě to hodně pomohlo.
20. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.