• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko za dveřmi :)

(Zamčená)
26. března 2010 
Dáji mi taky zatím nic.

Zuzi díky za radu, vyzkouším
20. čer 2009 v 17:00  • Odpověz
jo, jo tvaroh je určitě moc dobrý. taky jsem si ho dávala. je to fakt věc. hlavně ať se to nerozjede.
20. čer 2009 v 18:09  • Odpověz
autor
Baru určo, kámoška taky měla a hned tam šupla tvaroh a zvládli to bez antib. Jak to pokračuje?

Zuzi tak my stále nic, tak jsem z toho jelen. Jestli nám někdy zoubek vyleze:slight_smile:
21. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
dádi, určitě se dočkáte. teď u nás byla o víkendu manželova teta. její syn měl první zub v 13 měs. takže máme čas. byl raritoü v Praze. :slight_smile:
22. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
No tak Leni nás aspoň nebudou mrňouskové kousat vid? Jinak už Natálka papá docela pěkně. Dávám ji jenom obídek, a ještě potom kojím. Jako celé jidlo to zatím nestačí. Ve středu jdeme k dr. na prohlídku, tak jsem zvědavá kolik už váží. Kolik už váží Ondrášek?
22. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
Dáji, to se vůbec nestresuj .. spoustě známejch vyrostlo u dětí zub až kolem 1 roku ... aspoň zas pozděj vypadnou.

jinak Michálek měl teď 3 dny 39 horečky .. myslela jsem , že je to ta 6 nemoc, ale zatím se neosypal ... včera jsem byla udr. a prej vyroza, tak doufám že už bude ok.

Dneska už je na tom líp.
23. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Ahojky Zuzi, je hrozný počasí, určitě to měl Miška nějakou virozu. Co mu dáváš, když má teploty? A srážíš hned nad 38, nebo nad 38,5? To je hnusný počasí vid? Člověk se hrozně těší na léto a ono je takovéhle. A to už jsem dětem koupila bazénky. Míšovi takový ten velký obdelník a Natálce mochomůrku i se stříškou. Já se nestresuju, spíš si vždycky myslím, že už to bude a ono zase nic.

Holky teď jsem byla s Míšou na dentální hygieně a bylo to hodně zajímavé. Učili ho čistit si zoubky, přišlo mi, že to je zase jiný způsob než byl dříve. Namazali mu zoubky modrou vodou a tam kde si je čistil špatně se mu to zabarvilo. Stoličky mu zalijou pryskyřicí aby se mu nekazili a dobře čistili. A hlavně mi také poradili, že bych měla Natálce večer navlhčeným hadříkem vytřít pusinku pod spodním a horním rtíkem. Prý se tam usazuje mlíčko a rozkládá se. A hned jak ji vyroste zoubek, tak mají takové spešl gumové kartáčky. Já jsem se domluvila, že až přestanu kojit, tak si nechám vybělit zoubky. Bělí je až o 3 stupně. A co děláte všichni když je tak ošklivě? Já jednu dnes do nákupního centra Afi s kámoškou mrknem po obchůdkách a dáme obídek... Pak musím koupit kytky a bomboniéry na zítra.
25. čer 2009 v 06:53  • Odpověz
autor
Jo a kam jedete na dovču? O těch prázdninách bychom se fakt mohli sejít :slight_smile:
25. čer 2009 v 06:54  • Odpověz
ahoj holky, tak se po dlouhé době ozývám. Připadám si jak kdybych utekla hrobníkovi z lopaty. V sobotu večer se mi udělalo špatně, ale říkala jsem si, že to zaspím. Jenomže v noci zimnice a to už jsem tušila katastrofu. Ráno jsem se vzbudila a měla jsem 39,5. Manžel v práci a já nebyla schopná vstát z postele. Tak jsem musela volat mámě, aby mi přijela pomoct s Tobíkem. Byla u mě celý den a hlídala. Mě teplota pořád stoupala a nakonec, když už jsem měla 40,5 tak jsme volali záchranku. Tak nám poradili co dělat a prý zajet na pohotovost. Takže pomohli.....
Večer jsme s Petrem jeli na pohotovost, ale nic na mě nezjistili, jenom prostě ty šílený teploty. Tak jsem dostala antibiotika a okamžitě jsem musela přestat kojit. V noci jsem měla snad tu nejhorší teplotu, to už se do mě dávali i křeče a už jsem měla i takový ty myšlenky, že se snad nedožiju rána. No prostě hrůza. Ale ráno už to pomalu klesalo a dneska už jsem bez teplot. Ale jsem pěkně zesláblá a shodila jsem asi 5 kg. Předevčírem si vzal Petr Tobíka sebou a jeli navštívit rodinu a já byla celý den sama doma a poprvý celý den bez Tobíka. Můžu Vám říct, že to bylo hrozný. Ale nejhorší na těch dnech bylo, že jsem se nedokázala postarat o svý dítě. Já ho ani neuzvedla, nemohla ho přebalit, převlíknout, nakrmit, nic... Prostě šílený!!!!!!!! To už nechci nikdy zažít.
Jsem moc vděčná Petrovi, který se o Tobíka dokázal krásně postarat a vlastně zvládl sám ten přechod z kojení. V noci to bylo perný, ale teď už je to dobrý. Dostane cucnout čajíku a spinká dál.

Dáji taky uvažuju o bělení zubů, po tom pití kojeneckých čajů je mám docela zažloutlý, tak s tím chci něco udělat. A Tobíkovi už jsme v DM pořídili takovou sadu 3 kartáčku - jeden je na dásničky, než se zoubky vyklubou, druhý, když se zoubky klubou a třetí na vyklubané zoubky :slight_smile: Teď si Tobík užívá toho prvního a má ho moc rád, pořád si po těch dásničkách jezdí :grinning:

No nic budu končit a jdu se zase natáhnout. Mějte se hezky a nenechte si zkazit náladu tím počasím!!
25. čer 2009 v 09:49  • Odpověz
ahoj Dádi- Tak ať dobře v poradně dopadnete. Natálka bude mít určitě pěknou váhu. My už po obídku nekojíme. :slight_smile: Ondrášek je nudle dlouhá. má 70 cm a 6500g. o tom kartáčku na prst jsemtaké slyšela a o tom vytírání plenkou taky. asi na tom něco bude. Kolik váží Natálka?

Zuzi, tak jak Míša, už je na tom lépe?

Baru- tak hlavně, že už je ti líp. Teda je to jak z hororového filmu. A od čeho t ovlastně bylo taková horečka?Co to prso? to už je dobrý?nemá to s tím třeba spojitost? To ti věřím, že ti bylo smutno, když jsi zůstala doma sma. Hlavně, že máš tak suoer manžela a rodinu kolem sebe, na kterou se můžeš spolehnout. :slight_smile:
25. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
Ahojky Baru, teda to byly hnusný horečky. To ti muselo být šíleně. :frowning2: A neměla jsi strach co to je? A to ti ani nevzali krev? Já se docela divím, že tě nenechali v nemocnici. No jak říká Lenča, tak je možné, že to bylo k tomu. Mamča se mnou mněla taky vysoké horečky k zánětu. A co ti teda lékaři řekli?

ahojky Leničko, no to je teda Ondrášek dlouhej. Natálka váží 7,40kg a měří 72cm. Takže asi tak akorát. Prý některé děti mají tuto váhu v roce. Ale holčina co s náma byla v porodnici, tak její holčička má 8,80 a měří 68cm. To je mazec co?
25. čer 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ahojky babulky.

Tu zas něco nového http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=375327&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Baru, týden před tím,m než byl Michálek nemocnej, tak jsem taky blinkala, měla průjem a 39 horečky ..celí 3 dny , tak taky musely nastoupit naši .. nebyla jsem schopná mluvit batošž se postarat o Michálka.

Dáji s těma zuba nevím, nevím ...chtěla jsem si je nechat vybělat a pak když jsem zjistila co to všechno může udělat, tak děkuji, nechci ... proces trvá asi 14 dní ... samo že tím bělením se ti i narušuje sklovna .... no a ty zuby jsou pak gvíc náchylnější k obarvení ..čaje, víno, kafe, boruvjy, jahody .. a dalších milion věcí ti je může obarvit. Tak si to radši rozmysli. Hosně mi vybělilo zoubky to, že si pečlivě čistím 3x denně .. je to teda pakárna, ale hodně my je to vybělilo.
26. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
brďo leňouchyu .. ty jsou .. pěkná fotečka.

Já jich včera našla na zajhradě asi 50 .. fakt hrůza a to je každej rok a já tak nemám ráda hříbky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. čer 2009 v 18:29  • Odpověz
zuzi, to by manža koukal, kdyby viděl tolik hub. No když bydlíte v lese že? to by bylo blbý, kdyby jste jich tam neměli hafo že?
1. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2967876#navigator
Holky nevíte někdo, jaký je to sukulent? mám doma dva a nikdo neví, co je to zač? díky.
1. črc 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahojky Lení, měla by to být Agáve. Máme taky takovou na zahradě.

http://www.rostliny.net/rostlina.php?rID=12

Dáji to víš, že jsem měla strach co je se mnou. Už jsem si i představovala, že mám prasečí chřipku atd.... Je to hrozný, když člověk neví co se s ním děje. Ale nakonec se zjistilo, že to bylo spojený s tím zánětem prsa a ten zánět mi pak putoval po celým těle. Už bych tohle něchtěla zažít.

Holky, co dětičky na tohle vedro?? Tobík už je teď ke konci dne pěkně nervozní. Vedro venku, vedro doma a vůbec nevím kam před tím utéct.
1. črc 2009 v 18:44  • Odpověz
baru, díky moc. plno lidí mě říkalo, že je to aloe, ale mě se to nezdálo.
vedro je hrozný. ondřík nechce přes den moc spinkat.
2. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ahojky holky .. mám pocit, že teď nic nestíhám ... dopoledne vedro, tak se vždycky chystám že jak se Mikeš po obědě vyspí tak mu napustím bazén a ono začne chléééstat ... to mě fákt jako se.e :angry:

Baru .. to je prča , já s tou pracečí chřipkou měla uplně stejný myšlenky jak ty , ja jsem měla ty horečky :grinning:
2. črc 2009 v 18:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím, že Tobík už si sám stoupá. Zatím jenom v postýlce a u nábytku, kde má jistotu, že se může držet. Ale je to veselý, ráno když se vzbudí, tak honem na nohy a kouká na nás z postýlky s úsměvem na rtech. Má z toho hroznou radost, že mu to takhle jde.

Lení a Dáši co zoubky už nějaký máte??

Zuzi co Míša, jak si užívá koupání??
5. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
Baru, šikula, že si stoupá. My se hodně teď v leže na zádech zvedáme na patách, zadek má pořád ve vzduchu, nejraději by se plazil po zádech. zoubky zatím žádné.
6. črc 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Ahojky holčičky, poslušně hlásíme, že máme první zoubek!!!! :slight_smile: A to moje sluníčko se přesto stále směje. Dneska jsem objednávala golfky, jen tak abych nemusela v autě pořád tahat když jedu někam na skok kočárek:slight_smile: Dlouho jsem přemýšlela jaký a tento vyhrál...

http://www.slune-cz.cz/kocarek-peg-perego-pliko-p3-completo-revi-black/

Ahojky Zuzi, chtěla jsem se zeptat jaké hračky jsi Michálkovi kupovala kolem toho půl roku? Jí hrozně zajímaj už takové složitější věci. Nějaké hrkačky už ji nechávají chladnou:slight_smile: A měli jste chodítko? Já ho na Míšu měla a bylo to super. Nevím jestli ho mám Natynce koupit. Už se začíná pomalu stavět a mýt takové jistější nožinky. Dělá teď pokroky každý den. Jaké máš golfky?

Baru jsem moc ráda, že jsi už v pořádku. Úplně tě chápu...jak ti muselo být. A je dobře, že i víš od čeho to bylo. Co Tobísek, jak se vede? Co nového se naučil? Jinak oni lidíi z té chřipky magoří, ale podle mě to dělají média. Ptala jsem se tety té dr. jaký na to má názor jako doktorka. Říkala, že prostě je to jiný druh chřipky, na který se najde jiná očkovací látka. Jé teď jsem dočetla až do konce, teda to je šikulka:slight_smile: Moc chválíme.

Ahojky Leničko, Co Ondrášek? Jak papá? Natálka se na polívky dvakrát nadšeně netváří. To kašička od Hippu ji chutná více. Je to mazec. Ale stále je number one moje mlíčko:slight_smile: To je hnus počasí, že? Zítra jedeme na výlet, tak doufám, že moc nezmokneme. A co Ondrášek už umí nového?
7. črc 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
No holčičky, kdepak jste? :slight_smile:
10. črc 2009 v 19:39  • Odpověz
Zdarec holky. zdravím vás. dneska jsem byla na pohotovosti. Bolel mě podbřišek a měla jsem takový divný pocitu, pálení a svědění, tak jsme raději jeli. Dr. mě dala atb a zaváděcí globule. Tak snad z toho nebude zánět dělohy. jsou to pořád nějaké výmysly že? Tak snad to brzy přejde.strávili jsme tam celý dopoledne. Mazec.

Dádi, gratulace k prvnímu zoubku. My stále nic. máme čas. :slight_smile: Taky jsem přemýšlela, jaký hračky. Ondráškovi se také líbí takové hračky, které vydávají různé zvuky. stejně nejraději má lamaze opičku Žofku, který pořád kouše ocásek. :slight_smile: Moc pěkný kočárek. Dobře jsi vybrala,.Ondrášek papá krásně. je to prostě chlap a sní všechno. nereptá. je to moje zlatíčko. Dávám už masíčko. Tak mu také moc chutná. dáváš také maso? Já zatím králíčí a kuřecí. začneme i krútí a pak taky vaječný žloutek. Jakou dáváš kašičku? Kašičku má taky Ondrášek moc rád. vypije klidně 250 ml.Včera to měl tak hustý, že mě to ani nechtělo přes savičku téct. Užijte si výlet. Prší v podstatě každý den. no jak jinak. Ondrášek se pěkně staví na ručičky. Pořád ale neví, že má kolínka dát pod sebe, tak pak k tomu ještě zvedne ruce a vypadá jak letadlo, které má vzlítnout. Vypadá přitom opravdu srandovně. :slight_smile:
11. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz
autor
Leni ahojky, já jak jsem trpěla na záněty v těhu, tak již jsme měla asi 3x Macmiror protože mi nic silnějšího dokud kojím dát nemůže. Chjo. A nemůžeš to mýt jen nějakou mykozu?
No jinak my polívčičkám moc nedáme. Zatím dávám jen zeleninku a koupila jsem s krůtím masem, špenátem, ale to se u nás setkalo s odporem. Ale hodně ji chutná rozvařené jablíčko z toho přesnídávka a dám ji do kašičky. Máme instantní bez příchuti od Hippu. Tu dávám před večerním kojením. Ale já to dávám lžičkou. Taky jsem mu dávala ochutnat banán, docela se tvářila. Natálka taky nedává nožičky pod sebe, ale dostane se vcuku letu kam potřebuje. Trošku už i hačá a pruží na nožičkách... Sranda. To jsou mazílci vid? Tak držím pěstičky ať je ti dobře a ať to nic není. Co ti dali za antib?
11. črc 2009 ve 20:20  • Odpověz
Dáši- Nevím, jestli je to klasická mykóza nebo něco víc. Ta doktorka sama nevěděla. Přece jen jak jsem ten zánět měla někdy před 2 rokama nebo tak nějak, tak to bolení podbřišku bylo podobné. přes noc mě to ale docela přešlo. Výtok také nemám nějak extrémní. spíš skoro žádný.také mám macmiror. Atb mám Duracef 500 mg.
To Ondrášek je jedlík. Papá zatím všechno. Špenát ten moc dětem asi nechutná. Já ho Ondříkovi zamíchám spolus s mrkvičkou a masem a moc mu chutná. jablíčko také občas rozvařím. dneska je měl s jogurtem bílým- activií. :slight_smile: Jinak banán spapá celý jako pyré.
Také doufám, že to bude ok.Mějte se krásně.
12. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám zase chvilku a píšu. Rychle dočítám...

Jinak u nás zoubek pořád nic, ale máme teď docela krušný noci. Jak už se to tak trochu upravilo, tak teď ho asi opravdu ty zoubky zlobí, protože se v noci budí pláčem a nenechá si šáhnout na dásničky. Už aby mu ty potvůrky vylezli.
Včera už jsme konečně začali lézt po kolínkách. Doteď se jenom plazil, ale to bylo něco. Byl pěkně rychlí. No a teď už si všude doleze po kolínkách :grinning: Krásně už si stoupá u nábytku a pochoduje kolem něj. Takže už ho nemůžu nechat samotnýho.

Lení držím palce ať jsi brzo zdravá. Já jdu zítra už potřetí na odběr krve - sedimentaci. Pořád to po tom zánětu není v pořádku a měla jsem jí hodně zvýšenou. Musím tam být už v půl 7, a jelikož Petr má noční a přijede až po 7 hodině, musím vzít Tobíka sebou. Jsem na to zvědavá, ještě že je to jenom píchnout, vzít krev a jedu domů.
Lení, koukám, že už dáváš Ondráškovi jogurt. Je dobře, že je to takový jedlík. Tobík taky spapá všechno co mu dáme. A nás nesmí vidět jíst, hned otvírá pusinku a vypadá to, jako kdyby dělal "ham ham". Je to až legrační.

Dáji hezký golfky. To je dobře, že Natynka hezky papá. My máme nejradši od Hami přesnídávku - Zelenina s hovězím masem. Jsou tam kousky, takže to není taková ta kašička a Tobík to má hrozně rád. Jinak mu taky vařím a kombinuju.
13. črc 2009 ve 21:09  • Odpověz
13. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz
Barčo. tak ať ti dobře dopadne sedimentace. mě právě taky braly krev, ale měl jsem sedimku i CRP úplně ok. Zítra zajdu ke svému gyndařovi a jsem zvědavá, co on mě na to řekne. jen je blbý teď chodit na sluníčko, když beru atb. Dopoledne musím, manža je v práci a tchýně teď měla ranní, takže mě nic jinného nezbývalo, ale je to hnus.A jak se cítíš ty? seš ještě unavená nebo je to dobrý? Ano, dávám bílou activii. To je Tobík šikula. my zatím taky zoubky nic. Jé, to je super, že leze a stoupá si. Máš pravdu, začíná velice rychlé a pohotové období života. :slight_smile: Co dáváš malého na svačinky? jaké ovoce už papáte? dáváš nějaké sušenky nebo piškoty do jogurtu?Tak ať vám zoubek brzy vyroste. :sunglasses: já když jím, což je pořád, tak mě Ondrášek také do všeho hned maká a bere. třeba včera mě bzal ty cini- minis z misky, jak jsem ho měla v náruči a už by je papal. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 14:04  • Odpověz
baru, koukala jsem na fotečky. teda Tobík je šibal. :slight_smile:
14. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.