• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko za dveřmi :)

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
micanek: Ahojky jojo včera a pak jsem se celou noc budila :slight_smile: Ještě chci zítra a jestli v po bue vidět nějaká změna... No já jsem si nejdříve užila, a proto, že nešel ven a já se neotvírala tak po 5 hodinách fakt bolestí mě vzali akutně na sekci. Takže proto se bojím. Ale zase si říkám, že snad druhý porod nemůže být horší...Měla jsem šílený křížový bolesti.
21. lis 2008 ve 13:30  • Odpověz
Roli .. ty jsi smázla i ftku v pase :frowning2: ... vždyť jsi ta vůbec nešla poznat .. a teď mám v tom bordel .. teď si budu myslet, že áš dlouhé fialové vlásky :unamused:

Barbika: .. dej pak hned vědět jo .. jak jsi dopadla.
22. lis 2008 ve 12:16  • Odpověz
Jo a dnesk aměla bejt ta křidla .. akce zrušena .. holky .. doufá, že to doděláme :frowning2:

jo a včera jse měla 37,8 teplotu a bylo mě strašně .. malej byl naštěstí zlatej .. držel basu a spinka l senou a nebo si pěkně hrál.

Včera jsme nu zrovna u Lišky udělai stavebko .. je to fajn, že je to teď bez vstupního poplatku.
22. lis 2008 ve 12:18  • Odpověz
Tak jsem byla dneska zase na monitoru a už to vypadá nadějně :slight_smile: Jak sestra, tak i potom doktor co mě prohlížel říkal, že bych mohla ještě dneska porodit. Nechci se na to upínat, ale bylo by to super. Naměřili mi kontrakce po 10 min. Tak snad se to nějak uspíší :grinning:

Micanek: držím palečky, aby jsi se z toho rychle dostala.
22. lis 2008 ve 12:38  • Odpověz
barbika .. jé tak to je super .. držím palečky, ať to máš co nejdřív za sebou. Pak nám se napiš a doufám, že nám Tobiáška ukážeš :grinning:
22. lis 2008 ve 12:42  • Odpověz
micanek- tak ať tě teplota brzy přejde, je to otrava.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

barbiika- tak se nám určitě brzy ozveš, že už máš Tobiáška u sebe v náruči. Ať vše dobře dopadne..
22. lis 2008 v 19:30  • Odpověz
Ach jo .. začíná mě bolet prso ... do toho ta teplota .. nějak se i motám .. mám pocit, abych neměla v prsu zánět ... asi zítra pojedu na pohotovost. :frowning2:
22. lis 2008 v 19:35  • Odpověz
Jsem si myslela, že by jsme to stihli už dneska. Odpoledne jsem se chvíli natáhla a pak si dala spršku. Ale nějak to všechno ustalo, břicho mám sice jako kámen a trošičku pobolívá. Ale nevím nevím. Už se začínám smiřovat s tím, že v pondělí jdu na Zátěžový test. Manžel odjel do práce a teď mi každou chvíli volají známý, jak jsem na tom a jestli je vše OK. Už z toho začínám být nervozní.

lestep: koukám, že čekáš malýho Kozoroha :grinning: to je výborný znamení - já jsem taky :grinning:

my jsme se radovali, že budeme mít štíra, no a ten má dneska poslední termín. Teď už nás čeká střelec...
22. lis 2008 v 19:37  • Odpověz
micanek: au au, tak to je pech. Držím palce, ať to není ten zánět. To je pěkná potvora :angry:
22. lis 2008 v 19:39  • Odpověz
micanek- tak snad to ten zánět fakticky nebude. Držíme pěsti..

barbika- jo, jo, kozoroh. Nám to bylo celkem jedno..¨Hlavně, že bude zdravý.
23. lis 2008 v 11:00  • Odpověz
Ahoj a preju vsem krasny nedelni odpolko :slight_smile: chtela bych se zeptat zkusenych tehulek a maminek,kdy je tak akorat jit k doktorovi po nalezeni //???Od ctvrtka mam na testech // a porad sili.Jsem celiaticka a nechci nic zanedbat.Myslela jsem ze bych zitra zavolala a objednala na co nejblizsi termin...Poradily byste mi prosim??
23. lis 2008 ve 12:48  • Odpověz
eeefffaaa: po pravdě já v neděli nalezla // a v pondělí jsem hned valila k dr. Ale jinak stačí uplně jít k dr v 10 týdnu .. to už budeš ít potvrzené těhu a už tam i něco uvidí.

Barbika: .. tak co .. Tobiášek už je na světě, nebo si ho pořád schováváš :grinning:

Jinak na pohotovosti jse nebyla a ani se i tam vůbec nechce .. myslí, že mě to i míň bolí .. tak teda nevím co mám dělat. :unamused:
23. lis 2008 ve 13:11  • Odpověz
autor
ahojky holčičky... :slight_smile: to je venku krásně, že?

barbika: Týjo tak to je mrňousek pěkně velikej... Já se divím, aby mi to zítra neřekli taky... Já jsem taky nejdříve uvažovala o tom domácím vyvolávání a ve čtvrtek jsme k němu i přešli. Tak jsem zvědavá, za jak dlouho se vm to povede. A kdy máš nástup do nemocnice, pokud se domácí vyvolávání nezadaří? :wink: Já hnedle 30... pač jsem po sekci, tak mě tam už chtěj.

lestep: Ahojky Leničko, tak 2x týdně ti vařit dovolím, to vařím taky. No někdy i více... To víš, nemám se s kým střídat. Týjo Leni taky už se ti to pěkně blíží vid? Oslavíš Silvestra a Ondrášek bude venku...

micanek: Tak já ti tam nějakou dám :slight_smile: fialové vlásky nemám...
23. lis 2008 ve 13:11  • Odpověz
v 10. tydnu!! tak to teda nevydrzim,to se obavam ze pujdu asi driv :grinning:
23. lis 2008 ve 13:13  • Odpověz
autor
barbika: No já taky dostávám denně sms jestli jsem stále 2v1 nebo celá, no mazec....A jak to s tebou vypadá dneska? Střelec je taky fajn. Půl rodiny kolem mě jsou střelci... :wink: Taky budu mít střelkyni :slight_smile:

micanek: zuzi já měla taky teploty když bylo Míšovi asi půl roku. A bumbal pořád, sice to ode mě chytnul, ale překonali jsme to. Ale je to hrozný a kor když má člověk ještě starost o bobíška vid?
23. lis 2008 ve 13:15  • Odpověz
Ahojky, tak jsem pořád 2v1 :frowning2:
Tobiášek se prostě rozhodl stávkovat a ven se mu nechce. Včera večer už jsem byla zase fit a nic mě nebolelo. Takže jsem se smířila s tím, že to v noci asi určitě nebude. Dneska mě od 3 hodin sice záda pobolívají a občas cítím nějaké kontrakce, ale pořád to není k odjezdu od porodky.
Zítra v 8 nastupuju na ten zátěžový test, tak jsem na to zvědavá. V pátek mi dr říkala, že se to potom může rozjet, ale už se radši na nic netěším.

rolincova: držím palečky, aby se Ti domácí vyvolávání povedlo. Já pokud mi to teda zítra nerozjedou nastupuju ve středu na vyvolání :frowning2:
23. lis 2008 v 17:35  • Odpověz
autor
barbika: A v čem spočívá ten zátěžový test? Já taky nechci nastoupit na vyvolávání, a vám domácí nepomohlo? Chjo, to čekání je mazec. Já pořád dokola žehlím a uklízím, aby tu vše bylo až odjedu, no a pořád nic. Týjo Tobiáškovi se od tebe vůbec nechce vid? Už 8 dní....
23. lis 2008 v 18:02  • Odpověz
rolincova: Tak tohle jsem si vyhledala na netu o tom zátěžovým testu.... Bohužel nám domácí vyvolávání nepomohlo a to jsme se poctivě snažili :grinning: Jinak já taky pořád uklízím a nic. A to ještě každou chvíli běhám za babi po schodech dolů. Takže ani to nepomáhá :frowning2:

Zátěžový test:

Jedná se o hodinové vyšetření při stálém sledování CTG miminka: Napřed se dvacet minut točí kardiotokograf jako obvykle, pak Vám je do žíly aplikována malá zvyšující se dávka hormonu oxytocinu, který za normálních okolností vyvolává děložní stahy a tedy porod. Pak opět dvacet minut jen CTG. Dlouhý záznam musí vždy hodnotit lékař. Sleduje jednak samotný CTG záznam, na kterém lze vysledovat známky toho, že placenta již nefunguje zcela ideálně. Dále lékař sleduje, zda oxytocin vyvolal nějakou děložní kontrakci, stah. Pokud kontrakci vyvolal, znamená to, že je děloha na hormon dobře citlivá a že by případné vyvolání porodu mělo být úspěšné. Jestliže se to povedlo, tak jak na samotnou kontrakci - tedy stresovou situaci - reagovalo samotné miminko. V případě, že test proběhl dobře - tedy CTG záznam je normální a na případnou kontrakci miminko reagovalo dobře, jde maminka ještě domů. Pozitivní test znamená, že došlo k vyvolání kontrakce. Negativní, že se stahy neobjevily, ale CTG záznam miminka je v pořádku. Suspektní, když na kontrakci miminko reaguje nedobře, to pak maminka musí již zůstat pod lékařským dohledem. Vedlejším efektem OZT bývá často podráždění dělohy oxytocinem, které během 1-2 dnů vyvolá samotný porod a situace přenášení je vyřešena.
23. lis 2008 v 18:08  • Odpověz
autor
barbika: Tak hlavně bacha na mimi, já mám strach hodně blbnou kuli pupečníku... Týjo tak držím pěstičky, aby test dopadl dobře, nebo spíš, aby se v noci rozhodlo mimi ven :slight_smile:
23. lis 2008 v 18:48  • Odpověz
rolincova: no právě, já jsem se obávala tý chemie do těla a je to tady.....
Děkuji za ty pěstičky a pokud si mě tam zítra nenechají, tak budu hned informovat....
Tobě přeju, aby to šlo bez toho všeho kolem a Natálka se přišla podívat na svět přirozenou cestou bez jakýchkoliv vyvolávacích metod. Teda až na tu jednu..... :grinning: :grinning:
23. lis 2008 v 18:53  • Odpověz
Roli: Dáji .. no aspoň nějakou fotku jsi tams dala .. dělalas mi v tom bordel :grinning:

Barbika: co tady ještě děláš :grinning: .. nějak mi to připomíná, když jsem tady strašila před půl rokem a na mě už se chodili do tématu dívat jak na ekzemplář :grinning:
23. lis 2008 ve 20:24  • Odpověz
autor
micanek: A to je nom kuli tobě :wink:
23. lis 2008 ve 21:24  • Odpověz
Rol: Dáji .. máš štěstí :grinning:

Holky barbika nepíše .. že by už žaba žrala špek :grinning:
24. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz
autor
čauky holčičky, tak já jsem dneska byla na kontrole a prý se to jako už připravuje, ale do jaké míry to nevím. Pak mi udělali monitor, ten byl ok. No a pokud neporodím do soboty, tak v so už nastupuju do nemocnice. Teda budeme vyvolávat každý den, abych tam jela už s důvodem... Ultrazvuk mi nedělali, takže nevím kolik bobeček váží. Už ji chci vidět a mít u sebe...
No asi už barbika rodí, taky už měla na čase... :wink:
24. lis 2008 v 16:09  • Odpověz
¨zuzi- tak jak je? Už je to lepší?
Dáši, tak se drž a pořádně vyvolávejte. Kdyby něco tak písni. myslím na tebe.Neboj, už brzy ji budeš mít u sebe..
Už máme krásnou postýlku, pěkně složenou. Dnes přišlo vše- povlečení, postýlka a ještě matrace. střídali se tady borci z PPL.No sranda. :slight_smile: Zítra dám do albíčka..
24. lis 2008 v 19:13  • Odpověz
No .. už mi je vcelku fajn, až na to, že jsem se zas pěkně osipala a pěkně to bolí ... chjo.

Dáji .. takže v neděli , jo :grinning: 30.11. aby tada měl Mik tu nevěstu přesně o půl roku ... :grinning:
No .. fakt už jsem napnutá jak kšandy.

Jo a co ta kuchyň .. už máš hotovo?
24. lis 2008 ve 23:15  • Odpověz
autor
ahojky Leni: Tak si představ, že včera večer se mě odloučila hlenová zátka a v noci mě pořád pobolívalo bříško jako když to mám dostat. Ale nakonec nic... Ale už mě je docela nepříjmné i chodit, píchá mě tam dole... Teda tak ty už máš úplně všechno vid? A jak se jinak cítíš? Kdy jdeš zase k dr?
25. lis 2008 v 10:41  • Odpověz
autor
Ahojky Zuzi: Nene přehodili mi to na sobotu. Ale jádoufám, že do té doby se to sndad rozhejbe samo. Kuchyň dneska dodělávají, dávají tam desku. Ona pořád nebyla, protože jsem si prý vybrala tu co hodně frčí :wink: A kde si se osypala?
25. lis 2008 v 10:43  • Odpověz
Ahojky moje těhulky.
Mám osipanej celej obličej a rce .. ach jo, doufám, že to zase nebude celou zimu.

Dáji .. tak mě ani hlenová zátka neodešla .. ale říkaj, že to může bejt až tejden před porodem.
Koukej si to protáhnout do neděla, jo? ... to už vydržíš :grinning:

Holky .. co jste koupili, nebo budete kupovat manželatům k vánocům .. dejte mi mustr.
25. lis 2008 v 11:52  • Odpověz
dáši, držíme pěstíky, ať už se zadaří a malá je venku..Na kontrolu jdu příští čvrtek. Honí mě teď po 14 dnech. Doufám, že to bude ok. Malej se už trochu uklidnil. Tolik netlačí..Jen jsem unavená jak pes..Tak dost odpočívám.. :slight_smile: Už máme vše, tak jsem v klídku..|Tak ať vám dodělají kuchyňku co nejdříve..Tak s manžem vyvoláváte?

zuzi, tak snad tě brzy přejde ta vyrážka. Z čeho to máš? Vánoce pro manžu- svetr, boxerky asi patery, ponožky, no prostě oblečení a ještě dokoupím nějakou kosmetiku a bude to. Dostaneme přece ten nejkrásnější dáreček, co dostat můžeme. :slight_smile:
25. lis 2008 v 16:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.