• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko za dveřmi :)

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
Ahojky holčičky, krásné poledne...
Dneska tu byla na návštěvě kámoška tak mě tak hezky zvedla náladu, přinesla mi po holčičce krásné věcičky. Jinak všechny příznaky co jsem měla odezněli, takže už čekám asi jen bezbolestný porod :slight_smile:
Leni a co ty vše v pohodě? Včera nám kuchyňku dodělávali, ale jedny dvířka přidělali špatně a ješt se mi nelíbila jedna věc, já jsem na to hrozná puňta, tak přijedou ještě jednou. Manžel včera před vyvoláváním prohlásil, aby na něj malá nevykoukla, hrozně mě to rozesmálo.
Zuzi ahojky, tak už jsi ok? :wink:
26. lis 2008 v 11:31  • Odpověz
Ahojky babulínky.
myslela jsem, že užjsem vám to psala .. jsem hodně silnej alergik a ekzemati a mám atop. ekzema přes zimu se mi to dost zhoršuje a teď kor když ještě kojím.
Právě proto bylo pro mě těhotenství uplně strašný. .. v pátek zase jedu na homeopati .. sere mě , že za to uvalím peněz 500,- je jen návštěva + vakcína 1550,- .. a ani mi to nepomáhá .. chjo.
jak mě to teď svědí, tak ani nemám náladu chodit na kompík ... chjo. ... a to je co říct. No vypadám brutálně.

Já manžovi vůbec nevím, co .. kor vždy jsem měla pošmejděný o bchody, jenže s prckem už to tak nejde.

Jo a jinak už 4 den skouším dávat příkrm a čajík .. no a je úžasnej ... dneska už se i naučil KONEĆNÉ na ham otevírat pusinu. Ale brokolice mu asi moc nejela .. tvířil se jak okropek :grinning: .. ale žádný rozmazlovaní .. bude baštit včechno. Musím si pohlídat, aby nebyll v jídle jak já :grinning: Já jsem hroznej vybíravec .. jo ta brokolice je fakt hnusná :grinning:
26. lis 2008 v 16:17  • Odpověz
autor
Ahojky Zuzi, teda to je mazec s tím ekzémem. Já na to trpím od malička taky, a když jsem měla teď v těhu na jaře alergii, tak to bylo šílený. Dokonce to byl i jeden z důvodů, proč jsem pak už přestala kojit. Mrňousek mě vycucával. Týjo a to je peněz, kdyby ti to aspoň pomohlo. A co nějaké bylinkové čaje, to jsi zkoušela? AA kde to máš? Na dlaních? Jinak já loni manželovi koupila parfém od Lacoste, a letos zatím jen budík. Ještě jsme se domluvili na praktické věci, že koupíme nějakou kvalitní matraci. Teda to se nedivím, že to Mišáčkovi nechutnalo oni ty jídla pro ty prťátka jsou takové bez chuti. Ale schvaluju ti, že to prostě jíst bude:slight_smile: Představ si Zuzi, že mě už nic není. Já jsem se rozhodla, že si ji tam nechám ještě půl roku :slight_smile:
26. lis 2008 v 17:55  • Odpověz
Dáji , ty už jsi jak já před porodem .. prostě rodit nebudu a basta .. ale do neděla máš ještě čas :grinning:

Jinak mám ekzem uplně po celém těle ... nemám ho teda ve vlasech od té doby, co používám Head and schoulders menthol.
teď to mám ale nejhorší na obličeji, krku a rukách ... nemůžu bolestí ani krkem ptočit .. takže mažu kortikoidama a Mikymu to jde do mlíčka .. chudák malej .. musela jsem mazat i v těhu . doufám, že jsem mu tím neublížila. Vím, že u chlapečků ty kortikoidy narušují plodnost.
Michálek naštěstí nemá žádnej náznak, ale já to mám myslím taky až od 2 let ... takže vyhráno rozhodně není.
Na Mikyho nemůžu používat Johnsons ani Neveu .. po všem se JÁ osipu. Takže máme ty věci od hipp a nebo hypoalergení od oriflame a projistotu koupe manžel.
Těch prvních 6 tejdnů, co jsem plenkovala , tak ty moje ruce byli uplně strašný ...prát, prát, prát. Jo .. jenže co by člověk pro to svoje štěstíčko neudělala.
Asi by Mikymu pořád stačilo kojínkování, ale začala jsem s příkrmem, aby si moje tělo trochu otpočlo, takže kompromis ... budu kojit i přikrmovat. Jo a ty vlasaty mi padaj stále .. že já nebrala hned po porodu ty vitamíny.

Dáji .. v pátek jsem byla ve Skuči .. tak jsem na tebe myslela. :grinning:
26. lis 2008 ve 23:22  • Odpověz
ahojky dáši- to je fajn, že ti kámoška donesla věcičky..Hned máš lepší náladu že? Tak snad kuchyňku opraví a bude to dle tvých představ.. To muselo být srandovní, jak to manžel řekl. Asi bych se taky smála.. :slight_smile:

ahojky zuzi- to mě mrzí, že máš takový problémy s ekzémem. je to blbý a ještě, když se ti to v zimě tak zhoršuje.. Jéé, tak zeleninku mám ráda, tak snad bude po mě.. manža naštěstí taky není vybíravý. jen nemusí celer a květák a růžičkovou kapustu. jinak sní všechno. Mišánek je teda šikulka,..Škoda že ani na té homeopatii ti nepomůžou. je to fakt pech.. :grinning: Hipp je asi dobrá kosmetika že? Co weleda a sebamed? Slyšela jsem, že je taky pro alergiky? Snad se mu to neprojeví..držíme pěstičky..Co teď bereš za vitamínky? Nevím, kdy přesně začít je brát. Říkala jsem si, jestli už před porodem není dobrý začít je brát.. Dr. mě říkal, že je klidně můžu brát..
27. lis 2008 v 15:11  • Odpověz
Já bych je začala brát třeba v termín porodu, nebo hned po porodu .. zase ať ti malej těsně před porodem ještě moc nenaroste. ajá beru Gravital, ale jak jsem psala, Dr. mi říkala, že vitamíny jsou všechny stejné, jen jiné značky a odlišné ceny .... takže já baštím gravital. Welwdu jsme měli v porodnici .. ale já osobně si myslím, že hipp je to stejný, ale levnější.
27. lis 2008 v 16:02  • Odpověz
Ha ... kde je Dájka .. není už v porodce ... ale že nepřišla sms. ... čekám :sweat_smile:
28. lis 2008 v 00:28  • Odpověz
ahoj holky, nemáte někdo nějakou radu jak to všechno trošičku uspíšit? chtěla bych porodit ještě letos :slight_smile:
28. lis 2008 v 01:22  • Odpověz
schelinta: sexíkovat ado plnejch :grinning: .. ale ještě bych tak ty 3 tejdny počkala ... vžty%t ti jde o to nejdražší co máš a 35 týden je ještě brzounko.
28. lis 2008 v 01:30  • Odpověz
teď ještě né, ale po vánocích mít doma dáreček by bylo nádherné :slight_smile:
28. lis 2008 v 01:52  • Odpověz
Odpověď ... to určitě ... v tom 36 taky můžeš začít pít temn maliník ... ale já jsem vzácnej příklad 9 denního řenášení .. ale zase byl Michálek jak vymalovanej .. holz byl krásně dopečenej :grinning:
28. lis 2008 v 07:37  • Odpověz
autor
Ahojky holčičky, nevím jestli se zítra dostanu na net, protože to ránu budu mít dost hektické. Ráno se musím vykoupat, načančat vlásky, pak povezeme Michálka k našim, a pak do porodnice. Tak jsem zvědavá. Určitě z porodnice napíšu. Dneska jsem celé dopoledne nakupovala a odpoledne jsme dělali oslavu, ještě manželův svátek a ségřiny narozky. No a teď už jdu hajat. Tak na mě myslete.... A držte mi pěstičky ať to zvládnu. Jinak manžel má rýmu jako prase, červený nos a pčiká, takže fakt si nemohl vybrat lepší čas... No jo no, bude mít roušku :wink: Tak pa a bude mi smutno....
28. lis 2008 ve 22:09  • Odpověz
Dájulko .. Moooc držím palečky ať je vše v pohodě a moooc se těším na Natálku. Držíme z michálkem palečky.
29. lis 2008 v 01:02  • Odpověz
jo .. co asi teď dělá Dájka :astonished:
29. lis 2008 ve 14:24  • Odpověz
Ahojky!!!!
Tak už je to za mnou. V pondělí ráno v 1 hod mi začali pořádný kontrakce a ve 2 praskla voda. Volala jsem manželovi, aby ihned přijel z práce a vyrazili jsme do porodnice. Tam jsme dorazili kolem 4 hod a až do 13 hod jsem si to pěkně užila. Nakonec se rozhodli pro sekci, protože Tobík nerotoval a porod nepostupoval. Takže rychlí převoz na sál a ve 14:12 už byl malý na světě. Míry 52 cm a 3720 g.
Dneska si nás pyšný taťka přivezl domů a užíváme si rodičovství..

Roli - moc držím palečky a ať vše proběhe co nejhladčeji!!!!!
29. lis 2008 ve 20:52  • Odpověz
Barbika Ahooj. Moooc ti gratuluji k tvému nádhernému chlapečkovi ... no vidíš a už to máš za sebou .. a skoro to ani nebolelo :grinning: :grinning: :grinning:
No to je paráda .. takže moooc ti gratuluji mamino.

Dájak nevím teda .. ani sms nenapsala ... tak počítám, že si to nechává na ten dnešek 30.11 aby byli z Michálkem přesně o půl roku.
Mooc na ni myslím a doufám, že bude vše v pohodě.

Joa dneska jsem Mikymu našla zub ... šaty už mám objednaný :grinning: :grinning: :grinning:

barbi .. ještě přidej nějaké fotečky, ať se pokocháme .. no a taky tebe jako maminku :grinning:
30. lis 2008 v 01:29  • Odpověz
Barbika a vůbec .. jak se jmenuješ jménem?

já jsem Zuzka
Rolincova je Dájka
a Lestep je Lenička ... a ty?
30. lis 2008 v 01:33  • Odpověz
Jupííí ... Natálka je na světě ... a 30.11 .... na moje přání :grinning: ... a je pěknej obřík.

Dájulko mooooc gratuluju .. už se moooc těším na fotečky. :grinning:
1. pro 2008 v 00:27  • Odpověz
barbika- velká gratulace..

Dáši, tobě taky..Tak se to nakonec Zuzce vyplnilo a je 30..

zuzi, měla jsi pravdu, 30. dobré datum. natálka si to vzala k srdci.. :slight_smile:
1. pro 2008 v 11:02  • Odpověz
Leni .. ták a teď jsi na řadě ty ... co tak 30.12 ... jooo prosím :grinning:
1. pro 2008 v 15:42  • Odpověz
zuzi, určitě je to krásný datum, ale nechám to na bobíškovi, ať si vybere sám. Od doktora dostal nakázáno, ať vydrží aspoň do další kontrolu kterou mám ve čvrtek, tak doufám, že ho poslechne,..,
1. pro 2008 v 16:06  • Odpověz
jasně že vydrží ... teď koukám na ty tvoje tejdny .. to už se ti taky pěkně pohlo,co :grinning:

zítra jedu z MICHÁLKEM NA KONTROLU .. JO A NEVÍM, ZDA JSEM TO SEM PSALA, ALE UŽ NA NÁS VYKOUKL PRVNÍ ZOUBEK :grinning: a pěkně se umí zarejt do prstu :wink:
1. pro 2008 v 16:34  • Odpověz
zuzi, gratuluju k prvnímu zoubku.. :slight_smile:
1. pro 2008 v 18:06  • Odpověz
já jsem Bára, jinak jsem zatím do alba šoupla 2 fotečky. Musíme je trochu zmenšit, všechny mají přes mega a to mi nechce fotoalbum vzít :grinning:

a taky se přidávám k velkým gratulacím

Dáši Tobě k narození holčičky a Zuzi Tobě, teda spíš Míšovi k prvnímu zoubku a doufám, že to bylo bezbolestí!!!

My jsme byli dneska u pana doktora a Tobísek pěkně ukázal zač je toho loket, pěkně si procvičil hlasivky. Dneska máme premiéru a jsme poprvé doma přes noc bez tatínka, tak jsem na to zvědavá :grinning:
1. pro 2008 v 18:24  • Odpověz
Tak to když jdem z Michálkem k d. tak je zas strašně hodnej a čumákuje .. a ani při jednom očkování neplakal. Nepočítám to píchání v porodnici do patičky ... ale to stejně všechny maminky vyhnali, aby to nevyděli ... ale prej díky tomuhle .. nevím co je to za test, tak je u nás strašně malá úmrtnost novorozenců.

Baruško .. tak jak ten novej život s miminkem zvládáš? a jakej byl vůbec porod. Tobinek je fakt krásnej. Už se těším, až přidáš fotečky.

za chvilinku se nám vrátí Dájka .. jsem zvědavá taky na její porod psala, že to bylo vysilující :grinning: a taky na fotečky Natálky .. teda doufám, že nám ji ukáže :grinning:
1. pro 2008 v 18:37  • Odpověz
zuzi, to jak píchají do patičky v porodce, tak se zjišťuje kongenitální hypothyréóza a fenylketonurie. Obě jsou to genetický vady. Včasný odhalení je základem úspěchu léčby. Mišánek je šikulka, že nepláče.
Taky doufám, že nám dáška fotečky ukáže. Asi rodila klasicky že? Měla strach z císaře. Už to má za sebou. Tak už jsem jen já na řadě.. :astonished:
1. pro 2008 v 19:16  • Odpověz
Teď nemám u sebe mobil, ale psala že se malá narodila v 11:00 vím, že měla víc než Michálek .. ten měl 3,55 ..
Když je nebude chtít dát sem, tak doufám, že je aspoň pošle mejlíkem. O císaři nic nepsala.
Ale pokud jí začali vyvolávat v sobotu a porodila a ž v neděli v 11:00 tak možná roila 24hod .. no necháme se překvapit.

Lenia te´d ty .. taky už to bude zachvilinku .. ale příjde mi, že jsi tak v pohodě .. ani že s nebojíš .. je to ravda, nebo jen tak působíš :grinning:
1. pro 2008 ve 21:20  • Odpověz
zuzi, ahojky. Jo mě také dáška psala, že jí strhnul blánu v sobotu někdy dopoledne a porodila v neděli. Ale psala, že jede domů, že si jí tam nenechali. Tak těžko říct, kdy pak jela. Ona nám to určitě podrobně napíše..Máš pravdu, o císaři nic nepsala.. Těším se, až bude malej na světě, jaký to bude, ale mám obavy, jak to vše budeme zvládat. Vím, že ty začátky jsou těžký, ale snad nějak jo.. Nevím, jestli jsem v pohodě. Bojí se každej. Máš mě vidět, když jsem byla na ultrazvuku v nemocnici. můj dr. ultrazvuk u sebe nemá, tak posílá do špitálu. Jak jsem slyšela křik miminek, hned jsem si to představila, protože nad šestinedělím je porodní sál. Brr..Úplně mě bilo srdíčko..Mám strach jaký to bude, jestli budu mít velký bolesti, jak dlouho to bude trvat, hlavně aby byl manžel doma a ne někde odjetej. prostě obavy mám..Viděla jsem pár porodů a je pravda, že každý byl jinej. Někdo má velký bolesti a dost si vytrpí, jiná zase porod celkem rychlý a v klídku. :slight_smile:
2. pro 2008 v 10:25  • Odpověz
Ahojky
Leni, máš pravdu, každý porod je úplně jiný. Já jsem si říkala, že když jsem neměla problémy v průběhu těhu, že porod bude taky brnkačka. Ani jsem nechtěla epidurál. No a jak to dopadlo...
Takový bolesti bych nečekala, a když už jsem to po 11 hodinkách začala vzdávat, řekla jsem si o epidurál... Jenomže úlevu jsem měla jenom asi 10 min, pak mi napíchli nějaký roztok na zvýšení kontrakcí a hodinku a půl mi přišlo, že mám v kuse kontrakci. No a pak už se rozhodli, že půjdu na sekci, všechno bylo hrozně rychlí. A celou dobu kromě operace jsem měla manžela u sebe. A můžu všem doporučit, opravdu to pro mě byla nesmírná podpora. Hrozně moc mi pomohl.
Ale můžu Ti říct, že to stálo za ty bolesti a rychle se na to všechno ošklivé zapomene. Pohled na toho malého drobečka je k nezaplacení. A musím říct, že i v porodnici mi páni doktoři udělali pěknou jizvičku :grinning:

Jinak Zuzi nový život s miminkem je ze začátku pěkně náročný :slight_smile: Třeba na dnešek malý plakal od 19 do půl 2 a já už z toho byla hotová, protože jsem nevěděla co s ním je. Ale asi měl nejspíš nějaký bolení, takže jsem masírovala a masírovala zádíčka.
Dneska jsme byli poprvé kočárkovat a doufám, že mu čerství vzduch pomůže a bude spinkat opravdu jak miminko :grinning:
2. pro 2008 v 19:42  • Odpověz
Ahojky babulínlky.

tak Dájka už by se nám mohla vrátit.

Baru ... já si to totálně házela v potodnici .. malej jen řvala já potřebovala spát .. malej pořád plakal a já s ním mohla jen chodit, protože jsem si nemohla sednout .. fakt jsem padala na hubu .. ale sotva jsem přijela domů, tak se vše změnilo ..BYLA JSEM DOMA ... do tejdne jsem si našla nějak ten způsob jak na to .. neboj za chvilku to budeš mít taky.

Leni .. ty chceš epi, nebo ne? .. Pro mě ten vpicgh byl nepříjemnej, ale rozhodně bych šla do něj znovu. Ale napíchnout hned na začátku.
Leni, fakt tipřeju můj porod.

Batu .. na to bříško v DM drogerii prodávají v látkovém pytlíku třešňová jadýrka .. ty se nahřejou v Mikrovlnce a dají na bříško .. moc nám to pomáhalo .. nebo rektální rourka.
3. pro 2008 v 08:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.