• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko za dveřmi :)

(Zamčená)
26. března 2010 
autor
Zuzi peču, ale z kupovaného těsta :slight_smile: Musím kuli Míšovi, on se na to těšil. Kuli nám bych jinak nepekla. Ale máš to dobře zařízené...Já jsem dneska taky fotila, tak to upravim a přidám.
11. pro 2008 v 16:32  • Odpověz
Dáji, tak šup sem s fotkama ... už se mooc těším.

Kde máme tu Leňulu :sweat_smile:

Jé .. Borhyová dneska porodila chlapečka :grinning:
11. pro 2008 v 17:26  • Odpověz
autor
Zuzi přidala jsem fotku mých dětiček:slight_smile: :slight_smile: Leňulka tam asi ještě je ne?
12. pro 2008 v 19:57  • Odpověz
autor
Tak Lenička mi psala, že už Ondrašek není na JIP, a že se to všechno lepší. Tak jsem moc ráda... Už aby tu byla zase s náma....
13. pro 2008 ve 12:25  • Odpověz
To já ani nevím, že Ondrášek je na JIP .. já myslela, že jen po porodu :frowning2: Tak doufám, že už je ok.

Dáji .. no jsou kouzelní ... já už mám z ateliéru fotky doma, ale zapoměla mi dát cd, takže si pro něj v tejdnu pojedu .. pak hned fotky taky ukážu.

Dness jsme byli v Polsku ... padám na hubu ... zítra napíšu více .. pááá
13. pro 2008 ve 21:25  • Odpověz
no kde se couráte? :frowning2:
18. pro 2008 v 00:51  • Odpověz
18. pro 2008 v 01:01  • Odpověz
autor
Ahojky Zuzi, teda to jsou náááádherný fotky. Na tom přání mi přijde Miška celej tatínek, ale pak jak tam má otevřenou pusinku, tak zase celý ty... Fakt to mát moc pěkné. Leni je ještě v nemocnici, tak už aby se nám vrátila co? Jinak my byli dneska s Natynkou u doktorky, tak už má 4,3kg. Zato já už mám 54 :wink: Jde mi to dolů hrozně rychle. Před otěhotněním jsem mívala 56kg. Kámoška mi dneska říkala, že mě takhle hubenou prý nikdy neviděla. Už mi jsou všechny věci... hurá... Koupila jsem si kráásnou mikču v Pepe jeansu, tak jsem si udělala předvánoční radost. Je teda dost extravagantní. Bílá s černými a stříbrnými aplikacemi. Jinak Natynek má vše ok, ale když jsme přijeli domů, tak ji začalo hnisat očičko, tak jel manža koupit oftalmoseptonex a máme to pořád vytírat. Jinak je pořád fakt moc hodná. V noci spí v kuse 6 hodin, takže se já stihnu vyspat. Přes den taky skoro pořád spinká. Akorát jeden den jsem měla málo mlíčka, sem moc nejedla, tak to bylo znát a to se najdla a už zase hledala...Jo a koupila jsem ji lehátko od FP, teda na MMB a za super cenu, akorát ho teď musím vyprat a pořádně umýt. Je to to oranžovo-červené. Líbí se v něm Miškovi? Které ty máš?
18. pro 2008 v 15:52  • Odpověz
Zuzi ty fotečky jsou nádherný!!! Taky uvažuju, že si nechám pár udělat od odborníka :grinning:
Jinak já nevím jak vy, ale já vůbec nestíhám. Dneska jsem zase něco upekla a ještě si zadělala těsto na další druh cukroví. Ale je otázka, kdy se na to vrhnu. Tobiášek vyžaduje pozornost každou minutku.
Jinak jsme byli včéra u pana doktora a Tobiášek hezky přibírá a roste. Jsem ráda, protože jsem po porodu neměla moc mlíka a musela přikrmovat, ale teď už jenom kojíme a pěkně nám to svědčí.

Co Léňa, už je určitě doma a užívá si malýho!!
18. pro 2008 v 15:55  • Odpověz
Barbika .. ty že nestíháš, jo? .. já si musela nechat i napíct a na internetu gedím v noci. Jinak s těma fotkama neotálej .. mi jsme tu první sérii fotili, když Mikymu byli přesně 3 měsíce a myslím si, že to bylo akorát a super.

Dáji já mám to sedátko od FP do těch 18 kg .. před tím jsem měla jiný a to bylo nic moc, tak a teˇdto co mám je uplně super .. podle mho názoru je nejlepší, co FP dělá .. samozdřejmě jen můj názor. Normálně stává kolem 1700,- až 2000,- a já ho sehnala na MMb za 1300,- nové takže jsem moooc spokojená. Hlavně teď, když už člověk přikrmuje, tak je uplně super .. je i super, že se může prát, protože je teď pořád špinavé.
Nebo, když potřebuju umejt nádobí, tak vrznu malího k telce a vům, že se mu nic nestane ... fakt jsem moc spokojená.
18. pro 2008 ve 23:26  • Odpověz
autor
Ahojky Zuzi já mám tohle:slight_smile: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18968239&tab=0

Tak jsem zvědavá jaké bude. Dneska mám pracovní den, tak jsem nějak unavená. Už jsem ráno dělala nehty odpoledne další a navečer jedu ke gynkelogovi. Takže mazec... Ještě že Natálka se jen napapá hned zase spinká. Pak chci ještě dojet do Kauflandu koupit Natálce panenku. Miška ten už je dneska doma, takže si hraje, ale je hnusně, kdyby byl aspon sníh... A copak vy už to máte doma vánočně vyzdobené?
19. pro 2008 ve 13:39  • Odpověz
Vánoční vízdobu už dělám na mikuláše a včera jsem už nachystala i stromek. ... ať můžu vysát a uklidit krabice.

Dáji, to křesílko je moc pěkné, ale je tak yjen do 9kg a proto jsem já to svoje úrvní prodala .. teď má Miky něco přes 8, takže to na moc dlouho není ... ale je moc pěkný.
19. pro 2008 ve 21:07  • Odpověz
nazdáár ženský. Zdravím vás i s ondráškem. Tak jsem od včerejška doma. Poctivě vás dočítám i holky na 3. trimetru. Tak nás konečně pustily domů. Už nám šlo kojení, malej dobře přibíral, tak už nemusím odstříkávat mlíčko pro něj a nemusím ho krmit stříkačkou, což je fakt super. Odsávačku jsem si ale koupila, protože se mě v porodce začal dělat červený pruh na prsu a měla jsem 2 dny horečky 39,5, tak mě daly atb a odsávám mlíčko. Mám ho moc, tak aby mě nezatvrdly prsa. Teď už je to dobrý. beru atb a cítím se docela dobře. Sešitá nejsem ani moc. Mám jen 5 stehů. Na šestinedělí se na mě chodily dr dívat, že mám tak málo stehů, i když mě nastříhávaly..
Zuzi, ahojky. Neměla jsem na tebe číslo, takže jsem psala akorát Dádě a ona to tady určitě písala, jak se máme. na jipce byla malej od začátku.V inkubátoru byl kvůli dýchání a pak kvůli žloutence na světýlku.Od neděle do pátku byl v inkubátoru a pak ho daly do postýlky a mě přestěhovaly na jipku za ním Takže samý dezinfikování, převlékání. Naštěstí manžel mohl za mnou. Jinak návštěvy pouze venku, chvilku posedět a malýho jsem dala vždycky sestřičkám na pohlídání..
Co mišáček, bude mít první vánoce že?

Ahojky Dáji, koukám na fotečky. Natálka je úžasná.Také jsem vložila pár foteček do albíčka..
Vánoční výzdobu jsem zvládla 2. prosince. Ještě že tak..I to cukroví jsem dělala s tchýní den předtím, než jsem jela rodit.
Akorát kočárek manžel vyzvedával v obchodě asi týden po tom, co se Ondrášek narodil..
Musím se pochlubit. Dostala jsem od manžela krásné zlaté náušnice..

Barbiko, tebe také samozdřejmě zdravím.. :slight_smile: Tak snad všechno zvládneši s malým. My to udělaly obráceně. Vánoční dárky jsem nakupovala v září a v říjnu, na konci listopadu nakoupila vánoční výzdobu a začátkem prosince jí udělala spolu s cukrovím a teď si budeme užívat našeho drobečka..
V krátkosti popisuju svůj porod..
Jinak porod byl dost dlouhý, ale zvládli jsme to. Máme nádherného chlapečka..Je to opravdu nádherný pocit. V krátkosti popíšu. V pátek jsem celý den chodila a pořád ještě říkala, co je potřeba udělat, uklidit, vyprat..No prostě jsem měla takový pocit, už aby vše bylo hotové a mohla být v klidu..Večer jsme se s manželem dívaly na nemocnici. Mluvily jsme o tom, jaké to bude, až na mě přijdou bolesti, jak budeme reagovat atd.. Šli jsme spát asi v 22h. 0.15 jsem se probudila a cítila jsem vlhko.Jediný, co mě napadlo, tak jsem si hned říkala, no snad mě neodtéká plodová voda. Úplně se mě udělalo mdlo, při té představě. Šla jsem na záchod a hned jsem věděla, která bije. Tak jsme hned vyrazily porodky. Nevěděla jsem, jestli mám volat předem, když jsem byla teprve 36 tt. Přijaly mě, byl tam takový divný doktor. Vyšetřil mě a pak porodní asistentka. Porodní cesty byla strašně tuhé a malý se sice pořád tlačil dolů, ale byl ještě moc daleko a byla jsem málo otevřená. Manžel tam se mnou zůstal. Uložily mě na to porodní lůžko. Stahy jsem žádný zatím neměla, ta to bylo takový divný.Snažila jsem se trošku usnout, ale moc to nešlo. Sestřička mě chodila kontrolovat CTG. Ráno mě daly infúzi s oxytocinem na urychlení..Stahy se teda rozjely po 10-15 minutách. Bolesti docela silný, ráz naráz.Kolem 12 h dr. usoudil, že s takovýma stahama by mě asi brzo umořil a nález byl pořád stejný. Porodní cesty prostě nebyly připravený..Tak jsem dostala oběd a smaželem nás uložily na jiný pokoj,abych pořád neležela na tom porodním lůžku..-Stahy jsem měla tak po 10 min, menší intenzity, ale pořád docela síla. Střídala jsem sprchu, balón, chození, manžel mě masíroval..Kolem 15 stahy zase sílily a byly po 5 minutách. Nález na porodních cestách pořád stejný.. Připadalo nám to hrozně nekonečný a těch 5 minut vždycky tak rychle utelko. Říkaly jsme si, že už to trvá nějak dlouho a nález se nemění..V 19 h jsem dostala injekci Plegomazinu do svalu. Po tom by se prý porodní cesty měly uvolnit, změknout a usnadnit porod..Dostala jsem večeři. Mezi těmi stahy se ale opravdu blbě jedlo, ale byla jsem tak vysílená, že jsem si jídlo dala. Pak jsem se snažila trošku odpočívat. Stahy byly po 20-40 minutách. Mezi tím jsem usínala..Manžela jsem poslala domů. Kolem 23 h jsem začala mít ještě intezivnější stahy, než předtím a byly asi po 5-8 minutách. Zavolala jsem manžela,aby přijel..Vyšetřila mě porodní asistentka a nález se konečně někam posunul. Porodní cesty změkly a začala jsem se otvírat na 5 a pak 8 cm.. Pak už začal ten vlastní porod. manžel mě hrozně moc pomáhal, byl opravdu skvělej. všem doporučuju. Bez něj bych to nezvládla. Byla jsem opravdu zoufalá a chtěla vědět, kdy už to skončí..Ondrášek se narodil v 3h a 3 minut..Nastříhávali mě a jak jsme se bála šití, tak to měla dr. tak rychle hotový, že jsem to ani nestihla postřehnout..Tak to je ve zkratce můj porod. :slight_smile:
20. pro 2008 v 15:28  • Odpověz
Ahoj Lení, moc GRATULUJI K ONDRÁŠKOVI!!!!! Přeju Vám oběma moc a moc zdravíčka a ať Vám doma malý dělá jenom samou radost.
Teda když jsem si četla Tvůj porod, tak jsi si asi taky pěkně užila, viď. Nejhorší je to čekání, kdy už to konečně příjde a kdy ty bolesti vystřídá ten pocit štěstí, kdy sevřeš v náručí ten malinkatý a úžasný uzlíček..
20. pro 2008 v 18:09  • Odpověz
Lení, koukala jsem na Ondráška a je fakt kouzelný.

Já jsem taky doplnila nějaké fotečky - http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=248522
20. pro 2008 v 18:25  • Odpověz
autor
Ahojky Leni, tak Vás moc a moc vítám, zase zpátky... To je super, že už vás pustili. Koukala jsem na fotečky, teda Ondrášek je nádhernej a připadá mi, že vám je oboum podobný... Chudinka jak hajá v tom inkubátoru... Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a že je všechno v pořádku. To sis teda užila jak jsem si pročítala porod, tak Natálka byla sice velká, ale bylo to všechno díky šikovnosti pana doktora takové rychlé. Je naprosto úžasný, jsem moc ráda, že mě rodil právě on. Leni to je hezký, že už máš Ondráška na vánoce vid? To je nejhezčí dáreček... Tak teď už nám dětičky porostou a na jaře se musíme konečně sejít. Já si taky myslím, že to že je manžel u porodu je hrozně potřeba. A jak jsem tam měla mamču, tak ta byla taky přímo úžasná. Pořád mi říkala jak mám dýchat, já přitom taky usínala... A jak se Ondrášek má, piš všechno jak se mu daří i jeho mamince... Tak zatím Leni papa a jsem moc ráda, že jste zase doma.

Zuzi já to tu taky už zdobila než jsem šla do porodky, aby to kluci tady měli pěkný. Stromeček musíme koupit v po aby ho MIška neviděl. My ho vždycky ozdobíme večer před štědrým dnem a on ráno vstane a má hroznou radost, že mu ho ježíšek přinesl. Lehátko je pěkné dám ho Naty pod stromeček, aby měl Miška taky radost. Pořád mudrcuje co Natálce přinese. Od kámošky teď dostala krásnou panenku Emilku od Lamaze. A zítra má svátek tak ji chci koupit nějakou pěknou hračku v po. Co Mišáček jak v noci spinká? A jak často kojíš? Zuzi tak na jaře už se těším... :slight_smile:

barbika: Teda Tobiášek je taky nádherný :slight_smile:
20. pro 2008 ve 21:14  • Odpověz
barbika- díky za gratulaci.je to nádherný klučina.. :slight_smile:
ahojky dáši- všichni říkají že ondrášek je kopie manžela a asi mají pravdu. Po mě má krevní skupinu.. :slight_smile: aspoň něco..máš pravdu, je o nejhezčí dárek, jaký jsme mohli dostat..blahopřeju natálce k svátku. také máte svátek blízko narozenin že? my ho máme týden před narozeninama.. :slight_smile:
21. pro 2008 v 18:39  • Odpověz
ahoj lestep, vítej mezi maminkama :slight_smile: :dizzy_face: Hodně stěstí do života Ondráškovi!
21. pro 2008 v 19:50  • Odpověz
ahoj Dáši - taky se připojuji k přání pro Natálku - Všechno nej k svátku!
21. pro 2008 ve 20:13  • Odpověz
autor
lestep: Ahojky Leni, no 30 jsme se narodili a 21 hned svátek, pak vánoce, a pak chudinka celý rok nic. Já myslím, že Naty má po nás taky krevní skupinu, asi nejde aby měla jinou, když máme s manželem stejnou vid? :slight_smile: To budete mít uplně jiné vánoce než jste plánovali vid? Kamarádka včera dostala kontrakce, a je ve 27tt, ale naštěstí ji to rozehnali. Už jsem měla nahnáno.

barbika: Děkuji, já na to tím shonem nějak pozapomněla :wink: sem ostuda... Ale ono ji to je teď ještě jedno, hlavně když má dost mlíčka. Jakpak Tobiášek spinká? A jak často papá?
22. pro 2008 v 15:34  • Odpověz
Dáši: já si myslím, že s těma oslavama je to jedno a časem si zvykne :grinning: Já to mám taky podobný, 4.pros svátek, Mikuláš, Vánoce, Nový rok a hned v lednu narozky. Jediný co mě štvalo, že nemůžu mít oslavu narozenin spojenou s grilováním :grinning:
Jinak Tobík přes den spinká super, ale za to večer, padne devátá hodina a je čilý a vydrží až do 11. S manželem nám pěkně koncertuje, ale už se to pomalu lepší. Trápí nás prdíky, ale pak nám dr poradil kapičky Sab Simplex, takže vždycky před kojením dostane kapičky a je to lepší. Dřív vydržel plakat celou dobu, ale teď už je to lepší. Jinak kojím po 3 hodinách a to i v noci, je přesný jako hodinky a budí se přesně.
22. pro 2008 v 16:38  • Odpověz
autor
barbika: Tak to je super, že mu kapičky zabírají. Já jsem je synovi taky dávala. Jsou dobrý... Tak to když takhle pravidelně papáte, tak to už jste asi taky pěkně přibrali ne? My už skoro půl kila. Ale Naty jí nepravidelně. Někdy v noci po dvou hodinách, a někdy třeba až po 5 nebo 6. A zrovna tak i přes den. V noci vždycky když se napapala tak hned zase usnula. Akorát dneska od 3 do 5 se pořád rochňala, pak si ublinkla a pak ji proteklo čurání, takže jsem si to docela užívala a pořád převlékala. A jak na to nejsem zvyklá, tak to byl mazec. Jinak fakt vždycky hnedle spinkala. Tak doufám, že to byla výjimka. Jinak chodí spinkat většinou v 8 po mytí, teda ona spí i předtím, ale pak se vzbudí někdy v 10 a někdy až po těch 6hod. Ale když si vzpomenu na Míšu, tak to byl mazec, ten pořád plakal, pořád ho bolelo bříško. Taky jsem si ho naučila od malinka spát s náma. Teď už to nepraktikuju, protože Naty má i monitor dechu, tak chci aby byla v postýlce. To je mazec taky to máš moc hezky, v prosinci... No jo, je to fakt, že si člověk zvykne na všechno. A odkud jste?
22. pro 2008 v 19:56  • Odpověz
Dáši: a budíš malou na papání, nebo čekáš až se vzbudí sama. Mě v porodnici říkali, že v noci nebudit, ale přes den by měl jíst pravidelně, tak nevím. Příjde mi to blbí, když tak hezky spinká, abych ho budila. Jinak my to spinkání v postýlce praktikujeme od začátku. No a přes den ho mám v lehátku a mimo ložnici, tam ho dáváme jenom na noc. Pokojíček se zatím rekonstruuje :slight_smile:
My jsme z malý vesničky, která leží mezi Kladnem a Prahou, kousíček od letiště našeho živitele :grinning: a Vy??
22. pro 2008 ve 21:50  • Odpověz
Ahoj holky, ptám se vás jako zkušených těhulek..:slight_smile: V kolikátem týdnu můžu přestat užívat kyselinu listovou. Jsem teď v 13tt a tak nevím, myslím, že už je to zbytečné, ne? Napiště mi prosím....
23. pro 2008 v 09:01  • Odpověz
ahoj amona: já jsem jí brala do 3 měsíce. A pak jsem brala GS Mamavit.
23. pro 2008 v 09:52  • Odpověz
amona- já ji brala taky první tři měsíce a potom až ted na konci těhu spolu se železem
23. pro 2008 v 11:45  • Odpověz
autor
barbika: Ahojky no je fakt, že v noci ji nebudim, to budi ona mě když se začne rochňat, a přes den jak kdy. Někdy ano, ale někdy mi ji je líto. My jsme z Chrudimi... A ty chodíš do práce? Že jsi psala o tom letišti. My jsme tam jezdili tak jednou dvakrát měsíčně... Vždycky jsme to spojili s nákupy v Ikea a na černáku. To se teď moc nebudu chytat :frowning2:

evulinkab: Ahojky, tak jakpak se máš, už se ti to pomalu blíží vid? Už se asi nemůžeš dočkat. A co přítel, bude s tebou na vánoce?
23. pro 2008 ve 22:13  • Odpověz
Amona: kyselina listová se bere celé těhu a pak i při kojení .. ta není jak vitamíny .. třeba gravital, mamavit a nedělá z plodečku obříka.

Jinak babulky všechny vás mooooc zdravím ... no nádherný mrňouskové.

Teď vůbec jsem nestíhala. Mirek byl doma, tak jsem ani komplík nezapínala a užívali jsme si z Michálkem, že je táta s náma. .. dneska už je zas na stavbě.

Jinak co vám donesl ježíšek .. u nás byl fakt štědrej. Konečně jsem za Michálka dostala ten slibovanej prtýnek z bíleho zlata s kamínkem za Michálka .. pak krásnej náramek na ruku, Cestovní DVD . to je fakt bomba,jídelní servis, nějaké táci, dřevěnou žirafu ... no paráda
.. no a Michálek a vánoce ... byla to fakt sranda, dárky ho samozdřejmě vůbec nezajímali, ale za to ty papíry .. byl uplně v tranzu, málem jsem ho ani neudržela.. trhal uplně všechno .. fakt jsme se nasmáli .. no a těch hraček co dostal .. už ať bydlíme ve svím a mám to kam dát :grinning: .. te´d už jsme fakt brutálně zaházení :grinning:

Holky a jinak si myslím, že jsme si všechny letos nadělili ty nejjj krásnější dárečky :grinning: :grinning: :grinning:
28. pro 2008 v 09:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.