• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mini Anketa-Voby 2010

(Zamčená)
27. května 2010 
U mně rozhodl právě kandidát za TOP pro náš kraj, člověk co držel fakultní nemocnici v zisku (no ono jakoukoliv nemocnici že) a tak že fungovala..............to by se mělo předat výš :slight_smile:
23. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
Tak jsem asi první co budu volit CSSD. Paroubka sice nemusím, ale líbí se mi Rathovi nazory, právě oni se zasadily, za mateřskou, a poplatky...
23. kvě 2010 ve 23:53  • Odpověz
Bože :angry: :angry: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:a je to tady, podělané poplatky a vrácení mateřské!!!

No každého věc!!!

Ohledně mateřské: použiji slova P. Kalouska...
"Každá 1000,- kterou matky teď dostaly, budou jejcih děti muset zaplatit 5ti tisíci...."

Tak to mají hezkou budoucnost!!!
24. kvě 2010 v 08:06  •  2 děti  • Odpověz
tak ja vzdycky volila ODS a ted se rozhoduji mezi ODS nebo TOP 09 jeste nevim rozhodne bych nikdy nevolila socany a moji znami take ne muj deda ma 86 let a je to pravicak jak hrom proste nechapu jak to ti lidi tem socanum ty jejich sliby muzou zrat desim se toho ze to vyhrajou a mame nejlepe nakroceno k tomu abysme dopadli jak v Recku :angry:
24. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz
renat- jojo, je to smutny :frowning2: ...kratkozrakost volicu CSSD je neuveritelna :rolling_eyes:
24. kvě 2010 ve 14:47  • Odpověz
Jak se tak na to dívám.... Fakt netuším, kde se ty hlasy pro levici berou...? :confused: Já se rozhodovala napřed mezi VV a TOP09, nakonec VV vypadly, ale zase Nečas mi až tak nevadí, tak zvažuju ODS. S manželem jsme na tom hoodně podobně... Takže asi jeden bude volit ODS, druhý TOP09 :wink: A škoda, že nemáme volební právo i za děti :grinning: (někde jsem o tom slyšela, ale u nás bych to určitě zatím nezaváděla, pže mít děti se v našem sociálním státě natolik vyplatí, že další výhoda by vedla jen k tomu, že zase socky budou víc rodit... :-P)
25. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
Já když to tak vidím, tak, ač sympatiemi Topkařka (hlavně Schwarzenberg, toho si fakt vážím), tak budu po zralé úvaze volit ODS. Je to opravdu vyprofilovaná pravá strana, ne pravý střed...a jakkoli za jiných okolností jsem pravostředová, tak letos mám pocit, že na kompromisy prostě neni čas :unamused:
25. kvě 2010 v 17:04  • Odpověz
tak jsem asi druha za cssd a neni to jen kvuli poplatkum,ale kdyz vladla ODS vlada padla,za posledni roky,cssd to aspon dotahli do konce.
a top 09,no chci videt,jak si budete platit veskere operace,atd
25. kvě 2010 ve 22:04  • Odpověz
Vládu ODS svrhla ČSSD společně s komunisty v době kdy jsme měli předsednictví v EU a pan Paroubek osobně slíbil po tu dobu dodržovat příměří :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Přispívat si na operace a vůbec zdravotní péči je normální :slight_smile:
25. kvě 2010 ve 22:12  • Odpověz
davulinek: Ale TOP 09 nechce, abychom si platili veškeré operace sami :wink: Přečti si celý jejich program o zdravotnictví :wink:
A souhlas s lenkabu, že spoluúčast na operacích či zdravotní péči je normální. A my máme spoluúčast teď o 11% nižší než v rozvinutých zemích EU. Navíc TOP 09 chce, aby spoluúčast rostla pouze o 3% ročně a byla spravedlivá a sociálně únosná, nesmí snižovat dostupnost zdravotní péče a bude vyloučena u život ohrožujících stavů a závažných onemocnění. No ale hlavně, aby ten program pak po volbách dodrželi a nezůstalo jen u slibů :unamused:
26. kvě 2010 v 07:25  • Odpověz
@nunacek jto je sice vsechno pekne ale napis taky o kolik % je u nas nizsi prumerna mzda nez v rozvinutych zemich EU :wink: ,
nezlob se na me ale srovnavas nesrovnatelne....

me treba nevadi si prispivat, malej ma atopak, na coz treba pojistovna neprispiva v podstate nicim, platim si vsechno... ale vim ze spousta lidi si to fakt dovolit nemuze...

takze bych nejdrive zvedla min. mzdu a pak nasledne opatreni :wink:
26. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz
Já bych ráda upozornila, že dle zkušeností v jiných zemích mají určitě vyšší min. mzdu, ale taky si toho opravdu hodně platí sami!!!!!!! O hodně víc než my tady....
Jisté dávky neznají, porodné, dlouhý rodičák apod. apod.

Takže myslím, že je to přímo úměrné a že se v tomto případě srovnávat dá!!
26. kvě 2010 v 08:41  •  2 děti  • Odpověz
renat nejde o rodicak, ale je rozdil jestli zivitel rodiny ma prijem v prum. mzde cca 17000,- a cca 50000,- :wink:
26. kvě 2010 v 09:48  • Odpověz
beruska: nepsala jsem jen rodičák, ale i jiné dávky...vztahovala jsem to na maminky, protože to je web pro ně apod.

O rozdílu mezi 17tis. a 50. tis. asi nemusíme vézt debatu, ale stojím si za tím, že v jiných zemích si platí hodně věcí sami, neznají tak štědrý sociální systém, dávky apod. takže ono to pak je úměrné je...
Co je 30,-, resp. 90,- u nás oproti 15 euro ??? (osobní zkušenost, příklad z Itálie, po úrazu vyšetření v nemocnici...čili jakoby u nás pohotovost...

Ale to už se ubíráme jiným směrem, já prostě budu volit TOPku, protože je potřeba si utáhnout ťipce, pokud nechceme skončit jako sedláci u Chlumce, bohužel je to tak.
Spravedlivé by bylo, kdyby šlo všem stejně, čilii politikům, ale tady asi naivita nezvítězí...
26. kvě 2010 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz
no ja tre ba neznam kamardku a znamou ve svem okoli co davky berou, kdyz chlap normalne vydelava tak snad na to ani nejde dosahnout.. takze to je dost pase ne :wink:
pokud nejsou jista utlacovana mensina :wink:
26. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz
Nedostaly porodné, mateřskou, rodičák?? Myslím, že ano, i když tatínek pracuje... :grinning: :grinning: To jsou také dávky...

Ale tady jsou asi myšleny přímo sociální dávky, s tím s tebou souhlasím normální česká rodina na ně ve většině případů nedosáhne...takže v noch mají jistotu ti potřební, feťáci, nemakačenka, menšiny...o tom asi taky nemusíme vézt dlouhou debatu....
Ale právě tot chce Paroubek zachovat a to je špatně, kde na to chce brát, orve ještě víct výplaty nás normálních lidi, bude to brát s daní??? Ano tak to je, jen si to nikdo nedokáže spočítat to mě štve...

Řekněte mi někdo, kde na to chce brát....aniž bychom na tom byli škodni my normální občané...a já; pak; nemám problém......
26. kvě 2010 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz
renat2, oškube ještě víc podnikatele, koho jiného, nadnárodní firmy tu téměř nic neplatí, takže ty jsou mimo hru, sice zaměstnávají tisíce lidí ale zisky tu nenechávají a navíc až jim skončí "daňové" prázdniny, tak přesunou svoje montovny do jiných zemí, to tu už také bylo, že.
A samozřejmě zavedou tu jejich "milionářskou daň".
26. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz
Já budu asi volit ODS, sice mě teda naštvali že snížili mateřskou a jsem ráda,že se vrátila na původní úroveň, ale jejich program o rodině je asi celkově nejrozumnější - mě je totiž jedno když mi na tu mateřskou, resp. rodičák, sáhnou,ale ráda bych aby to tady fungovalo jako v jiných zemích,že se třeba maminka může vrátit do práce na poloviční úvazek. Ze svého okolí neznám moc maminek (vlastně žádnou),které by tuhle možnost měly - takže pokud nemají hlídací rodiče v důchodu,tak jsou docela ve srabu. Jesle a školky jsou přepelněné a konkrétně moje vyhlídka na návrat po rodičáku je taková,že buď půjdu do Alberta (to nevim z čeho ale pak budeme žít) a nebo se mi podaři sehnat jesle, dítě každý ráno před šestou vzbudim,abych ho na sedmou dala do školky, v osm, spíš v půl devátý budu v práci a někdy kolem šesté ho vyzvednu a v podstatě ho doma akorát uložim a tak stále dokola :angry: A přitom by stačilo málo - abych mohla pracovat třeba jen 6hodin, místo 8,5, jenže proč by to zaměstanavatel dělal, žádnou výhodu z toho nemá,takže v klidu počká,až mi dojde energie,dám výpověď a na moje místo přijme bezdětnou,časově flexibilní údernici :angry:
A k TOP 09 - to jsou podle mě jen sliby,které se jim stejně nikdy nepodaří prosadit,on sice každý tvrdí jak je to rozumné,ale třeba to zrušení porodného - to není povinný příspěvek, musí se o něj žádat a nikdo vám ho nenutí, takže by mě zajímalo kolik z vás moralistek,které jste se obuly do voličů ČSSD si ho nevyzvedlo?! Stejně tak ty cca tři tisíce měsíčně, o které se může podle vás mateřská snížit, můžete každý měsíce posílat třeba na léčbu onkologicky nemocných dětí,když je nepotřebujete. Asi vás ale moc neni,že?
26. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz
taky jsem zvažovala ODS ale jímá mě hrůza při představě, že se spojí s ČSSD, a to je dost reálné, to se mi jako voliči pravice dost nelíbí, tak proto odésku volit nebudu.
26. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz
no já doufám,že to snad ne - jenže on každej vítěz budu muset vzít za vděk komančema nebo ČSSD :unamused: Já tedy politiku ČSSD taky neschvaluju - dřív docela jo,ale poslední dobou mi to přijde fakt dost ujetý, opravdu jen slibujou aby nahrabali hlasy a hlavně se mi nelíbí diktátorský styl jednání u Paroubka. Ostatně kdyby u ODS zůstal Topol,tak je taky nevolim - on je fakt král všech hulvátů a asi bych potom hoooodně těžko vybírala komu ten hlas dát :unamused:
26. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz
ali: přesně tak, fakt souhlas a už jsem to psala, mě prstě přijde jak diktátor ajjsem ráda, že to nevidím sama...

No nezbývá než čekat... :pensive: :pensive:
26. kvě 2010 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz
tak já se na 99¨% rozhodla pro VV :slight_smile:
26. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz
Rozhoduji se mezi TOP09 a ODS, takže v každém případě pravice, Paroubkovy nereálné sliby, které by uváděl do života s podporou komančů a které by státnímu rozpočtu fakt neomohly, na ty se rozhodně nalákat nedám (nehledě na "sympatie" k jeho osobě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:) :confounded:

Je to taková zajímavá sociologicko politologická studie osazenstva na MK, tahle anketa :slight_smile: Nicméně kecat si tu můžem co chcem, důležité je, co hodíme do té urny :wink:
26. kvě 2010 ve 14:08  • Odpověz
Musím se přiznat, že politice nerozumím. Volit půjdu proto, abych dala hlas komukoliv jinému než komunistům nebo ČSSD. Jsem v podstatě rozhodnutá pro TOP 09, ikdyž Kalousek mi tam zrovna moc nesedí :unamused: . Poplatky ve zdravotnictví schvaluji. Jsem docela dost naštvaná, že existuje středočeské jízdné zdarma pro studenty... To asi fakt nepochopím.

Takže jestli nebudu neležet v porodnici, tak k volbám rozhodně půjdu a myslím, že tam vhodím TOP 09.
26. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz
Nejdůležitější je jít k tý urně, můžu nesouhlasit s voličema levice ale co naprosto nechápu a odsuzuju jsou lidi co volit nejdou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. kvě 2010 v 15:11  • Odpověz
beruska2x: To máš určitě pravdu, že v rozvinutých zemích EU mají o dost vyšší mzdy než my tady u nás, ale taky, jak psala renat, si toho oproti nám platí daleko víc :wink: A další věc...než se ta spoluúčast dostane na tu hranici, co je jinde, tak to bude trvat pěkně dlouho, pokud to poleze 3% za rok, no a nahoru s tím polezou i mzdy :wink: Takže myslim, že srovnávám relativně srovnatelné, ale samozřejmě si mysli co chceš, každý to může vidět jinak :wink:
26. kvě 2010 v 15:32  • Odpověz
Tohle je moc zajímavý test, já jsem se o volebních programech hlavních stran dozvěděla nejvíc asi z něj...je objektivní, nedá se falšovat a člověk leccos přehodnotí :wink: (myslím takový ty zajetý klišé).

http://zpravy.idnes.cz/volebni-radce-idnes-cz-vyzkousejte-si-ci-program-vam-je-nejblizsi-pyr-/domaci.asp?c=A100507_133611_domaci_jw
26. kvě 2010 v 15:40  • Odpověz
Heleee to je dost dobrý test :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
JSem ráda, že socani ode mě obdrželi 0% :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2010 v 15:51  •  2 děti  • Odpověz
Vyšla mi jednoznačně TOPka :slight_smile: Díky za odkaz!
26. kvě 2010 v 15:55  • Odpověz
Pěkný testík :wink: Vyšlo mi TOP 09 a na druhém místě VV :grinning:
26. kvě 2010 v 16:04  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.