• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Zdravím všechny koníkovské snažilky, těhulky a maminky.
Blíží se nám jaro (pomalu, ale o to jistěji :slight_smile: ...)No a jaro je přece o množení a o mláďátkách, ne? :dizzy_face:
Je tu někdo,kdo by se rád pokusil „zadělat“ na mláďátko na jaře (duben/květen)?
Protože je pořád zima, napadlo mě, že by nám to do jara rychleji uteklo na koníkovi ve společné diskuzi-přidá se někdo?
Takže abych se představila:je mi 27,doma už mám jednoho skoro 20-ti měsíčního raráška, no a už bysme mu pomalu rádi pořídili sestřičku nebo bratříčka(já teda radši sestřičku,no ale když bude kluk, taky budem šťastný :wink: ...Za zdr. důvodů nemůžu brát HA, tak mám nitroděložní tělísko, kterého bych se ráda „zbavila“ někdy v dubnu/květnu a pak huráááááá do toho. Domča se nám povedl hned první měsíc, tak jsem zvědavá jak to půjde se sourozencem...
No, teď musím jít provětrat to svoje mláďátko, ale hned jak se vrátíme mrknu sem, jestli tu někdo přibyl...
9. únor 2009 v 09:20  • Odpověz
autor
Nikdo???
9. únor 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
Vážně tu není nikdo,kdo setěší na snaženíčko v dubnu nebo květnu,nebo třeba i v březnu... :confounded: ?
Nevěřím-tak honem... :slight_smile: :fearful: :zipper_mouth: :grinning:
9. únor 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahojky kopetinko to víš že tu jsme..
jen asi už zalezlý v jiných témátkách..
Ale nás to snad v tom květnu čeká doufejme ..IVF..
9. únor 2009 ve 12:41  • Odpověz
autor
Jejda, tak přece jen...
No já vím, že už tu spousta snažilkovských témat je, ale duben/květen přímo jsem nenašla a to, co by se tak nějak trefilo do termínu už má nějakých 100-200 stránek...
Wrtulko,přeju ze srdíčka, ať to v květnu klapne a v příští jaro se už raduješ/radujeme :wink: s mimnkem :dizzy_face:
9. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz
ahojky, tak u nas to taky vypada da duben/kveten ale na IVF pokud teda vse klapne jak ma......... zatim me trapi MS jsem 44DC a MS nikde
mam PCO beru Clostik ale tento cyklus to nejak nezabralo
9. únor 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahojky Hypo :dizzy_face:
někde jsme se už potkaly :wink:
Kopretinko díky moc.. a jeslti se to povede kdo ví.. já zatím nej doufám.. ale bojím se že tolik štěstíčka mít nebudeme :frowning2:
9. únor 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj holky,i u nás to vypadá, že začneme v květnu snažilkovat :dizzy_face: .Synovi budou v dubnu dva roky, tak si myslíme, že by to bylo tak akorát pokusit se o sestřičku nebo bratříčka :slight_smile: .
9. únor 2009 ve 14:44  • Odpověz
wrtulka - jojo myslim ze se vidame i na dvou jinych diskuzi :slight_smile:))))))
9. únor 2009 ve 14:45  • Odpověz
autor
No vida-já věděla, že je nás víc... :slight_smile:
holky-hypo a wrtulko, asi je to náročný tak dlouho čekat na miminko, tak strašněmoc držím pšstičky ať vám to v květnu vyjde :dizzy_face:

Klarusko, tak to jsme na tom hodne podobne, vysice máte o cca 3 měsíce náskok, aletaky si myslim, ze je uz cvhodna doba na sourozence, a tak i nampreju at nam to na jare klapne, at si maji ti nasi kluci s kym hrat a koho opatrovat-jako spravni velci braskove... :slight_smile:
9. únor 2009 v 18:07  • Odpověz
Ahojky, my chceme začít se snažením v červnu/červenci, ale nevím, jestli to do té doby vydržím se nesnažit :slight_smile: .
9. únor 2009 v 19:25  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se taky přidat? Jedno dítko už doma máme, na druhé jsme zadělali v říjnu, bohužel to nedopadlo. Snažit se chceme od dubna.
9. únor 2009 v 19:56  • Odpověz
autor
ahojky
kuratkol-taky mám neustále tendence začít dřív :sweat_smile: , ale popravde netusim jak budu zvladat dve ratolesti, coz me vzdycky kdyz me zacne chytat fantaz trochu schladí :wink: . Vy se budete snazit o prvni, ze?Tak vas nic nebrzdi-nebo jo?Tak s chuti do toho-nac cekat... :slight_smile: ?
Samsa, tome mrzi :frowning2: , tak rychle mezi nas at nam to rychleji utika a uz si tu muzeme brzicko gratulovat ke // :slight_smile:
10. únor 2009 v 07:47  • Odpověz
Kopretino, abych přiznala, tak čekám na druhou MS a pak možná pomaličku začneme (takže už možná od března), ale pochybuju, že to bude napoprvé. A taky mám dost strach, aby se to neopakovalo, ale co nadělám, že? Na mimi se moc těším :slight_smile: a nejraději bych dvojčátka, ale to se asi nepodaří. Určitě se neboj, že to se dvěma nezvládneš. Já se zatím loučím, jdeme s malou ven.
10. únor 2009 v 10:00  • Odpověz
autor
Samsa,nikdy neříkej nikdy...2.mimi prej jde rychleji... :wink: A neboj,tenhlekrát to bude v pohodě :dizzy_face: Ty jo, dvojčátka, to jsi odvaha. Já chtěla dvojčátka napoprvé a popravdě jsem pak byla docela ráda, že je jen jedno-ať už v těhu(i tak jsem byla od 18tt doma), tak po porodu-Domča byl teda ideální mimčo, kéž by takový bylo i druhý :dizzy_face: , zato teď kdyby mi tu měli plašit dva takový raraši... :astonished: .
No teda 100% je to nejen dvojnásobná starost, ale i radost a samozřejmě Ti to upřímně přeju :wink:
Holky, řešíte už nějak otázku vitamínů?Všude se plaší, že už při snaženíale má to cenu dopovat se chemií za každou cenu (první těhu bylo super i bez vitamínů...), ? Já teda polykám listovku, ale tu polykám i mimo těhu kvůli krvi.
Tady chumelí jako blázen-už aby bylo jaro (aspoň ten duben... :grinning: )
10. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahojky,
Kopetino, koukám, že jsi taky z Vysočiny :slight_smile: .U nás taky sněží, chvílema se to střídá s deštěm...S tím plánováním to cítím podobně, na jednu stranu bych si miminko moc přála a na druhou mám strach, jak to budu zvládat. Manžel pracuje skoro do večera, tak jsem tak nějak na všechno sama, ale i tak... nechci, aby byl malej jedináček a ani aby rozestupy mezi dětmi byly moc veliké, takže snad bych to zvládla...Co se týče těch vitamínů, tak jsem tento měsíc taky začala baštit kyselinou listovou a jinak nevím, jestli mám brát něco dalšího. Před prvím těhotenstvím jsem brala Calibrum baby plan a taky nějaké vitaminy asi do půlky těhotenství a Tomášek měl potom porodní váhu 4300 g.Doktoří říkali, že je možná tak velký díky těm vitamínovým přípravkům, ale těžko říct.
10. únor 2009 ve 14:45  • Odpověz
autor
Klaruska, jojojo, taky jsem si dneska všimla, že jsme "skorosousedky". Vysočina je nádherná, ale někdy je to tu náročný. Tady už konečně přestalo sněžit, ale mezi 1a 2 to bylo jak když se čerti žení...Tak beru zpět, teď se sem zase něco žene :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No,já právě už druhý taky moc chci a říkám si zvládli to jiní, tak proč ne my-no ne? :wink: No a s manžílkama jsme na tom taky podobně-taky se potkáme tak u večerníčku a u koupání... :unamused:.
No a Ti prckové za to určitě stojí,takže v dubnu (nejpozději :wink: )se do toho vrhnema budeme si to maximálně užívat, abysme měly pohodová miminka a všechno bylo super... :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
No Calibrum jsem měla v plánu si koupit, ale teď docela váhám...
Teď koukám, jaký má Tomášek úžasný kudrdlinky-je rozkošnej... :dizzy_face:
10. únor 2009 v 17:37  • Odpověz
Ahoj holky, tak s manželem jsem na tom podobně, vidíme se taky akorát u koupání :slight_smile:
Já beru femibion, snad to k něčemu bude. Kopretino, doufám, že těhotnění půjde rychle, malá byla napoprvé a tohle druhé bylo třetí měsíc. Doufám, že to déle než ty 3 měsíce trvat nebude. Dvojčátka bych ráda kvůli věku (je mi 31) a chceme 3 děti, tak by to bylo fajn, ale hlavně aby aspoň to jedno bylo a zdravé.
10. únor 2009 v 18:21  • Odpověz
Holky, tak koukám, že nejsem sama, že i vaši chlapi jsou asi hodně pryč. Mně to někdy trápí, ale zase někdo do té práce chodit musí :slight_smile: .A zvládly bysme to, to je jasné, vždyť některé mamky mají mimča s mnohem menším věkovým rozdílem. Teď jenom aby to šlo a nemusely jsme na ty dvě čárečky moc dlouho čekat...S tím Calibrem nevím, ono se říká, že po těchto vitamínech se rodí větší miminka, ale myslím si, že na to má vliv více faktorů. Tomášek se narodil a vypadal jako dvouměsíční miminko :slight_smile: .Bylo to náročné, rodila jsem přirozeně bez utišujících prostředků, týden před porodem mi na ultrazvuku lékař řekl, že miminko bude vážit zhruba 3,5 kila a potom po porodu koukali, když malej vážil 4,30. No ale hlavně, že je zdravej, uličník náš :slight_smile: .
Jinak já jsem se minulý měsíc rozhodla, že si udělám autoškolu. Mám z toho docela strach, tak chci začít se snažilkováním až ji dodělám(což by mělo být v tom dubnu),aby kdybych otěhotněla, tak miminko nebylo v bříšku ve stresu.
Jéé Kopretino, Tomášek je náš kudrnatej andílek :dizzy_face: . Už se byl i stříhat a tenkrát jsem toho docela litovala, protože se mu vlásky trochu narovnaly, ale teď už se zase kroutí :slight_smile: .
10. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz
Ahoj holky, tak bych se přidala...já to mám trošku smutnější..1xMA a 1xSP..takže další pokus květen, červen....tak snad se zadaří.... :slight_smile:
10. únor 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj holky, tak já se taky přidám. My se tedy již snažíme od srpna, ale v dubnu jdeme na první pohovor do CAR Gennet v Praze, takže tak trochu "nová" snažilka od dubna jsem taky :slight_smile: Já mám po vysazení HA nepravidelnou MS, zatím beru Duphaston. Jinak žádná jiná vyšetření nemám, ale to přijde až v CAR. No a manžel nemá moc dobrý spermiogram, takže proto nás moje gyn poslala do CAR.Manžel teď bere nějaký prášek na zlepšení spg, má malé množství i pohyblivost. Na kontrolní spg jdeme 26.2., tak jsem zvědavá, jestli se to o něco zlepší. Ale obávám se, že nás IUI nebo IVF nemine :frowning2: Hlavně aby to netrvalo dlouho. Moje kamarádka, která mi v červnu šla za svědka otěhotněla hned v prvním měsíci, takže o to hůř se mi snáží naše neúspěchy :frowning2:

Tak Vám všem držím palce. :wink:
10. únor 2009 ve 20:54  • Odpověz
Jo, a taky se přidávám do klubu "workoholiků" manželů - můj je taky stále pryč. Je častěji v práci než doma. Takže hodně stresu, málo pohybu a hlavně málo spánku (do noci pracuje), takže se není čemu divit, že má špatný spg, že ? :sunglasses:

A jak je to u vás doma s přinucením manžela do snažení? U nás je to někdy docela problém, nemohu ho někdy odtrhnout od notebooku :wink:
10. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz
Ahoj Monivo, naštěstí manžel se přinutit nechá, v tom si nemůžu stěžovat, je moc hodnej. Je pravda, že někdy je to o hubu, protože toho má v práci strašně moc a je utahaný, ale holt když chceme mimi, tak se pro to musí něco udělat.
10. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky, já myslím, že ho snad nebudu muset nutit :slight_smile: .
10. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz
autor
Tak koukám, že se to tady rozjíždí... :slight_smile:
Zravím a vítám všechny nově příchozí.
Sleduju, že s chlapama je to všude stejný :wink: , tak si aspoň nemáme co závidět :grinning:
U nás snažení myslím nebude problém :sunglasses: -manža to mimi taky moc chce a když se to poprvé povedlo napoprvé, nebude se chtít nechat napodruhé zahanbit a určitě se bude snažit... :grinning:
Jinak tady je už zase konec světa, takže dneska asi ani nepůjdeme ven-aspoň udělám něco doma-dopoledne většinou procouráme a musím pak všechnodohánwět odpoledne, ještě že ten manžel chodí až pozdě... :grinning: No a dneska senavíc půjdu nechat zkrášlit ke kadeřnici, tak ani odpoledne nebudu mít čas, takže-všechno zlý je k něčemu dobrý... :grinning:
11. únor 2009 v 08:27  • Odpověz
Ahojky, my dnes taky nejdeme ven, možná odpoledne jestli se vykopeme, ale je tam megahnusně.
Jé Kopretino, jdeš ke kadeřnici, to máš prima, kdo bude hlídat mrňouse?
11. únor 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
Ahojky už jsem zpátky s novou hlavičkou :grinning:
Počasí pořád blázní-hanba vylízat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Malinkýho si vzala babička :sunglasses:
11. únor 2009 v 17:05  • Odpověz
Ahojky, tak my dneska taky nejdeme ven, protože i u nás je škaredě a navíc mě dostala nějaká chřipajsna :frowning2: ...Doufám, že to ode mně nechytne ještě Tomášek :unamused: .
Jéé, novou hlavu bych taky potřebovala :grinning: , ale zatím mám od neděle nové nehtíky...no jo no, nemůže být všechno najednou :wink: .
11. únor 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahoj, my se nakonec ven vykopaly, stavěly jsme s malou sněhuláka, ale sníh byl mokrý, takže nic moc.
Kopretino, mně taky občas hlídá babi, ale moc často to teda není, babi je hodně zaměstnaná. Holky, nepoužíváte někdo ovu testy? Já jsem se rozhodla neponechat nic náhodě a tak měřím BT a tentokrát jsem poprvé zkusila ovu testy, jen tak, abych věděla, jestli tělo funguje po té revizi. A ejhle, fakt se tam ty čárky udělaly, tak snad ovulace probíhá, asi je budu používat i při snažení, ať nám to netrvá moc dlouho.
11. únor 2009 ve 20:12  • Odpověz
autor
Hlásím, že se nám konečně umoudřilo počasí-dokonce to vypadá i nasluníčko :sunglasses: , tak se za chvilku vypravíme na procházku :slight_smile:
Klarus-vidíš, já bych zase potřebovala ty nehty :grinning: :grinning: Jo a přeju ať chřipajzna brzy odezní a hlavně ať to ustojí Tomášek ve zdraví.
Samsa, taky mám docela zaměstnanou babičku, ale zrovna to tak šikovně vyšlo, že měla naplánovaný volno, jinak když potřebuju, většinou to odnese jeden z bratříčků... :wink:
Ovu testy nepoužívám a používat nehodlám, ale asi je to věc užitečná. Já plánuju cca v polovině dubna (po MS) začít se snažením a prvních pár měsiíců to nechat úplně osudu a pak-pokud to nevyjde, bych teprve začala sledovat ovulaci a tak, no snad to nebude potřeba :wink: :grinning: :dizzy_face: a vám přeju totéž
12. únor 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím se taky do tématu. Už bych si moc přála druhého mrňouska, ale protože furt kojím, tak MS nikde... Tak už třeba v dubnu dorazí a budeme se moct snažit :wink: Už teď koukám na bříška maminek a říkám si, jak se mají a jak jim to sluší (čirá závist :sunglasses: A to když jsem byla těhu, tak jsem se už chtěla vejít do normálního oblečení a teď bych ráda zase bříškovala.. no jo, nevím, co chci :slight_smile:
12. únor 2009 v 11:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.