• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
maja: ja jsem porad tady, ale snazim se pracovat :wink:
13. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
J á jsem taky nakoukla,ale než vás dočtu kecalky.
Vítám nové tváře :wink:
13. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz
aerin držím za pokus nic nedáš bitva se nemá vzdávat před bojem, tak tfuj tfuj tfuj, dej pak vědět :slight_smile:
Holky s tou antikoncepcí, oni ti doktoři, když už neví coby, tak to vždycky na něco svedou, mě taky říkali, že jsem potratila díky antikoncepci, prostě vymýšlí kraviny :angry:
13. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz
Majo..byla jsem na jidle..a taky musim hakovat :sweat_smile:

Lussyn: to je fakt kravovina, zes potratila diky HA... :rolling_eyes: Kdo Ti to rek ?!?
13. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz
lussyn: no vis ja jsem mela nalez na jatrech - dva hemangiomy, a bylo mi receno ze to souvisi s branim HA, ze diky tomu rostou...no a prestala jsem HA brat a zacalo se to rychle zmensovat, takze asi tak. No a k tomu zlucniku, u nas v rodine s tim nikdo problem nemel, ja jsem se snazila jist zdrave a stejne to doslo az k operaci, a navic HA je tady s nami nejakych, no kdyz pocitam uplne zacatky, tak takovych 40-50 let, copak muzou zjistit jake ma dusledky dlouhodobe brani??? Asi tezko. Ja to nikomu nevnucuju tento nazor, jenom rikam ze jsem diky HA stravila posledniho pul roku po nemocnicich a vysetrenich a nakonec i na operaci.... :zipper_mouth:
13. kvě 2009 ve 14:16  • Odpověz
ale s potratama v souvislosti s HA to nevim....
13. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz
Kramli: to sis teda uzila... :unamused: Uz jsi v pohode ?
13. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
Kramli jo máš pravdu, ty hormony asi není nic dobrého, ale ta antikoncepce se za těch 40 let pohnula kupředu a snad už to není takové, jako v jejích začátcích.Ale jak říkáš, HA už nechci ani vidět, to si radši nechám zavést nějaké tělísko, nebo injekci, prostě nic dobrého do sebe cpát ty hormony není.Já ji brala 10 let a to to tělo asi dostalo zabrat.
Nany říkal to jeden doktor, ale nevím co je na tom pravdy, ono když se něco takového stane, tak se ptáš proč se to stalo a oni si vždycky najdou nějakej důvod na co to svedou, protože až když se to opakuje poněkolikáté, tak až pak zkoumají pravou příčinu, proto to říkám.
13. kvě 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Holky, já hormony ze zdr. důvodů nemůžu, takže mám (měla jsem :wink: :grinning:) nitroděložní tělísko a můžu jen doporučit :wink: Člověk nemusí na nic myslet, navíc je to i finančně výhodnější, akorát se nedá "vysadit"ze dne na den-musí se čekat na MS-i pro zavedení :wink:
13. kvě 2009 ve 14:47  • Odpověz
nany: jj relativne v pohode :slight_smile: Jaterni testy me cekaji az zase za rok. Ale ted si treba uvedomuju ze mi muj endokrinolog rikal, ze HA zvysuje nejaky ten hormon stitne zlazy....

lussyn: no ja bych taky uvazovala o telisku, ale jedine tom nehormonalnim....

kopreti: tys vlastne mela zavedene jake???
13. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
kopreti: ja jsem se prave docetla ze i teliska jsou hormonalni i nehormonalni....
13. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
Kramli, já když si vzpomenu na dobu před těmi 10 lety (teda už jedenácti, teď v květnu to je rok co jsem ji vysadila)co jsem začala brát antikoncepci, tak nám vždy dělali jaterní testy a teď už se ani ty nedělají a ntikoncepci ti předepíši bez těchto testů.Ani nevím proč už se to nedělá, ale určitě to bylo k něčemu dobré.
Kopretinko a to tělísko je stoprocentní?
13. kvě 2009 v 15:01  • Odpověz
autor
Kramli-nehormonální, já hormony nesmím vůbec :wink: :confounded:
Luss tuším 97%,ale ani HA ani kondom nemá 100% :wink: Já měla NT asi 6 let před otěhotněním a ted cca rok a nic se "nepřihodilo"... :wink:
Valíme na to kafčo, tak zatím :wink:
13. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
mě řekli, že můj potrat nebyl určitě způsobený HA, prý to na to nemá vůbec vliv, otěhotněla jsem okamžitě po vysazení a potratila v 11.tt
13. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
Lussyn: myslim, ze ty jaterni testy se nedelaj, protoze: a/ jsou drahy; b/ davka hormonu je dneska v HA tak nizka, ze by to nemelo az tak skodit..pokud ovsem nemas nejake zdrav.komplikace.. :slight_smile:
13. kvě 2009 v 15:17  • Odpověz
Ahoj krásky, jdu sem mrknout až teď, včera večer jsem neměla čas a dnes jsem ještě v práci.....
Takže lussy: miláček dorazil v pohodě, krásně odpočinutý a opálený, šla jsem mu i naproti na nádr, i když ho máme naproti baráku, už jsem se ho nemohla dočkat......a super.....přivezl stovky nádherných fotek, některé jsem už viděla včera, taky plný kufr různých dárečků, kosmetiky, oblečení, vyřezávaných věcí, pravé kafe, kakao, koření, kakaové boby....no prostě hrůza......ale hlavně přivezl sebe.....
Jenom jedno zklamání oboustrané bylo, a to moje MS.....tak jsme se těšili na ...., vite co a nic.....tak musíme počkat....já mu říkala, že je to sice blbé, ale že je to zároveň super zpráva, protože nemusím jít na vyvolávačku.....a ukazovala jsem mu i nakoupené věci na svatbu a na mimčo, dostal i knížku pro tatínka, takže paráda....ale dneska si se užijeme víc, včera jsem ještě musela pracovat a on byl unavený po cestě....takže už se těším domů.... :slight_smile:
vidím, že tady řešíte spoustu věcí, antiperspirant, jména pro děti: nám se líbí na holčičku Laura a na kluka Matyáš nebo Dominik
13. kvě 2009 v 15:23  • Odpověz
Docela jsem ráda,že jsem se HA po 7 letech zbavila! Jediné čeho jsem se bála po vysazení byla dlouhá a bolestivá mrcha, ale naštěstí je to v poho. Sice špiním už týden před,ale samotná ms mi trvá max.4 dny a dá se vydržet.Jinak moje gyndařka mi nikdy nebrala krev natož aby dělala jaterní testy:frowning2:.
13. kvě 2009 v 15:27  • Odpověz
nany: no vis ja jsem jinak mela jaterni testy vzdy v poho, ale v zari jsem byla na jednom vysetreni a z krve mi zjistili docela spatne ty jaterni vysledky....tak nevim cim bych si to jinak uhnala nez tou HA, kdyz temer nepiju, ted uz teda vubec ne, po operaci toho zlucniku jsem nesmela a ted jsem zkousela a alkohol mi nedela dobre tak ho nepiju, nekourim, nedopuju se zbytecne praskama, tak mu docela verim ze za to vazne mohla ta HA, navic je to nas znamy, takl proc by mi lhal, ze???

NAvic tvrdil, ze v dnesni dobe gynekologove predepisuji HA i holkam, ktere by to vubec brat nemusely, treba i ve 12-13 letech, podle me se to strasne prehani....berou to proste i holky ktere treba ani sexualne nezijou, jenom kvuli problemum s pleti napriklad, ale to ze jednou to musi prestat brat a jak ta plet nevybourena z puberty bude asi vypadat ze....no mazec, i ja s tim mam ted trochu problem, a to jsem HA prestala brat uz v rijnu....tak snad se to jeste srovna do svatby... :slight_smile:
13. kvě 2009 v 15:28  • Odpověz
No vás dočíst je nadlidský výkon začala jsem číst a nebyla jsem ještě ani v půlce a musela letět zpět do kuchyně jinak bych spálila placky.A než jsem je dodělala tak vy už jste zas někde jinde.
Jinak michal škrábe omítku v pokojíčku a budem malovat do dětských barviček :grinning:
13. kvě 2009 v 15:34  • Odpověz
Kramli: jj, to Ti Dr. urcite nelhal :wink: Je to jak piseses..HA se predepisuje kdekomu, pritom by to nemely brat zensky, co maj vysoky KT, hulej, je jim vic jak 35, maj krecovy zily..atd. - vycet viz. kazdy pribalovy letak :slight_smile: Farmaceuticky firmy maj z toho zlatej dul :rolling_eyes:
13. kvě 2009 v 15:44  • Odpověz
Ajjik: myslis, ze to spineni pred MS je normalni ? Ja naposledy spinila asi 3 dny pred..a byla jsem z toho uz docela nervni :angry:
13. kvě 2009 v 15:46  • Odpověz
Já také stíhám jen tak tak dočítat... Kor při práci je to náročný, nevím co mám číst dřív. Jestli na emaily nebo příspěvky:slight_smile:.
13. kvě 2009 v 15:48  • Odpověz
odskocila jsem si schrupnout a ted abych zase jenom docitala :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2009 v 16:09  • Odpověz
nany: no ja jsem tohle spineni mimo MS mivala prave kdyz jsem brala HA, a mudra mi v podstate nedokazala tenkrat rict cim to muze byt, byla jsem na UTZ, nic, vysetrovala me, nic, dala mi jinou HA a stejne se to obcas objevilo, tak pak usoudila ze to muze byt z delozniho cipku, ze ho mam porad nejaky prekrveny....ale ted co HA neberu, tak se mi to nestava. Stalo se mi to ted po dlouhe dobe po ovulaci, ale jedna kocka z jine diskuze me uklidnila, ze pry po ovu se spineni klidne muze objevit, ze je to normalni...
Jj mela bych jit delat do farmaceutickeho prumyslu :wink:
13. kvě 2009 v 16:09  • Odpověz
Ahojdy, tak jsem tu zas :grinning: Ještě jsem furt MS nedostala :confounded: Tak počkám ještě do toho 50 DC a pak si dojdu na gyndu. Nevíte, za jak dlouho od injekce bych to měla dostat??? A je ten průběh normální nebo mi bude nějak blbě a potrvá to stejně dlouho jako běžná MS??? :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 16:17  • Odpověz
Kramli: jo, to ja mela jednou taky, kdyz jsem brala HA (uz nevim nazev)..byla to opravdu nizkohorm. HA a jak mi vysvetlil Dr...bylo to zpusobeno nizkou davkou hormonu..sliznice se neudrzela.. Pak jsem zacala brat Jeanine a :sunglasses: - teda az na tu cenu :confounded:
Ja to ted mela 3 dny tesne pred MS..predtim trosku asi 2 dny pred MS..spis to bylo videt jen na toaletaku..no uvidime :slight_smile:
13. kvě 2009 v 16:20  • Odpověz
kacabacka: podle me bys to mela dostat do 14ti dnu :confused: Osobni zkusenost nemam. A zkousela jsi TT ?
13. kvě 2009 v 16:21  • Odpověz
nany: ja jsem mela prvne Logest, pak Yadine a naposledy Jasminelle, ta posledni stala skoro 900 na 3 mesice... :unamused: Jsem rada ze uz to svinstvo do sebe nemusim cpat. A Mudre reknu az se me pak bude ptat, ze si kdyz tak necham po porodu zavest to telisko :slight_smile: Ja nikomu prasule vzdelavat nebudu :slight_smile: :grinning: Ono kdyz se to tak vezme, tak kdyby to telisko stalo 5-6 tisic, to je na 5 let, ale muze se tusim vytahnou drive....? Treba po trech....tak na tom porad usetrim....no jo no porad nejlevneji vychazi prezervativy, ale kdo se s nima ma furt zdrzovat ze ??? :grinning: :grinning: :grinning:
13. kvě 2009 v 16:34  • Odpověz
dotaz pro petul: kdyz se zadari, budete porizovat sourozeneckej kocarek?
13. kvě 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahoj Taggy, tak to je dobře, že se ti už vrátil, muselo se ti stýskat.Dnes si to užijte, to než ti všechno povyprávý asi ještě potrvá.Ty dárečky musely být krásný, to je od něj moc hezký.A chápu jak jste se museli těšit po tolika dnech odloučení... ale těch pár dní to vydržíte, hlavně, že jste spolu :slight_smile:
Kacabacko :frowning2: :frowning2: a co ti řekl dr?
Sabí vy taky nemůžete být chvilku v klidu koukám, pořád musíte něco vytvářet :wink: :grinning: .A do jakých barviček pokojíček hodíte?
pajss: to je právě to co mi říkal, že je v těle po antikoncepci ještě spousta hormonů a ta sliznice to neudrží,ale já antik. nebrala od května a snažit jsme se začali až v listopadu a to jen málo a v lednu jsem otěhotněla a v 10tt - zamlklý potrat :frowning2:
13. kvě 2009 v 16:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.