• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Nany třeba mě to klame a nic nebude uvidíme :wink:
Něco podobného jsem zažila u obou dětí :slight_smile:
28. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
Andrýsku, můžu se tě zeptat na intimní věci??? Jaké jsi měla porody??? Je to fakt tak hrozný, jak všichni popisují??? Já vím, že každý to má jinak
28. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
sabi: jj, nekde jsem o tom cetla.., ale tohle je lepsi nez samovysetreni-to bych asi nedala :confused: :slight_smile:
uz jsem to nasla: http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

andrissek: sama sebe znas nejlip, takze jestli to tak je.... :sunglasses: :slight_smile: Drzim palce :slight_smile:
28. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
No takže ta metoda s partnerem je určitě mnohem lepší. :grinning:
28. kvě 2009 ve 12:04  • Odpověz
sabi: jj, to kazdopadne..snad to pochopi :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz
teda Sabi, to jsou metody... :slight_smile:

To je hotový vyšší dívčí to otěhotnění :grinning:
28. kvě 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ájo, tak ať to brzy přejde a vše se v dobré obrátí a určitě se brzy dočkáš a dvě čárky na tebe brzy vykouknou :slight_smile:
Nany no víš, docela mám strach, aby jsme se aspoň jednoho miníska dočkali.Byli jsme šťastný, když jsem byla těhulka, bylo to nádherný a pak se talo co se stalo a teď se bojím, aby se to neopakovalo a všechno bylo v pořádku, tak proto budu ráda i za jednoho svištíka :slight_smile:
Sabi o tom čípku už jsem na jedné diskusi četla, prý se tak dá poznat, zda je Ms na cestě, ale sama bych to teda taky nezkoušela :slight_smile:
Andri ten porod by mě taky zajímal, Sabinečka nám už něco taky říkala, ale ta to měla chudák úplně hrozné, tak snad ty nám podáš nějakou lepší verzi porodu :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
lussyn: zadny strachy :wink: Pujde to jako po masle :sunglasses: Ale Tvoje obavy chapu.. :pensive:

Jak jsme byly v UT za tou jednou kamosku, tak ona rikala, ze porod v poho..1000x lepsi nez cely tehotenstvi..je to individualni :dizzy_face:
28. kvě 2009 ve 13:08  • Odpověz
já se na těhotenství těším, ale jsem strašnej posera, co se týče injekcí... Tam asi vždycky ztropím scénu :sweat_smile: naštěstí to budu moci svést na těhu hormony :sweat_smile: :slight_smile: :grinning:
28. kvě 2009 ve 13:22  • Odpověz
Já měla oba porody rychlé. U densky mi to začalo doma někdy ve tři v noci a do poslední chvilky jsem byla doma (pokud neodteče voda je to lepší) a bylo to i takové rozdejchatelné a snesitelné. Do porodnice jsem přijela kolem šesté hodiny (měnila se zrovna směna) a měřili mi monitor a že tam nic není jestli opravdu mám kontrakce . No tak já že jo ,tak že mě doktor prohlédne. Ten se uplně zhrozil že už to ani nezměří na prsty jak jsem otevřená a hned na sál ( to mohlo být něco kolem sedmé hodiny. deniska se narodila za deset minut pul osmé :wink: . Po porododu Dendy jsem si říkala že jestli budou takové porody všechny tak klidně odrodím 10 pětí :sweat_smile: .
Péťula už mi dal více zabrat i když samotnej porod byl taky rychlej. To jsem měla v noci pocit že mi trochu odtekla plodovka. Volala jsem Petrovi ať hned přijede ( Já byla v Boleslavi on v Kokovicích je to 100km). Ještě jak byl rozespalej tak mi říká opravdu neděláš si ze mě srandu :grinning: :grinning: .
Tak jsem na něj počřkala a jelo se do porodnice cca taky nějak kolem 6h ráno.. A dělali mi test na plodovku a monitor a nikde nic nenaznačovalo porodu ( bylo to ve 37 tt). Tak mi ještě udělali ultrazvuk a že si mě tam už nechají a pokud se to samo nerozjede tak se vyvolá porod že je malej velkej.
Tak mě ubytovali a koždou chvilku kontrolovali jestli neodtéká plodovka a dělali monitory. Nic se nedělo den ubýhal ,přišla návštěva atd. .odpol jsem začala cítit uplně mini křeče v podbříšku.říkala jsem si že to bude asi k porodu a nebo poslíci. Chodila jsem na monitory a nikde nic .Mamka se ségrou už odcházely a ještě před sestřičkou říkaly ať to stihnu do pulnoci (ten den slavil synovec 3 roky) a sestra to určitě ne když vše pujde dobře tak zítra.
Petr tam se mnou ještě zustal to mohlo být po šesté večer a najednou zase ze mě začla téct plodovka tak na test jestli to je opravdu a byla. Tak mě sestra vyšetřila a že se nic nezměnilo že jsem málo otevřená . Napojila mě na minitor a nic vše v klidu asi po pěti minutách se mi udělalo šíleně zle bylo mi na omdlení no hrozně ,museli otevřít okna a dát mi hadr na hlavu . Sestra že se ještě jdnou podívá a nevěřila vlastním očím .Během pěti minut jsem se otevřela o pět cm a hned na sál. To už jsem tam sotva dolezla kontrakce po odtoku vody šííííííííííííííííííííííleně přitvrdily. Na porodním sále jsem byla asi hodinu ,ale byl to mazec .Neumím si představit kdyby tam Péťa nebyl se mnou. byl hrozně velkou oporou ke konci mě musel podepírat proteže bych omdlela. musím říct že ke konci jsem už brečela ať už to zkončí Péťa vylezl po dvouch zatlačení (byl v 37tt a měl 4,13kg) a bylo taky ze deset minut pul osmé ale večer. Takže jsme to stihli s klukama ten den a Péťa slaví s bratránkem narozky v jeden den. Musím říct že po Péťovi jsem řekla že už v životě nechci rodit . No a jdu tdo toho po třetí je to nezapomenutelnej zážitek něco užasného když potom vám položej toho drobečka na břicho.
Omlouvám se za chyby a dlouhej příspěvek ,zkrátit to nešlo .
28. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz
Andriss... super štění :astonished:
28. kvě 2009 ve 13:42  • Odpověz
teda čtení... ale nedovedu si představit, že bych to měla zažít :unamused:
28. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
Jak se tak dívám, že tu mám jednoznačně nejdelší cyklus :frowning2: Ale v neděli už očekávám MS... :wink:
28. kvě 2009 ve 13:45  • Odpověz
Kali to asi nikdo kdo to nezažil :wink: , ale každej porod je jinej. Muže být deset dětí a každý porod bude uplně jinej
:wink:
28. kvě 2009 ve 13:47  • Odpověz
Andrýsku, tak to jo... Okusila sis obě varianty, že?? Já si říkám, že pokud by to bylo tak nesnesitelné jak někdo popisuje, tak by naše mamky, babičky, atd. nerodili... A to neměli Epiduráli a podobný vymoženosti jako máme teď...
Díky ANdrýsku za upřímnost a celý tvůj příběh :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ajo není zač ráda jsem se s váma podělila o zážitky. Epidurál jsem taky neměla ani u jednoho :wink:
28. kvě 2009 ve 13:51  • Odpověz
andrissek: tak jsem to zhltla jednim dechem :dizzy_face: poutave cteni :wink:

kali: jak mas dlouhy cykly ? ja 31-35, takze nejdelsi je rozhodne nemas :slight_smile:
Andrýsku máš pravdu, tchýně měla 6 porodů a říkala, že každý byl úplně jiný... Dokonce při třetím porodu měla otravu krve, tak jí museli ještě dělal transfúze krve... To bylo v roce 91, kdy zdravotnicttví v ČR nebylo zrovna z nejvyspělejších... prý tenkrát sanitky mohli vézt pouze 1 dávku krve, tak prý sanitky jezdili celý den...
nany: ja jsem prave ten clanek cetla a zkousela jsem to a ono to opravdu funguje....par dnu po ovu jsem ho zkousela nahmatat a vubec jsem na nej z podrepu nemohla dosahnout, ale den kdy mela prijit MS jsem na nej dosahla uplne v pohode a uprostred byla citit takova dirka, takze byl asi vazne otevreny.....omlouvam se za podrobny popis, ale tuto metodu muzu jako dalsi doporucit....kdyz se teda cipek drzi nahore v dobe predpokladane MS tak je velice pravdepodobne ze ani neprijde :wink:

andrissek: dekuju za prispevek, pro predstavu je to super, a vazne kazdy porod je naprosto individualni :wink:
28. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz
kramli: mne Dr. tak rikal, ze si ho muzu nahmatat..no zhruba to, co se popisuje v tom clanku, ale ja mela pocit, ze tam proste nedosahnu.. :confused: Je mi to proti srsti :pensive: Asi budu muset "poprosit" MM :dizzy_face:
28. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz
Dneska bych se porodu opravdu nebála zdravotnictví je na vysoké úrovni a mohou rodičce nabídnout velmi mnoho.

Ví jak rodičce ulevit či přiblížit porod a podobně navíc na to nejste nikdy samy.
Doby kdy rodily ženy na polích během parných dnů v obrovských bolestech jsou již dávno pryč.V nesterilním prostředí kdekoliv.Proto byla tak vysoká úmrtnost jak novorozenců tak rodiček.
Takže za to jsem velmi ráda že my tuto dobu nezažily.
28. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz
Tak jsem setřela podlahu ,utřela prah atd.
Taky u vás tak moc fouká?
Vdnešní době už je zdravotnictví na takové urovni že opravdu nemusíte mít strach.Samozřejmě je to taky o lidech a všude muže být nějaký nepříjemný doktor nebo sestra :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale až uvidíte to maličky tak takové morouse pustíte z hlavi a budete si jen užívat to své šťěstíčko.
To moje mladší štěstí ted tady po mě leze a morduje mě :sweat_smile:
28. kvě 2009 ve 14:38  • Odpověz
Andrýsku přejdi do útoku - zlechtej ho :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 14:49  • Odpověz
Už se stalo a málem se počural smíchy ,ještě že má plenu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
28. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
:slight_smile: :grinning: používáš papírový nebo raději látkový???
28. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
Používám papírove Pemprs.Vyzkoušela jsem i jiné ale zase jsme se vrátili k Pemprskám jsou nejlepší a jsme s nima spokojeni
28. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
Holky, porod to je moje noční můra od té doby co jsem se dozvěděla jak se dě ti rodí.Říká se, že si máš vzít příklad z maminky, jaký měla porod, tak nějak podobně bys měla rodit ty, ale u nás to tak nění.Mamina měla oba porody celkem v klidu, ale ségra rodila před dvěma a půl lety a děs běs.Trápili jí v nemocnici 14 hodin, nakonec ji píchli epidural, ale ve špatnou dobu, takže vůbec necítila kontrakce a nevěděla kdy má tlačit, nakonec jáí museli rozstříhnout(jen hodinu jí pak šili, nějakých 40 stehů) a nakonec malýho vyndali kleštěma :frowning2: .Bylo to děsný jak jatka.Masličkýho hned po porodu odvezli do jiné nemocnice 25 km vzdálené, protože měl natržený pupečník, ségře ho ani nepřiložili, neukázali, nic, byla psychycky vyřízená, po tak náročném porodu a nakonec ani miminko neviděla.Až druhý den ji za maličkým odvezli, ale byl na JIPU a ségra ho chodili jen kojit, podstoupil plno vyšetření zda je všechno v pořádku, naštěstí bylo.Poleželi si 14 dní v porodnici, maličkej byl celej modrej, jak byl samá modřinka od těch kleští, ale všechno dobře dopadlo, oba jsou v naprostém pořádku, Davídek je moje láska největší a ségra má z porodu noční můry do dneška a pokud bude znovu rodit, tak jedině císařem.Byla stašně statečná já bych tohle prostě nezvládla. :frowning2: :frowning2:
28. kvě 2009 v 15:31  • Odpověz
Lussyn to je mi moc líto že si ségra musela něco takovíého prožít :frowning2: .Hlavně že jsou oba v pořádku :wink:
28. kvě 2009 v 15:38  • Odpověz
Ty jo Luss, tak to je síla... Hlavně, že jsou nakonec oba v pořádku...
28. kvě 2009 v 15:44  • Odpověz
Nevím jestli se dá porod nějak ovlivnit, nějakým cvičením, vy jste holky chodili na nějaké cvíčko v těhotenství?
Já se tedy porodu hrozně bojím :frowning2: .Ale na těhotenství se strašně těším,když jsem byla těch pár týdnů (10) těhulka, tak to byla úžasné, miláček mě nádherně rozmazloval, hýčkal mě, pořád hladil a pusinkoval bříško.....Tak se na to těším až se nám to znovu podaří, doufám, že to bude brzy, a snad to tentokrát dotáhneme do konce.Moc si to přejeme.
Ájo jak je ti, je to už lepší?Já když mám blbou náladu, tak připravím něco dobrého k věče a uděláme si hezký večer, tak zkus něco takového a uvidíš, jak se všechno dá dopořádku.A hnad máš důvod na co se těšit.Na hezký večer :slight_smile:
Nany já myslím, že ho ani moc prosit nebudeš muset :grinning:
28. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.