• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Blondy, já vím, že se nesmí, však už jsem popátrala na netu a objevila falešný tataráček:

0,5 dcl oleje, 4 lžíce kečupu, 3 stroužky česneku, 1 střední cibule, 1/2 kávové lžičky mleté papriky, sůl - smíchat a přidat nastrouhané vařené 3-4 brambory... Maže se na topinky
Mám na to brutální chuť, už se těším (večer vyzkouším), akorát toho oleje zkusím dát co nejméně, nejlépe žádný, nevidím důvod proč se cpát olejem :slight_smile:
9. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
aja, když tam dáš panensyký oivový, tak se klidně cpi :wink:
Já tyhle věci nejím, takže mi to ani nechybí. Ale ten uzený losos ano, byla jsem ho schopná jíst klidně každý den :frowning2:
9. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
//
10/4:Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 18.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
31/5:AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09,kyselina listová, TP:7.2.2010

Ájo tak zkus tatarák třeba z cukety, nebo jinou obdobu, vždyť těch možností je spoustu a ta chuť je podobná.Hlavně to vydrž, věšechno co psala blondýnka je pravda, dej si na to pozor.A ani tuňáka, bys neměla.
K těm knížečkám, já jsem měla těhotenský deník, byly tam rozepsané přesně týdny a tam jsi si zapisovala, váhu jak se cítíš, výsledky kontroly atd., bylo to moc hezké, lepila jsem si tam těhotenské testy, ult, máš pak vzpomínku a až budeš mít druhé děťátko, tak můžeš nakouknout, jak jsi se cítila tenkrát a můžeš porovnávat :slight_smile:
Kramli, ale i tak se můžete snažilkovat nikdy nevíš, jak se tvoje tělo zachová :slight_smile:Ale držím palce, aby to vyšlo už teď, bylo by to fakt moc hezké překvápko :slight_smile:
Blony a jak je tobě?Blinkáš :grinning:
snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ...................3 DC,kyselina listová
Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, ...........................41 DC, kyselina listová
ajjik-Pavlína,25 let, snaž.od 5/09, ..............................23 DC, kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ................................. 5 DC,kyselina listová
Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,..........................16 DC,kyselina listová - http://www.fertilityfriend.com/home/272eaa
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09..........29 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 28 let,snž 5-6/09, ..............................26 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,...................................24 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ..............................10 DC, Calibrum babyplan
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .........................1 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, .........................34 DC, kyselina listová
majatob: Magda, 22 let, snž od 07/09.........................15 DC, Gravital
petullka: Petra, 25let, snž 04/09, ...............................28 DC, kyselina listová
renca.o3:Renata 34let,snž05-09,.................................30 DC,kyselina listová
ladenka - Laďka, 24 let, snž od 5/09, ..........................31 DC, kyselina listová, vitamín E
Gibi - Gábina, 32 let, snž od 04/09................................8 DC, kyselina listová, Calibrum
9. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Ájo no vidíš, jak jsi šikovná ty si poradíš. :slight_smile: Ježiš jak se mi zkopírovala ta tabulka?!Hned to jdu opravit :wink:
9. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
Tak teď už snad správně :slight_smile:

//
10/4:Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 18.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
31/5:AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09,kyselina listová, TP:7.2.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ...................3 DC,kyselina listová
Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, ...........................41 DC, kyselina listová
ajjik-Pavlína,25 let, snaž.od 5/09, ..............................23 DC, kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ................................. 5 DC,kyselina listová
Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,..........................16 DC,kyselina listová - http://www.fertilityfriend.com/home/272eaa
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09..........29 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 28 let,snž 5-6/09, ..............................26 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,...................................24 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ..............................10 DC, Calibrum babyplan
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .........................1 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, .........................34 DC, kyselina listová
majatob: Magda, 22 let, snž od 07/09.........................15 DC, Gravital
petullka: Petra, 25let, snž 04/09, ...............................28 DC, kyselina listová
renca.o3:Renata 34let,snž05-09,.................................30 DC,kyselina listová
ladenka - Laďka, 24 let, snž od 5/09, ..........................31 DC, kyselina listová, vitamín E
Gibi - Gábina, 32 let, snž od 04/09,................................8 DC, kyselina listová, Calibrum
9. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
lussyn, no neblinkám, ale dneska mi je tak nic moc. Od rána blivno :stuck_out_tongue_closed_eyes: . K tomu mě dneska čeká ještě dost důležitá večeře, tak absolutně nevím, jak to zvládnu..... Navíc nevím, jak vysvětlím, že nebudu pít, protože tady teče víno proudem a výmluva, že řídíš jako třeba v čechách zde nefunguje, protože tady se standartně jezdí i pod vlivem, dokonec do určité výšše je to i povolené...

Jo a omlouvám se za překlepy, nevím co to dnes semnou je :angry:
9. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
blondy: ahoooj :wink: ja neblaznim, jenom chvilkovy zkrat.....me by zajimalo jen tak ze zvedavosti co vsechno tu hladinu LH muze ovlivnit..... :wink:

lussyn: jj jasne ze libankove tuleni musi byt, to by nebyly libanky no ne :wink: :grinning:
9. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
kramli, spoustu věcí, tím bych se být netbou netrápila :wink:
Tak jsem si uvědomila, že my jsme líbaánky ani neměli, ale nějak zvlášť mi to nechybělo :grinning:
9. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Zdravím všechny mám ted hodně na pilno svatební přípravy vrcholí.
Akorát já nechystám jen sebe ale i sabču a michala.

Co se týče té stravy tak je pravda že syrové maso fakt né ale jinak at mi každý políbí šos.
Jedla jsem i u sabči všechno to na co jsem měla chut takže ted to taky dodržuji.

Hermelíny a podobné plísnové sýry miluji tatkéž tunáka takže si budu papkat co chci.
Já tak zas tak moc nežeru.Těhotenství není nemoc a tak k tomu i přistupuji.
9. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz
sabinecka: zdravim nevestu, uz se ti to blizi co ? Co saty Byla si je zkouset ted nekdy co jsi tehu? :wink:
9. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
Sabi, užívej si poslední nervíky před svatbou, já na to vzpomínám do teď... Jen si vzpomeň, co dělal MM ráno v den svatby, ten tvůj bude určitě zodpovědnější :grinning:
9. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
Šaty mám koupené ale mám ještě velké očekávaly jsme že mi naroste břicho víc takže mi je mamka ještě upraví.

Holky já zas letím musím uklízet protože dneska čekám soc.pracovnici protože mě sabinčin biologický otec udal že se o ní údajně nestarám a že mi tudíž nic platit nebude (tak to mě nehorázně nasralo ,protože mi ještě nedal ani korunu a to bude mít v červenci 2 roky).
Tak valím pak se ozvu.
9. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz
blondy: jeste k te ovulce, ja myslim, ze opravdu byla, dnes rano jsem kontrolovala cipek a byl mekoucky a dost otevreny a myslim ze i vyse nez vcera.... :wink: A teplotka sla taky nahoru ikdyz jen mirne.....Tak to by mohlo klapnout no ne? :grinning:
9. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj Sabí, tak to chápeme, že máš teď hodně starostí okolo, taky ti tu absenci tolerujeme.A kdy máte přesně ten den D?Už těch datumů mám v hlavě tolik, že se mi to plete :slight_smile:
Blondy, tak se vymluv na to, že bereš antibiotika na nějaký zánět, to docela zabírá, něco si vymysli :wink:
Holky, ale s těma plísňovýma sýrama opatrně, to není tím, že by bylo těhu nemoc, ale hrozí tady listerioza nebo co já vím jak se to píše, o to hlavně jde :frowning2:
9. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
abi, tak to je síla... myslíme na tebe, to je teda fakt pěknej hajzl.. Drž se!!!
9. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
kramli, myslím že by mohlo :dizzy_face:

lussyn, no zkusím to, uvidíme. Každopádně pít fakt nehodlám :wink:

K těm sýrům a pod, je to přesně tak jak píše lussyn, dospělé zdravé tělo se s touhle bakterii vyrovná bez problémů, ale toho malého drobka (nejhorší jsou prvné 3 měsíce), to buď zabije, nebo vážně poškodí. Nemyslím, že je potřeba takhle riskovat...
K tomu tuňáku, ten vadí, protože je v něm vyšší množství rtuti a to se v tom malém děckém těličku ukládá. Ale malá plechovka jednou za čas nevadí, to by pak člověk nemohl jíst nic :wink:
9. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
Sabi, tak to je síla, to je mi tě líto.On se nastárá a tebe ještě nařkne, že se nestaráš.Tak to je fakt chudák.Tak ať to dobře dopadne, budem na tebe myslet.
9. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
autor
Tak mám konečně minutku volno...
Dneska lítám jako hadr na holi... :angry:
Vítám Gibi a moooc přeju, ať už je všechno je dobrý...
Andri,to mě mrzí...Taková solidarita vůči mě... :wink: :grinning: :sweat_smile: Tak další kolo je naše :wink:
Na další těhulku tipuju Elišku...
Sabi, co na to říct...Držte se a vykašlete se na něj...Taky budu držet palečky,aby to neznamenalo nejmenší komplikaci. :wink:
9. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahoj Kopretinko,tak co jste u tchánovců? :slight_smile:
9. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
No kdepak dneska všechny jste?Ani Nany se tady dnes neukázala.Nenechte se upracovat, kočky :slight_smile:
9. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
ja jsem tady :slight_smile:
9. čer 2009 ve 14:45  • Odpověz
nany asi moc pracuje :sunglasses:

No nic holky, vyrážím cvičit a pak máme zkoušku s taneční skupinou, za 14 dní je velké vystoupení, a vyjímečně se uvolnila tělocvična. Takže se tady mějte hezky :wink:
9. čer 2009 v 15:04  • Odpověz
tak si to užij Blondy, taky bych už prchla dneska mě to v práci vůbec nebaaaaaaaaaaa :angry:
Kramli ty děláš co?
9. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
Já taky ještě tvrdnu v práci a budu tu nejméně do 17h, se z toho asi zblázním :angry: nebaví mě to tu... Kolegyni se udělalo špatně od MS, tak jela domů, tak jsem tu zase sama
9. čer 2009 v 15:17  • Odpověz
Ájo :frowning2: hlavně se musíš šetřit ty.A jak se cítíš?
9. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
Holky, zdravim...mam asi 2 minuty cas :angry: Mame tu kontrolu, auditory, fakt nestiham :unamused: Doctu Vas zitra, dnes je MM mimo domov a NTB ma s sebou, takze vecer snad konecne zacnu zehlit :slight_smile:

Howgh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Luss, moc se právě nešetřím, v práci toho teď je mraky, pořád lítám do schodech do 2.patra /ale jsem ráda, že mám nějaký pohyb, že nesedím celý den na zadku/, občas musím poponést něco těžšího... Doma funguju pořád stejně... Právě, že už mi od neděle vůbec nebylo ani blivno, nic... Zase začínám mít lehce obavy, zda je vše v pořádku, vím že se opakuju, ale když tady pořád čtu jak každá zvrací a nemůže nic dělat a já funguju naprosto normálně, sice jsem častěji unavená a chodím brzy spát, ale nejsem zvyklá být nemocná - nikdy jsem nebyla, proto prostě jedu jako normálně, nechci, aby mě těhu nějak omezovalo, dokud to zvládám, tak myslím, že není důvod
9. čer 2009 v 15:28  • Odpověz
Ájo :frowning2: , není podmínkou aby ti bylo v těhotenství špatně o tom to nění, buď ráda, že je ti dobře, ale co není dnes může být zíta.Vždyť jsi teprve tři týdny těhulka.Ale z vlastní zkušenosti ti radím, na všechno se vykašli, já se taky cítila dobře, proto jsem všechno dělala jako dřív, ale jsi těhotná na to musíš brát zřetel a ty první tři měsíce jsou nejdůležitější, tak níic nepodceň, nestojí to za to.Já sž teď budu těhule (jestli teda někdy budu), bude to úplně jiné než před tím, budu si na všechno dávat daleko větší pozor.Ne nadormo se říká opatruj se :slight_smile:
9. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
lussyn: no ja delam kancelarskou krysu :sunglasses: A dneska me to teda taky neba :angry:
9. čer 2009 v 15:36  • Odpověz
Luss já vím... Víš, moje mamka vždycky říkala, že jsem měla být kluk, že jsem určitě v bříšku byla kluk a když bouchnul Černobyl (to mohla být mamka někdy v 6tt), tak jsem si to určitě rozmyslela a je ze mě holka s klučičím myšlením... Protože jsem prvorozená a mám už jen mladší sestru, tak jsem s taťkou všechno vždycky dělala já, mám sílu větší než leckterý kluk z paneláku, proto si říkám, že když jsem celý život makala a tahala stovky kil bez problémů, tak mě teď přece nerozhodí 6kg taška...
Říká se, co se má stát, tak se stane... Já prostě jdu v pátek k Dr. s tím, že mi řekne, jak je to krásné miminko, jak mu buší srdíčko a dostanu fotečku a budu šťastná jako blecha...
No a taky jsem zjistila, že pokud se narodí v termínu, tak bude mít mimčo narozeniny stejně s mojí babičkou (6.2.) a nebo když později tak 13.2. se švagrem
9. čer 2009 v 15:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.