• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Jo a ještě jsem zapomněla poděkovat všem za podporu... Děkuji holky koníkovky :grinning:
2. dub 2009 v 09:53  • Odpověz
Tak podle toho co píšeš se zdá,že jsi celkem spokojená a tak ti GRATULUJU, že to takhle vlastně dobře dopadlo. 3 odstupný platy opravdu nejsou k zahození a na pracáku také budeš mít chvíli klid. A pak se uvidí, buď si něco najdeš a nebo nejlépe se zadaří //. Ale jinak je to pěkná blbina :unamused: Jedno místo zrušejí a tím i propustějí člověka a druhé hned zřídějí a človíčka zase hledají!
2. dub 2009 v 10:41  • Odpověz
Ajjiku, já to ani tak tragicky neberu, jen mě mrzí, že přijdu o bezva kolektiv... Ale těší mě, že mám spoustu dovolené, ještě z loňska, tak si jí budu postupně vybírat během těchto krásných jarních dní...
A hlavně se moc těším do toho Egypta, bála jsem se, že nám nevyjdou peníze a teď už vlastně vím, že penízky budou, no a ještě ušetřím měsíčně skoro 2000Kč za každodenní ježdění do práce. A léto strávím na pracáku a bude, když můžou být hnědočeši (cikáni) na pracáku, tak můžu být i já :grinning:
jen nevím, zda to vydržím tak dlouho něpracovat...

Holky ještě jednou díky za podporu...
2. dub 2009 v 10:57  • Odpověz
Ajo všechno zlé je pro něco dobré :wink:

No do egypta bych taky jela :dizzy_face: , my pojedeme v květnu na prodloužený víkend do našeho milovaného maďarska a v létě se uvidí podle mého stavu :grinning:
2. dub 2009 v 11:12  • Odpověz
Mací, do Maďarska jedete na termály??? Prohřát si kožíšky??? :grinning:
2. dub 2009 v 11:18  • Odpověz
Jj do termálů, my vlastně poslední dva roky jezdíme jenom do maďarska :dizzy_face: , je to kousek, je tam levno, super služby, teplá voda - takže i když nevyjde počasí tak to vůbec nevadí a hlavně maďarská kuchyně a víno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. dub 2009 v 11:20  • Odpověz
To mi nedá a musím reagovat:slight_smile:.
My jedeme také začátkem května na Slovensko a při tom zajedeme i do Maďarska. Jezdíme si tam pravidelně každý rok prohřívat koříšky:slight_smile:. Je to strašně fajn.
2. dub 2009 v 11:22  • Odpověz
A taky maďarská termální voda je dobrá na gynekologické problémy a plodnost :dizzy_face: :grinning: a třeba se nám tam podaří i počít :dizzy_face:
2. dub 2009 v 11:25  • Odpověz
Tak to určitě, ty manželovy mršky se určitě raději usadí, když budeš relaxovat v teploučké vodičce, než někde stresovat z práce, apod.
Moc ti to přeju, abyste přes hranice už přejížděli 3 :grinning:

A Ajjik to samé :sunglasses:
2. dub 2009 v 11:29  • Odpověz
Macinek: Kam tam v Maďarsku jezdíte? Já také doufám,že se nám právě tam zadaří:slight_smile:
2. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
Ajik: byli jsme v Hakánech, potom v Sarvaru a teď pojedeme asi do Büku nebo do Mosonmagyaróváru

Už se hrozně těším, je to fakt úžasný relax :dizzy_face:
2. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
No to jo, to souhlasím! Tam si člověk tak krásně odpočine a načerpá síly. Také už se moc těším.
2. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
A vy jezdíte kam?
2. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
Koukám, že řešíte dovolený-teda já bych jela kamkoliv, už jsme nikde nebyli ani nepamatuju, naposledy když jsem byla úplně na začátku těhu (tuším cca 6/7tt) v Beskydech na prodl. víkend.
Tý jo a to Maďarsko doma ale taky navrhnu-zní to víc než lákavě :wink: :dizzy_face:
Aja-víš, co se říká-nejhorší je srážka s blbcem, no a když je to GŘ, tak je to úplně hotovka :wink: :grinning: Ale je fajn, že to má spoustu pozitiv a že ty na to koukáš veskrze pozitivně-tak nezbývá, než popřát, aby se brzičko zadařilo objevit // a po MD abys našla práci s minimálně stejně dobrým kolektivem.A z volného času si nedělej těžkou hlavu-pokud vydrží sluníčko, bude to utíkat jako voda, no a v nejhorším se pustíš do zútulňování zahrady s babičkou za patama :grinning: (a počkej jak to poletí :grinning: :grinning:)
P.S.Procházka byla super-dokonce jsme letos poprvé šli na písek-
prostě JARO JE TADYYYYYYYYYY :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jdu umejvat ty okna-no v tomhle počasí se těším i na tohle :wink:
2. dub 2009 ve 12:34  • Odpověz
Tak si užij umývání oken, já je olíznu asi až o víkendu, protože v sobotu tam budeme ještě bourat, tak ať je nemám hned zase zaprášený... Vezmu to rovnou i s praním záclon :slight_smile:

Maďarsko je určitě fajn, říkala jsem si, že tam se dá jet i těhu... Cesta autem se dá zvládnout a myslím, že by to mohlo být fajn. Nebo myslíte, že by to pro mimi nebylo dobré, ty minerály, atd.???
2. dub 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ajo no chce to vybrat termály kde mají i bazény s normální vodou, většinou je taky teplejší, ale bez minerálů, takže tam můžou jak děti tak těhule :wink:
2. dub 2009 ve 12:39  • Odpověz
Aha, díky za info... Nevěděla jsem, že minerály můžou uškodit... Ale asi jo, co?
2. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz
macinek: My spíš jezdíme na to Slovensko (Bešeňová, Podhajska, Rajecky,...). V Maďarsku jsme byli jen v Gyoru a na ten druhý si teď nevzpomenu.
S mimi bych se do termálů bála. Ale jak píše macinek, jsou i termály s normálníma bazénama a tam klidně.
2. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
Týj,to by nenapadlo, že by termály mohly vadit.
Holky a to tam jezdíte normál autem nebo s CK?A ubytování rezervujete přes net?
Letos vážně CHCI JET NA DOVČU. :angry: :sunglasses: :grinning: :dizzy_face: Tak si tobudu muset zařáídit :grinning:
2. dub 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ta koncentrace minerálů je dost vysoká, i pro normálního člověka je tam doporučení pobyt max 3x denně 30 minut, my jsme se tam samo ráchali skoro celý den :grinning:

Do většiny těch termálních vod můžou děti až od 12 let, prý to dost vysiluje organismus, je pravda že jsme každý večer nejpozději v 9 spali :grinning:

Ale třeba na slovensku se to nikdy neřešilo, teda neví jak teď, ale když jsem byla malá tak jsme na slovensko jezdili hodně a v termálech jsem se koupala, takže záleží na koncetraci a složení vody :wink:

V Sárváru je speciální bazén jenom s ohřívanou vodou, voda má cca 31 stupňů a je super že tam nepoužívají chlor a pak tam mají ještě jeden bazén nebo spíš brouzdaliště pro úplné prcky (je to vevnitř), v bazénku je asi 20cm vody a je tam krásně teploučko, takže se můžou prcky ráchat dlouho :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ajjik podhajská nás teda nezaujala, draho, nic moc služby, do rajeckých jsme jezdili když jsem byla malá

Jinak přes cestovku nedoporučuju, lidi na to vždycky dost nadávali, v maďarsku není absolutně problém najít ubytování, v těch městech i vesnicích kde jsou termály je ubytování doslova na každém kroku, třeba v Harkánech byly priváty tak cca 90% rodinných domech. My jsme vždycky sháněli ubytování na místě
2. dub 2009 ve 13:47  • Odpověz
My jezdíme autem a většinou na "blint". Sehnat tam ubytování není až takový problém a můžeme toho víc procestovat. Až letos chceme zůstat na jednom místě (kde jsme byli i loni) předem si to rezervovat.
Budu držet palečky aby se vám letos ta dovolená vydařila!
2. dub 2009 ve 13:52  • Odpověz
Ajjik jinak maďarsko je o dost levnější než slovensko, hlavně co se týká vstupů do termálů a tak :wink:

šmarja já už se tak těším, to se zase nacpu :dizzy_face: , při cestě nazpět zase vyrabujeme tesco v maďarsku, nakoupíme klobásy, salámky a víno :grinning: :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
Aha, tak to asi s Domčou nehrozí-12 muá fakt ještě nebylo :grinning: , tak jedině to kombinovaný,kde je i čistá voda.
Marti a domluví se tam člověk česky(případně anglicky)?Maďarštinu se kvůli tomu fakt učit nehodlám :grinning:
2. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
Luci neboj pokud pojedete v létě, tak jsou tam vždycky i normální bazény venku :wink:

A s tou domluvou je to složitější, česky moc ne, i když teda ceník na koupáku a jídelní lístky v resturacích už mají dost často i v češtině, jinak tam spíš frčí němčina, nebo rukama nohama :wink:
2. dub 2009 ve 14:00  • Odpověz
Macinek: To máš pravdu, vstupy jsou tam určitě levnější. Zašli jsme tam i do Tesca,konkrétně pro uherský salám. Nevím jak ostatní zboží, ale ten salám tam rozhodně levnější než u nás nebyl.
Teď jsem ještě objevila tvůj dřívější příspěvek a opět souhlasím. Nás Podhajská také vůbec nenadchla - žádné služby a navíc tam bylo neskutečně lidí. A takový Velký Meder na tom nebyl o moc líp.
2. dub 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ajjik no tak třeba víno tam měli za hubičku, hlavně oni mají dobré i obyčejné víno, ale kupovali jsme tam i tokaj a láhev byla tak o polovinu levnější než u nás, zkoušeli jsme třeba koupit maďarské klobásy u nás (měli i stejnou nálepku jako ty z maďarska) a teda chuť hnusná :confused: a cenově to myslím u těch uzenin bylo zhruba stejné nebo levnější než u nás, ale chuťově prostě někde jinde :sweat_smile:
2. dub 2009 ve 14:11  • Odpověz
Je fakt,že jsme tam po víně, atd. nekoukali a žádnou maďarskou uzeninu si take neprivezli :unamused: . Priste to tedy musíme napravit. Klobásky ty my máme moc rádi :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jo a taky určo doporučuju koupit mletou papriku - koření, mega rozdíl v barvě, chuti, vůni :wink:
2. dub 2009 ve 14:44  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlasim do klubu :wink:..jestli muzu :slight_smile: Zatim jen tak nakukuju :confused: Jinak je mi 29, HA jsem vysadila v lednu, ale teprve od 03/2009 se poradne "snazime" :grinning:. Beru listovku..pokud si teda vzpomenu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslim, ze telo po tech 10ti letech brani HA funguje celkem v poho. Ovu na sobe poznam..min.mesic jsem si pro jistotu udelala test a byl pozitivni. Jediny s cim mam trochu problem je PMS..mam fakt sileny stavy..presne tyden pred MS :angry: Mate to taky nekdo tak ?
2. dub 2009 v 16:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.