• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Eliško: škoda, že manža není doma.... ale třeba to vyjde i zítra :slight_smile:
U nás nic nového... čekám na příští týden, jestli příjde MS.
Kopretinko: Souhlasím s tebou, ten první měsíc byl asi nejhorší, teď už sem víc v klidu :slight_smile:
2. črc 2009 v 11:20  • Odpověz
taggy: Děkuju, já taky doufám, že se tentokrát zadaří!
kali.kal: manžu znásilním odpoledne až příjde z práce :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. črc 2009 v 11:23  • Odpověz
ahojky, tak konečně se mi podařilo vytvořit si svojí první tabulku, vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje, psala jsem si svojí teplotní tabulkuěkně doma na papír, tak jsem to včera zkoumala a dnu praní se s počítačem a ještě k tomu s angličtinou jsem dokázala vytvořit svůj graf... bylo to fakt něco... :unamused: vím, že pro vás už to normálka,ale já jsem z toho byla už nešťastná a několikrát jsem to už vzdala a že na to už kašlu, ale pak jsem se zase vrátila... a je to. :slight_smile: , mám z toho velkou radost. http://www.fertilityfriend.com/home/288384
2. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
ahoj jenniffer: tak gratuluju ke grafíku, já si teplotku zapisuju na německou stránku wunschkinder, německy to zvládám líp než anglicky, taky jsem si to nejdřív psala doma na papír, ale bylo to docela nepohodlné...
eli: určitě, věř si a moc se na to nesoustřeď....
2. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
kali: jj..a co teprve takovy 4. mesic :grinning: to uz je clovek fakt tezce nad vodou :sunglasses:

jennifer: jsi sikulka, ovu Ti to krasne vyznacilo :wink: ja merim teprve dva dny :grinning:

eli: asi si s MM promluvim, az dorazi..snad do ty doby trochu vychladnu
:stuck_out_tongue_closed_eyes: momentalne bych byla asi hooodne jizliva a rypava
:sweat_smile:
2. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
jo tak s němčinou by to bylo ještě horší... :grinning: , na tom papíře jsem hlavně vůbec nic nepoznala, tady mi to všechno napíše, to je moc fajn...
2. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
nany: měření teploty je jediný co zvládnu a proto měřim.... :slight_smile: když jsem se snažila poznat ovulku jinak tak to bylo tragický... a když jsem z toho stejně nic nepoznala.....-nic moc... z tohohle jsem nadšená!
2. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
jenniffer: jj, maj to fakt vychytany :wink: a celkem prehledny..
2. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz
autor
Teda všichni asi pracujou... :confounded:
Tady je hic jako v pekle,bouřka zatím nehrozí (teda vizuálně :wink: )
Aji, už seš asi doma, viď?Zkus se teď vrhnout babičce na tu zahradu-jako terapii :wink: Myslíme na Tebe a posíláme spousty sil.
Asi půjdeme ven, tady nikdo, venku neprší, tak abysme toho využili... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2009 v 15:22  • Odpověz
Já taky nakukuji. Tady je strašně :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už se asi něco žene. Tady už jak dlouho nespadla ani kapka a už by to bylo potřeba.
Jinak já dneska už musela k doktorovi a mám opět angínu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a za týden jedeme na dovču.
2. črc 2009 v 15:38  • Odpověz
Ahoj holky,
k nám se žene nějaká bouřka.
Já jsem dneska strávila tři hodiny čekáním u doktora na urologii. Když jsem čekala Tomáška, tak jsem začala mít ve 30 tt problémy s ledvinou.Doprovázely to šílené bolesti. Ted mi ale začalo něco podobného, i když ne v takové intenzitě objevovat znovu, tak jsem zašla k doktorovi. Říkal, že ledviny jsou zatím nezvětšené, ale že to vypadá, že mám zůženou močovou trubici. Nabídl mi nějaké vyšetření a v případě, že by se to prokázalo, tak rozšíření :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Zatím jsem to odmítla, chtěla jsem si o tom zákroku ještě něco přečíst a co jsem tak četla, tak to zní docela děsivě, takže teda nevím :unamused: . Moc se mi do toho nechce. Doktor řekl, že na miminko by to nemělo mít vliv, ale já, že asi budu mít zase probémy...
Jinak Ája se mi dneska neozvala a taky teď netrpělivě čekám, co mi napíše švagrová. Šla po týdnu na kontrolu a ona si myslí, že už je to defintivně špatné, ale já si pořád říkám, že tam ta naděje je.
2. črc 2009 v 15:48  • Odpověz
Klaruš určitě bych na ten zákrok šla at se ti to nezhorší a nemáš komplikace.
2. črc 2009 v 16:04  • Odpověz
Sabi, myslíš, že jo? Já mám z toho strach. Doktor řekl, že miminko bych měla donosit v pořádku, ale že asi zase začnu mít ty bolesti. On mi totiž podle ultrazvuku zjistil, že se mi úplně nevyprazdňuje močový měchýř, i po vymočení mi tam 55 ml zůstává. No jsem z toho nějaká bezradná. Na kontrolu jdu za tři měsíce a za dva týdny jdu do poradny, tak se ještě zkusím poradit s mým gynekologem, co mi k tomu řekne.
2. črc 2009 v 16:25  • Odpověz
klaruska: ty mas teda veci :unamused: a otravuje Ti to nejak zivot :confused: uvidis co Ti na to rekne gyndar..
2. črc 2009 v 16:32  • Odpověz
Nany,mimo těhotenství jsem žádné problémy nepociťovala...No uvidím, co mi řekne gynekolog. Kdyžtak objednat se na to můžu vždycky.
2. črc 2009 v 16:50  • Odpověz
autor
Tak tady už taky leje, ale vyvětrat jsme se stihli, tak mi to žíly nerve :grinning:
Andri a kdeže to bydlíš, že u vás už dlouho nepršelo :astonished: ? Teď když jsou všude povodně :wink: :grinning: :astonished: :astonished:
Klar, teda ty si to taky umíš "užívat", viď?Uvidíš, co Ti řekne gyndař, ale pokud by nebyl proti, asi bych taky šla :wink: A švagrový tfuj tfuj, ať to dobře dopadne.
Holky tipuju, že Aja se tu teď chvilku neukáže-teda aspoň já bych MK v podobný situaci asi nějakou dobu taky vypustila...Klari, až se ozve,dej vědět jak se má a moc ji pozdravuj, ať ví, že na ni myslíme...
2. črc 2009 v 16:58  • Odpověz
Jeniff: gratulace ke grafíku :slight_smile: hezky se ti to vykreslilo :slight_smile: Mi se to taky líbí, jenom už nemám ty VIP funkce :slight_smile:
Klaruš: Neboj se toho, ale určitě to ještě prober s gynekologem :slight_smile: Pak uvidíš co ti řekne. Když budeš mít problémy ty, tak se to týká i mimča... však ste propojení :wink:
2. črc 2009 v 17:11  • Odpověz
Kopretinko, však se mě taky doktor ptal, kolik plánuju dětí :grinning: ...No ale hlavně, ať je miminko v pořádku, já už to nějak zvládnu.
Kali,kal, já vím, že jsme propojení, jenže já se toho bojím a navíc doktor řekl, že je i lepší na to jít mimo těhotenství. No uvidíme...
Holky, až se Ája ozve, tak ji to vyřídím. Myslím na ní, ale nechci ji otravovat smskama, když nejspíš nemá na nikoho náladu.
Jinak s mojí švagrovou to dopadlo špatně, před chvílí mi psala a čeká ji taky zákrok. Je to smutný.
Holky, já jsem takový nervák a když mi potom lidi kolem píšou takovéhe věci, tak jsem normálně dostala strach, aby bylo moje miminko v pořádku....
2. črc 2009 v 17:21  • Odpověz
hlasim, ze tady zatim polojasno a hnusny dusno :unamused:
taky myslim, ze Aja nebude mit naladu na MK, kdo by mel v tehle situaci, ze
:pensive:

klaruska: hlavne se nenervuj, to ze se to deje ostatnim, neznamena, ze Te to potka taky :sunglasses: I kdyz..uplne to chapu :slight_smile: Pockej az se Aja ozve sama a vyrid vsechny nase vzkazy :wink:

Uz se pomalu balim, zitra mam volno, tak budu asi az v UT :slight_smile:

Mejte se :dizzy_face:
2. črc 2009 v 17:34  • Odpověz
autor
Klar, přesně tak, hlavně žádný stresy,vy budete ok :wink: :dizzy_face:
2. črc 2009 v 17:38  • Odpověz
Kláruš právě proto že ti tam zůstává určité množství moči (moč obsahuje toxiny,bakterie a další škodlivé látky,které musí z těla pryč) proto bych bez rozmýšlení na ten zákrok šla.
V kritických případech ti hrozí zánět močového měchýře či zánět ledvin.Což by bylo v těhu dost velkou komplikací.

To poučení co čteš respektive ty komplikace atd. ti samozřejmě nehrozí ,ale nikdy neříkej nikdy je to takto schválně napsáno aby lékaři právně chránili sebe.
Nechci říkat že je to banální zákrok ale zas nic komplikovaného taky ne.Ale to jsi tam taky četla.
Fakt s ledvinami není sranda raději ted řešit ´´´koniny´´ než nějaký ledvinový rozvrat.

Gynekolog ti to určitě rozmlouvat nebude žádné riziko poškození mimča tam nehrozí a myslím že se to dá dělat i v částečné narkóze takže ani to anestetikum by mimču neublížilo.
2. črc 2009 v 17:41  • Odpověz
Nany a Kopretinko, mate pravdu...na poslednim ultrazvuku bylo vsechno v poradku, miminku krasne tuka srdicko, tak je urcite vse v poradku. No jo, kdyz ja bych nejradsi chodila na kontrolu kazdy tyden :slight_smile: .
Sabi, Ty se v tom vyznáš určittě lépe. Dneska mě to vážně zaskočilo a doktor mi to moc nevysvětlil, jen mi řekl, že bych musela podepsat, že s tím zákrokem souhlasím a jestli je to pro mě lepší jít tedˇv těhotenství nebo ne, mi neřekl. Při prvním těhotenství mi zjistiili diletaci ledvinové pánvičky, ale to bylo už ve třetím trimestru tím, že plod naléhal na ledvinu a utiskoval ji. Po porodu se to samo srovnalo.
2. črc 2009 v 17:55  • Odpověz
Ahoj ,hezké ránko

Dnešní tabulku 3.7.
//
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
31/5: AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09,kyselina listová, TP:7.2.2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 22/7

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ...................2 DC,kyselina listová
ajjik-Pavlína,25 let, snaž.od 5/09, ..............................17 DC, kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................29 DC,kyselina listová
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09..........13 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ..............................23 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,...................................22 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ..............................34 DC, Calibrum babyplan
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ......................... 25 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ...........................17 DC, kyselina listová
Gibi - Gábina, 32 let, snž od 04/09,..............................32 DC, kyselina listová, Calibrum
3. črc 2009 v 06:53  • Odpověz
autor
Krásné ráno-Andri,ty jsi ranní ptáče... :wink:
Heč, malej ještě spí :astonished: :astonished:
Nevím jak vás budu dneska stíhat-máme fůru vyřizování
Tak už nespí, ale stejně to byl dneska takovej malej rekord :wink: :grinning:
3. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi chvilku trvalo, než jsem dočetla tu naší drbárnu tady...
Moc vám všem děkuju, že jste na mě tak pěkně myslely, jste moje zlatíčka...

Dneska už jsem v práci, ale je mi hrozně, mám nějakou chřipku a strašně mě bolí podbříšek, jako při MS, ale doktroka v nemocnici neříkala nic o bolesti v podbříšku, od včerejška nekrvácím, což mě dost udivilo, říkali mi, že špinit můžu klidně i týden...

Detaily z nemocnice vám napíšu za chvilku, mám trošku fofry v práci. Jinak na MK jsem nezanevřela, vím, že za tohle nikdo nemůže, už jsem se s tím trošku srovnala. Spíš mi vadí, že teď s manželem nemůže prý 14dní vůbec sexíkovat, to nevím, jak to vydržím, já mám chuť už teď :sunglasses:
3. črc 2009 v 08:25  • Odpověz
No a musím zaktualizovat tabulku:

Dnešní tabulku 3.7.
//
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 22/7

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ...................2 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09.....................? DC.kyselina listová
ajjik-Pavlína,25 let, snaž.od 5/09, ..............................17 DC, kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................29 DC,kyselina listová
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09..........13 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ..............................23 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,...................................22 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ..............................34 DC, Calibrum babyplan
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ......................... 25 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ...........................17 DC, kyselina listová
Gibi - Gábina, 32 let, snž od 04/09,..............................32 DC, kyselina listová, Calibrum
3. črc 2009 v 08:33  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak včera mě už hezky pobolívalo podbříško na pravé straně, tak jsme se s manžílkem hezky a poctivě snažílkovali! :dizzy_face: :dizzy_face: Takže jsem zvědavá!! :wink:
Aji: Jsem strašně moc ráda, že Ti je už líp!! :wink: Budu držet palečky, aby se Vám brzy zadařilo..Hlavně teď odpočívej, ju??! :wink:
3. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
Dobré ráno holky,
dneska nakukuju dřív, normálně bych ještě spala, ale čekám PPL a pán před chvílí volal, že už jede a vzbudil mě :slight_smile: .
Áji vítej, rádi Tě všichni vidíme. Jejda, to už jsi v práci? Neměla bys spíš víc odpočívat?
Eli, tak držím palečky, ať to vyjde :dizzy_face: .
Holky, máte zkušenosti s nakupováním oblečení přes net? Tady nemají žádné hezké těhotenské šaty a ani sukni se mi nepodařiilo sehnat a na netu je toho hodně. Hned bych si vybrala, ale mám strach, když si to nemůžu zkusit, že mi to nebude sedět....
3. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahoj Ajo vítám tě :wink: jsem ráda že je ti aspon trošku lépe :wink:
Klari já kupuji hodně přes net hlavně dětem :wink:
3. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
Tak vám popíšu svoje útrapy z nemocnice... Když jsem tam přijela cca v 9h, tak se na mě podívala ta hodná paní doktorka, co mě tam už tenkrát brala na pohotovosti. Koukla se na to a říkala, že můj Dr. má pravdu, že tam opravdu nic není a v 8+5tt, to už prý by bylo něco vidět, že prý tam není už skoro vůbec nic a vidí v děloze samou krev... Takže mi řekla, že mi to udělají ještě ted den, že mě hned přijmou, jenže já tam byla služebním autem, takže jsme se domluvili, že ho vrátím a hned přijedu zpátky. (říkala, že jestlli ještě nechci, tak nemusím, nutit mě prý nebude, ale prý by se to stejně spustilo nejdéle ve čtvrtek, když už jsem takhle špinila - a já věděla, že dnes už musím být v práci, protože kolegyně je na dovolené a nikdo jiný zaskočit nemůže).
Tak mi chtěli vzít krev na krevní obraz a krevní skupinu, tak mě asi 4x napíchli a nic neteklo a pak jsem se složila :sweat_smile:, raději mě nechali jet pryč a krev mi prý vezmou až na pokoji

Takže jsem v 11h přijela zpátky do nemocnice a ta hodná paní doktorka mi chtěla zavést nějaký lék Depa...něco (nevím, jak přesně se to jmenuje), že prý mě to po zákroku nebude tolik bolet. jenže takovou bolest jsem ještě nezažila, normálně jsem řvala bolestí, už jsem si myslela, že to miminko ze mě tahá ona - nevím, asi nějak rozevírala čípek, či co, nevím, ale bolelo to hrozně.

V půl dvanácté mě přijali na pokoj, po dalších třech pokusech mi konečně vzali krev a pak už jsem jenom čekala a brečela. Na předoperační mě odvezli ve 14h a další snaha o napíchnutí kanyly do žíly kvůli narkóze a kapačce. ta sestřička to zkusila jen jednou a říkala, že mi to udělají až na sále, že opravdu nemám žádné žíly...
Na sál jsem jela 14:45 a tam mě skoro 20 minut týrali, aby mi tu kanylu dali. Já jsem už pak byla tak hotová, že jsem se celá klepala, samozřejmě jsem brečela jako blázen, ruce rozpíchaný, z každý strany někdo kdo to zkoušel, zda se trefí. Pak už mi anesteziolog říkal, že to bude muset píchnout buď do krku nebo do žil na nohách na nártech, tak to jsem mu řekla, ať na to zapomnene, že tam mi nikdo šahat nebude. Nakonec toho anesteziologa napadla spásná myšlenka, vzal kanylu co mají pro miminka a tou se mu to podařilo, takže mě konečně napíchli a po chvilce jsem usnula, ani nevím jak, nic si nepamatuju. Zpátky na předoperační mě přivezli v 15:30 a tam jsem čekala do 16h, kdy mě převezli zpátky na pokoj...

Přišel za mnou manžel a mamka a už jsem byla v pohodě. Sestřičky mi tu kanylu raději něchali v ruce až do rána - prý kdyby náhodou byla potřeba vzít ještě krev... :grinning:

No a ve čtvrtek ráno v 8:15 už jsem byla propuštěná a MM si mě vezl domů
3. črc 2009 v 09:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.