• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ajjik: Gratulace veliká :slight_smile: :grinning: :slight_smile: :grinning:
20. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
Ahoj holčiny, všechny Vás po víkendu zdravím a MOC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA GRATULACE! Štrašně moc mě to potěšilo.
Celý pátek jsem přemýslela jak bych to manželovi řekla, ale bohužel jsem žádné speciální oznámení nevymyslela a tak jsem mu jednoduše řekla "co by říkal tomu, že by byl v březnu taťka". Očíčka se mu rozzážili jako malému klukovi a málent mě rozmačkal v náručí:slight_smile:. Celý víkend byl stašně pozorný a stále opakoval jak je šťastný.
Dneska se musím objednat k MUDr. na potvrzení.
20. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
ajjik, já mu to taky řekla jen tak, zeptala jsem se ho ať hádá co bydlí v bříšku a svetě div se, uhodl to :grinning: .
Jak jsem tu nebyla, nejsem v obraze, kdy si čekala MS? :sunglasses:
20. črc 2009 v 08:47  • Odpověz
Holky, chci se zeptat jestli někdo v Praze nemáte zkušenosti s ňákým střediskem na testy ohledně spermiogramu??
20. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
blondynka: MS jsem čekala ve středu. Ze čtvrtku na pátek mi bylo pěkně špatně a tak jsem v pátek testla a byly tam:slight_smile:. V neděli jsem se chtěla ujistit zda tam // pořád jsou tak jsem testla znova a byly tam pořád:slight_smile:. Dokud to, ale nebudu mít potvrzené od doktorky tak nebudu mít klid.
20. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
ajjik: jsem Ti rikala, ze na Tebe sazim, takze me to ani neprekvapilo :grinning: GRATULUJI :dizzy_face:

eli: zkus nejaky CAR nebo sexuologicke centrum :confused: (andrologie)

blondy: to jste byli nekde na Sicilii :sweat_smile: Bych to Tvoje "spekate" bricho chtela videt :grinning:
20. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
eli: min.tyden jsem byla s kamosem na pive a on mi rikal, ze jeho zena uz 2x potratila, ale zrejme je spise problem u ni..kdyz pozdeji dorazila, tak rikala, ze ma problem se stitnici ci co.. :confused: On sam byl prave na spg v CAR..vse u nej OK :wink:
20. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
ajjik, to chápu... Já se jen ptala, abych věděla, jak moc to pospíchá s tím objednáním... Oni tě někde totiž chtějí vidět až později, aby to už bylo pěwkně vidět na UTZ. Ale každý doktor je jiný :wink:

nany, no v podstatě u Sicilíe. Neboj, já zas nějakou fotku udělám :grinning: . Ale po ránu moc změna vidět není, zato večer ano, jsem jak oteklý mravenec :grinning:
20. črc 2009 v 09:44  • Odpověz
ahojky holky :wink:
tak kontrola je za mnou, další až za tři týdny. Už mám i vycházky, ale ještě týden mám být v klidu. Utrogestan asi zabral, protože špinění zatím zmizelo :wink:

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevíte o vyšetření specializovaném na Dawnův syndrom? Má to být nějaký podrobný UTZ plus odběry, a nehradí to pojišťovna....dneska mi o tom doktorka říkala že se to provádí mezi 11.-13. týdnem. Ale já nevím jestli do toho jít. Příjde mi to zbytečné, když i v případě že by to vyšlo nějak divně bych na amniocentézu nešla.....co myslíte???
20. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
Jo ještě jsem chtěla upravit si termín další kontroly:

//
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snaž.od 5/09, kyselina listová, TP: ???

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, .....................19 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ....................................4 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/ticker/27c682/ttc.png
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............30 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................13 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,.....................................12 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ................................14 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 11 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................4 DC, kyselina listová
20. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahoj holky,
chtěla bych taky ještě popřát nové těhulce...Ajjik, moc moc gratuluju :dizzy_face: !
Jinak zítra mě čeká velký ultrazvuk. Je to nějaký speciálně zaměřený na vývojové vady, spojený s odběry krve. Na jednu stranu se moc těším, že uvidím miminko a na druhou mám strach, aby bylo všechno v pořádku. Do tří dnů prý budou volat s výsledky. To budou asi nervy....
Blondy, nebyla jsi na něčem takovém taky?
20. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahojky holčiny, tak mám manžela objednaného na spermiogram na 7.8.09 ve 13 hod...Tak držte palečky :dizzy_face:
20. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
Kramlinka, gratuluji ke kontrole....Já na ten ultrazvuk zítra jdu. Chci prostě jen vědět, jestli je miminko v pořádku, ale na amniocentézu bych taky nešla...
Můžu se zeptat, kolik se za něj u vás platí? V Jihlavě 1500.
20. črc 2009 v 10:03  • Odpověz
Eliš: To víš, že budem držet pěstičky :slight_smile:
20. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
kramli, ahoj holka, to je super že jsi v pořádku... Ono to není jen na DS, ale je to kompletní NT srenning, jak píšeš hrazený pojišťovnou není, ale je to nejpřesnější určení zda tam není nějaká vývojová vada. Skládá se se to z dvou části, UTZ (musí být přítomna nosní kůstka a pak se měří šíjové projasnění, to musí být nižší než 3 mm) a pak odběr krve. Jinak já na tom byla a zbytečné mi to určo nepřipadá, je to fakt nejpřesnější, pak v 15 až 16tt tě čekají stejně tripple testy, což je v podsatě obdoba krevních testů z prvního trim, ale ty právě dost často vycházejí falešně pozitivní a pak ženské chodí zbytečně na plodovku. Takže jestli můžu doporučit, fakt tam běž :wink:

klaruska, byla jsem tam, naštěstí negativní. Je to to, co jsem psala kramlince. Ničeho se neboj, náhodou to bylo krásné, protože jak měří třeba to projasnění, tak to musí hodně zvětšit a dělál to na takové velké obrazovce, krásně jsem všechno viděla, už to vypadalo jako hotový človíček :dizzy_face:
20. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
kali.kal: Děkuju!! Já mám z toho strach, ale zároveň si myslím, že bude vše OK :dizzy_face: :dizzy_face:
20. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
Holky moje, ukaážu se tu zase večer..tak zatím pa a děkuju :dizzy_face: :dizzy_face:
20. črc 2009 v 10:16  • Odpověz
Blondy, děkuju, teď jsi mě naladila, těším se, že uvidím miminko a snad bude všechno v pořádku :dizzy_face: .
20. črc 2009 v 10:18  • Odpověz
klaruska, to je standartní částka... Já ho měla nakonec zadarmo, nevím proč po mně nic nechtěli :grinning:
Já bych tedy na plodovku šla, kdybych veděla, že něco nemusí být v pořádku....
20. črc 2009 v 10:19  • Odpověz
Blondy, o cenu mi nejde, jenom mě to zajímalo, protože jsem slyšela, že se ty ceny různí.
No já nevím s tou amniocentézou...zatím o tom nechci přemýšlet. Věřím že když jsme celkem mladí a máme jedno zdravé dítě, tak že i tohle miminko bude v pořádku.
20. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
klaruska, určitě, držím palečky :wink: . Já se taky trišku bála, když jsem tam šla, hlavně jak měřil to projasnění, tak mu to hrozně dlouho trvalo, tak se divně u toho tvářil, už jsme myslela že je něco špatně, a přitom, jsme měli 0,7mm a norma je do 3. A tohle je výborný výsledek :sweat_smile:
20. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
Blondy, děkuju...vlastně ty výsledky z ultrazvuku se dozvím hned, že a výsledky krve budou volat do těch tří dnů. No už to vidím, že dneska nebudu moct spát. Jdu tam zítra na půl desátou...

Jinak jak jsem se tady jednou ptala na to objednávání oblečení přes net, tak jsem to riskla, jelikož jsem tady nemohla žádné hezké těhotenské věci sehnat. Dopadlo to dobře. Objednala jsem si šaty, sukni a kalhoty a všechno sedí. Navíc to přišlo třetí den od objednání :slight_smile:
20. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
klaruska, jo to se různí.... Já totiž původně nevěděla, že se to dělá i u nás v ordinaci (je to taková vetší a fakt dobře vybavená, a tohle tam dělá jeden primář z nemocnice), tak jsem koukala na web a v Praze jsme našla nejlevnější za 1tis a nejdražší asi za 2,5 tis. což se mi zdá hodně velký rozdíl.... :confounded:

Tak já už mám celkem jasno, že na plodovku nejdu, protože tohle mám negativní a tripply fakt dost často vycházení falešně pozitivní a tohle je o dost přesnější. Ale jinak bych na ní klidně šla, protože starat se o postižené dítě bych ani já ani manžel nedokázali. A bohužel o věku a o tom, že jste oba dva ok to není....
:unamused: Ale každý to máme jinak :wink:
20. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
klaruska: no me mudr rikala 600,- :sweat_smile:

blondy: tak já nevím....já bych na amniocentézu vážně nešla, tak nevím aby mě to nějak zbytečně nestresovalo.....no ještě to probereme s MM.....
20. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
klaruska, pošleš mi prosím link? Ráda bych se mrkla, když fungujou :sunglasses:
Jojo UTZ ti řekne hned, a většinou když je vše ok dle UTZ, krev vyjde taky dobře :wink:

kramli, to tedy žiješ v levném kraji :grinning:. Nevím je to tvoje věc, já jsem na tohle docela ortodoxní, nevím proč by se mělo třeba narodit dítě s DS, když se to dá předem skoro 100% zjistit, ale jak už jsem napsala, je to každého věc. Takže to proberte a uvidíš :wink:. Ale třeba ti tripply ti budou dělat určitě, ty jsou povinné a ptát se tě nebudou, takže tě to stejně nemine....
20. črc 2009 v 10:47  • Odpověz
No já jsem říkala, že se ceny různí, ale že až takhle, to jsem tedy netušila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
Blondy, objednávala jsem z www.tehotne.cz
20. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
klaruska, děkuju.
No je pravda, že kramli mě s tou cenou taky překvapila :grinning:
20. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
blondy: no já zase vím, že ikdyby náhodou něco, tak bych na potrat stejně nešla. Slyšela jsem už tolik případů o tom, že řekli doktoři že dítě bude postižené a znám maminku, které se narodilo miminko a mělo jenom nějak divně vychýlený prst na noze. Takže já na to nevěřím. Prostě já to beru i z hlediska víry, Bůh ví které děti se narodit mají a které ne. Samozřejmě je to každého věc, ale já v tom mám jasno.... :sweat_smile:
Ono někdy si doktoři hrají na bohy v nesprávných situacích...a já věřím i tomu, že člověk nikdy nedostane to co by nedokázal unést....

Ale jak říkám, respektuju odlišné názory. A vím že ty si nevezmeš nijak osobně :wink:
20. črc 2009 v 11:01  • Odpověz
kramli, no to je právě o tom, že každá to bereme z jiného pohledu. Já to znám z toho medicínského, a vím, že metody jsou hodně přesné, i když samozřejmě na něco víc a na něco méně... Ale jen když vemu okruh mých známých, zatím se doktoři nespletli.

V tom co píšeš tak s tebou souhlasit nemůžu, ale proto, že jsem ateista. Taky plně respektuju tvůj :wink: . Jinak mě znáš dobře, osobně si to fakt nevezmu a ani ti to nebudu vymlouvat, každý si žijeme žzivot po svém. Ale jestli to máš oprab´vdu trakhle, skoro bych to viděla jako zbytečné.... :wink:
20. črc 2009 v 11:08  • Odpověz
holky, koukam, debatka se pekne rozjela :wink: kazda mate svym zpusobem pravdu, ale ja se napr. ztotoznuji spis s nazorem blondy :wink:

kramli, moc se mi libi ta veta: .."a já věřím i tomu, že člověk nikdy nedostane to co by nedokázal unést"....

Muj byv.pritel mel (vlastne porad ma, ze) postizenou sestru (dnes je ji asi 41 let), vetsinu casu je v ustavu v D. Poustevne, pres prazdniny u jeho mamy..a je to fakt zahul, a to je z toho osazenstva na tom jeste nejlip. Jak jsem tak za ty leta pochopila, tak nejvic se ji libilo, kdyz tyhle "ustavy" jeste vedly radove sestry..
:wink: No, ale to je asi na jinou diskuzi :sunglasses:

Jinak, vypada to, ze za 3 tydny jedem do Tyrolska :wink: Blby je, ze bych mela zas dostat kramy :unamused:
20. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.