• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
blondy: :wink:
No ono je to u mě i tou výchovou...já jsem se moji mamince narodila když měla 17 let, neměla školu dodělanou, ale to co měla bylo rodinné zázemí, babička se k tomu postavila naprosto úžasně. Mamčina sestra měla čerstvých 16 když se jí narodil její první syn a zase to byla babička kdo ji podržel....Prostě já jsem byla vychovávána v tom duchu že Bůh člověku naloží opravdu jen to, co ten člověk unese a že všechno co se děje má svůj důvod.
A každého člověka kterého potkám, který nějakým způsobem zasáhne do mého života, tak potkám z určitého důvodu, abych se něco přiučila nebo pochopila, ale na to příjdu vždy až s odstupem času....prostě vše co se člověku v životě přihodí má svůj skrytý důvod....ale už dost, to jsem se už dostala do trošku jiné roviny.

A tvé medicínské hledisko naprosto chápu. A ono každý člověk v něco věří, ať už je to duchovního nebo praktického rázu, ty třeba věříš vědě a takovýmto řekněme praktickým věcem, které se dají dokázat nebo jak to popsat a já trochu více sázím na to duchovno, ale stejně stojím nohama pevně na zemi a jsem do určité míry realista. :wink:
20. črc 2009 v 11:59  • Odpověz
Klaruš toho ultrazvuku se neboj je to standartní postup nijak tě to ani mimčo nemůže ohrozit.
Co se týká toho vyšetření tak u nás se za něj neplatí je to v rámci prevenci a hradí to pojištovna.

A odběru plodové vody se také bát nemusíte dá se to vydržet a navíc máte jasno během třech týdnů.
A já si to pochvaluji dle odběru (nám hrozil downův syndrom a rozštěp ) a plodová voda vše vyvrátila že je sabča v pořádku a taky že je takže já nedám na plodovou vodu dopustit.

A co se týče toho zda si dítě ponechat ano či ne tak si myslím že to je každého jeho osobní rozhodnutí.
Dle víry ,národnosti,životních podmínek a pod.
Ale já u sebe vím že kdyby se to potvrdilo tak bych si to nechala vzít (dle zákona do 22týdne) protože bych to nezvládla ani u prvního ani u druhého.
20. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz
nany: no vidíš to máš z toho že sis tak urychlila ten cyklus :wink: Ale musíš věřit tomu že tam už pojedete ve třech :wink:

Ono podle mě i postižený člověk může prožít plnohodnotný život, oni mají svůj vlastní svět, do kterého si ostatní lidi moc nepouštějí. Ale bývají třeba hrozně šikovní na výtvarné práce a tak :wink:

Ono i když se člověk narodí zdravý tak se během jeho života může přihodit cokoliv, stačí nějaká autonehoda, jsou různé postižení svalů nebo se můžou objevit různé psychické nemoci a myslím si že v těchto případech se s tím ti blízcí srovnávají mnohem hůř...a pro toho člověka samotného to musí být naprosto šílené se najednou ocitnout ve světě který je pro něj cizí...

Ale tohle je vážně hrozně pochmurná debata, já věřím že všechny děti co se nám narodí budou zdravé a my budeme těmi nejšťastnějšími maminkami pod sluncem :wink:
20. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz
kramli, no radši se do této debaty pouštět nebudem, za prvé je to nadlouho a za druhé je to hodně diskuze na tenkém ledě :grinning:
Jinak já nevěřím ničemu, pouze sama sobě a přijde mi to tak nejlepší :dizzy_face: . A máš pravdu, je to hodně o výchově, i ikdyž mě ani tak výchova moc neovlivnila, vždycky jsme si myslela a dělala co jsem chtěla, už od malička, prý jsem nevychovatelná :grinning: :grinning:

nany, co vůbec ten jeřáb? Pomohl? :sunglasses:
20. črc 2009 ve 14:53  • Odpověz
blondy: takže nezkrotná blondýnka už od malička jo ??? :wink:

Jo jinak nany psala že teď už druhý cyklus má po 22 dnech. Že užívá ten jeřáb a do toho ten kontryhel že občas popíjí... :wink: A měla hezký grafík minulý cyklus, odkaz na fertility viz. tabulka :wink:
20. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
kramli, já hold se přiznám že jsem úplně nedočítala, jsem to jaksi nezvládla... :pensive: . Na grafík se kouknu, okazu jsem si všimla ale nějak mě nenapadlo ho otevřít :grinning:

No jo já hold od malička měla svojí hlavu, odhadla jsi mě dobře :grinning:
20. črc 2009 v 16:23  • Odpověz
blondy: je mi to jasné, mě by se po dovči taky nechtělo dočítat :wink:
20. črc 2009 v 16:27  • Odpověz
kramli, tak tohle byla jen taková napůl dovolená.... Jak říká manžel, já mmá dovolenou pořád :grinning:
Ale měla jsme tu spoustu mailu a tak, tak jsem dneska nečtená víc než dost, ale tak letmo jsem to přelítla :grinning:
20. črc 2009 v 16:32  • Odpověz
blondy: aha tak to jo :wink: Já bych se na to vyprdla na to dočítání... :angry:

Nezdá se ti že ta počítačka tady na koníkovi, na ty týdny těhu se nějak předbíhá ??? Mě dneska mudra říkala že podle datumu poslední MS i podle UTZ jsme 8. týden a tady už to píše 9.tt jak to vlastně je? Když je to třeba 8+1 tt tak je to 8. nebo 9. týden???
20. črc 2009 v 16:38  • Odpověz
kramli, no někdo říká že to přidává, ale mně ne, dokonce se mi to změní i přesně v ten den, kdy má... Když jsi 8+1 tak jsi za začátku 9tt...
Já jsem třeba dnes v 12+3 :wink:
20. črc 2009 v 16:50  • Odpověz
Ahoj holčiny,zdravím Vás.
Jen bych se letmo vrátila k diskuzi o vrozených vadách.Kramlinko-taky mám kámošku,které doktor ze screeningu řekl,že musí na amnio,že se tam jeví Dawn.sy.A ona je taky věřící a tak to odmítla a tak nějak se smířila s tím,že mimčo může být postižené.No a nakonec se narodil zdravý,krásný chlapeček!Myslím,že je to fakt zbytečné nervačení a stresy v těhotenství.Já jsem o tom nikdy nepřemýšlela,co bych dělala,ale asi bych si to taky nenechala vzít.Nevím,je to opravdu každého věc,ale asi to musí být hodně těžké rozhodování.Snad mě to nikdy nepotká.
Blondy-vítej po dovolence.
Aji-pořádně si užij Egypta a načerpejte síly na další snaženíčko :grinning:
20. črc 2009 v 17:31  • Odpověz
Milé holky, moc Vám děkuji, že jste mne mezi sebe přijali. Pár dní jsem se odmlčela, protože jsem měla doma osm dětí, které učím na ZUŠ a měli jsem společné soustředění. Bylo to s dětmi skvělé, ale zároveň i vyčerpávající. Dneska dopoledne jsem byla v CARu na ultrazvuku, tak jsem poprvé viděla našeho mímáčka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Mám z toho obrovskou radost a přeji Vám to všem. Poradíte mi, jak přidat k loginu fotografii ?
Příjemný večer a dobrou noc.
Iva
20. črc 2009 ve 20:21  • Odpověz
blondy: kramli Ti to ve strucnosti vysvetlila za me :wink: fakt se mi to srovnalo (klepu na drevo)..nejak furt nemuzu uverit, ze za to muzou bylinky (holt nekdy neverici Tomas :sweat_smile: ) a dokonce mam za sebou prvni namereny cyklus :astonished: http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Bohuzel OVU prisla ve chvili, kdy MM byl na tyden na rybach..tak uvidime, co bude tenhle mesic :wink:

kramli: diky za osvetleni :wink: ja v praci nestihala, vyvrbil se nakej problem a ja uz se na MK nedostala :confounded:
Hele, kolik cm uz ma ten Tvuj prcek ? Kamoska mi v patek ukazovala pysne fotku z UTZ a melo to 4 cm :sunglasses: Uz je trochu paranoidni..prej, ze ji v praci kazdej kouka na bricho a urcite uz vsichni vedi, ze je v tom :grinning: Je vysoka, hubena a pribrala asi 20dkg..tipuju, ze je neco jako blondy :sweat_smile:

lancy: mas pravdu, radsi takovy veci neresit :wink: Ja verim tomu, ze holek a nas potom taky se takovyhle rozhodovani tykat nebude :sunglasses:

ivakul: to jsi dobra..8 deti...smekam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Fotku pridas, kdyz si odkliknes "NASTAVENI" v horni liste.lze to pripojit jako soubor..tusim, ze to ma mit necelych 1MB. Pokud je fotka vetsi, musis ji upravit :wink: Kdyby neco, tak napis do IP :wink:
20. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz
//
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: ???
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, .....................20 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ....................................5 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/ticker/27c682/ttc.png
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............31 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................15 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,.....................................13 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 1.5., ................................15 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 12 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................5 DC, kyselina listová
21. črc 2009 v 07:23  • Odpověz
Ahoj holky, teda vy jste toho včera prokecaly...

My byli s MM v brně, zase pro ty jeho léky, naštěstí je v lékárnách už mají, tak o jednu starost méně... Teď jsem ještě udělala pojištění a zarezervovala parking v Praze a v pátek v01:30 opouštíme ČR a vzhůru do teplíčka :dizzy_face:
21. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahojte holky!
Zdravím při úterku :slight_smile: Dneska v práci práce moc :frowning2:
21. črc 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahoj hezké ránko :wink:
ajo dovču v teploučku závidím :slight_smile:
21. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky,

aja, pořádně si tu dovolenou užij, zasloužíš si to :sunglasses:

nany, ty jsi tedy drzá :angry: :grinning: :grinning: .
No na mě je to vidět večer když déle sedím, jinak se to schopvat dá ještě poměrně dobře, akorát jsem opustila od upnutých věcí, protože to zatím fakt vypadá na špek než na těhu :grinning:
Grafík máš fakt vzorový, vidíš vidíš, já ti říkala že jeřáb je malý zázrak :dizzy_face: :dizzy_face:
21. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Holky moje, tak nějak jsme s manželem už od středy dováděli jak "za mlada" a myslím, že středa čtvrtek byla asi ovu :sweat_smile:
no a včera když jsem jela autem, tak mě tak divně něco chvilku píchalo v pravé straně podbříšku :sweat_smile:
tak mám takový pocit, jestli já se vůbec nějaké té MS dočkám... Měla bych ji dostat 30.7., to jsme ještě v Egyotě, tak doufám, že ji tam to sluníčko zbrzdí a přijde třeba 1.8., a´t se mi to hezky počítá jako před těhu, to jsem to měla stejně (1.5.poslední MS), kdybych byla fakt těhu, tak by to bylo docela ftipný uvádět revizi 1.7. :grinning: jako první den poslední MS :grinning: :sunglasses:
21. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
aja, tedy ty jsi číslo a co nějaká ochrana? :confused: :grinning: Otěhotnět hned po revizi fakt není zrovna ideální....
To jsem tedy zvědavá, jak to s tebou dopadne :sunglasses:
21. črc 2009 v 09:51  • Odpověz
ideální to možná není, ale kdo to má vydržet??? Ochrana??? No s tím máme doma docela problém - já to neumím nasadit, manžel asi jo, ale mám pocit, že by nebyl zrovna nadšenej :slight_smile:
já to neřeším, ptala jsem se dktora na rizika a řekl mi to jasně - kdybych otěhotněla, tak riziko potratu je stejné jako při normálním těhotenství... Nevěřím, že se to hned teď povedlo, ale příští měsíc už bych byla ráda...
21. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
aja, no je to tvoje věc :grinning: . To chápu, že by nebyl nadšenej, to asi žádnej chlap :grinning:
21. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojky holky, všechny Vás zdravím při úterku :slight_smile:.
Aja: Tobě přeju krásně ztrávenou zaslouženou dovolenou! Pořádně si odpočiň a načerpej nové síly na snaženíčko (pokud se tedy rovnou nebudete vracet 3:slight_smile:).
MUDr. jsem se včera dovolala a jsem objednaná na čtvrtek na 10hod. Tak doufám, že tam mimísek opravdu bude a bude vše v pořádku :dizzy_face:
21. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahojky holky,jakpak se máte?Já vařím-kuřecí plátky na houbách a už to pěkně provonělo domeček.
No Aji,myslím,že trošku hazarduješ se svým zdravím,jestli už jedete na ostro :confounded: Tak snad vše bude dobré,jak jsem říkala moře má zázračné vlastnosti...
21. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
ajjik, tak držím palečky. Gestační váček už by mohl být vidět krásně :dizzy_face:
21. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
Ajjik, ta první prohlídka u Dr. je super, pěkně si to užij...

:dizzy_face:
21. črc 2009 v 10:19  • Odpověz
lancy, tedy takhle mi dělat chutě :angry: :grinning: . Taky musím něco k obědu vymyslet, stále ještě vážím méně než před těhu, tak to musím dohnat :sunglasses:
21. črc 2009 v 10:21  • Odpověz
nany, moc díky za odpověď a nápovědu, jak zadat fotku. Zkusím to.

Jsem v 6. týdnu a zčínám prožívat, co to je těhotenská nevolnost. Zatím, to jde, ale bez ní by to určitě lepší. Jste také mnohem více unavené? Máte nějakou radu na nevolnosti ? Pohodový den. Iva
21. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
Ivko, buď ráda, že máš těhu nevolnosti... není to sice podmínka zdravého těhu, ale já od začátku nic neměla, ani jedno malé blinkáníčko :sweat_smile: a jak to dopadlo... Nechci tě strašit, ale buď ráda, že se něco děje :sunglasses:
21. črc 2009 v 10:47  • Odpověz
ivakul, no mě pomáhalo se těsně před spaím lehce najíst, pak jsem byla ráno úplně v pohodě. Když jsme náhodou zapoměla, tak jsem měla žaludek jak na vodě. Ale já měla problémy cca 14 dní a celkem nic vážného...
S tou únavou bohužel musíš počítat a bude ještě hůř.... :wink:
21. črc 2009 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.