• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
lussyn, to nybyli povodně, ale nějaký ten velký vítr nebo co to v čechách bylo, spadl nám na ním obrovský strom, co rostl hned za... I on byl památka, byla to fakt obrovská lípa, taková se jen tak nevidí...
27. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
blondyka: Tak to je něco :frowning2: . Je mi to opravdu líto! Půjde ještě nějak chaloupka zachránit?
27. črc 2009 v 11:24  • Odpověz
Sabi: Fakt mazec ten článek...
27. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
Kali napsala jsem paní at zvedne svou zadnici obleče si pověstnou uniformu a jde makat mezi nás at si to zkusí plné oddělení imobilních, inkontinetních a agresivních pacientů.
At si zkusí mít tři či čtyři dvanáctihodinové směny za sebou at je svátek či běžný den noční či ranní.
A pak by v životě takové kecy nemohla napsat.

Rozdíl v profesích je ten že naše profese nás nezatěžuje pouze fyzicky ale i duševně.
27. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
Sabi, jo máš pravdu, ale na druhou stranu, každý má nějaké trápení starosti, ale ty se musí nechat doma za dveřmi.Já pracuji v obchodě a nikdy jsem na nikoho nebyla nepříjemná nebo protivná, i když jsem měla nějaký osobní problém a nebylo mi do smíchu, ty lidé za to ńemůžou a nejhorší je dívat se na někoho znechuceného, znuděného nepříjemného.Když to někoho nebaví ať to nedělá a dělá něco jiného.Každý tu volbu má.To je můj názor.
27. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
Právě proto píšu že jsme pod psychickým tlakem.
Kždý od nás očeká že budeme věčně usměvavé,vtipné ,milé ,pohotové, k dispozici 24hodin že nám nevadí dělat několik směn po sobě že nemusíme chodit ani na záchod a podobně.
Byl vytvořen takový obrázek zdravotní sestry a tam bylo nakresleno a napsáno co všechno od nás společnost očekává už si vše nepamatuji ale na něco si vzpomenu.

Být zároven psycholog,psychoterapeut, zdravotní sestra, matka ,kamarádka přítelkyně nebo jen vrba.
Abychom měli mozek ještě víc vyvinutější než samotný vědec abychom si zapamatovaly všechno a ještě to co po nás chce vedení ,hlavní sestry, vedení v brně a také světová zdravotnická organizace a hlavně pacienti.
Abychom měli na nohou kolečkové brusle a byli ihned k dispozici a tím ji bezedný močový měchýř a nemuseli odbíhat na záchod.Žaludek velikosti hrášku aby nás stačilo se ráno na snídat a celý den nejíst.
Abychom vůbec nepotřebovali spát.Abychom byli jemné a zároven abychom byli strašně silné a mohli polohovat obézního pacienta.Abychom byli čistotné a mohli inkontinetního znečištěného pacienta pěkně umýt od shora až dolů a podobně.

A většina z toho je opravdu pravda. A jak už je reklama na kávu Jihlavanku tak není každý den jako z marcipánu.
Jsou sestry at se jim děje cokoliv tak navenek nedají nic znát a tváří se normálně ale nejsme roboti.
Jsou i bolesti které se těžko ukrývají v srdci a bohužel na venek prokouknou.
Něco bolí tak strašně že uvnitř už není místo a musí to jít ven.
Ale to už je zas psychologie chování jedince.
27. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz
Ahojky holky, sice mam kalup....ale nejde mi to se neozvat. Plne souhlasim se Sabineckou a s pani, ktera tento clanek okomentovala!!!!! Verim, ze zdravotni sestry maji svych problemu az az a to hlavne pracovnich. Pokud bude nekdo sledovat praci sester na nejakem luzkovem oddeleni, tak kmitaji jak mravenecci!!! Pokud se najde nejaka nevrla, neprijemna sestra, muze ji to prece kazdy sam rict a ohradit se vuci ni, ale to neznamena, ze jsou vsechny stejne. Tipuju si, ze na 100 sester se najdou 2 protivne a neprijemne...ty ostatni budou dost normalni a nebo mile!!! :sunglasses:
27. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
autor
Ahojky všem... :slight_smile:
Sabi, tzaky tě musím podpořit, protože všechny sestřičky obdivuju asmekám.Jsem přesvědčená, že drtivá většina z nich jsou na 1*(vždycky jsem narazila všude jen na bezvadný personál a i proto bych proti nim neřekla jediný slovo) No aže se občas člověk potká snepříjemno sestrou...?Myslím si, že platí: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá... :wink: Asi tak...
Všichni,kdo jste na dovolený, užívejte...Nás to čeká po neděli-už aby to bylo... :slight_smile:
Lin,co mimouš nezlobí? :wink: :dizzy_face:
27. črc 2009 ve 13:07  • Odpověz
ahojky holky,
lussyn: na svatbu se těším moc, je přesně za čtyřicet dní....kvůli zařizování svatby a taky stěhování a opravování bydlení teď bohužel moc času sem chodit nemám.....
teď jsem zjistila, že mi nejspíš vychází krámy přesně na svatbu, tak nevím, jestli radši koupit jeřáb a kontryhel a zkusit je uspíšit a nebo pít citronovou šťávu a posunout je dál.......prášky na oddalování jíst nechci, měla jsem je jednou a je to hrozné svinstvo.....poradíte?
27. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz
Holky,dá se nějak poznat těhotenství ještě před MS?
27. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
Sabi: jo jo, souhlasím s tebou. :wink: Sama pracuju v nemocnici, i když ne jako sestra. Není to vůbec jednoduché, služby jsou pořád a nikoho nezajímá, že už si dva dny nespala :frowning2: A nemocní lidé dokážou být hodně nepříjemní. :frowning2:
Bohužel sem se ale i sama setkala se setrama, které popisuje autorka článku. Určitě jich není převaha, ale jedna taková dokáže pokazit dojem z celého oddělení.

Tak přeji všem, aby se setkávaly jen s příjemnými a vyspalými sestřičkami i doktory :wink:
27. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
Lussyn: myslím, že některým holkám vyšly // už 10 dní po OVU.
Jinak se podívej na další diskuse. :wink:
27. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
Kali děkuju.
A kde jste všechny?
27. črc 2009 v 16:32  • Odpověz
ajjik, no vypadá to že snad ano :unamused:

lussyn, těhu se před Ms poznat dá, z krve celkem spolehlivě, z moči jak u koho, hodně záleží na tom, jak je to vajíčko rychle a kdy zaniduje. Každopádně já jsem pro testování až nejdřív v den očekávané MS, protože pak je spousta žen akorát zklamaných. Bohužel většina oplodněných vajíček odchází s MS pryč....
27. črc 2009 v 18:16  • Odpověz
28. črc 2009 v 07:45  • Odpověz
Tak dnes je to na mně :wink: :slight_smile:
Dnešní tabulka 28. 7. 2009:

//
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: ???
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ..................... 27 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............ ? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 12 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 38 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 21 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 20 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 22 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 19 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 12 DC, kyselina listová
28. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Ahojky hezké i když deštivé ránko :wink:
28. črc 2009 v 08:41  • Odpověz
Ahojky holky.
Taky hlásím deštiví ráno... :confounded: Ale stejnak krásné ráno!! :wink:
My jsme si včera koupili s manželem kolečkové brusle a budeme jezdit!! :dizzy_face: :dizzy_face: Už se fakt těšííííííííííím :dizzy_face: :dizzy_face:
28. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
autor
Krásné ráno...
Dneska nás asi čeká očkování,tak jsem zvědavá,jestli malej nezbourá ordinaci a kolik lidí na něm bude muset ležet... :astonished: :grinning:
Pak dám vědět :wink:
28. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahoj eli tak to je super.
Já před dvěma týdny kupovala nové brusle Denince.
Kali tak jsem přelouskla ten článek od tebe a super :wink:
28. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
autor
U nás svííítí, teda trochu opar, ale svítí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jéé, Wlibrusle-to by byla moje smrt :grinning: :grinning: :grinning: Tak ať vámto krásně bruslí :wink:
28. črc 2009 v 08:54  • Odpověz
autor
Místo Wibrusle mělobýt Eli brusle :wink: :grinning:
28. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
U nás svítí je tu krásně teploučko. :grinning:
28. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj Kopretinko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já si říkala co to je za zkratklu Wlibrusle :grinning: :sweat_smile:
Ahoj Sabi :wink:
28. črc 2009 v 08:59  • Odpověz
Tady leje,leje a leje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
Andri, znáš to když se dělá 10 věcí naráz a ještě se Ti za krk šplhá dítě :wink:
Tady neleje, jdeme pro očkování, tak držte pěsti-teda jestli nebude mít Dr. dovču :angry:
28. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
Kopretinko to je upně jasný :wink:
28. črc 2009 v 09:13  • Odpověz
Ahoj holky,
tak když hlásíte po rni počasí tak já se tadky přidám :grinning: . Tady je už po ránu 33 a jasno, ani mráček :sunglasses: Už mě to teplo začíná štvát :confounded:
28. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky,
Kali moc děkuju za článek, super hned jsem chytřejší, jen ty příznaky, myslím, že nejmíň polovinu jich má každá z nás :grinning:
Kopretinko, jasný držíme palce ať to Domča a hlavně ty zvládnete :slight_smile:
Blondýýýý, já chci taky 33 a určitě by mě to neštvalo :grinning: :grinning: A co jinak všechno o.k.?
Eli, tak to je super, taky jsme si nedávno koupili in-liny a je to fakt bomba, moc mě top baví, i když vůbec neumím brzdit, hihi, zastavím se vždy o plot nebo strom, když není v dosahu miláček :grinning: .Hlavně bacha na údy :grinning:
Sabi jak vy to na té moravě děláte, že tam máte pořád sluníčko? :slight_smile:
28. črc 2009 v 09:51  • Odpověz
lussyn, no myslím že by tě to brzy taky štvalo, hlavně v kombinaci s těhu... :grinning:
Jojo, všechno je v pohodě, jedné návštěvy jsme se ráno zbavila a další mi odpoledne přiletí, no hold nudit se nebudu :sunglasses:
28. črc 2009 v 10:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.