• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
zkusím to... :slight_smile: pro klid duše
3. srp 2009 v 15:23  • Odpověz
Jo Ájo a víš, že seš teď vlastně pohnojená, tak si vzpomeň na to, co jsi mi vždycky říkala :grinning: :grinning: Až večer budeš testovat, aby ses tomu nedivila :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 15:36  • Odpověz
aji: tak se těším na tvůj výsledek, večer sem napiš.....
já si spíš myslím, že těhu nejsem, ale štve mě to, čekat na krámy tak dlouho vždycky......začnu pak pít nějaký ten kontryhelový čaj, to mi už jednou cyklus zkrátilo...ale teď ještě ne, protože svatba je za měsíc a dva dny, tak abych to kdyžtak dostala až po svatbě...
lussyn: jj, zařízeno je snad vše, co bylo v plánu, už chybí jen drobnosti....ale ještě doděláváme na baráku, přestěhovaní sice jsme, ale ještě chybí parapety, fasáda, dvířka od kuchyňské linky a příprava na svatbu.....ale užíváme si to, je to zábava a čas letí jako splašený. jen doufám, že nám vydrží počasí
3. srp 2009 v 15:39  • Odpověz
lussyn, tak už viš o čem jsem mulvila, to jsem ráda že jsi pochopila :grinning: . Doufám, že tren příští týden co budu v čechách tam bude alespoň trošku chladněji, stačilo by mi tak 25 :sunglasses:

taggy, tak hold nezbývá než čekat....

aja, určitě to zkus, to je dobré rozhodnutí a dej hned vědět, ju? :wink:
3. srp 2009 v 16:29  • Odpověz
Taggy ty jo, holka ty se nešetříš, koukám, že jsi pořád v jednom kole. :slight_smile: Tak ať vám práce odsejpá a jde to od ruky.A hlavně ať se ti už ta MS pořádně rozjede a nebo ať už nechodí vůbec.
Blondy, jo teď hlásili v rádiu, že od příštího pondělí se má ochladit, tak snad budeš mít štěstí, jen doufám, že se zas ale neochladí moc.
3. srp 2009 v 17:34  • Odpověz
lussyn: jj, je toho teď hodně, fakt. Proto bych radši otěhotněla až po svatbě, až bude klídek.....samozřejmě, že když bych měla // už teď, že budu šťastná.....ale když se povede v září v říjnu, bude to ještě lepší.....a pro ostatní pěkný vánoční dárek - nechci to říkat hned v prvním měsíci totiž
3. srp 2009 v 17:36  • Odpověz
Jé tak to by bylo moc hezké překvápko pod stromeček, i když nevím jestli by jsi to do té doby dokázala neříct, ono to třeba jen tak nejde, pokud máš třeba celodenní nevolnosti, tak to jde asi těžko utajit :grinning: :grinning: Ale to ti samozřejmě nepřeju :slight_smile: A ono to plánování, taky není jen tak.Zrovna, když si to naplánuješ, tak do toho zrovna něco vleze a nejde to jen tak :frowning2: .TAkže je lepší tomu nechat voln průběh a ono to nějak dopadne, podle mě :wink:
3. srp 2009 v 17:41  • Odpověz
právě to nechci plánovat vůbec, prostě počkáme a uvidíme.......a budu ráda i teď i na podzim, hlavně když to bude vše v poho a mimi pak zdravé.......a to přeju všem, to je nejdůležitější
3. srp 2009 v 17:47  • Odpověz
Takže z mého špinění se stala právoplatná MS :wink:, takže upravuji tabulku:

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: ???
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 7 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............ ? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 18 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 44 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 1 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 26 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 28 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 25 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 18 DC, kyselina listová

Taggy tak, tak všechno nechat náhodě a ono to nějak dopadne.
Holky mažu domů jdu dělat k véče pizzu, tak už na ní mám pěknou chuť. :slight_smile: Krásný večer všem.
3. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
Ahoj holky,
konečně jsem to zpočítala, tak jsem se hned upravila v tabulce :slight_smile:.

13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 7 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............ ? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 18 DC,kyselina listová
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 44 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 1 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 26 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 28 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 25 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 18 DC, kyselina listová
3. srp 2009 v 19:57  • Odpověz
Tak zase nakukuji co ta Aja :wink:
Luss já jsem s dětma ted pořád venku tak se k pc moc nedostanu.
Taggy tak ať na sebe mrcha nenechá dlouho čekat :wink:
3. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz
taky čekám na aju a pořád nic....
doufám, že to brzo dostanu, ale zatím pořád nic....sakra....
3. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz
Já taky pořád nakukuji a nic :wink:
Taggy snads to nebude už dloho trvat. Kdy pujdeš k mudře kdyby mrcha nešla?
3. srp 2009 ve 21:03  • Odpověz
andri: nevím, právě.....bych ještě asi počkala, jsme dneska vzpomínali s mamkou, jak jsem to mívala, když mi to začalo někdy v patnácti šestnácti, než jsem začala brát HA, protože to mi to chodilo na hodinu přesně a vzpomněly jsme si, že jsem to taky mívala asi dost nepravidelné.....takže asi tento měsíc ještě počkám.....pokud to nebude padesát dní už.....a pak začnu pít ten kontryhel nebo užívat jeřáb....ať se mi to upraví
3. srp 2009 ve 21:14  • Odpověz
Tak to jo.
Já jsem proběhla koupelnou a za chvilku si asi zalezu sdo pelíšku :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:
Rano jsem zvědavá na zprávičku od aji.
Dobrou, krásnou,klidnou noc všem :wink:
3. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz
dobrou noc....
3. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz
Dobré ránko děvčátka,po delší době vás všechny zdravím,
byly jsme na tom Vranově,bylo tam krásně,tak jsme trošku odpočali a teď už zase pracujeme.U mě nic nového,jen se mi zkrátil cyklus dnes jsem 6.DC,prosím někdo to zkopíruje.díky.A co tady nového?Asi dovolenkujete o sto péro,viďte?
Aji-jak bylo v Egyptě,určitě fajn.A co malýho egypťánka jste si nedovezli?
A co vy ostatní,jak semáte?
4. srp 2009 v 07:42  • Odpověz
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 8 DC,kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 19 DC,kyselina listová
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 45 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 2 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 27 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 29 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 26 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 19 DC, kyselina listová

Ahoj holky, tak tabulka upravena a já pořád zůstávám pod čarou :slight_smile:

Na testíku byla jen / a jsem za to ráda, teď už chci MS abysme konečně mohli začít. včera u nás byla ségra a vychlastali jsme 3 flašky vína :sunglasses:
4. srp 2009 v 08:16  • Odpověz
Ahojky Ajo, tak přijde MS a pak už se chcete zasnažit?
Já taky MS vyhlížím....testovat se mi už nechce, počkám do konce týdne, když dorazí MS a když nedorazí, tak si udělám testík nebo zavolám doktorovi......a doufám, že nebudu muset na vyvolávačku.....no uvidíme
lancy: a jak bylo na vranově?
4. srp 2009 v 09:28  • Odpověz
Čauky ve spolek,

Ahoj Lancy, tak co dovča super?Počasí jste měli krásný, tak jste si to určitě pškně užili.Co ta bouřka v neděli zvládli jste ji v pohodě nebo se vám vyhla?Koukám, že jsi mě už předběhla :wink: v cyklu, tak krásně jsme se shodovaly :slight_smile:Tak jsem ti aktualizovala tabulku.
Andri jen si užívejte sluníčka.A co Deniska jak se těší do školy, už se vám to krátí, viď.
Ájo, na jednu stranu je dobře, že tam byla jen jedna.Nebuď nedočkavá však se brzy dočkáš :wink:
Taggy, no snad se to spraví 50 dní by byl asi mazec.
Jo a smazala jsem si z tabulky kyselinu listovou, protože už ji asi 3 měsíce nejím :grinning: :grinning:.Až budu těhule, tak zas začnu, ale dojedla jsem jedno balení a nové si zapomněla koupit a už to nějak neřeším, jím hodně zeleniny a v té je taky obsažená, takže tak. :slight_smile:

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 8 DC,kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 19 DC,kyselina listová
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 45 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 2 DC,
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 6 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 29 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 26 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 19 DC, kyselina listová
4. srp 2009 v 09:30  • Odpověz
Zdravim pri uterku :wink:

lancy: to jsi pekne odpocata, co :sunglasses: Pocasi Vam fakt vyslo...planujete jeste neco ? My se na dovolenou chystame pristi tyden..akorat nejak nestihame pripravy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ajjik: ty mas TP na narozky moji segry, to je dobry :slight_smile: Jak Ti je ?

taggy: jsem zvedava jak dopadnes s tou Tvoji MS..vis, kdybys aspon vedela, kdy byla/nebyla OVU, tak by se to dalo lehce odvodit... No, u me OVU nic, tak se zacinam obavat, abych nemusela po dovoleny neplanovane k MUDr. :pensive: Nemate s tim nekdo zkusenost ? Jestli jako cekat na ovu nebo jit k Dr..

aja: koukam, ze jste se segrou pekne nasavaly :grinning: Myslim, ze je fakt lepsi, ze tam byla jen / :wink:
4. srp 2009 v 09:51  • Odpověz
Ahoj Nany, jak je, už jsi v menším shonu?Nany proč myslíš, že by jsi musela k dr?Jsi 19DC ovulka ještě může klidně dorazit a MS ti může přijít i kdyby ovulka neproběhla, ne?Tak se tím takhle dopředu netrap, bude všechno dobré. :slight_smile:
Vím, že je Kopretinka na dovče, ale i tak Domčovi všechno nej k svátku. :slight_smile:
4. srp 2009 v 09:58  • Odpověz
Ahoj holky, chci vás pozdravit. Byla jsem teď pár dní mimo internet, tak teprve budu dočítat.
Chtěla bych od vás znát názor na jednu věc, která mi od včerejška leží v hlavě. Byli jsme na návštěvě u tchánovců. Tchýně měla svátek, tak jsme ji šli pogratulovat. Když někam odešla, tak se tchán do mě začal najdnou navážet. Prvně to teda začalo tím, že řekl, že až se vrátíme z dovolený, že u nich může Tomík pár dní být. Ovšem že si nepřejou, abych tam byla já !!! To zdůraznil hned několikrát a pokračoval s tím, že když jako budeme mít mimino, tak že Tomík je nesamostatnej,že má ještě plínu, že se neumí sám najíst a že nemluví. A že oni ho převychovají, že jako sám se to nenaučí!!! Prostě ze mě udělal totáního blbce s tím, že já se vlastně o dítě nestarám a nejsem schopná ho nic naučit.

Já se ale malýmu věnuju na plný úvazek. Oni mi nikdy téměř nepomohli, maximállně párkrát pohlídali. Pomáhají mi mnohem víc naši a to jsou celem z daleka a tchánovci bydlí vedle. Je pravda, že Tomášek má ještě plínku, protože jsme ve fázi učení a někdy se nám povede jít na nočník a někdy holt ještě ne. Najíst se samozřejmě sám umí, ale pokud jí lžičkou, tak mu to holt taky někde ukápne, to je snad u malýho dítěte normální a to že nemluví mi doktorka řekla, že je do tří let normální. Důležité prý je, že všemu rozumí. Umí krásně poznávat zvířata, zná části těla a prostě si myslím, že umí všechno, co je pro jeho věk normální. No číst a psát ještě neumí, ale to se snad taky jednou naučí. Tchýně je učitelka ve školce a asi si myslí, že zná všechno nejlíp.

Jsem z toho včerejška hrozně smutná.Nemohla jsem kvůli tomu ani spát. Jaký na to máte názor a jak byste se v takové situaci zachovaly? Byl u toho i manžel, ale ten rodičům nic neřekne a švagrová, která to slyšela a tátu napomenula, ale on si z toho nic nedělal.
Já jsem ho měla někam poslat, ale byla jsem tak v šoku, že jsem to prostě nedokázala :frowning2:
4. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
Ahoj všechny moc zdravím :wink: :wink:
Luss no užíváme si s dětma . Ze školy mám nervy hlavně já,Denda se těší.
Teda Klarko jsem strašně v šoku co jsem si od tebe přečetla. No to by mi mohl někdo něco takového říct :angry: .
Náš Péťa taky skoro nem,luví,rozumí všemu (i my jemu) ,všechno pozná,rozezná. Je hrozně bystrej a je vidět jak mu to v té hlavince šrotuje. To svou hatlamanštinou se domluví,ale jinak ne. Má to po tátovi ,protože Petr taKY ZAČAL STRAŠNĚ POZDĚ MLUVIT a jak to panečku dohnal :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
S nočníkem jsme taky ve fázy učení a bojujeme. Péta strašně nočník bojkotuje. Takže plenu taky máme.
Teda to jsem se uplně rozčílila za tebe. S manželem bych si taky asi promluvila že se ani nezastal.
4. srp 2009 v 10:15  • Odpověz
lussyn: jj, ovu jeste muze byt..ale s tou MS si prave nejsem jista..logicky by MS prijit nemela, kdyz se Ti neuvolni vajicko..kamoska to tak prave mela..nakonec si musela pichat naky horm.injekce, ale to snad nebude muj pripad. Doufam, ze je to tim stresem :wink: Ted zas finisuju pro zmenu v praci..min.tyden jsem tomu moc nedala.. :confounded: Ale uz je lip..tesim se, az vypadnu :sunglasses:

klaruska: tak to je teda jobovka :astonished: Ja bych byla asi taky v soku, i kdyz poslat ho do .... bylo prvni, co me ted napadlo :angry: Nemel treba nak upito, kdyz jste meli oslavu ?
Prvne bych to asi probrala s manzelem, co na to on..jsou to preci jen jeho rodice.. Docela bych mela obavu ho tam po tom rozhovoru (spis asi monologu) nechat, aby mu neco nenabulikovali.. :angry: Tech hlasek o prevychove bych se docela bala :fearful: Hele, kazdy dite je fakt jiny, nelze ho narvat do nakej tabulek.. Mama rikala, ze moje segra uz treba chodila pomalu od 9.mesice, ale do tri let skoro nemluvila a ja zas naopak.. :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:21  • Odpověz
Ahoj Klaruško,
teda to je síla.Musím říct, že tvůj tchán je pěknej hulvát a nevidí si do pusy.V první řadě bych být tebou Tomáška k nim nedala, nepotřebuješ přece aby ti převychovávali dítě a určitě bych se být tebou ozvala.Nenechala bych si tohle líbit a určitš by měl za tebou stát tvůj manžel, i když jsou to jeho rodiče, ale vy jste jeho rodina.Mám podobnou zkušenost s mojí sestrou.Synovečkovi je 2,5 roku mluví teda a plínu nemá, ale moje teta mimochodem učitelka mateřské školky, měla a má milion výtek, jak se ségra malýme nevěnuje, jak je zaostalej, protže neumí básničky a písničky, přitom umí krásně zpívat žížalu od patrasový a jede jede mašinka.No ona by taky nejspíš chtěla, aby uměl násobilku a počítat do deseti samozřejmě v angličtině.
No vím přesně jak se cítítš, protože já jsem z toho taky vždycky vytočená.A sama jsem dělala dva roky v mateřské školce, tak vím, že každé dítě je opravdu individuální a to, že ve dvou letech má plínku a nemluví, nevidím jako důvod toho, že se mu nevěnuješ.Držím ti palce a přeju velkou trpělivost se tchánovceme.Já bych k nim teda svoje dítě nedala, když k němu mají takové výhrady
4. srp 2009 v 10:21  • Odpověz
Andrissku děkuju, já o tom musím pořád přemýšlet. Jojo, Tomík má taky na všechnol nějáké svoje výrazy a i já mu samozřejmě rozumím :slight_smile: . Přijde mi to jako hrozná drzost, víš, dovolit si vůbec něco takového říct.
Manžel je v tomhle zvláštní, rodičům se neodváží nic říct a potom máme kvůli tomu spolu ještěě konflikty, protože já jsem mu samozřejmě doma řekla, že jsem smutná, že se mě ani nezastal a on mi na to odpověděl, že to řešit nebude, že si o tom myslí své a hotovo :frowning2: .
A představ si, já jsem to sem tenkrát nepsala, ale když jsem k nim šla slavnostně oznámit, že čekáme miminko, tak místo gratulace tchán taky vytáhl nějaké řeči o tom, že Tomík je nesamostatnej a že my si jako ještě piřídíme mimino. vyznělo to tak, jako by se nám snad stala nějaká nehoda :frowning2: .
Já jsem z toho tenkrát byla úplně hotová Čekala jsem, že budou mít radost, že mi pogratulují, ale tohe teda vážně ne :frowning2: .
4. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
Klarko to je asi právě chyba že se manžel neozve.
Něco podobného bylo u nás . Petr tenkrát prostě na tvrdo řekl že si za svou rodinou stojí a jestli se to někomu nelíbí tak je to jeho problém a že už nechce nic takového slyšet a od té dobi je klid a vycházíme spolu :wink:
4. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
klaruska: myslim, ze Tvuj tchan je krupan, kterej se neumi chovat..jeste jak jsi dopsala tu pasaz o tom, ze jste jim sli oznamit tehotenstvi. Myslet si muze cokoliv, ale ne to takhle na plnou hubu rikat :angry: A propo..on je pediatr s 30ti letou praxi, ze ma takhle ve vsem jasno :confused:

Kdyz bylo brachovi 2-3 lety, tak jsme mu rikali, ze je jak malej Madar..mel proste svoji rec a dneska tu pusu nezavre a kazdej rok je na desce cti jako jeden z nejlepsich studentu :sunglasses:
4. srp 2009 v 10:31  • Odpověz
andrissek: manzel zaujal spravnej postoj :sunglasses: tak by to melo byt :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.