• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj holky,

klaruska, hlavně se tím netrap. Já bych mu ale tedy na tohle něco řekla...
K tomu mlevení, co mám sestra prostřední holčičku (v září jí budou 3 roky) taky ještě pořádně nemulví, řekně asi tak 10 slov, ale jak píšeš, všemu rozumí o všechno si tak nějak dokáže říct. Doktorka říká, že je to v pohodě, že jak má staršího bráchu, prsotě není potřeba a prý po třetím roce by se to mělo změnit :wink:
K nočníku, některým dětem to hold trvá déle, jak už někdo napsal, každé dítě je jiné a nedá se strčit do tabulek :wink:

lussyn, mě by to nevadilo, i kdyby se ochaldilo hodně :grinning:. Jinak k té kyselině listové, z potravy ti jako budoucí mamince rozhodně příjem stačit nemůže, to by si denně musela sníst 2 kila rajčat... Být tebou bych jí zakoupila, dostatečná hladina před těhu je důelžitější než při těhu :wink:
4. srp 2009 v 10:35  • Odpověz
Lussyn jsi hodná, taky jim ho nedám a na noc už vůbec ne. To je fakt ale síla, že mi řeknou, že mě tam nechtějí a že ho mezitím převychovají. Když tam nebudu chodit já, nebude tam teda chodit ani Tomášek a pokud tchýně neví, jak se ke mě tchán chová, tak ji to asi budu muset říct, aby se nedivila.
Andrissku, já vím, že je to chyba, jenže co mám dělat, když on se mě nezastane? Asi se jich bojí nebo já nevím, ale máme s tím problém už od začátku, protože on je vždycky na straně rodičů a i když tohle se mu teda vůbec nelíbilo, tak se stejně neodváží jim nic říct :unamused:
Nany, kdepak pediatr. Já si spíš myslím, že to možná tchýně, když od nich odejdeme má nějaké řeči, že ve školce to mají tak nebo tak a že jiné děti tohle už v Tomíkově věku mají, ale ona nic neřekne a pak to říká tchán, jinak si to neumím vysvětit, protože má vždycky nějaké řeči, když tchýně odejde. Před ní si to nedovolí.
4. srp 2009 v 10:39  • Odpověz
Klarusko nemáš to jednoduchý hlavně pevné nervy a stuj si za svím názorem :wink:
4. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
Klaruško, no teda určitš bych chtěla zastání u manžela, toen by měl být na prvním místě, který svým rodičům něco řekne, on přeci musí vidět jak se o malýho staráš nejlíp a né nechat na tebe házet špínu.Teda to mě fakt rozčílilo, jak může být někdo tak neomalený.A když ti manžel řekl, že na to má svůj názor můžu se zeptat jaký?A proč ti tchán řekl, že tebe u nich nechce?
Blondy myslíš?Tak já si teda o polední pauzu dojdu do lékárny, když to říkáš ty, tak na tebe dám :wink: Jo a s těmi rajčaty, já jsem rajčatový maniak, rajčata miluju a kdybych neměla denně aspoň jedno rajčátko, tak to pro mě není den :wink: , vyloženě na nich ujíždím.
4. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
Luss to jsi jak já ,já taky se mužu urajčatovat :slight_smile:
4. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
ahoj holky,
na dovolence bylo fajn,byla to spíše taková aktivní,hodně jsme chodili na okolní hrady a zámky,taky dost plavali,jojo počasí bylo krásné,jsem se taky konečně opálila.Lussy-ano,taky jsem si všimla,že jsem tě předběhla,já myslím,že to bylo tou dovčou,změna klimatu,fyzická zátěž a jedno s druhým,protože jinak si to vysvětlit neumím.jen doporučuji Vranovská přehrada je krásná.
Kláruško,kašli na tchána,já bych tohle řešila s manželem a nějakou dobu bych už k nim asi nešla.Je to otřesné chování!!
4. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Andri :grinning:
Nany taky jsem si maslela, že když menstruuji, že musím i ovoluvat, ale prý to tak není, myslím, že to Blondýnka potvrdí.
4. srp 2009 v 10:50  • Odpověz
Lussyn, on jakoby byl toho názoru, že to, co tchán říká jsou nesmysly, ale neřekne mu prostě nic, protože kolikrát když něco řekl, tak táta mu na to řekne - nech si ty kecy a on se ho asi bojí nebo já nevím.
A proč mě tam nechtějí? No asi abych jim do té výchovy jako nemluvila. Tomášek ale bez nás přes noc nikdy nikde nebyl, akorát když jsem byla v nemocnici, tak byl u našich, ale tam je zvyklý od malička. Jinak ho uspávám vždycky já. Když jsem někdy s malým u tchánovců, tak si tam čtu a nechám je, aby si s Tomíkem mohli hrát, ale rozhodně žádnou převýchovu jim trpět nebudu!
Blondy, udělala jsem chybu, měla jsem mu něco říct, ale byla jsem tak v šoku, že jsem se na nic moc nezmohla :frowning2: . Asi to budu muset ještě napravit.
4. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
lussyn, trohle nemyslim ale vim :wink: . Tak to máme tedy společnosu vlastnost, já je taky zbožňuju a navíc tady mají výborné, takže je jim fakt ve velkým :grinning:

nany, lussyn, jojo je to tak, můžou to být anovluační cykly, mensruace sama o sobě ovulační cyklus neznamená :wink:

klaruska, určitě si nenech do výchovy kecat a s nějakou převýchovou ať jsou víš kam...
Jo on když je občas člověk v šoku, ne odpor se nezmůže... Alůe být tebou bych to určitě napravila a nejlépe v přítomnosti tychýně :wink:
4. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
klaruska: s tim pediatrem jsem to myslela jako takovou ironii :slight_smile: Je mi jasny, ze tchyne prijde domu a uz to rozebiraj a tchan pak dela "chytrolina". Kazdopadne manzel by se mel k tomu vyjadrit. No, vyresit si to musite sami :slight_smile: Nezavidim Ti to, ale snad az emoce trochu opadnou, tak si to vysvetlite..hlavne, aby se to nejak nedotklo malyho :angry:

blondy: tak jak je to s tou MS versus OVU :astonished:

lussyn: uvidime po dovce, co a jak :wink:
4. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
blondy: odpovedela jsi rychlejc, nez jsem stacila odeslat prispevek :wink:
4. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
Holky, ještě jednou děkuju za podporu a vaše názory...Trochu jsem se uklidnila a jak se mi naskytne příležitost, tak to budu řešit.
Jste moc hodný, je fajn vědět, že někdo stojí při mně, i když jenom na dálku :slight_smile: ...
4. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
Klaruška každopádně bych si s nimi o tom promluvila za přítomnosti manžela i tchýně a zeptala se jich jestli si myslí, že špatně vychováváš(te) Tomáška a prostě jim to všechno na rovinu říct, že ty děláš maximum a jestli se jim něco nelíbí, že je ti to líto, ale že ty to neovlivníš a do výchovy si mluvit nenecháš.Nedej se.
Blondy, tak nějaká rajčátka přivez :grinning: .Ty jo jak jsme byli teď v tom Chorvatsku bydleli jsme v apartmánu a ty domácí u kterých jsme byli ubytováni, byli strašně moc fajn, starší lidé jak moje babička s dědou, strašně hodní, grilovali nám ryby a měli velkou zahradu a dávali nám zeleninu a tak dobrý rajčátka jaký tam měli.Ty jo jen si na ně vzpomenu, tak se mi zbýhají sliny.Jo to mořský sluníčko má úplně jinou chuť :slight_smile:
any tak vidíš, tak se zbytečně nestresuj, jasný :grinning:
4. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
nany, ještě jedna doplňující info, v podstatě čím si dále v produktivním věku a nebo naopak hodně na začátku, tím je počet anovulačních cyklů vyšší. Ale i u zdravé ženy v nejlepším produktivním věku se anovulák objevit může a neindikuje nic špatného :wink:
4. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
Klárko jo a ještě jedna věc, jestli si tchán myslí, že jeho výchova byla tak skvělá,tak já si teda nemyslím, že je dobré aby se jeho vlastní dospělý syn bál říct svůj názor, to podle mě není výchova, ale diktatura, přece už se nenosí, co řekne otec je svaté a aby mu řekl, ty mlč, tak si asi neuvědomil, že už není malej kluk ale dospělej chlap, není on tchán náhodou voják :wink:
Tak vidíš Nany už jsem holt staré brécy, ty čerstvá třicátnice, mě už klepe na rameno, jo holka je to boj :grinning:
4. srp 2009 v 11:24  • Odpověz
klaruska: jj, hlavne bud v klidu :sunglasses: a na takovyhle kecy se...vis, co ne :wink:

lussyn: ty fakt umis povzbudit :grinning: jj, ale je to boj, to je fakt :sweat_smile:

blondy: rozumim, jen jeste teda detail..ciste teoreticky: kdy mi teda zas nabehne "normalni" ovulacni cysklus ? To se musi nejak vyvolat :confused:
4. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojte holky, zdravím při úterku :wink:
Upravuji tabulku, bohužel :frowning2:

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09,kyselina listová, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 10/8
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 8 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............ ? DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 19 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: , 22, snž: 4-5 vysazení HA, snž od 06/09............. 45 DC, Calibrum babyplan
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 2 DC,
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 6 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 1 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 26 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 19 DC, kyselina listová
4. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
Kali nic si z toho nedělej srpen už určitě bude vítěznej :slight_smile:
4. srp 2009 v 11:41  • Odpověz
nany, nene, to příde samo neboj... Ono tu může být způsobené stresem a pod, psala jsi že toho teď na tebe bylo moc, tak si myslím že to bylo tím... Nebojj, další cyklus bude ok, kdyby nebyl, je potřeba si dojít k dr. ať ti udělá hormonální profil, jestli gtřeba nemáš moc prolaktinu a pod :wink:
4. srp 2009 v 11:46  • Odpověz
kali: ale cyklus se Ti aspon zkratil, ne :wink:

blondy: jj, stejne se k Dr. po prazdninach chystam, musim zas na cytologii :wink: Ale dikes :slight_smile: Snad nam ta dovolena pomuze :sunglasses:
4. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
nany, jo kliděk vždycky pomáhá... Tak uvidíš, ono to nějak dopadne :wink:
4. srp 2009 ve 12:04  • Odpověz
Holky moje, já jsem se dneska ještě nezastavila... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kláruško, už do IP jsi mi tenkrát psala o tom oznámení těhu a můj názor je opřád stejný - nedělej si z toho hlavu, vím, že tě to mrzí, ale trápíš se tím sama. Jsou to hulváti, vykašli se na ně a tomáška jim nedávej a bude klid...
4. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Blondy, tak jsem si byla koupit tu kyselinu listovou.Když jsem řekla, že ji chci, tak prý kyselinu listovou prodávají jen na předpis(což mi přijde divné, minule jsem ji normálně koupila), tak mi prodala nějaké vitamíny, kde je obsažená.Je to Calibrum babyplan 30 tablet stálo 134kč.Ale teď nevím jestli to mám jíst, prý po těch vitamínech se rodí velké děti, tak nevím, jestli nezajít ještě do jiné lékárny, co myslíš?
4. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
Áji, já vím, tenkrát jsem se kvůli tomu trápilla strašně dlouho a pak jsem měla ještě strach, abych tím vším stresem z nemocnice a tímhle neublížila miminku. Takže teď to musí být jinak. Holky mě tady taky uklidnily. V sobotu odjíždíme na týden na dovču a potom to budu muset vyřešit, protože takhle to nejde.
Mimochodem koukala jsem na fotečky a v Egyptě muselo být nádherně :slight_smile: .
4. srp 2009 ve 13:09  • Odpověz
lussyn, co je to za nemysl? :confused: Kyselina listová je normálně volně v prodeji, já mám takovou tu obyčejnou českou za 60 kč... Calibrum bych být tebou určitě nebrala, nejde ani tak že se rodí větší děti, ale jestliže máš vyváženou stravu, tak je naprosto zbytečné do sebe cpát syntetické vitamíny, vyjímka je právě kys. listová, protože dostat do sebe takové množství které je potřeba pro nadcházející správné těhu, je skoro nemožné.... Navíc syntetické vitamíny brání vstřebávání těch přírodních, takže za mne rozhodně nebrat :wink:

klartuska, hlavně si tu dovolenou pořádně užij a netrap se tím ju? :dizzy_face:
4. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz
Lussyn, já beru taky Calibrum babyplan a teď už si budu kupovat to Calibrum na druhý a třetí trimestr, myslim, že se to jmenuje Calibrum mami. Brala jsem to tak i při prvním těhotenství a Tomíšek se narodil s váhou 4300 g. Doktoři se mě potom ptali, jestli jsem brala nějaké vitamíny, že právě po nich se rodí větší děti. Porod jsem měla těžký a bohužel z důvodu ředění krve ii bez utišujících látek, ale zase si říkám, že je nejdůležitější zdravé mminko. Já si myslím, že všechny vitamíny určitě v běžné stravě nemám, tak raději ty doplňky beru.
4. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz
Blondy, tak o tom vstřebávání jsem to ale netušila...
A to víš, že si dovču užiju :slight_smile: .
4. srp 2009 ve 13:25  • Odpověz
Lussyn: díky za podporu :slight_smile: Snad jo :slight_smile: Snad uspějeme v srpnu :grinning:

Nany: Jo, jo zkrátil na 28 dní :slight_smile: z původních 39 - 42 je to docela úspěch :grinning: Díky jeřábu a kontryhelu :slight_smile:
4. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
Blondy, že jo, viď.Já právě to první balení co jsem brala koupila taky normálně bez předpisu a stálo mě to asi taky těch 60kč.Tak to mě teda pěkně naštvali, zítra jim to tam půjde vrátit a zajdu do jiný lékárny pro novou.
Klárko a kam jedete?Každopádně si dovču užijte :slight_smile:
4. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
Lussyn, jedeme na týden na Vranov. Původně jsme plánovali Itálii nebo Balaton, ale nechci moc daleko cestovat, tak pojedeme letos tady poblíž a příští rok třeba vyrazíme někam dál ve čtyřech :slight_smile: :dizzy_face: ...Ono i tady u nás je krásně. Našla jsem ubytování přímo u vody, tak kdyby vyšlo počasí, bylo by to fajn, že by se mohl Tomášek koupat. On totiž miluje vodu. Chodím s ním od mala na plavání, tak je to takový náš plaváček :slight_smile: .
Holky zatím se loučím, půjdeme se asi kouknout do Zoo.
4. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.