• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
srazík by byl fajn... Ale myslím, že bychom to museli udělat asi v brně, protože každá jsme odjinud a to brno je cca uprostřed... nebo že bychom to udělali v prahééé??? :grinning:
14. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
Vždycky jsem si myslela že mě nějaké dítě absolutně nezmění ale není to pravda.

Když jsme byli děti chtěli jsme už být dospělí jen , aby nám už nikdo nemohl poroučet.Jako pubertačky a mladistvé jsme si neustále přidávali roky jen pro to abychom byli zajímavější a mohli si objednat to co chceme.
Vždyt i svého prvního a zároven i posledního práska trávy jsem si dala abych byla zajímavá a hlavně abych nebyla sračka.Celou dobu všichni chceme opravdovou lásku a věříme že ten či onen je pro nás ten pan pravý a sním budeme až do konce života.Pak toužíme po vdavkách toužíme splnit si ten dívčí sen být alespon jednou v životě princeznou.Chceme aby nás všichni obdivovali a říkali nám to moc sluší a jak jsme krásné.
A najednou zatoužíme po miminku nejkrásnějším na světě.Po miminku , které bude jenom moje.Jako blázni počítáme plodné dny , lákáme a svádíme své protějšky jako samice v divočině.Pak se pozorujeme a za vším vidíme známky toho po čem toužíme.Kupujeme testíky a testujeme a když se ojeví jen jedna je v nás obrovské zklamání.
Nejraději bys do všeho kopla.Ale pak až se objeví ta druhá a obě se na tebe smějou tak nevěříš vlastním očím.
Koukáš na test zda tam opravdu jsou ale přes slzy štěstí na ně nevidíš.To hřejivé teplo které ti proudí tělem a neskonalé štěstí nejde ničím nahradit.Zrychluje se ti dech si na pokraji zhroucení a ted to oznámit tatínkovi.
A opět plánujeme jak to všem oznámíme co nejkrásněji ale přesně na čas.Přitom bychom to nejraději vykřičeli okamžitě do celého světa. Pak se těšíme z prvního ultrazvuku ,z prvního srdíčka, z prvního pocitu motýlích křídel v podbřišku až k opravdu čilým kopnutím.Tatínek poslouchá bříško a přes pupík miminku říká co dnes pro něj udělal a jak to tu vypadá a že se na něj těší a že jej miluje.
Ani se nenadějeme a jsou tu první stahy, které nebolí o nic víc než pouhá menstruace.Bolesti sílí stahy se krátí a už frčíme do nemocnice. Dýcháme jak lokomotivy nejraději bychom upadli do mdlob a probudili se až bude po všem.Sami sobě nadáváme : ´´ Vždyt nejsi sračka, zvládli to jiní musíš i ty! ´´ a pak když po tom pro nás nekonečném boji je miminko konečně venku a my pocítíme obrovskou úlevu v rodidlech , uslyšíme ten jemný hlásek tak jemnoučky křik máme pocit že jsem se ocitli v nebi.Porodní asistentka zvedne miminko do výšin a říká tak toto je vaše miminko.Pláčeme štěstím opět přes slzy nic nevidíme , když zvedneme hlavu vidíme ostrá světla jak lemují tělíčko toho nejkrásnějšího miminka - tvého miminka.
Tak malinké , tak droboučké , nejkrásnější miminko na světě je jenom moje. S tak malinkými prstíčky a malinkou pusinkou a ten nádherný nosánek.Jsme nejštastnější ženy pod sluncem. Doma zjištujeme že všechny naše nastudované články jsou nám vlastně na nic.Praxe je naprosto odlišná.Přesně si vybavuji obrázky a návody ale jak to provést když každé miminko je naprosto jiné. Vše se učím já si zvykám na miminko a ono na mě.
Jsme šikovní spolu to zvládnem.Noční kojení je opravdu náročné a ráno se po bytě trousím jako mátoha a miminko opět čilé. Pak nám rostou zoubky a pláčem a u toho máme i teploty.A když jich roste trošku víc najednou ?Pak jen zatněme zuby a radujme se z toho aspon to budeme mít dřív za sebou.
Pak leze , rychle odstranme nebezpečné věci z dosahu.Staví se na nožičky , rychle kryjte všechny rohy stolů at nemáme bouli.Pozor pozor už se řítím , co mi stojí v cestě to já zničím.Všude vlezu , všechno mám a nikomu to nedám.Chodím kroky jsou lepší za chvíli už chodím sám.A mluvit taky umím. Slovo mamí řeknu i tisíckrát denně.
Všechno chci, vše mi dejte , když ne stejně si to vynutím. A křičet umím hodně.
Vzdor ten mám velký a vše budu dělat sám.Já sám .Ale stejně jsem pořád malé mimčo co se rád mazlí a tulí.
Pak příjde školka, škola a sní i potíže.Učení mučení , první lásky a milostné zklamání , kamarádství i hádky a nepřátelství.Už jsme zase v depresi jak uchránit to moje malé miminko před tak velkým světem.
Pak přijde puberta a my věčně mladé a krásné ženy v rozkvětu jsme najednou v očích dětí a mládeže staré baby. Nechápou jak mohou mít tak zaostalé rodiče s názory s roku jedna dvě a IQ houpacího koně.
A dospívají , najednou pochopí stejně jako my kdysi před nimi , že ti rodiče zas nejsou až tak špatní a že jsou docela fajn. Koloběh času opět nabere obrátky a najednou jsou tak kde předtím my.
Na začátku svého samostatného života a budou prožívat to co my.
14. srp 2009 v 10:00  • Odpověz
No a z pubertačky drsnačky je ze mě cítka :slight_smile:
14. srp 2009 v 10:07  • Odpověz
teda Sabi ja ziram a nemam co dodat, kdybych nebyla v praci tak bulim jak zelva :cry:
14. srp 2009 v 10:30  • Odpověz
já čumím jako tele na nový vrata... nevím co na to mám říct, je to krásně napsané a samozřejmě pravdivé... :slight_smile: díky sabi za tvůj příspěvek
14. srp 2009 v 10:39  • Odpověz
Ahojky holky.
Jdu Vás nachvilinku pozdravit... Manželovi akorát zabraly prášky proti bolesti, takže spinká! Tak můžu chvíli odpočívat...A být tu s Vámi.
14. srp 2009 v 10:43  • Odpověz
eli: a co je manzovi??
14. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Manžel měl včera dopravni nehodu a má naraženou pánev a hrudník-naštěstí nic jiného.Včera jsem za ním jela do nemocnice vrátili jsme se ve 3 hod ráno :cry:
14. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
eli: no teda to jsem nevedela, tak at se brzy uzdravi...narazene kolikrat boli vic nez zlomene...ja jsem mela narazene zebra kdysi taky po autonehode a bolelo to jak cert, ani dychat jsem poradne nemohla ;-//
14. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Elisko, to je mi hrozne lito, neboj, z toho se dostane!!!!!Hlavne ze zije! :wink:

Sabi, uuuuzasneeee!!!! - to je z Tvych ust? normalne mam slzy v ocich... :slight_smile:
14. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Zdravím po kraťoučké dovolené :slight_smile: Užili sme si to :slight_smile:
Eliško: Tak to mě teda mrzí... :frowning2: Hlavně ať se manžílek brzo uzdraví :wink:
Sabi: Hezký... :wink:
14. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
Krásný den všem :wink:
Dostala jsem se na 5 minut k netu, tak nakukuju a jdu pozdravit... :confused:
Nedočítala jsem, jen dnešek,tak netuším co jste probíraly. Těhulka koukám nepřibyla-tak třeba po neděli :wink:
Eli, moc mě mrzí, že máte trable, tak ať sez toho manžílek rychle dostane a brzičko je zase vše OK
Naše dovča na chatičce byla naprosto úžasná, bylo to jako "za mladých let" jen nám k tomu přibyla jedna veliká radost a trochu starost v jedné osobě-Domča.Sabi, napsala jsi to přesně a taky mi to vehnalo slzičku do oka :wink: Teď na chalupě je to trošku jiné, ale taky super-jsme tu se známýma, co mají stejně starou holčičku, tak si děcka vyhrajou,my pokecáme,no nestěžuju si.
Tak holčiny,mějte se tu krásně,příští týden jsme ještě pryč, pak už snad budem doma, ale ještě 100% nevím... :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
hojky holky....
sabi, sraz je zítra a jsme tady od včerejška, máme tady přítelovu tetu, takže bydlíme u ní, dnes jsme celý den courali po praze, byli na kafe s kámoškou a u mýho bráchy, máme to jako takový předsvatební výlet.......si to užíváme, na otočku bych to fakt nejela, ale s holkama si píšem už rok a chtěly jsme se poznat....
jinak kdyby byl srázek s váma v brně, to bych brala....
14. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09, Calibrum BabyPlan, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 9/9
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 19 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA..............11 DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 30 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: Tereza,22, snž od 09/09................................... 56 DC
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 13 DC,
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 17 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 11 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 9 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 30 DC, kyselina listová
15. srp 2009 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holky jojo to jsem splichtila zrovna u počítače asi mě políbila múza :wink:

S tím srazíkem bychom to mohli zvládnou. A klidně i v Brně , přizpůsobím se většině.
Akorát bude problém to naplánovat časově tak at můžem všechny.
Myslíte si že to zvládnem ještě tento rok?
15. srp 2009 v 08:15  • Odpověz
Ted tak projíždím ty narozená miminka a jejich fotoalbumy a najednou mi dochází jak se už strašně moc teším až konečně vytáhnem postýlku a já budu chodit okolo s tím obrooovským břichem a kontrolovat zda máme vše připraveno a nachystáno.
A až si toho máme bobečka přineseme z porodnice. A taky doufám že to bude obrovský spáč jen nakojit a spinkat.
Už se těším jak malé dítě před vánočním stromečkem až si otevře všechny dárečky :grinning:
15. srp 2009 v 08:20  • Odpověz
Eliško ted koukám na tebe a ty bys měla být 10DPO ne?
Tak zkus testnout tak za tři dny kdyby MS nepřišla já měla už 13DPO slabou druhou čárku.
15. srp 2009 v 08:25  • Odpověz
ahoj sabi, tak udělejme ten srazík někdy v říjnu v listopadu, jestli souhlasíte.....a to brno je asi dobrý střed.....
já teď vyrážím na ten beremkový sraz, tak se tady mějte hezky, pak už frčíme zase domů, už se i těším
15. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
Ahoj holky,
tak hlasím návrat zpět :sunglasses: . V čechách to bylo zas dost náročné jako vždycky, ale pohoda....
Kontrol proběhla taky v pohodě, všechno je v pořádku, miminko krásně roste a je tak velké jak by mělo být, pohlaví nebylo vidět bohužel, akorá spinkalo schuolené, tak jsem se dohodli, že ho nebudem rušit a počkám na začátek září, kdy jdu na velký UTZ.
Co tady nového? Dle tabulky žádná nová těhu :unamused:
15. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
AHojky holky.
Sabi: Mám pocit, že mrcha dorazí!! Bolí mě tak divně bříško a ani výtok moc nemám!! :confounded: :frowning2:
15. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
ahoj holky....tak už jsme doma z prahy, super výletek to byl......
eli: ty jsi už 30DC, nechceš ráno testnout???
blondy: gratuluju ke kontrole........
já jsem pořád 56DC, stále čekám, už MS nedávám naději, už mě ani nic nebolí, žádné příznaky, takže v ponděli volám na gyndu...myslíte, že mě vezme co nejdřív???
15. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
taggy: Zítra ještě určitě ne... V úterý jdu na vnitřní ultrazvuk teda pokud to dřív nedostanu!! No, uvidíme..Jako těhu si nepřipadám!!
15. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz
10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09, Calibrum BabyPlan, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 9/9
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 20 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA..............12 DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .................................... 31 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: Tereza,22, snž od 09/09................................... 57 DC
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 14 DC,
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 18 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 12 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 10 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž od 03/09, ............................ 31 DC, kyselina listová
16. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahojky holky, hezké ráno......
eli: a kvůli čemu jdeš na vnitřní ultrazvuk????
16. srp 2009 v 08:57  • Odpověz
taggy: Chodím teď pravidelně po měsíci na kontroly...Aby se doktor ujistil, že je vše Ok a tělo pracuje a kdyby ne, tak aby včas se mohlo začít něco dělat!!
16. srp 2009 v 09:04  • Odpověz
Co vůbec nany?? Ta je stejný DC jaká já, jak je na tom ona?? :sweat_smile: :confused: :wink:
16. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím návrat z dovči. Bylo to moc fajn, počasí i přes nepříznivé předpovědi vyšlo parádně, akorát dva dny bylo chladněji, ale to jsme stejně jeli na výlety, tak nám to nevadilo. Tomášek byl nadšený, pořádně se tam vydováděl, vykoupal a při živé hudbě si zatancoval :slight_smile: . No zkrátka domů se nám nechtělo, ale ono to vždycky tak uteče...
Jinak jsem se vás chtěla zeptat, jak často chodíte v těhu do poradny a jestli vám pokaždé dělá doktor ultrazvuk? Mně zve do poradny jednou měsíčně, ale na ultrazvuk chodím vzlášť a to tak často zdaleka ne.
16. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
ahoj klarusko, tak to je super, že jste si dovču užili.....
s těhu poradnou ti neporadím, to se mě zatím netýká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
eli: a o to sis řekla ty nebo to vymyslel doktor, že každý měsíc kontrola? to je dobrý
16. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
eli, tak mě napadá proč nechodíš na ultrazvuk spíše v půlce cyklu, aby zkontorloval folíky, výšku endometria a tak... Takhle ke konci cyklu mi to přijde zbytečné, stejně tam nemůže nic moc vidět a zjistit...

taggy, hm, hold tě asi vyvolávyčka nemine. Zavolej a uvidíš....

klaruska, normálně se chodí jednou za měsíc, já to mám malinko jinak, ale to proto, že musím na kontoroly létat, tak to mám podle letenek a tak...
K tomu ultrazvuku, každou návštěvu se opravdu nedělá, to jen v případěch, kdy jsou nějaké problémy. Standart je UTZ na potvrzení srdíčka, pak kolem 12tt, potom velký UTZ ve 20-22tt a pak poslední ve 30-32tt. Takže žádný strach :wink:
16. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.