• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ájo z toho si nic nedělej, hlavně, že ty máš ráda pořádek, dokážeš si představit, že i ty bys byla bordelář? :grinning: To by to asi vypadalo.Ale určitě má zas jiné vlastnosti, které zastíní tyto.
Blondy, tak já jsem na tom asi jako tvůj manža, to mě to taky trvá všechno strašně dlouho.To nechápu jak psala Sabča, že utře prach, vyluxuje a vytře a je za půl hoďky hotová, to já dělám, tak 2 - 3 hodiny :wink: Fakt.Ale mě to rychleji prostě nejde, já všechno dělám moc důkladně, no.Jsem děsná.Plno známých ze mě nechápe a kroutí nade mnou hlavou, ale mám prostě ráda krásný, čistý a voňavoučký byt,aby jsme se tam cítili dobře.Ale nejsem zase nějak moc sterilní to né :grinning:
19. srp 2009 ve 13:35  • Odpověz
taggy, hm, tak tedy uvidíme dnes jestli zabere :grinning:

aja, soulhasím s lussyn. Ale já bych to tam nechala klidně ležet týden doku%d by so to neuklidil, řekla bych e časem by se to naučil :grinning:

lussyn, hm, tak by jste si rozuměli :grinning: . No já jsem hold na tohle spíš typ sabinečky :wink:
19. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
holky, já taky uklízím teda radši rychle, mám to když se mi chce za hoďku hotové.....zase tak pečlivá jako lussyn asi nejsem....
blondy: no snad, uvidíme, ale už by mohla MS dorazit
19. srp 2009 ve 13:59  • Odpověz
tagyy, a s tím dokorem už jsi mluvila?
19. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
Ahojte holky... tak sleduju vaši diskuzi o úklidu :grinning: Teda, já závidím :wink: Úklid krajně nesnáším :frowning2: A navíc mě dnes čeká žehlení :frowning2: To nesnáším ještě víc než úklid celého bytu :frowning2:
19. srp 2009 ve 14:09  • Odpověz
kali: no konecne nejaka spriznena duse, jsem si uz zacala pripadat blbe :wink:) Ja uklid teda taky z duse nenavidim, sem tam me to chytne a to jsem schopna prekopat naprosto vsechno a vyhazet vsechno, ale ono se to blbe uklizi kdyz mame moc veci a mame v podstate jeden pokoj a skrine k tomu....proste ty veci neni kam davat, tak se relativne vali vsude :angry: Ale pristi rok nas ceka rekonstrukce tak doufam ze to bude lepsi, ja mam rada takove to kazda vec ma svoje misto, ale momentalne to u nas nelze praktikovat, ale uz se na to tesim :wink:
19. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
já žehlení mám docela ráda, pustím si k tomu rádio nebo telku, sice ji mám ve vedlejší místnosti a nevidím na ní, ale alespoň ji slyším a já mám 1koš prádla cca na 20minut, nechápu jak s tím někdo může dělat takové caviky - pokud si nenechám nakupit prádlo z pěti praček a vyžehlím to hned jak to uschne, tak mám přeci hotovo a je to...
i když u mě je to také dáno tím, že nemám žádnou sušárnu, takže v létě suším venku a v zimě na sušáku v obyváku, takže mě to štve, jak to tam straší, takže hnedka po uschnutí žehlím...
19. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
Taggy a co ti bylo, že sis brala ibalfin?Tak uvidíš jaký účinek bude mít ta vana.Doufám, že sis ji dobřála s budoucím manželem.A co ten účes jak to budeš mít učesané?
Jo je fajn umět si to rozdělit, nezastávám názor, že domácnost je ženská práce, dnes už to tak prostě není, my chodíme do práce stejně jako chlapi, dokážeme vydělat taky slušné peníze a proč by pak všechno mělo zůstat na nás?I když v dnešní době je všehcno lehčí než bylo, třeba bez myčky nádobí si už domácnost nedokážu představit a to jsem se ji bránila zuby nehty, protože mýt nádobí mi nevadí, ale toho času co to ušetří a když příjde nečekaná návštěva, tak je to špinavé nádobí vždy schované :wink: Takže Taggy písni ježíškovi o myčku, doporučuju :wink:
Kali žehlení to taky nemusím.
19. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
kramli, hm, tak to je potom jiná... Rekonstrukce? budete mít větší byteček? :confused:

aja, hm, tak já jsem ten případ že žehlím, když musím. Takže to bývá prádlo tak z minimálně 10 praček :grinning:

lussyn, já jsem tedy myčku v čechách neměla, protože jsem jí nepotřebovala. Tedy vždycky jsme sï dělala srandu, že mám myčku dvojnohou, stačilo to tam dva dny nechat a bylo to umyté :grinning: . Ale vážně, pro dva lidi, když jsme tam večně v týdnu nebyli mi přišla myčka jako zbytečnost. Tady jak vařím každý den a přes léto je to tu samá návštěva bych to bez ní asi nezvládla...
Výhoda je taky sušička na prádlo, když koupíš kvalitní, většinu věcí ani žehlit nemusíš....
19. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz
blondy: no mame ted jeden vetsi pokoj a jeste jeden takovy kamrlik, kde ma manza stul a PC a je tam lednicka, no a rekonstrukce se bude tykat techto prostor a koupelny a pak cele podkrovi, takze nakonec by z toho melo vylezt takove sluzne 3+1 :wink:

aja: ja taky zehlim jen kdyz musim, takze tech 5 pracek aspon, pak to holt trva dyl....delam to vetsinou v sobotu odpoledne u TV a tak 1-2x za mesic, casteji rozhodne ne. Uklid pro me neni stredobod sveta, navic rano vypadnu o pul sedme do prace, vecer se o pul sedme vracim, tak maximalne neco uvarim manzovi pokud je doma, jinak jak je v praci tak ji tam, a pak uz toho casu ani sil neni, obzvlaste ted to tehu me vysiluje, chodim spat v 9...

blondy: o te susicce taky uvazuju, ale nevim jestli by s tim manza souhlasil....ale snad se mi ji podari prosadit :wink:

Jinak asi mi zacina obdobi paleni zahy, normalne vcera i dnes v noci me vzbudil takovy hnusny tlak v krku, musela jsem si dat polstar vys a zlepsilo se to, ale mam strach ze je to predzvest paleni zahy....nevite co na to zabira??? :sweat_smile:
19. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz
Blondy jo sušičku chci taky, ale to až postavíme baráček, říká to každý, že se pak nemusí žehlit, tak to si piš, že jakmile postavíme, hned zainvestuju do sušičky.Ty jo to pak ale nebudu vědět co s volným časem :grinning: Ájo tak to jsem přesně já ten případ, všechno mi prostě trvá, nechápu to, ale prostě za 20 minut mám vyžehlený tak 3 trička.Jenom povlečení na postel my trvá 1 1/2 hodiny, to je vždycky záhul pro mě, máme francouzskou peřinu, takže než to přeložím a vyžehlím ze všech stran :wink: No nesmějte se mi, proto mi to manža vždycky tahá z ruky protože se na mě nemůže dívat jak se s tím s..u :wink:
Ájo to mi taky nemáme balkón a je to velká nevýhoda, přes léto nosím prádlo občas k babičce na dvůr nebo k našim na balkón, ale přes zimu suším taky doma, naštěstí máme velký byt 4+1 a jsme tam jen dva,takže dva pokoje slouží jako sušárna, ale i tak je to blbý bez balkónu nebo sušárny.
19. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
kramli, tak to budete mít pak fajn. Mimi bude potřebovat prostor :grinning:

K sušičce, já jí kdysi měla, ještě v mém starém bytě, byla to výbroná věc. Pak s manželem se nám do bytu nevešla, tedy spíše do koupelny a nikam jinka jsem jí dávat nechtěla, tak jsem se bez ní obešla. Tady jí taky nemám, protože jsem tu v nájmu (máme to celé zařízené) a kupovat jí a pak stěhovat přes půlku evropy se mi nechtělo a nechat jí pak tady se mi zas jevilo jako škoda peněz. Ale do baráčku v čechách si jí rozhodně pořídím :wink:

K pálení žáhy moc asi neporadímm, protože jsem tím nikdy netrpěla, ale děda na to jedl buráky (prý jsou lepší než léky :grinning:), pak co vím tak pomáhá soda a pak pastilky rennie, ty se můžou bárt i v těhu :wink:
19. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz
Holky jestli se vám některé dostal do rukou dnešní Blesk, tak jak tam je soutěž Dívka léta, tak ta u prostřed Hana Holubová je moje sestruška :wink:
Kramli a kdy ta rekonstrukce bude probíhat?Napiš Cejnarovi do Jak se staví sen a on ti to přijede udělat a za tři dny máš hotovo :grinning: To by bylo fajn, viď.
Ale slyšela jsem i stinné stránky sušiček, prý se prádlo sráží, barvy blednou atd...
19. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
Jé, vy jste mě pobavily s tím žehlením.....já žehlím ráda, mnohem radši než uklízím teda......a taky většinou vyperu a hned žehlím...ale teď po tom stěhování a tak jsem tak nestíhala, že mám pořád těch pět praček na hromadě a vyžehlím část a už se mi to kupí dál......takže teď to moc nestíhám......
jo a tu myčku zatím nechci, na tu trošku nádobí ji teď nepotřebuju a kuchyni budeme rekonstruovat nejdřív příští rok, tak pak možná vestavěnou.....a tu sušičku, to teda nevím, mě takovéto věci moc nezajímají, až někdy....
blondy: s doktorem jsem nemluvila, šla jsem se tam objednat a sestra měla tak plno, že mě objednala až na 27 - příští čtvrtek.......
lussyn: ibalgin - bolela mě hlava a břicho a celkově mi bylo tak divně, naštěstí to nemívám moc často
19. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
lussyn, no ono ne vše tam můžeš dát, třeba strečové džíny se sráží... Jinak s blednutím jsem nikdy problém neměla, ono je to dost o tom,jak máš kvalitní, kolik používáš stupňů na sušení a tak....

taggy, tak on jestli byl po dovlené, jak je jasné, že musel mít narváno :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Tak snad přijde mrcha dřív než tam půjdeš :sweat_smile:
19. srp 2009 v 15:10  • Odpověz
blondy: jj to urcite bude :wink:)
No ja jsem prave slysela o tom Rennie, kolegyne z prace na to hrozne trpela a prave se bez toho Rennie uz neobesla....tak ho asi zkusim, buraky moc nemusim... :wink:

luss: zkusim nekde nakouknout :wink:
Rekonstrukce bude probihat nekdy pristi rok, prelom jara leta asi :wink: No tri dny to by asi ani on nezvladl, vzhledem k tomu ze se bude delat i cela strecha, tak to neni tak jednoduche....
19. srp 2009 v 15:14  • Odpověz
Taggy, no já jsem teda fakt zvědavá, co ti ten doktor řekne.Ale já být tebou, tak tam jdu i bez objednání a nenechám se odbít.To není normální, ještě, když ti není dobře a to břecho.No jsem fakt zvědavá.
Jo já ji taky nechtěla, myslela jsem jak ji nebudu používat, ale rekonstruovali jsme komplet byt a do kuchyňské linky jsme si ji nechali vestavět, teda na manželovo přání a jak jsem za ni teď ráda, i když plno věcí do ni stejně nedávám a mysju je v ruce, protože si ho nechci zničit :wink:
19. srp 2009 v 15:14  • Odpověz
kramli, já ho mám dokonce i v těhu průkazce jako že to doporučují. Je to sice reklama, ale asi to funguje :wink:

lussyn, já tedy dávám do myčky vše, naučila jsme se tam naskládat i skleničky na tenké nožičce, tak aby se nerozbyly....
19. srp 2009 v 15:30  • Odpověz
lussyn: až bude nová kuchyň, tak my myčka neva, ale nebudu ji kupovat takto samostatně teď...
a včera mi bylo blbě nevím, možná ze sluníčka a z jídla, to nemělo s MS nic společného......
já počkám, už jen týden a třeba MS do té doby přijde, slyšela jsem i o holkách, co měly cyklus i sedmdesát dní a otěhotněly pak normálně.......
19. srp 2009 v 15:34  • Odpověz
blondy: ok vyzkousim :wink:)
19. srp 2009 v 15:51  • Odpověz
Taggy to já se nebojím, že bys neotěhotněla, spíš mě zajímá nikdy jsem takhle dlouhý cyklus neměla a příjde mi to podivné.No hlavně že je ti dobře.
Blondy to já spíš kvůli tomu aby se mi nádobí nezničilo od té soli a tablet víš.Třeba nerezové nádobí tam nedávám, a máme opravdu velké talíře čtvercové a i když máme myčku velkou tak se mi tam nevejdou, a pak dřevěné věci tam taky nepatří, tak to myju v ruce :slight_smile: , abych to nezapomněla, víš :wink:
Kramli jestli ti nevadí mléko zkus to, to by to mělo taky srazit.
Blondy může se stát, že během jednoho cyklu proběhnou dvě ovulace?
19. srp 2009 v 15:58  • Odpověz
lussyn: jak říkám, taky se mi to zdá divné, ale nechci plašit, tak to teď moc neřeším a budu čekat.....
19. srp 2009 v 16:16  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jsem to našim chtěla říct až toho 8.9. až to budeme mít potvrzené od Dr., ale moje maminka na mě pozná úplně všechno!!! Takže naši už to vědí a i tchýně a všichno to vzali úžasně!! jsem fakt ráda, hlavně aby teď bylo všechno v pohodě a toho 8.9. se nám mimísek ukázal..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. srp 2009 v 19:15  • Odpověz
eli: ahojky....jakto? co ti řekla? jak ti bylo ráno špatně, tak se ptala, jestli nejsi těhu?
19. srp 2009 ve 21:32  • Odpověz
taggy: Přesně a večer sedíme u večeře a mamina říká, přemýšlím nad tím celý den...nepiješ kafe, nechceš skleničku vína-jsi těhu!! :grinning: :grinning: A já nejdřív ne..... a mamina nekecej a tak jsem jí řekla, že jo že podle testu jo, ale že další věci budu vědět 8.9. :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. srp 2009 ve 21:39  • Odpověz
blondy: no já to taky nechápu...koukám znovu na ty ovu testy...zkusim to vyfotit až přijede manžel, ale tak prozatim...31.7. čárka tam je ale hodně slabá, 2.8. je skoro stejně silná jako ta "C"(příkladová) a 4.8 už je zase slabší...
19. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz
holt nemá smysl to řešit, myslim, že teplota stejně zejta nebo po zejtří půjde dolů... během předpokládané ovu byl sex stejně jen 2x, takže pochybuju, že by to vyšlo. Spíš mě štvou ty dlouhý cykly, co já mam jeden tak ostatní maj skoro dva :frowning2:
Můžu poprosit o přidání do tabulky snažilek? :slight_smile: Od teď už se začínáme opravdu snažit :wink:
19. srp 2009 ve 21:45  • Odpověz
//

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 25,snž od 03/09, Calibrum BabyPlan, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 9/9
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 12/8
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
18/8: eliska_v: Eliška, 20 let,kyselina listová, TP: ?

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 24 DC,kyselina listová
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............16 DC.kyselina listová
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ....................................35 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/27c682
Taggy: Tereza,22, snž od 09/09................................... 61 DC
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 18 DC,
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,..................................... 22 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 16 DC, kyselina listová
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 14 DC, Calibrum
Kacabacka: snž. od 08/09............................................ ? DC

kaca: ty máš dlouhý cykly oproti ostatním? no fakt, strašně.....ale na mě nemáš. tak si dopiš do tabulky jméno, věk, DC a jestli jíš nějaký vitamíny
20. srp 2009 v 08:12  • Odpověz
Dobré ránko, ještě že se kacabacka přidala mezi snažilky, alespoň ej to zase vyrovnané 9-9 těhuleve versus snažilky :grinning:
20. srp 2009 v 08:26  • Odpověz
Dobre ranko :slight_smile:

aja: no ja mam tuseni ze ty brzo rovnovahu zase porusis :wink:
20. srp 2009 v 08:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.