• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Taggy: Jo, jo, já jeřáb doporučuju všem s dlouhým cyklem :wink: Ale je pravda, že každý organismus je individuální :wink: a na každého to může působit jinak :wink:
24. srp 2009 v 10:01  • Odpověz
kali, blondy: zkusím ho koupit a užívat a pak uvidíme....
ajo: zkus o tom pozjišťovat co nejvíc ale radši fakt vydržet....nechceš si přece zahrávat s mimčem i se svým tělem.....tchánovcům bych to právě řekla, není to přece tvoje vina, tak naopak by to měli pochopit ne? když se jim pak budeš vyhýbat a nebudou vědět proč, tak to jim spíš bude divné ne?
24. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
kramli, já bych z tohohle neělala žádnou tragedii, spíš naopak... Vyhýbat se pouze opravdu těžkým případům, jinak mi to přijde jako nesmysl...
Ty chodíš do práce? Já myselal, že máš nemocenskou...
24. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
blondy, já z toho taky nechci dělat žádnou kovbojku, myslím, že mi schválně řekl jen to nejhorší, aby mě postrašil a já si opravdu dala toho půlroku pauzu...
jenže já to opravdu nevydržím déle než ty 3 měsíce...
24. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
blondy: no ja se vyhybat nebudu, neboj nejsem nejaka velka hysterka :grinning: Jen me to prekvapilo ze neco takoveho existuje....
jj ja uz chodim do prace, treti tyden. Nemocenskou uz mi ukoncila, ze pry jestli to chci zkusit, ze uz vsechno vypada dobre, tak neni duvod abych byla doma a ja jsem byla na jednu stranu i rada. Doma bych se brzy zcvokla... :unamused:

Chtela jsem se jeste zeptat, byli jsme ted v sobotu s mladsi segrou v Dinoparku a meli tam 3D kino, tak jsme tam sli se podivat a promitali tam asi 10 minutovy filmecek o dinosaurech a tak a no a pred zacatkem rikali, ze to 3D promitani neni vhodne mimo jine i pro tehotne zeny?? Nezda se vam to jako blbost???
24. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
aja, no zas jestli v té krvi je něco špatně, tak bych počkala. Ale určitě kratší dobu, než bych na ty testy šla.... Hele a nevíš přesně název?
24. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
právě že název nevím, on mi to sice říkal, ale co já vím, nepamatuju si to...
24. srp 2009 v 10:44  • Odpověz
kramli, no v podstatě každá infekce v prvních týdnech těhu může způsobit, že se plod přestane vyvíjet nebo se začně vyjíet špatně. Ale to už máš dávno za sebou... :wink:
S tím 3D tedy nevím, tohle jsem nikdy nezkoumala ani neslyšela...

aja, tak až tam půjdeš příště, tak to zjisti :wink:
24. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky,
teda Áji, to koukám jako blázen, taky jsem nikdy o ničem podobném neslyšela. Škoda, že nevíš název, dalo by se třeba zjistit něco víc.
Sabi, gratuluju k výsledkům a k holčičce :slight_smile: . Já už jsem taky zvědavá, jestli čekáme holčičku nabo kluka :slight_smile: .
Blondy, už máš ty výsledky z tripple testů? Já budu volat zítra.
Jinak my jsme byli o víkendu na pouti. Tomášek se vyřádil a byl z toho tak unavený, že spal v noci třináct hodin v kuse :slight_smile:. Dneska jedeme na chatu a v pátek na Pálavu, má prý být krásně a kdoví, jestli už ne letos naposledy, tak toho ještě využijeme :slight_smile:.
24. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
Holky, toto jsem našla na internetu, ale nikde žádný název :frowning2:

Monika
infekce v těhotenství
Dobrý den, jsem asi 4 týdny těhotná a moje dcera má již několik dní rýmu a kašel. Já sama se nemocná necítím. Je veliké riziko postižení plodu? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka
Dobrý den, riziko se nedá nijak procentuálně vyčíslit, bud onemocníte nebo ne. Pokud ano, většinou je plod tak infekcí poškozen / tato fáze těhotenství je totiž zásadní - tvoří se základy všech orgánových systémů a množí se bunky a působení infekce je potom velmi znát a proto většinou vede k potratu, ale také tomu tak nemusí být....jde o to, jaká infekce to je a jestli se dostane až k plodu...a podobně/, že dojde k potratu, platí tady pravidlo všechno nebo nic. Pokud by došlo k nějakým (jakýmkoli)infekcím později, určitě jděte ihned ke svému lékaři - obvodnímu i gynekologovi, existují antibiotika, která jsou v těhotenství bezpečná a podávají se bez rizika poškození plodu. Hezký den.
MUDr. Jana Leskovská
24. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
klarko: užijte si chatu i pálavu, ale hezky musí být ještě ten další víkend, protože my máme svatbu.....tak se modlíme k počasí, aby nám vyšlo, protože je všechno venku, obřad i hostina.....
ajo: tak brnkni doktorovi a zeptej se ho na název
24. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
klaruska, nemám, volala jsem tam v pátek tak jak jsem měla a ještě je neměli... Mám zavolat dneska, tak se nějak odpo na to chystám :wink:
24. srp 2009 v 11:09  • Odpověz
Jéé Taggy, tak ať se vám svatbička vydaří, to je krásný, hned bych si to zopakovala :slight_smile: :dizzy_face: . Předpovědi na víc jak týden dopředu jsou asi nepřesné, tak to se zatím nedá tak moc oodhadnout jak bude. Každopádně vám přeju, ať je nádherně :slight_smile:!
24. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
Taggy: Já bych se tááák vdávala :grinning: Počasí bude určitě nádherné :grinning: Ať vám to vyjde :grinning:

Aji: Nebyla ta infekce třeba Listerióza???
24. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
Blondy, já právě vím, že jsi psala, že nebyly, tak mě napadlo, že už je třeba víš :slight_smile: .
24. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
kali, listerioza není infekce od dětí :grinning:

klaruska, já nevěděla zda jsi to četla... Nechci tam teď volat, protože mají dopo vždycky řeči, že mají moc práce s odběry a výsledky ještě nemají zařazené. Odpo jsou vždycky milejší :grinning:
24. srp 2009 v 11:21  • Odpověz
holky, tak mi to nedalo a zavolala jsem tam sestřičce, aby mi to řekla a je to CYTOMEGALOVIRUS, tak te´d projíždím info na netu o této chorobě :slight_smile:
24. srp 2009 v 11:25  • Odpověz
ajo: tak vidíš, určitě zjistíš víc podrobností....
klaruska: jj, na svatbu se moc těším, zatím jsem četla předpověď, že začátek září má být polojasno a teploty kolem 25stupňů, tak uvidíme no.....snad to klapne
24. srp 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahoj zeny,

tak po 2 tydnech koukam, co zde noveho a Eli nezklamala...gratuluji :dizzy_face: Bylo jasny, ze driv nebo pozdeji se zadari. Doufam, ze uz jsi klidnejsi :wink: Zatim jsem precetla jen dnesek..mam tu toho hafo, navic jsem si zapomnela doma bryle, takze jsem jak bez ruky :angry:

Ajo, ty musis mit vzdycky neco extra :slight_smile: Slysim to taky prvne :confused:

Jinak ja jsem asi 38DC a v SO me zaclo bolet bricho a OVU test nezklamal..byl pozitivni..fakt rekord :grinning: Jerab jsem o dovoleny nebrala, pac jsem ho zapomnela doma :sunglasses: Jo a MM v SO vecer odjel a bude se vracet az v UT. Takze klasika :sunglasses:
24. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
ahoj nany...ty budeš toho svýho muže přivázat doma na ovu, abys měla šanci otěhotnět....to je jako zákon schválnosti, že je na ovu vždycky pryč co....
24. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
Taggy, ano zákon schvalnosti funguje bezvadne :grinning: Ja myslela, ze uz budu muset na vyvolavacku :rolling_eyes: Jenze, jak si muzu neco planovat, kdyz jednou mam OVU kolem 9DC a pak 36DC, ze :sweat_smile: No, v SO sice byla rychlovka pred odjezdem, ale to je tak vsechno.. :grinning:

Ty uz ses dockala, ze ....taky rekord :confused:

Je, koukam, ze Sabi ceka holcicku :dizzy_face: A uz se vi, co bude mit lin a blondy :confused:
24. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
nany: jj, tak můj cyklus se fakt překonal s tou délkou......ale najedu na ten jeřáb, a snad se to spraví....
24. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahoj Nany, jj já si vybírám kdejaký humus :frowning2:

ale trošku o tom teď čtu na netu a píšou, že pokud je tím ženská už nakažená, tak je to lepší, rptoože na dítě se to už moc nepřenáší, ale pokud se tím nakazí až v průběhu těhu, tak je to pak průser... :frowning2:
24. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
taggy: taky ten jerab znovu nasadim, ted nebyla sance :slight_smile:

aja: hele, a podle ceho on vlastne poznal, ze se zrovna jedna o takovouhle infekci :confused: Mozna jsem to prehlidla..Da se to nak prelecit (ATB apod. ?) Nebud smutna, otehotnet muzes, 3 mesice utecou jak voda :wink:
24. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
Tak jsme zpět... :wink:
Aji a co teda chvilku počkat p pak si nechat vzít krev než byste se pustili na ostro do snažení, jestli to je ještě v krvi...?A jak píše Nany, 3měsíceutečou jako voda... :fearful:
Luss, děkuju-tajně doufám a trochu podezřívám svoje tělo, že to snad tentokrát klapne-uvidím zítra-moje původní předsevzetí testovat nejdřív 1/9 prostě vzalo s návratem do "civilizace" totálně za svý :sweat_smile: :grinning:
Nany,taky to nemáš jednoduchý-viď :wink:
24. srp 2009 ve 12:33  • Odpověz
aja: teda tohle vypada ze to ma skoro kazdy v sobe:
CMV - Cytomegalovirus
Cytomegalovirus (CMV) patří do skupiny herpetických virů, které dlouhodobě přetrvávají v těle jako latentní infekce.

Nákazu má v sobě cca 40-60% lidí, v rozvojových zemích až 90-100%. Je nebezpečný hlavně pro novorozence, u zdravých lidí nákaza probíhá lehce a poté virus přejde do spící formy. CMV je nejčastější příčinou potransfúzních mononukleóz. Výskyt vážného cytomegalovirového onemocnění je udáván u více než 25% transplantovaných pacientů.
24. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz
ahojky holky,

tak Aji to je mi lito, ale mozna by si mela trosku dat na dokotory. Zajdi si radsi jeste k nekomu at mas jistotu, ale nepodcenuj to co rikaj....tedy takhle bych se asi zachovala ja.....Aby Ti to pak neskoncilo nejakym dalsim potratem a aby si v konecnem dusledku necekala na otehotneni daleko dyl!

Sabi - gratuluju k holcicce!!!!!! U nas uz pohlavi taky vi, ale jen doktori(jak cesky, tak recky), my se nechame prekvapit. Hrozne se na to prekvapeni tesime MY DVA a ostatni jsou z nas vyrizeni - protoze chtej nakupovat a nevedi barvy....a kdyz jim rikam neutral, tak se zlobi!!! Dokonce uz se vyhlasujou sazky - ruzne mi sahaj na bricho a koukaj jestli je spicaty, ci ne a co jim a na co mam chute a podle toho sazej :grinning: Ja jen doufam, ze nedopadnu jak ta jedna maminka, ktera se taky chtela nechat prekvapit a kdyz ji vezli na porodni sal, tak ji pan doktor rekl "tak jdem na toho naseho kluka, maminko...."a bylo po prekvapeni :angry:

Nany vitej zpatky.... :wink:
24. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
kopretina: tak kdy budes curat na papirek :sweat_smile: to znam, tyhle navraty do "civilizace" :grinning:
Zatim jsem v klidu, ale trosku se obavam rijnove navstevy Dr., aby mi neprisel na naky brebery apod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kramli: dik za osvetu...znamena to, ze kombinace tohohle viru+tehotenstvi je trosku na pikacu ?

lin: tak vy si to rict nenechate..hmm, ja bych to nevydrzela...ale, aby se Dr. podrek pred porodnim salem, to bych ho asi zabila :grinning:
24. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz
nany: no na pikacu je to rozhodne, ale jsem z toho nejaka zmatena... :unamused: Kazdopadne doufam ze nam se to vyhne....a ze aja bude brzy v poradku :slight_smile:

jsem si dneska koupila ten gravimilk v drogerce a to je dobrota :slight_smile: :grinning: Chutna to jako sunar :wink:

No my porad uvazujeme ze si to rict nenechame, ale pokud bysme podlehli tak to nechceme rict okoli :wink:
24. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.