• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ježiši kriste takovou výbavu jsem neměla ani u sabči.

Link
Výbavu mám po sabči kusy a velikosti nevím ale nehrotím to prostě klasika.
Kočárek,autosedačka,vanička,hrací dečka,postýlka,přebalovací pult,lehátko do vany,oblečení různé dle období.
Odsávačku na hleny do vysavače,kleštičky na nehty,tyčinky do uší,tamponky na pupík.mastičky na opruzeniny(i preventivní),čepičky,brindáčky,lahvičky a dudlíky (úzké vyskoké, kulaté malé i s držadly) ale vše můžeš dokupovat i postupně já vlastně všechno mám po sabči takže mě druhé dítě vyšlo na absolutní minimum.
Jedině co jsem kupovala nové byli lahvičky,savičky,dudlíky,pleny látkové (máme nové jsem nekupovala) a papírové jednorázové pleny: ty úplně nejmenší newbabyborn pouze 1ks do porodnice a pak 3-6kg 10balíků po 75ks
5-9kg 7balíků , universal 5-10kg 4balíky, a 9-16kg těch mám zatím jen 4balíky.

A dále kopíruji od holek:
trička dl.rukáv 56 2krát,62 4krát.
polodupačky 50 2krát,56 1 krát
tepláčky 2krát 56
overálky asi 4ks nevím velikost 0-3m-3-6m,
bodýčka 52 4krát,56 1 krát,62 1krát
dupačky 50 1krát,56 2krát
2 teplé kombinézky
mikynky 3krát
džíny jednou
lacláče jednou
bundička jednou
ponožky 10 krát
čepičky 3 ks
rukavičky 2ks
capáčky 4ks
bryndáčky 4 ks

Další :
dupačky vel.56 - 8ks, větší dupačky až do 68 - 11ks, bodyčka kr.ruk 7, dlouhý rukáv 9, triko kr.ruk - 3, dlouhý ruk. - 6, malé džíny - 2, větší od 3 měsíců a výš - 4, tepláky 4, mikina 2, zimní bundy 2, kombinézy 2, čepičky, rukavičky, bryndáčky

Je to fakt individuální a hlavně máme všeho dostatek tak není problém jít a cokoliv koupit.
25. srp 2009 v 10:37  • Odpověz
Blondy: Tak přihoď nějaké užitečné info od sesty :wink: Co teda jo a co ne? Přece jen praxe je nejcennější :wink:
25. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
kali, problém je v tom, že každá máme jiné potřeby. Každá používám jinak kosmetiku pro děti, někdo převléká dítě sotva si ublinkne, někdo ne... Takže podle mě je hrzoně težké říct co je správně a co ne.
Navíc jak píše sabinečka, není problém cokoliv dokoupit. A je lepší toho kupit míň, než pak půlku věcí ani nepoužít...
25. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
Kramlinko, Sabinecko, moooooc dekuju sepisu si to a budu to studovat a postupne kupovat, prece jenom mam cca 3 mesice...tak to pomalicku zvladnu. :wink:

Blondynko...Ty jsi totiz super zena, tak Ti staci asi nakupovat v prosinci, jak holt tak vykonna nejsem, tak si to radeji rozlozim do delsi doby, ale uprimne, preju Ti hodne stesti...ve Vanocnich nakupnich shonech bych nechtela litat jeste kvuli miminku!

Vitej Sepinko, brzy se i na Tebe usmeje stesti znova, neboj....tahle stranka zatim jede docela uspesne :slight_smile:
25. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
ja se chci na nejake vetsi nakupy vrhnout az po novem roce, hlavne teda kocarek....budou jak nove kolekce, tak budou na ty stare urcite i slevy po Vanocich...okolo Vanoc me nikdo nikam do zadneho obchodu ani obchodaku nedostane, bych se na to mohla z vysoka.....nevim jak u vas v zahranici holky ale tady je to silene uz od listopadu mozna uz od rijna, lidi nakupuji jak sileni.....ty jo to abych darky kupovala uz v zari :unamused:
25. srp 2009 v 11:22  • Odpověz
no prave...a proto, kdyz mam termin 15. prosince(a nevim jakej na to ma vliv genetika, ale nase mamka odrodila vsechny tri deti 3 tydny pred terminem), tak si myslim, ze pomalicku nastal spravny cas.... :slight_smile:
25. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
Blondy :slight_smile: To máš pravdu :grinning:
25. srp 2009 v 11:48  • Odpověz
autor
Holky dík :wink: Ale tenhlekrát je to fakt zklamání :cry: Fakt už mi to asi začíná lízt na mozek a začínám být ta klasická šílená snažilka... :sweat_smile: :angry:
Ačkoliv je fakt, že dokud nedorazí MS,není nic v riťce,nějak už jsem ztratila naději :frowning2:
Lin, asi bych si taky nakoupila jen úplný základ-
3-4sady oblečení (bodýčko, dupačky) vel.56-62
pár párů ponožek
čepičku aněco teplejšího na ven (fusak asi do Řecka ne,viď?)
hlavně dostatek plínek( i látkový, na utírání)
vaničku a zákl. kosmetiku (mýdlo, tyčky do uší, krém/olej, zásyp) a osušku
jo a Bepantjenovou mast-ta je dobrá na bradavky,když Ti rozpraskají při kojení a v porodce nám říkali, že když toho dáš rozumnou vrstvu, ani to nemusíš před kojením omejvat, i na opruzeniny malinkýmu
no a kočárek samo :grinning:

flašky bych asi taky kupovala až později, jen pokud by něšlo kojení
A taky počítej s tím, že spoustu věciček dostaneš :wink:
A 100% pravda je, že pokud by něco chybělo zaskočíš si to kdykoliv koupit... :wink:
Tak nákupům zdar
Mmch Kramli, já už vánoční dárky pomalu nakupuju :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
25. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
Tak jsem se právě rozhodla, že příští měsíc zkusím měřit BT, jen abych zjistila něco víc o ovu (jedno ze stádií,kam jsem se nechtěla dostat :wink: :angry: ), ale nějak mi nejde se zaregistrovat na Fertility-nevíte někdo proč? :astonished:
25. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz
Tak zase nakukuji :wink:
kopretinko uvidíš že už nebude potřeba žádné měření a ty ted budeš těhulínka.
S kyblíkem žádnou zkušenost nemám,moje děti se cachtaly ve vaničce .Oba se rády rozvalily do vody a to v kyblíku nemužou tak proto :wink:
25. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
kopretinko, zatím máš čas... nesmíš propadat panice, tak to zkus zase třeba v pátek a uvidíš jaké budou pěkné...
25. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Kopretin to je sice pravda kdyby nešlo kojení víš ale raději mít alespon jednu lahvičku v zásobě včetně sunaru či něčeho jiného.
Protože když ti ze zde na den dojde mlíko tak je to mazec.
Prsa mučíš jak blázen aby z nich něco kaplo a stejně nic neteče.Prsa už tě od odsávačky bolí a stejně nic.
Takže vezmeš řvoucí dítě do kočárku a lítáš po městě a rychle sháníš sunar lahvičky a savičky at nakrmíš toho malého hladového drobečka.
Nic příjemného.Když ti dítě řve hlady.A ještě lepší varianta je ta (to se stalo mě) že jsem sice mléko měla ale malá pořád řvala hlady protože jsem měla hladové mlíko.Takže jsem vletěla do lékárny a nakoupila si zásobu sunaru a lahviček a během dvou dnů se mi mlíko zas vrátilo.Prostě naschvál.Ale stejně mi vydrželo jen měsíc a přišla jsem o něj úplně tak jsem byla alespon připravena.
Sabču jsem kojila a ještě přes kloboučky (kvůli vpáčeným bradavkám) 2,5měsíce.
25. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Holky dík, jste zlaíčka :slight_smile:
Aji-no v pátek nebo v sobotu pokud mrchatá nedorazí plánuju, ale moc nadějně to už nevidím :unamused:
Taky jsme koupali ve vaničce,měla bych stach, abych mimčo v kyblíku neutopila,přece jen v tý vaničce mi připadá víc místa pro manipulaci a tak celkově i jak píše Andri větší pohodlí pro děti, ale zase je spousta mamin co jim to vyhovuje a nešly by do vaničky... :wink:
25. srp 2009 ve 12:43  • Odpověz
mimichodem kopretinko, v albíčku jsem nenašla fotečku, ať to tu můžeme zkouknout a hlavně zkontrolvoat - kdoví co ty vidíš :slight_smile:
25. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
Sabi, asi máš recht-já to beru podle sebe-my kojili 13 měsíců a byla bych uživila 2 mimina možná ještě doteď,kdybych neřekla dost... :grinning:
Tak asi je lepší mít pro jistotu něco doma :wink:
25. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
Aji, ani nenajdeš, byl to fakt duch pididuch tak už je test v konťáku...
A co...Pokud jsem těhu, koncem týdne se uvidí. Do pátku to přežiju a pak se pozná...
25. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jo tak no už jsem se kopretin lekla že ses snad nakazila :confused: :confused: :confused:
To snad ne :confused: :confused: :confused:
A nešla ses do kontáku mrknout zda se to nevybarvilo? Aby to nebylo jak u danečka? :grinning:
25. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
Já taky měla mléka dost . Samozřejmě se muže stát cokoli tak mít nějakou rezervu, ale kupovat několik lahviček když ani maminka neví jestli je využije je zbytečné.
Já kojila Dendu 22 měsíců a Péťu 19 měsíců a taky jsem to musela už utnout :slight_smile:
25. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
Ahojky holky,
blondy: díky za rady, budu to přesně tak užívat.
kali: listovku budu jíst každý den jednu, tak jak to tam je. já jí z té potravy právě moc nemám.....
s kupováním věcí je to hodně individuální, někdo chce vše jen z praktického hlediska, další nakupuje kvanta oblečení, protože jsou krásné a roztomilé, takže je to těžko. navíc je rozdíl, když se mimi narodí v červenci a nebo v prosinci. takže holky být váma si vyjedu pár seznamů z netu a z toho si vyberu, co se mi líbí a hodí a co ne
ale já asi budu nakupovat roztomilých věciček spoustu - když teď pominu věci jako vanička, lahve a tak - už se na to těším....
jinak už tento měsíc budu měřit BT a užívat ty byliny, tak snad se mi cyklus hodí do normálu.....
25. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz
autor
Sabi,nevybarvilo... :frowning2: No, prostě, uvidíme, nějak to dopadne-jsou jen 2 možnosti.. :grinning:
25. srp 2009 ve 14:05  • Odpověz
kopreti: já myslím, že když tam stín byl, tak teď už bude jen sílit ne......
holky, já už se taky na to snažení těším....příští týden svatba a pak se už na to můžem vrhnout......
25. srp 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
Kdyby tam byl stín,možná, tohle byl stínínínínečíníneček :wink: :grinning: :grinning:
Ale jak říkám, z úplný beznaděje jsem se přehoupla do lehkého stadia apatie a v tomhle stavu hodlám přežít do MS nebo do víkendu... :wink: :sweat_smile: A pak ať už to dopadne tak jak to dopadnout má. Stejně se mě to nebude ptát jak bych si to představovala..., tak co? :wink: :sweat_smile:
25. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
lin, až tak bych to neviděla :grinning: . Já spíš většinu věcí neřeším, v tom to je... Většinu věcí hlavně chci koupit tady, mají tu o hodně hezčí věci než v čechách a větší výběr. A tahat do do čech a pak nazpátek, to se mi nechce. Takže v čechách to ten měsíc zvládnu jako provizorium a pak tady dokoupím co bude potřeba. Hlavně kdybych začala nakupovat teď, mažel by si o mě myslel, že jsem se asi zbláznila, je naštěstí stejného ražení jako já :grinning:
Jo jinak je jasné, že když máš termín o 6 týdnu předemnou, musíš si posunout i to nakupování :grinning:

kopertina, proč stahovat kalhoty když brod je ještě daleko.... Na Fertlity ještě nějaký den zapomeň :wink:
25. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Ty jo, tak vy uz tu resite vybavu :confused: No, nektere z nas uz to maj za par :dizzy_face: Nejlepsi bude asi zlata stredni cesta..vseho s mirou..a jak psala taggy, zalezi na tom, kdy se mimco narodi. Naposledy, kdyz jsem byla u kamosky, tak mi rikala, ze tu krasnou ohradku na zem ji Dr. doporucila moc nepouzivat, lehatka do vanicky taky nepouziva..mala jim z toho nejak sklouzava, par hadriku ani nevzala na sebe.. Pac neco koupila ona, neco dostala a mimco strasne rychle roste.. Navic dostala silenej zanet do prsou, takze musela prestat kojit a flasy ji zas chybely.. :confused: Odhadem par tisic v luftu jen tak.. :rolling_eyes:

kopretina: ty taky zacnes merit BT :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co si vzpominam, prislo mi z FF heslo do mailu a pak jsem se tam prishlasila normalne..
Nadeje umira posledni..a do patku daleko /alespon pro nas pracujici :grinning: /.

taggy: az dostanu MS, taky zas zacnu kapat jerab a popijet kontryhel :sunglasses: Sem zvedava, jak tentokrat..premyslim, co me jeste nepotkalo..treba anovulak :sweat_smile:
Jinak 16/9 jdu k Dr. na cytologii, tak mu reknu, at me zkoukne a event.vystavi doporuceni na spermio :sunglasses:
25. srp 2009 ve 14:22  • Odpověz
nany, a nechceš ho poprosit ať ti udělá kompletní stěry? Ono i když nemáš žádné problémy, můžeš tam mít různé mrchy, které brání průniku spermii a tak. Být tebou, když už tam budeš, zkusila bych se s ním domluvit :wink:
25. srp 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
JJ,uvidíme v pátek(nebo neuvidíme :wink: :angry: )
Holky a ten kontryhel je na sliznici...?
25. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
25. srp 2009 ve 14:41  • Odpověz
kopertina, jojo, kontryhle je na kvalitní sliznici. Ale pít jen do ovu :wink:

nany, jojo absolvovala a i když jsem žádné problémy neměla, tak se něco našlo.... :wink:
25. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
blondy: ja nechci zadny brebery :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze je to ster z d.cipku ?
25. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
autor
Blondy a proč jen do ovu...?
25. srp 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.