• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj Klárko, tak to je super, to může být pěkné keramika pro takhle malé děti, to se mu bude určitě moc líbit, patlat se v hlíně a zárověň rozvíjet tvůrčí schopnosti.A co tchánovci, jak na tom jste?V sobotu byli Kabáti, chystali jsme se tam, scháněli jsme ještě v sobotu vstupenky, ale už nebyly, jen přímo na místě, tak jsme se na to vyprdli, a když jsme to pak ve zprávách viděli, tu frontu, tak jsme byli rádi, že jsme nejeli.Ale moje kámoška tam byla a říkala super, volala mi přímo z koncertu, takže jsem trošku i slyšela :slight_smile:
Jo Ájo přesně tak, takhle debilní otázky, to by mě nikdy nenapadlo.Fakt někteří lidé si nevidí na špičku jazyka, ale čert to vem, já to neřeším, jen nechápu, proč se každý zajímá, je to už jako fráze o počasí, to se teď už nenosí, tak se nejdřív každý ptá, tak co kdy bude svatba a když je po svatbě, tak co kdy bude mimčo a až je i mimčo, tak kdy bude druhý a pak už snad jen, kdy se chystáš umřít :wink:
14. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
Áji, děkuju, já toužím jenom tajně, však víš :slight_smile: . Hlavně, ať je miminko zdravé! Nebyli jste o víkendu v Polné na pouti? My jsme byli včera odpoledne. Počasí se vydařilo, bylo to fajn.
Kramli, pokud bude možnost, tak si to říct necháme. Manžel je zvědavej a já to chci vědět kvůli tomu, že chci miminko už v bříšku oslovovat jménem. Chápu ale, že překvapení, kdy se to dozvíš až u porodu musí být úžasný. My si to teda necháme stejně pro sebe a okolí to říkat nebudeme, i když je mi jasné, že zase budou všichni vyzvídat a vymýšlet fígle, abysme se prořekli :slight_smile: . Vy si to říct nenecháte? Jinak s tím očkováním nevím, ale myslím si, že v těhotenství se to nesmí.
Lussyn, já si taky myslím, že ta keramika by nemusela být špatná, tak se asi dojdeme zítra přihlásit. Akorát teda je to od devíti ráno, což Tomík ještě spí, tak ho holt budu muset jednou za týden budit. Snad mu tím nějak nenabourám režim...No ke tchánovcům chodím jen, když je to nezbytně nutné. Jsem ve střehu a jak někdo zase něco zkusí říct, tak taky hned řeknu, co si myslím, ale tchán byl minulý týden na operaci s kýlou, tak je teď v klidu...No koncert Kabátů musel být super, tak třeba vydají zase apoň DVDčko :slight_smile: .
14. zář 2009 v 15:00  • Odpověz
klaruska: no ja si to s tim ockovanmim myslim taky, prece jenom je to oslabeny virus co ti vpravi do tela....tak nic no...
Jinak my si to rict nenechame, tak doufam ze se nejaky doktor neprorekne....my rikama miminkovi fazolek a je jedno jestli to bude holcicka nebo kluk. A jmenem bych mu stejne nemohla rikat, protoze se na zadnem zatin neshodneme....
Jo a ti Kabti pry maji nejake uvodni pisnicky z toho koncertu tusim nekde na strankach novy nebo na tom TN.cz
14. zář 2009 v 15:05  • Odpověz
tak dnes už poslední ftípeček a frčím domů z práce :slight_smile:

Eutanázie
Včera večer jsme s mojí ženou vedli trochu hlubší rozhovor o různých
životních situacích.
Přišla řeč na eutanázii.
K tomuto citlivému tématu o volbě mezi životem a smrtí jsem poznamenal :
- Nechci aby jsi mě nechala žít v takovém stavu, kdy bych byl závislý na
přístrojích a živený tekutou stravou z nějaké flašky. Kdybys mě někdy takhle viděla, vypni ty mašiny co mě drží naživu.
- Ona vstala, vypla televizi, počítač i ledničku a vylila mi pivo do Záchodu.

.. No není blbá !??
:grinning:
14. zář 2009 v 15:05  • Odpověz
Ájo dobrý, ty už jdeš domů, ty se máš.A co budeš dělat odpolko?
Kramli, myslím, že tě asi nenaočkují, prostě se chřipajzně musíš obloukem vyhýbat, jez hodně ovoce a teple se oblékej, musíš na sebe dávat prostě pozor.
Klaruško to je teda zlatíčko, že ti spinká takhle dlouho.Ale snad to zvládne.S tchánovcema to děláš správně, nenech si nic líbit.
14. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
Kramli, nám je to taky úplně jedno, co to bude. Už se móóóc těšíme :slight_smile: . Budete mít krásné překvapení :slight_smile: . My máme jména vybraná. U holčičky Terezku, tu jsme měli už u prvního těhotenství a u kluka nejspíš Ondráška.Já si myslím, že čekéme kluka a manžel, že holčičku, tak jsem teda zvědavá, kdo bude mít pravdu :slight_smile: . A už vybíráte kočárek a nebo nějaké věcičky :dizzy_face: ?
Jo děkuju za ten tip, mrkneme se s Tomíkem :slight_smile: .
14. zář 2009 v 15:13  • Odpověz
Lussyn, Tomík spí zhruba 12 hodin v kuse. Je prostě úžasnej :slight_smile: . Je to tak ale od chvíle, kdy jsem ho přestala dávat spát v poledne. To se totiž vždycky vyspal tak na tři hodiny a potom večer jsem ho nemohla uspat a usínal kolem půlnoci. Bylo to vyčerpávající pro nás pro oba, navíc já jsem z toho večera neměla už vůbec nic, protože jsem většinou usnula taky. Takhle je to fajn a spí klidně celou noc. No až bude mimísek, tak už tak kidně spát asi nebudeme :slight_smile: .
14. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
klarus: neni za co :wink:
no kocarek spis zatim tak nejak premyslime jake pozadavky na nej mame a podle toho se budeme rozhodovat...
Jinak ostatni veci budou podedene, hlavne postylka, za tu jsem hrozne rada a pak takovy ten kos na koleckach, v tom odrostlo nekolik generaci, ma uz pres dvacet let a porad je funkcni a super...jinak vecicky zatim nenakupuju, na to je spousta casu, ve stredu mam volat na vysledky tripple testu, tak jsem z toho nejaka nervozni, na NT screening jsem nebyla, tak vubec nevim....ale verim ze je vse v poradku... :slight_smile:
14. zář 2009 v 15:35  • Odpověz
Klárko, tak to je super, třeba druhé miminko bude spinkat v klidu a vy se taky vyspíte.
Kramli a jaká jména máte vybraná?
A holky co kočárky, oblečky a tak, už blázníte?Klárka to bude mít asi jednodušší, ta má určitě spoustu věcí po Tomíkovi, ale co ty Kramli?
Ája už asi vzala roha, co?Ta se má,já ještě dvě a půl hoďky :unamused:
14. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
luss: uz jsem psala Klarusce, ja budu hodne dedit po malem bratrankovi, jinak jeste nic nenakupuju, ale slibila jsem si ze pokud ve stredu vysledky tripplu budou ok, tak ze fazolkovi neco koupim :wink:
Jinak jmena mame predbezne na holcicku: Emma, Anicka, Daniela, Anezka, Nela... a na kluka: Michael, Matyas (Matous/Matej), Simon, Vojtech a Vitek....
No a jak se mame domluvit, ono pojmenovat miminko je tak strasne tezke pro me, kdyz vim, ze to jmeno bude nosi cely zivot.....
Jeste mam tajny sen pro holcicku Rozarka, ale to dat nemuzeme, protoze MM trosku rackuje, a to by bylo blbe no.... :unamused:
14. zář 2009 v 15:59  • Odpověz
Kramli, moc hezká jména, ale ta Rozárka, by asi nebyla dobrá :grinning: A máš už bříško?
14. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
luss: no jak kdy :wink: nejvic vecer, ale spis je to takovy spek :slight_smile: ktery sem teda mela i pred tehu, ale tenhle je tvrdy :grinning:
14. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
Kramli, tripple testy dopadnou určitě výborně, já jdu ve středu taky na kontrolu, tak se potom budeme moct společně radovat :dizzy_face: .
Já taky ještě nic nekupuju, protože zase čekám na to, až budu vědět jaké barvičky :slight_smile: .
Jinak my máme postýlku po Tomáškovi a oblečení taky, ale i kdyby to byl kluk, tak mu nějaké nové věcičky taky koupím. No a budeme teda kupovat kočárek, protože s prvním jsme nebyli spokojeni, tak bych chtěla jiný. Pomalu po nějakém pokukuju, ale mám strach, abych nevybrala špatně. Košík nebo kolébku bych chtěla taky, protože na Tomáška jsem nic takového neměla. Tenkrát jsme měli krásnou hrací deku a malýho jsem vždyky položila v pokojíčku na zem, jenže teď bych se bála, aby na prcka Tomík nešlápnul nebo tak...
Jo a já už mám bříško fakt velký, oproti prvnímu těhotenství teda v každém případě :slight_smile: .
14. zář 2009 v 16:57  • Odpověz
Jo a Lussyn, moc velké naděje si s tím klidným spaním u mimča nedělám. Když si vzpomenu na to, jak jsem Tomíka každou chvíli v noci kojila, tak nevím, nevím :slight_smile: . No ale to všechno k tomu patří a pak když mimi povyroste, tak už je to klidnější :wink: .
14. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
Dnešní tabulka 15.9.2009

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 20.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 7/10
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 23/9
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
18/8: eliska_v: Eliška, 20 let,kyselina listová, TP: 25.4.2010 , další kontrola 17/9

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 5/09, ..................... 21 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA............13 DC.kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/aja
Nany 123-30 let, snž od 3/09, ....................................60 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/nany1233
Taggy: Tereza,22, snž od 09/09................................... 24 DC, kyselina listová
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................. 20 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,.......................................22 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ 11 DC, kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/25774e
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... 10 DC, Calibrum
Kacabacka: 25 let, snž. od 08/09.................................. 22 DC, kyselina listová

Dobré ráno holky,
nany - tak co, jsem zvědavá, co ti ukáže testík??
15. zář 2009 v 08:14  • Odpověz
Dobré ránko kočky, tak na Nany jsem taky zvědavá, ale ona se nám tu ukáže až po obědě, protože ráno je prý mimo firmu...
Ale jestli našla // (a já tomu věřím), tak z toho jednání stejně prdlajs má, protože se určitě nebude moct soustředit
15. zář 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:
Sem zase po službě, chce se mi spát :frowning2: No, musím to tu nějak vydržet :wink: Příští týden máme konečně tu vysněnou dovolenou, tak tam si snad odpočinu :slight_smile: Už se těším jak malé děcko :grinning:
Odpoledne mám jízdy, tak to bude asi náročné, snad nikoho nezajedu :slight_smile:
15. zář 2009 v 08:50  • Odpověz
Dobré ráno,
taky jsem zvědavá s čím příjde Nany, holka by si to už sakramentsky zasloužila.
Kali já teda nejsem po službě, ale spát se mi chce zoufale.Kam nakonec jedete?My taky jedeme příští týden ve středu na prodloužený víkend, ale já nevím kam, je to od manžela překvápko, jen mi řekl co si mám zabalit a že je to v ČR, ale nic jiného nevím, je to prý překvápko, tak jsem zvědavá co si na mě vymyslel.Ale už se moooc těším.Hlavně na to, že budeme sami spolu.
Klárko, to zvládneš, Tomík bude velkej brácha a ten ti pomůže :wink:
15. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
ahojky holky.....
kali: tak snad pojedeš v pohodě.....
aja: to je pravda, taky jsem na ni zvědavá a věřím tomu, že je těhu.....
15. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
Lussyn: jedeme do Bílých Karpat :slight_smile:
Taggy: No, pokusím se před tím ještě trochu prospat a uvidím, snad to pude :wink:
15. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Ahojky holky, taky jsem zvedava na NANY...a takhle nas napina....
U nas to letos vypadalo na to, ze zadna dovolena nebude - v lete si v Recku vzit dovolenou nemuzeme, to je plna sezona a to se holt pracuje a kolem pulky listopadu se stehujeme do Cech....ale ted uvazujeme o tom, ze nez pojedeme do Cech, ze to vezmeme pres Istanbul tak na 4 dny a udelame si posledni(a prvni) libanky jeste bez miminka...otazkou je....budu na konci 8 mesice....co kdyz porodim maleho turka? Kazdopadne zatim jsme to jeste nikde nerekli, urcite nam vsichni vynadaji(rodice....) :slight_smile:
15. zář 2009 v 09:37  • Odpověz
Kali neboj bude to v poho, za chvíli z tebe bude pirát silnic
15. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
klarus: no tak ty si taky o mesic napred tak bodejt bys nemela brisko :wink: A navic druhe tehu....
Tu hraci deku chci 100% taky, to je dalsi vec, kterou si asi budu muset koupit, pokud ji nedostaneme treba od babicky :wink:
A jaky jste meli kocarek pri Tomikovi?
15. zář 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj Lin :slight_smile: , teda to, že jste v řecku je dovolená sama o sobě :slight_smile: .Takže už se vracíte zpátky?A to definitivně?No já bych to tak černě s tím Istanbulem neviděla, v listopadu tam bude ještě i teplíčko, tak se aspoň ještě nahřejete.A takovej malej turek musí být roztomilej :wink:
15. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
lin. tak uvidíš, jak to bude.....je to dobré si ještě před mimi udělat dovču, ale je tam to riziko, že tam můžeš porodit no..... :wink:
kali: určitě to zvládneš.....
15. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
Lussyn - my zijeme v Recku....to znamena...ze na trvalo jsme tady(manzel je rek). Do Cech pojedu jen porodit - takze "domu" jedeme na 2 mesice.....A ver mi....my mame dovolenou v zime - v lete je to tu plne turistu a po case je zacnes nenavidet a vadi Ti, jak ridi a jak se vsude motaj a jak si neustale na neco stezujou.....je mi to lito holky....ale bez turistu je tu raj na zemi!!!! a v listopadu tu jeste kolikrat mame 25 stupnu...tak je to i na kraaaaasnou opalovacku... :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj Lin, já myslím, že se nemusíš obávat, seš zvyklá cestovat běžně i při těhu, tak si nemyslím, že by dovolená měla mimčo ohrozit, právě naopak... Myslím, že na dovče se hodíš krásně do pohody a to mimču jenom prospěje :wink:
já bych se toho nebála :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
Aji vid? dekuji za podporu....nebude to na velky chozeni...ale proste na odpocinek....na tureckem cajicku...a kebabu....a palivem jidle... :grinning:
15. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Mimochodem, Aji, potrebovala bych Tvoji odbornou radu. Mame tady listove testo - na 1 sisku strudlu za 6 euro - coz je silene a fakt se mi to nechce platit. Mela jsem jeden vybornej recept na upeceni strudlu z testa:
400gr hl. mouky
1 ztuzeny tuk
14 lzic piva - VYBORNEEEE a jsou z toho 4 sisky....
ALE
nemame tu ztuzeny tuk....potrebovala bych nejaky dobry recept na testo na strudl.....nemas??? Nebo NEMATE? :sunglasses:
15. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
Lin, mám recept, teď si ho honem nemůžu vybavit z hlavy, ale mám ho doma napsaný... Je to klasický tažený závin a těsto je z hladké mouky, sádla, vody a octa... je to rychlé těsto a hlavně opravdový tažený závin...

když vydržíš, tak ti to sem večer šupnu :slight_smile: mám to odzkoušené, takže vím, že je to ok :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.